idealny chlopak

25 cech idealnego mężczyzny – jakie są?

Wiele kobiet marzy o partnerze, który będzie uosobieniem ich wymyślonego typu zobrazowanego w głowie. Jakie są cechy idealnego chłopaka? Czym powinien się wyróżniać? Jaki on jest? W naszym artykule znajdziesz aż 25 cechy takiego mężczyzny. Koniecznie je sprawdź!

Czy idealni faceci istnieją?

Mówi się, że ideały nie istnieją, bowiem każdy człowiek ma jakieś wady i to jest oczywiście prawda. W przypadku mężczyzn pewne cechy dają im przewagę nad innymi panami. To właśnie, dzięki nim w oczach kobiet wydają się wymarzonym materiałem na partnera. To sprawia, że dziewczyny szukając drugiej połówki dostrzegają bądź nie w swoim wybranku przysłowiowy ideał, czyli faceta z ich marzeń.

Cechy idealnego chłopaka – 25 najważniejszych z nich

Cechy chłopaka mogą być przeróżne. Każdy człowiek ma zalety oraz wady, choć pewne z nich można dostrzegać zupełnie inaczej. To jaki jest facet w dużym stopniu wpływa nie tylko na jego atrakcyjność, ale również na fakt, jakim partnerem będzie. Cechy idealnego chłopaka to:

1. Poczucie humoru

Jeśli chodzi o pożądane cechy mężczyzny to poczucie humoru jest w czołówce. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet zwraca na to uwagę. Facet, który ma dystans do siebie, a także potrafi rozbawić dziewczynę to prawdziwy skarb, bo z nim zawsze będzie wesoło.

2. Inteligencja

Cechy idealnego faceta są różne, ale inteligencja jest na liście wielu pań. Dlaczego? Mądrość powoduje, że tematów do rozmów nie brak, poza tym taki chłopak może doradzić w niektórych kwestiach, ponadto zrozumie żarty, czy aluzje. Z nim z pewnością nie będziesz się nudzić, bo znajdzie sposób, aby Cię zabawić.

3. Odpowiedzialność

Facet, który jest odpowiedzialny nigdy nie zawiedzie, bo będzie dla Ciebie prawdziwym wsparciem. Możesz mu ufać, liczyć na niego, poza tym zawsze jest w pobliżu, gdybyś czegoś potrzebowała. Odpowiedzialność sprawia, że w razie konieczności potrafi stawić czoła problemom.

4. Zaradny

Zaradność to ważna rzecz. Faceci z tą cechą są idealnym materiałem na partnera. Radzą sobie, starają się zawsze znaleźć rozwiązanie, do tego z nimi wiesz, że nigdy nie jesteś sama z problemami.

5. Uczciwość

Cechy prawdziwego mężczyzny mogą być odmienne, aczkolwiek każdy ideał jest uczciwy. Nie musisz się obawiać z jego strony kłamstwa, zdrady, czy innych oszust. To daje spokój i poczucie bezpieczeństwa, a tego pragną kobiety.

6. Chłopak z pasją

Kiedy ktoś posiada hobby wydaje się niezwykle interesujący. Co więcej, może zarażać tym innych. Wiele dziewczyn docenia fakt, że facet ma pasję i się w tym realizuje.

7. Szczerość

Pożądane cechy chłopaka to oczywiście szczerość, czyli fundament każdego udanego związku. Facet mówi prawdę, nic nie ukrywa. To warto doceniać, bo on naprawdę dba o relację i chce żebyś wiedziała o nim wszystko. Buduje w ten sposób zaufanie.

  Jak zaskoczyć faceta? 10 sposobów na zaskoczenie chłopaka

8. Męski

Facet musi być męski, czyli wyróżniać się odwagą, siłą fizyczną, a także gotowością, aby ponosić w razie konieczności ryzyko. Takie zachowania dodają mu sporo uroku. Mimo wszystko jest do tego troskliwy, ciepły i wesoły, a więc mężczyzna ideał.

9. Czułość

Mimo, iż facet jest twardzielem to powinien również być czuły. To cecha wyjątkowa, bo nie każdy ją posiada. Okazywanie uczuć kobiecie na co dzień, a nie tylko od święta jest koniecznością, aby czuła się ona naprawdę kochana.

10. Przyjacielski

Facet ma być nie tylko dobrym kochankiem, ale i naszym najlepszym przyjacielem. Wtedy pojawi się nić porozumienia, dzięki której łatwiej będzie razem stawić czoła trudnościom codzienności. Rozmowa, kompromisy i dogadanie się nie będzie w tym momencie żadnym kłopotem. Najlepszy kumpel przy boku to skarb!

idealny mezczyzna

11. Pomocny chłopak

Dziewczyny lubią facetów, którzy im pomagają nawet jeśli nie specjalnie o to proszą. Okazywanie pomocnej dłoni to ważne w związku, jak i w czasie zdobywania względów. Kobieta musi wiedzieć, że zawsze może liczyć na drugą połówkę, bardzo tego potrzebuje.

