facet ktory nie chce zwiazku

Co zrobić, jeżeli facet nie chce związku? 10 pomysłów

Nie każdy facet chce się wiązać na stałe. Woli spotykać się niezobowiązująco bez specjalnego określania co dokładnie jest między wami. On nie chce związku? Dlaczego tak się dzieje? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, bo znajdziesz tam aż 10 przyczyn, które pozwolą Ci go lepiej zrozumieć. Koniecznie je poznaj!

Dlaczego facet nie chce związku? 10 możliwych powodów

Facet nie chce związku – dlaczego? Takie pytanie pojawia się w głowach masy pań. Odpowiedź może być przeróżna, bo powody są odmienne. Niektóre z nich powtarzają się jednak bardzo często. Facet nie chce związku, bo:

1. Został mocno zraniony i boi się

Złe doświadczenia z kobietami powodują, że masa facetów później boi się zaufać i tak naprawdę zaangażować w kolejną relację. To bezpośrednio wpływa na ich nowe znajomości, które automatycznie kończą się fiaskiem, bo mężczyzna chce się spotykać, ale nie chce być razem. Ostrożność oraz brak zaufania powoduje, że człowiek zachowuje się inaczej niż powinien. Nie przepracował jeszcze wszystkiego, więc nie ma zamiaru się z nikim wiązać, aby ponownie nie być skrzywdzony.

2. Jesteś dla niego tylko opcją, czyli planem B

Facet, który się z Tobą spotyka, aczkolwiek nie oferuje zbyt wiele i często wykręca się przed spotkaniem może traktować się wyłącznie jako jedną z opcji. To znaczy, że nie jesteś dla niego poważną kandydatką, a przy najbliższej okazji zamieni Cię na inną.

3. Nie jest gotowy emocjonalnie

Związek to poważna rzecz, a nie każdy facet jest gotowy emocjonalnie, aby się wiązać na stałe. Woli spotkać się od czasu do czasu, a więc bez planów na przyszłość i obowiązków. Mężczyzna, któremu brak gotowości emocjonalnej stoi w miejscu i nie zamierza podejmować żadnych decyzji. Dla niego to bezpieczne rozwiązanie spowodowane wewnętrzną blokadą.

4. Ma inne priorytety w życiu

Nie każdy człowiek ma w swoje hierarchii na samej górze założenie rodziny i tworzenie  wspólnie domu. Niektórzy faceci nie pragną wiązać się z żadną kobietą, bo posiadają zupełnie inne priorytety. W ich wypadku znajomość z dziewczyną ma dopasować się do ich życia, nigdy odwrotnie. Takie podejście jest dla niego dużo wygodniejsze, poza tym nie kosztuje go masy wyrzeczeń, jak tradycyjny związek.

5. To typowy „mamisynek”

Zdarza się tak, że facet jest pod silnym wpływem swojej matki i w zasadzie to ona decyduje o jego życiu. Może nie chcieć związku ze względu na nią. Dla niego jej potrzeby są dużo ważniejsze niż kobiety, z którą się spotyka. Możesz być pewna, że jeśli nie spodobasz się jego matce nie masz nawet co liczyć na poważną relację. Spotkacie się od czasu do czasu i to mu w zupełności wystarczy.

  Po czym poznać, że mu się podobam? 25 oznak zauroczenia

mezczyzna nie chce zwiazku

6. Ukrywa coś

Niekiedy facet ukrywa coś przed Tobą i ustala jasne zasady waszych spotkań oraz kontaktów, aczkolwiek nie ma nawet mowy o poważnym związku. To powinno dać Ci sporo do myślenia, dlatego że nie jest on z Tobą w pełni szczery. Zataja coś ważnego, choć nie zawsze musi to jednoznacznie od razu oznaczać żonę i rodzinę. Powody jego zachowania mogą być naprawdę różne.

7. Nie ma wystarczająco czasu, aby się w pełni poświęcić się związkowi

Nie da się ukryć, że związek ma swoje plusy i minusy. Relacja wymaga dużo czasu, aby mogła się rozwijać. To najczęstsze wytłumaczenie, które nie zawsze musi być zgodne z prawdą. Wielu facetów woli zamiast tego skupiać się na sobie, na rozrywkach, czy na pracy. Tłumaczą się brakiem wolnego czasu, a znajomość z kobietą traktują jedynie, jako formę pewnego rodzaju odskoczni od swojej codzienności.

8. Nie potrafi się angażować

W momencie, gdy facet absolutnie nie potrafi się angażować możesz mieć pewność, że wasza znajomość nigdy nie przejdzie na wyższy level. Taka relacja już na starcie nie ma żadnych szans na rozwój. Dlaczego? Dla mężczyzny trudne jest poświęcenie się w pełni drugiej osobie i staranie się o jej względy. Ty dajesz zdecydowanie więcej niż on!

9. Mężczyzna sam ze sobą spory problem

Co ważne, jeśli mężczyzna sam ze sobą czuje się źle bądź ma niskie poczucie wartości możesz być pewna, że nie stworzy udanego związku. Dodatkowo będzie unikał sytuacji, w której będzie musiał się zadeklarować.

