Jak poznać, że mężczyźnie na tobie zależy? 22 niewerbalnych oznak zainteresowania

Niewerbalne oznaki zakochania mówią czasem więcej niż same słowa. Dzięki wnikliwej obserwacji zachowania faceta można wywnioskować, czy mu zależy, czy też nie. Mimo wszystko odczytywanie intencji nie jest proste. W przypadku pań dużo łatwiej wychwycić pewne niuanse. Jak to zrobić, gdy chodzi o facetów? W naszym artykule znajdziesz 22 niewerbalne oznaki męskiego zainteresowania. Sprawdź koniecznie!

Jak odczytać intencje mężczyzny?

Wiele kobiet zastanawia się, jak prawidłowo odczytać intencje faceta. Panowie wysyłają różne sygnały, przede wszystkim ich mowa ciała bardzo dużo zdradza co do ich zamiarów. Ciekawostką jest to, że zazwyczaj łatwiej dostrzec niechęć niż tak naprawdę objawy zainteresowania. Jak odczytać intencje mężczyzny? Mocno skup się wobec tego na mimice twarzy, postawie ciała, a także na spojrzeniu. Pewne czynności są bezwarunkowe, a więc przychodzą całkowicie naturalnie. Jeśli zwrócisz uwagę na wiele aspektów to będziesz mieć większą pewność, czy Twoje przypuszczenia pokrywają się z rzeczywistością.

22 niewerbalnych oznak zainteresowania u faceta – mowa ciała go zdradzi!

Jak odczytać intencje mężczyzny? Mowa ciała to klucz do właściwej interpretacji.  Poniżej znajdziesz kilka oznak świadczących o tym, że facet jest Tobą na poważnie zainteresowany:

1.Słucha co masz do powiedzenia i zapamiętuje konkretne fakty.

2.Nie wspomina o swoich byłych partnerkach.

3.Stara się wypaść, jak najlepiej, dlatego też unika wulgaryzmów.

4.Szczerze się uśmiecha.

5.Żywo reaguje na Ciebie.

6.Pyta, bo chce o Tobie wiedzieć wszystko.

7.Nie upija się w czasie spotkania ani nie zażywa innych środków odurzających.

8.Nie proponuje na samym początku znajomości seksu.

9.Unika problematycznych tematów, aby nie obarczać kobiety swoimi problemami emocjonalnymi, czy finansowymi.

10.Nie rzuca obietnic, których nie może spełnić.

11.Wykonuje subtelne gesty, które pozwalają mu nawiązać bliskość fizyczną. W żadnym wypadku nie jest jednak w tych działaniach nachalny!

12.Mówi dobrze o swojej rodzinie.

13.Da się wyczuć u niego spokój oraz masę cierpliwości w stosunku do kobiety.

14.Patrzy z pożądaniem, ale nie jest w tym nachalny.

15.Bacznie obserwuje, czasami speszony ucieka wzrokiem.

16.Powoduje, że czujesz się przy nim swobodnie, a także bezpiecznie.

17.Mówi Ci komplementy, ale są one szczere.

18.Zawsze komentuje Twoje wypowiedzi i chętnie dopytuje o szczegóły.

19.Mimo iż chce Ci się spodobać ma swoje własne zdanie.

20.Jest zawsze pomocny nawet przy prozaicznych codziennych czynnościach.

21.Mówi o Tobie wspólnym znajomym.

22.Bywa zaskakująco małomówny, a towarzystwie zdarza mu się nawet milczeć. Zawsze wydawało Ci się bowiem, że jest duszą towarzystwa, a tu nagła zmiana postawy.

para na randce z winem

Postawa zainteresowanego mężczyzny w trakcie spotkania

1. Pozycja, czyli ustawienie ciała

Facet jest wyprostowany, unosi głowę, a jego klatka piersiowa jest wypięta, dzięki temu wydaje się wyższy i silniejszy.

2. Pochylanie się w stronę dziewczyny

Niewerbalne oznaki zainteresowania u mężczyzn jest to zazwyczaj pochylanie sylwetki.  Robi to, żeby znaleźć się bliżej dziewczyny. Przekręca głowę w jej stronę również po to, aby przełamać barierę intymności. Czasem jednak jest to próba manipulacji, czyli facet ma nieczyste zamiary.

3. Facet dotyka twarzy i karku

Zainteresowany mężczyzna całkowicie nieświadomie dotyka swojej twarzy, albo karku. To sygnał, że kobieta na niego działa!