12. Facet ma swoje zdanie

Ideał potrafi mieć swoje własne zdanie i go bronić. Może się z kobietą w niektórych kwestiach nie zgadzać, ale to dobrze, bo doda to związkowi pikanterii. Ugodowość we wszystkim nie zawsze jest przecież właściwa, bo może irytować i powodować, że jeden z partnerów ma zawsze decydujące zdanie.

13. Ambitny

Chłopak ambitny zawsze osiąga zamierzone cele. Ma swoje plany, które krok po kroku realizuje. To sugeruje, że będzie chciał zdobywać dziewczynę. Kobiety unikają facetów bez ambicji, czy typowych marzycieli, którzy nie działają. Wolą one mężczyzn z charakterem, którzy idą po swoje!

14. Pewny siebie

Chłopak, który jest pewny siebie wydaje się niebywale atrakcyjny, aczkolwiek nie może być on zarozumiałym bufonem, który uważa się za lepszego od innych. W sytuacji „zdrowej” hardości masz pewność, że jest wyluzowany, otwarty oraz zna swoją wartość. Nie będzie narzekał na kompleksy ani tym bardziej chwalił się tym co posiada.

15. Schludny

Facet powinien dbać o siebie wobec tego musi być zadbany. Zwraca uwagę nie tylko na to co ubiera, ale i troszczy się o swoją sylwetkę, jak i o zdrowie.

16. Gotujący facet

Dla masy pań nie ma nic bardziej seksownego niż facet w kuchni. Jeśli mężczyzna gotuje i to całkiem dobrze ma sporą szansę, aby stać się ideałem. Potrafi trafić do kobiecego serca swoimi zdolnościami kulinarnymi.

17. Kreatywność

Z kreatywnym facetem nie będziesz się nudzić, ponieważ będzie zaskakiwał Cię na każdym kroku. Zrobienie niespodzianki to dla niego nic trudnego.

18. Dżentelmen

Czasy się zmieniają, a mimo to dżentelmeni wciąż są poszukiwani. Szarmancki chłopak to doskonały kandydat na partnera. Zapewniamy, że z nim będziesz się czuła, jak księżniczka!

  Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Najważniejsze sygnały

19. Wierność

Cechy chłopaka dotyczą wielu kwestii. Wierność to istotna rzecz, dlatego że kobieta pragnie czuć się bezpiecznie. Mimo masy pokus idealny facet i tak zawsze będzie zachowywał się właściwie, bowiem nie chce nigdy zdradzić ukochanej.

20. Opiekuńczość

Facet, który jest opiekuńczy zadba właściwie o swoją kobietę. Będzie w stanie się o nią dobrze zatroszczyć. To wręcz wymarzony kandydat na ojca!

idealny facet

21. Facet skupiony na kobiecie

Panie uwielbiają, gdy podczas rozmowy facet jest w pełni skupiony na tym co mówią. Dopytuje, bo jest ciekawy, poza tym zapamiętuje fakty. Znajduje czas, aby na chwilę się zatrzymać i Tobie bliżej przyjrzeć. Patrzy bowiem nie tylko w Twoje oczy, ale i duszę. To ideał!

22. Miły chłopak

To, że chłopak jest miły to dobrze o nim świadczy. Doskonale wie, jak się w danym momencie zachować i co zrobić, aby kogoś nie urazić. Jego towarzystwo będzie prawdziwą przyjemnością. Co więcej, nie będziesz musiała się za niego nigdy wstydzić.

23. Cierpliwość

Cierpliwy facet to skarb, bo z nim możesz być pewna, że nie podda się po pierwszej porażce. Będzie dążył do celu, powoli osiągał zamierzone plany.

24. Nie boi się okazywać uczuć

Zdecydowana większość kobiet pragnie mieć u swojego boku faceta, który nie boi się okazywać uczuć. Drobne gesty, czy słowa pokazują jego uczucie.

25. Idzie na kompromisy

Ideał jest w stanie odpuścić i pójść na kompromis, aby dłużej nie kłócić się z kobietą. Nie boi się również pierwszy wyciągnąć ręki na zgodę.

Facet nie musi mieć idealnych cech, aby być tym jedynym!

W głowie sporej części kobiet tworzy się obraz idealnego faceta, którego szukają. Czasami naprawdę trudno jest znaleźć człowieka, który ma w sobie wszystkie cechy zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o charakter. Nie oznacza to jednak, że nie może on być naszym wymarzonym partnerem.

Ten jedyny pojawia się nie tylko w komediach romantycznych, ale i w prawdziwym życiu. Ideał będzie dla każdej kobiety kimś zupełnie innym, bo mają one różne potrzeby oraz wyobrażenia o tym doskonałym kandydacie na ukochanego. Facet wcale nie musi posiadać wszystkich cech z wyżej opisanej listy, aby stać się wymarzonym partnerem. Dlaczego? Wiele rzeczy weryfikuje codzienność. Ważne jest jednak, aby para się dogadywała, miło spędzała czas, a także przetrwała ewentualne przeciwności losu. Czasami tylko kilka cech powoduje, że on okazuje się naszym chłopakiem ze snów. Warto dobrze kogoś poznać nim zdecydujemy się go skreślić z powodu braku pewnych zalet.