10. Ma nie zamknięte sprawy

Niekiedy facet po rozstaniu, czy ze zranionym sercem wciąż ma niezamknięte sprawy, które do niego wracają i tak będzie póki definitywnie nie rozprawi się z przeszłością. To wpływa na waszą znajomość negatywnie, bo nie poświęca się jej w pełni. W jego życiu tak naprawdę nie ma wolnego miejsca na nowy związek, bo on wciąż mentalnie tkwi w tym poprzednim. Z pewnością nawet przez myśl mu nie przejdzie się ponownie angażować, więc kobieta jest na starcie na straconej pozycji.

Powyżej pojawiło się jedynie kilka przykładów, bo może ich być dużo więcej. Niezdecydowanie, spotykanie się z kilkoma dziewczynami jednocześnie, kłopoty finansowe, niepewna sytuacja życiowa – to tylko kilka innych przyczyn, dlaczego chłopak nie chce być w związku.

Facet nie chce związku – czy można coś na to poradzić?

Niestety, ale w obecnych czasach nie każdy człowiek pragnie długiej, stabilnej relacji. Przyczyny są, jak już wspominaliśmy różne, aczkolwiek wiele pań mimo wszystko próbuje spowodować, aby mężczyzna zmienił zdanie. Co można zrobić kiedy facet nie chce związku? Poniżej znajdziesz kilka porad:

 • nigdy nie staraj się na siłę przekonać mężczyzny, aby zmienił swoje zdanie, bo inaczej bardziej zaszkodzisz tej znajomości niż sobie pomożesz
 • daj mu czas, ponieważ może to pomoże mu podjąć zupełnie inną decyzję i zatęsknić
 • szczera rozmowa jest absolutną podstawą, bo bez niej nie będziesz wiedzieć dokładnie na czym stoisz
 • wyjaśnij z nim wszystko, a potem odejdź.
  25 cech idealnego mężczyzny - jakie są?

Zrobiłaś co mogłaś, ale to wyłącznie od niego zależy, jak potoczą się dalsze losy tej znajomości. Kiedy ktoś nie chce związku musisz uszanować jego decyzję. Nigdy jednak nie ignoruj faktu, że wasza relacja nie jest taka, jak tego oczekujesz. Wypieranie oraz racjonalizowanie nie pomoże, wręcz przeciwnie, da Ci więcej złudnych nadziei, że to się samo w przyszłości zmieni.

kobieta zastanawia sie

Jak zdobyć faceta, który nie chce związku?

Mężczyzna, który nie chce związku podchodzi do znajomości dość swobodnie, zazwyczaj się nie angażuje w takim stopniu, jak robi to kobieta. Z pewnością ona będzie starała się zrobić wszystko, aby przekonać go do zmiany decyzji. Jak zdobyć faceta, który nie chce związku? To w większości przypadków kończy się fiaskiem, bo on od samego początku dawał Ci jasno do zrozumienia, że nie planuje przechodzić na wyższy level znajomości, czyli nie wchodzi w grę wiązanie się. Możesz jednak spróbować, na przykład:

 • odejść i poczekać aż zatęskni, bo być może tak radykalny krok da mu do myślenia, że traci kogoś bardzo wyjątkowego
 • pokaż mu, że jesteś idealną kandydatką na partnerkę, wtedy jeśli się waha będzie łatwiej podjąć mu decyzję o związaniu się na stałe
 • wzbudź w nim zazdrość, dzięki temu będzie wiedział, że nie jest jedyną opcją, a Ty bez problemu znajdziesz sobie kogoś innego
 • zachowuj się naturalnie, dlatego też nigdy się nie narzucaj, w ten sposób pokażesz zainteresowanie, ale nie wyjdziesz na desperatkę.

mezczyzna odrzuca zwiazek

Facet nie chce związku – sygnały, które o tym świadczą

W momencie, gdy chłopak nie chce się wiązać na poważnie to będzie wysyłał pewne, dość charakterystyczne sygnały. Dobrze zatem bacznie obserwować jego zachowanie, bo ono więcej zdradza niż mogłoby się wydawać. Jakie sygnały mogą świadczyć o tym, że facet nie chce się wiązać z kobietą? To będzie przede wszystkim fakt że:

 • unika jakichkolwiek tematów, które mogłyby prowadzić do rozmowy o poważnej, stabilnej relacji
 • nigdy nie traktuje kobiety priorytetowo
 • jest niezdecydowany, dlatego nie potrafi się określić i pozostawia wiele Twoich pytań bez odpowiedzi lub zwyczajnie Cię zbywa
 • raz się pojawia, a raz znika, czyli w zależności od własnych potrzeb pojawia się w Twoim życiu
 • nie ma specjalnych oczekiwań co do waszej znajomości
 • unika zaangażowania w znajomość
 • Ty dajesz tej znajomości dużo więcej niż facet
 • mówi negatywnie o relacjach z kobietami, z którymi był w swoim dotychczasowym życiu
 • trudno mu zaufać komukolwiek, dlatego trzyma wyraźny dystans.