madra kobieta

Związek z inteligentną kobietą – co musisz zrobić, żeby ją zdobyć? 10 sposobów

Inteligentna kobieta w niektórych facetach budzi strach, inny wręcz fascynuje. Zdobycie takiej dziewczyny nie jest proste, bo tu klasyczny podryw to zdecydowanie za mało. Co można zrobić, aby jej zaimponować? Jak wygląda związek z mądrą kobietą? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na te pytania. Koniecznie go przeczytaj!

Po czym poznać inteligentną kobietę?

Inteligentna dziewczyna zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. W oczach panów wydaje się one niezwykle atrakcyjna, bo to jej wnętrze zachwyca, przyciąga i intryguje. Uroda w pewnym stopniu schodzi na dalszy plan. Co cechuje takie kobiety? Słuchają i mądrze mówią, poza tym czerpie przyjemność ze spędzania czasu z mężczyzną. Ich błyskotliwość pozwala wyłapać ewentualne kłamstwa, poza tym wpływa na to intuicja. Mądra kobieta potrzebuje się stale rozwijać, lubi wychodzi ze swojej strefy komfortu oraz poznawać innych. To szczera osoba, która ma swoje granice oraz wyróżnia się pewnością siebie – to niestety, ale wielu panów przeraża.

Nie da się ukryć, że mądra dziewczyna nie skupia się na mężczyźnie życia, a przede wszystkim na sobie. Nie oznacza to, że jest zimna i bezwzględna, wręcz przeciwnie, ma wysoką inteligencję emocjonalną. Wyraża swoje potrzeby, obawy, ponadto nie wstydzi się uczuć, choć je w pewnym stopniu kontroluje. Bez trudu rozpoznaje emocje innych oraz ma wysokie kompetencje społeczne. Nigdy na nikim „nie pasożytuje”, walczy o swoje i chce, jak każda być doceniana oraz kochana.

kobieta w okularach

Czego oczekuje inteligentna kobieta od związku?

Inteligentna kobieta oczywiście ma swoje plany i marzenia, jak każdy człowiek. Dokładnie wie czego chce od życia, nie boi się zmian ani tym bardziej samotności. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia, poznaje innych oraz jest bardzo ambitna. Kieruje się przede wszystkim intuicją, aczkolwiek również swoim sercem. To wszystko przekłada się bezpośrednio na jej związek i oczekiwania względem niego. Szuka stałej relacji zbudowanej na przyjaźni. Inteligentna dziewczyna ma oczekiwania i to normalne. Dla niej związek to układ pełen symbiozy oraz wartości. Partnerka chce mieć u boku mężczyznę na poziomie, który będzie szczery, pewny siebie, wspierający, a przede wszystkim nie będzie jej ograniczał w żaden sposób. Pozwoli zachować jej wolność, a jednocześnie będzie obok niej. W związku liczy na prawdziwe partnerstwo.  

10 sposobów na zaimponowanie inteligentnej kobiecie

Niestety, ale inteligentna kobieta od razu dostrzeże tani podryw. To nie jest droga do jej serca, wręcz przeciwnie, takie działania spowodują, że facet automatycznie straci w jej oczach. Jak zatem skutecznie zaimponować? Mądra dziewczyna to trudny „orzech do zgryzienia”, bo to wyjątkowe osoby. Poniżej znajdziesz 10 sposobów, które pozwolą Ci zapunktować u takiej kobiety. Oto one:

  Feromony - czym są i jak działają?

1. Błyskotliwość

Mądra kobieta zwróci uwagę, gdy facet będzie błyskotliwy. Inteligentny chłopak będzie w stanie ją zaskoczyć, zabawić, jak i wysłuchać. To, że dba o swój rozwój mentalny, a także kulturalny to spory atut. Gwarantujemy, że to sprawia, że inteligentna dziewczyna podziwia faceta, ponadto chce się od niego uczuć oraz przebywać w jego towarzystwie. Błyskotliwość to coś niebywale seksownego!

2. Aktywne życie

Inteligentna kobieta chętnie uczestniczy w życiu kulturalnym i towarzyskim, więc facet powinien to wykorzystać. Danie jej szansy na spędzanie czasu w sposób jaki lubi pozwoli ją zdobyć oraz bliżej poznać. Ona nie zadowoli się byle jakością oraz monotonią, więc o tym pamiętaj.

3. Pozwól kobiecie na rozwój

W przypadku mądrej kobiety facet musi pokazywać jej swój świat, a jednocześnie pozwalać odkrywać nowe rzeczy, które ją zaciekawią. Taka dziewczyna nie stoi w miejscu, bo szuka sobie nowych aktywności i zainteresowań. Mężczyzna, dzięki któremu może się rozwijać będzie dla niej kimś idealnym do związku.