  10 znaków świadczących o tym, że do siebie nie pasujecie

4. Poprawianie fryzury

Facet zainteresowany kobietą chce pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego też poprawia fryzurę lub zarost. Kontroluje, czy aby na pewno wygląda dobrze.

5. Siadanie z rozszerzonymi nogami

To jednoznaczny sygnał, że facet prezentuje swoją męskość.

6. Facet zajmuje więcej miejsca niż potrzebuje

Chłopak, który jest oczarowany kobietą pokazuje się z najlepszej strony. Zajmowanie więcej miejsca to patent na podkreślenie męskości i emancypacja pewności siebie.

7. Dłuższe kroki

Sam chód faceta dużo o nim mówi. Dłuższe kroki to kolejny przejaw pewności siebie, który facet wykorzysta, aby okazać kobiecie zainteresowanie.

Gesty zainteresowanego mężczyzny – jakie o tym świadczą?

1. Szybkie ruchy

Zainteresowany chłopak jest pobudzony, a to za sprawą zastrzyku testosteronu. To sprawia, że jego ruchy są bardziej energiczne niż zazwyczaj. Dodatkowo może więcej mówić. Z pewnością wyczujesz ekscytację!

2. Naśladowanie gestów

Mężczyzna, któremu spodoba się kobieta stara się kopiować jej zachowanie. Próbuje wobec tego podobnie siedzieć, czy gestykulować. To jednak subtelne naśladownictwo i nie każda dziewczyna to dostrzega, a szkoda, bo ten fakt wiele mówi o jego zamiarach.

3. Spocone dłonie

Przy atrakcyjnej dziewczynie wielu facetom pocą się dłonie z nerwów. To wina szybszego bicia serca, podniesionej temperatury ciała, a także lepszego krążenia krwi. Trudno im nad tym zapanować!

4. Zbliżanie się

Zainteresowany facet stara się być, jak najbliżej kobiety, aby niby przypadkowo wykonać pewne gesty, takie jak strzepywanie pyłku z jej ramienia, czy też poprawianie włosów.

5. Wsuwanie kciuków w szlufki spodni

Bardzo często da się zauważyć, że facet umieszcza kciuki palców w szlufkach spodni. To gest ważny, bo pokazuje gotowość seksualną. Podobny przekaz mamy w momencie, w którym męskie dłonie znajdą się na biodrach.

6. Potakiwanie głową

Faceci często w trakcie rozmowy mało mówią, za to wielokrotnie potakują głową. To drobny gest, a dużo zdradza o ich zamiarach względem kobiety.

7. Wiercenie się

Niekiedy facet przy kobiecie strasznie się wierci, bo tak naprawdę nie jest pewien, jak ma się zachować. Zmienia wielokrotnie pozycje, gdy przy niej siedzi.

8. Zaczepianie

Zainteresowany chłopak na różne sposoby próbuje zaczepić kobietę. Stosuje liczne metody, aby zwrócić na siebie uwagę. Najczęściej dokucza jej, wygłupia się lub droczy.

Mimika twarzy u zainteresowanych mężczyzn

1. Spojrzenie

 • Mężczyzna ma rozszerzone źrenice, a to dlatego, że rytm tętna znacząco się przy kobiecie podniósł.
 • Utrzymywanie kontaktu wzrokowego to jeden z najpopularniejszych znaków niewerbalnych w relacjach damsko-męskich. Spotykanie się spojrzeń świadczy o zainteresowaniu oraz o zaangażowaniu w rozmowę.
 • Głębokie spojrzenie to gest oznaczający, że facet nie jest w stanie od Ciebie oderwać oczu. Robi to subtelnie, ale wymownie!
 • Rozbiegane spojrzenie po twarzy sugeruje, że chłopak ma ochotę Cię pocałować, ale nie jest pewien, czy powinien to zrobić, czy też nie. Jeśli skupia się na ciele to może sugerować ochotę na dotknięcie i przełamanie dystansu fizycznego.
 • Częste mruganie również jest sygnałem, że zauroczyłaś faceta.
 • Facet podąża za Tobą wzrokiem, bez względu na otoczenie, bo to Ty jesteś w centrum jego zainteresowania.

2. Uniesione brwi

Facet mimowolnie unosi brwi, gdy naprawdę kobieta mu się podoba. Trwa to zaledwie kilka sekund, a tak dużo mówi o jego zainteresowaniu.

3. Nos

Obecność kobiety powoduje lekkie napięcie u faceta, dlatego też jego nozdrza mogą być nieco rozszerzone. Jeśli nie towarzyszą temu inne znaki niewerbalne to zazwyczaj taki sygnał oznacza stres i speszenie widokiem pięknej dziewczyny w niedalekiej odległości.

  Miłość bez wzajemności - co zrobić w tej sytuacji?

4. Uśmiech

Na twarzy zainteresowanego chłopaka króluje szczery uśmiech. W naturalny sposób reaguje na Twoją obecność, słowa, a także spojrzenie. To wyraźny sygnał, że nie jesteś mu obojętna, bowiem trudno by mu było to udawać. Gdy jest z Tobą to ciągle się uśmiecha!

5. Usta

 • Lekko rozchylone usta oznaczają, że facet wyobraża sobie wasz pocałunek. Pogrążył się w strefie marzeń o Tobie! Możesz się spodziewać, że będzie się starał zainicjować buziaka.
 • Przegryzanie dolnej wargi przez panów pokazuje wyraźnie atrakcyjność seksualną kobiety w ich otoczeniu.

zainteresowany mezczyzna

Czy mężczyzna jest zainteresowany? Zwróć uwagę na jego dłonie i nogi!

1. Ustawienie kończyn

Nie każdy wie, że ułożenie kończyn górnych i dolnych to także niewerbalne znaki wysyłane przez faceta. Stopy ustawione w stronę kobiety sugerują zainteresowanie, a także to, że chłopak jest otwarty i jednocześnie skupiony na drugiej osobie. Co z dłońmi? Stara się umieścić je, jak najbliżej obiektu westchnień. Jeśli kładzie je na swoich udach możesz mieć pewność, że jest w stosunku do Ciebie szczery.

2. Ustawienie dłoni

Facet pokazuje swoje zaufanie poprzez odsłanianie wewnętrznej strony dłoni, a także nadgarstków.

3. Układanie dłoni na plecach dziewczyny

Przy każdej nadarzającej się okazji facet może starać się ułożyć swoją dłoń w dolnej części pleców kobiety. Robi to, jakby chciał ją prowadzić i dać poczucie bezpieczeństwa.

4. Chwytanie za dłoń

To jednoznaczny synonim zainteresowania i chęci bliskości. Splatanie palców powoduje, że jego pociąg do kobiety wzrasta.

5. Nie wie co zrobić z rękami

Zdarza się tak, że zainteresowany facet chwyta wszystko w zasięgu ręki, aby zająć czymś dłonie. To zachowanie interpretuje się jako zainteresowanie kobietą. Okrągłe przedmioty sugerują zachwyt nad jej krągłościami, a telefon, czy portfel – pragnienie pokazania swojego statusu materialnego.

Z drugiej strony – co świadczy o braku jego zainteresowania?

Znaki niewerbalne czasem potrafią zmylić kobietę, tak że nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy on jest zainteresowany, czy też nie. Obserwacja gestów, słów i mowy ciała jest jedynym sposobem, żeby to odkryć. Kiedy mężczyzna nie jest zainteresowany dziewczyną to wykonuje przeciwne gesty niż w przypadku, gdy chce z nią nawiązać  bliższy kontakt. Na początku w obu przypadkach i tak pojawi się lekki dystans, ale z czasem on minie jeśli chłopak poczuje się pewniej oraz odkryje intencje kobiety. Takie małe niuanse mogą naprawdę namieszać w głowie kobiecie!

Subtelne oznaki zainteresowania facet daje różne, dlatego też niekiedy są mylone z zupełnym brakiem chęci rozwijania znajomości. Co może świadczyć o tym, że facet się nie angażuje w tę znajomość na poważnie? Oto najczęstsze sygnały, które wysyła wtedy chłopak w stronę kobiet:

 • utrzymuje dystans
 • nie próbuje na kobiecie zrobić dobrego wrażenia
 • instynktownie wycofuje się do tyłu przy próbie jakiegokolwiek bliższego kontaktu
 • jego postawa bywa lekko odwrócona w stronę przeciwną
 • postawa ciała jest zamknięta, czyli krzyżuje ręce bądź nogi
 • uśmiecha się, ale tylko i wyłącznie grzecznościowo
 • brak tu jakiegokolwiek kontaktu wzrokowego
 • pojawiają się ukradkowe spojrzenia na zegarek lub telefon, bowiem tak pokazuje znudzenie i zniecierpliwienie.