4. Daj dziewczynie czas dla siebie

Nie każdy wie, że inteligentne kobiety potrzebują samotności i dużo wolności. Zaimponujesz takiej dziewczynie, gdy dasz jej chwilę wyłącznie dla siebie, aby pobyła z własnymi myślami. Osaczanie, bycie non stop razem i okazywanie braku poczucia zaufania – to tylko je zniechęca do kontynuowania znajomości.

5. Dojrzałość

Jak zaimponować inteligentnej kobiecie? Męską dojrzałością, inteligencją emocjonalną i kontrolowaniem swoich zachowań, a także emocji. One potrzebują prawdziwego mężczyznę, a nie dziecko, które trzeba będzie prowadzić za rękę przez całe życie. Równi sobie partnerzy to coś dla niej wymarzonego.

para

6. Podobny punkt widzenia

Inteligentna kobieta nie da się nabrać na udawanie i kłamstwa. Facet, który oszukuje od samego początku od razu jest skreślony. Jedynie podobny punkt widzenia gwarantuje, że chłopak jest dla niej godny uwagi. Osoby do siebie zbliżone pod względem wartości mają ogromną szansę na znalezienie nici porozumienia. Inteligentna dziewczyna nie lubi przeciwieństw, dlatego stawia na zbieżności.

7. Panowanie nad wszystkim

Inteligentnej dziewczynie zaimponuje facet, który panuje nad swoim życiem. Radzi sobie z przeciwnościami losu i kłopotami, a przede wszystkim ogarnia codzienność. To powoduje, że jest bliski osobowości samej kobiety.

8. Własna opinia

Facet, który ma własne zdanie i nie boi się go bronić budzi ciekawość inteligentnej dziewczyny. Dlaczego? Ma pewność siebie, wiedzę oraz zainteresowania, czyli wszystko co przyciąga takie dziewczyny.

9. Oczytany chłopak

Inteligentna kobieta zwraca uwagę na to jak facet mówi, czy pisze. Właściwy dobór słów trafi do nich bardziej niż tanie teksty, które to dosłownie „kopiuj w klej” z poradnika dla podrywacza. Uwieść można na wiele sposobów, a przemyślana rozmowa, choć autentyczna powoduje, że niejednej mądrej dziewczynie zmiękną nogi.

  Wymiana partnerów - jak to zrobić aby wspólnie dobrze się bawić?

10. Okazywanie prawdziwego zainteresowania

Zaimponowanie kobiecie inteligentnej nie jest aż takie trudne, jak się wydaje. Rozmowa to w tym przypadku absolutna podstawa. Mężczyzna okazujący zainteresowanie, a więc zaciekawiony jej osobą i uważnie słuchający pozwala jej na stworzenie konwersacji, na którą liczy. Jeśli dodatkowo ma hobby, o którym mówi z pasją, a także zna sporo ciekawostek to na bank jeszcze mocniej ją zaintryguje!

Uwodzenie inteligentnej kobiety bywa skomplikowane. Czułe słówka, komplementy i lans przepychem – to ich zupełnie nie rusza. One potrzebują czegoś więcej, dużo bardziej stawiają na budowanie więzi niż na przelotne namiętności. Niezbędne jest wobec tego coś co dotrze do ich serca, ale przede wszystkim poruszy ich głową. Dla nich seksowny facet wcale nie musi zachwycać boskim ciałem i urodą, bo liczą się tu dużo głębsze wartości. Charyzma i osobowość to na nie tak naprawdę działa. Pamiętaj, że człowiek inteligentny szuka kogoś na podobnym poziomie. Nie będzie zaniżał swoich standardów i podporządkowywał się presji otoczenia.

blondynka w okularach

Jak wygląda związek z mądrą dziewczyną?

Mądra kobieta potrzebuje faceta silnego, pewnego siebie oraz takiego, który będzie w stanie dotrzymać jej kroku. W momencie, gdy mężczyzna traktuje ją jak zagrożenie to relacja nie ma szansy bytu, bo będzie to wyłącznie niebezpieczna rywalizacja. Druga połówka nie może odbierać inteligentnej dziewczyny jako konkurencji, a wyłącznie jako kogoś kto go motywuje, wspiera i daje powód do dumy.

Związek z mądrą dziewczyną to wyzwanie, ale facet może być pewny, że nie będzie się w takiej relacji nudził, do tego zyska wsparcie i błyskotliwe towarzystwo. To będzie solidny układ zbudowany na przyjaźni, zaufaniu oraz na długich rozmowach. Taka relacja to przygoda, bo partnerka potrafi zaskakiwać. Oczywiście trzeba się przygotować na to, że inteligentna kobieta ma swoje wymagania, choć pragnie przede wszystkim partnerstwa oraz równouprawnienia. Chodzi o naprawdę wartościowy związek, który obu stronom da poczucie bezpieczeństwa oraz siłę. Nie ma wątpliwości, że nie każdy facet się w takim układzie odnajdzie. Bez charyzmy, pewności siebie oraz zaradności sobie nie poradzi przy takiej wyjątkowej dziewczynie.