mezczyzna sie wycofuje

Zakochany facet się wycofuje – co zrobić w tej sytuacji? Możliwe przyczyny

Facet się wycofuje? To bardzo częste zjawisko, które można zauważyć zarówno u par, które dopiero zaczynają znajomość, jak i u tych, które mają długi staż. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakie są tego przyczyny? W naszym artykule znajdziesz kompendium wiedzy na ten temat. Sprawdź koniecznie, dlaczego zakochany facet się wycofuje!

Kiedy facet rezygnuje ze związku? 6 możliwych przyczyn

Relacje damsko-męskie nie należą do najłatwiejszych i to jest niezaprzeczalny fakt. Kiedy pojawia się brak zainteresowania, zdystansowanie, a także inne niepokojące znaki kobieta czuje, że coś jest nie tak. Zakochany facet wycofuje się z wielu powodów. Przyczyny są naprawdę przeróżne, bo nikt bez specjalnego bodźca nie zdecyduje się na oddalenie od ukochanej osoby. Poniżej znajdziesz 6 możliwych uzasadnień takiego zachowania. Oto one:

1. Mężczyzna stracił zainteresowanie i zrozumiał, że ta znajomość nie ma przyszłości.

2. Zwyczajnie ucieka, bo kobieta zaczęła naciskać na sformalizowanie relacji, a on nie jest na taki krok gotowy.

3. Kobieta próbuje zmienić faceta na siłę, a on nie jest z tego faktu zadowolony. Szuka partnerki, a nie osoby, która będzie kierować jego życiem.

4. Zaborcza partnerka powoduje, że mężczyzna czuje się osaczony, ma dość awantur i kontroli. Wycofuje się z relacji, bo brakuje mu wolnej przestrzeni.

5. Kobieta zbyt szybko wyznała miłość, a on nie jest gotowy zrobić to samo bądź twierdzi, że to facet powinien pierwszy wykonać taki gest. Może również uważać, że partnerka jest niestabilna emocjonalnie skoro po tak krótkiej znajomości mówi mu „Kocham Cię”.

6. Kobieta, która ma duże oczekiwania względem faceta bywa przyczyną jego ucieczki. Partner zwyczajnie obawia się, że nie sprosta jej chorym wymaganiom.

Zakochany facet się wycofuje – co zrobić? 6 sposobów, aby go zachęcić

Kiedy zakochany facet się wycofuje to najczęściej kobiety wpadają w panikę. To decyzja mężczyzny i musiał mieć powód, żeby zdecydować się na taki radykalny krok. Co zrobić w takiej sytuacji?  Poniżej znajdziesz 6 sposobów, które pozwolą zachęcić go do zmiany:

1. Zapomnij o wywieraniu presji

Większość kobiet po wycofaniu się faceta zaczyna wywierać na nim presje. Daj mu chwilę na pobycie w samotności, nie przekraczaj męskiej strefy komfortu, a tym bardziej nie bądź natarczywa. Zapomnij o pisaniu, dzwonieniu oraz o ciągłych, choć przypadkowych spotkaniach, bo to tylko pogorszy sytuacje. Lepszą opcją jest pozwolić partnerowi pobyć samemu. Okaż wyrozumiałość!

  Jak szybko usunąć malinkę? 8 skutecznych sposobów

2. Social media

Kanały social media są doskonałym narzędziem, bo dają nam masę możliwości. Wykorzystaj je do pokazania swojemu facetowi, że mimo jego braku świetnie sobie radzisz. Zasygnalizuj mu, że tak naprawdę nie ma nad wszystkim kontroli. To może go zmotywować do powrotu!

3. Zajmij się tylko sobą

W sytuacji, gdy facet się wycofuje musisz zająć się sama sobą. Nie możesz skupiać się tylko i wyłącznie na nim, i na zaistniałej sytuacji, bo to pogarsza sprawę. Oddalenie się od partnera może być dla niego znakiem, że masz swoje własne życie. To dla wielu panów najmocniejszy bodziec skłaniający ich do powrotu, tak samo jak nagłe zadbanie o wizerunek.

4. Zazdrość

Nic tak nie działa na facetów, jak zazdrość. Przydaje się zwłaszcza, gdy mężczyzna się oddali. Zakochany partner nie będzie w stanie znieść, że kręci się ktoś obok Ciebie i być może Cię straci na zawsze. To Ty rozdajesz karty! Ważne jest jednak to, że zazdrość należy wzbudzać w umiarkowanej ilości, żeby nie pogorszyć sytuacji.

5. Nie daj o sobie zapomnieć

Facet się wycofuje, ale mimo to wciąż obserwuje Twoje kanały social media, dopytuje o Ciebie znajomych, bo zwyczajnie chce wiedzieć co u Ciebie? Wykorzystaj to! Nie narzucaj się, zamiast tego przypadkiem, subtelnie pojawiaj się w jego życiu. To sprawi, że ciągle będziesz w jego głowie.

6. Przyznaj się do błędu

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że nasze zachowanie jest główną przyczyną zdystansowania mężczyzny. Warto sobie wszystko dobrze przemyśleć i w razie konieczności przyznać się do błędów. Szczere „przepraszam” dla wielu panów jest znakiem, że jesteś w stanie się zmienić.

wycofujacy sie facet

Kiedy facet się dystansuje? Jak zmniejszyć dystans?

Dystans pojawiający się pomiędzy parą bywa kłopotliwy. Jak go zmniejszyć? Proces jest zupełnie inny w zależności od powodu. Jedno jest niezmienne, kobieta czuje się w tym momencie samotna, odepchnięta, a nawet niezrozumiana. Odbiera to jako znak, że w związku nie najlepiej się dzieje, a nawet pojawia się widmo jego zakończenia. Zazwyczaj na początku konieczne jest zrozumienie, dlaczego właśnie tak się stało. Najlepiej na bieżąco rozwiązywać wszystkie nieporozumienia, a więc dużo rozmawiać.

Nabranie dystansu przez faceta oznacza, że:

  • obawia się on zaangażowania w relacje
  • chemia zniknęła
  • kogoś poznał
  • kobieta go przytłacza
  • w jego głowie jest tysiąc myśli, które nie pozwalają mu w pełni skupić się na związku.
  Jak zacząć rozmowę na Badoo? 15 sprawdzonych sposobów

Obojętność faceta to problem. Trzeba poświęcić dużo energii, czasu oraz popracować nad komunikacją, ponieważ w innym wypadku nic z tego nie będzie. Zmniejszyć dystans można poprzez okazywanie cierpliwości. Pewne kwestie potrzebują czasu, a naciski nic nie przyspieszą, wręcz odwrotnie. To obowiązkowa cecha jeśli chcesz dobrze zrozumieć faceta. Opanowanie jest niezwykle pomocne, zwłaszcza w tak trudnym momencie dla pary. Dobrze również metodą małych kroków zbliżać się do mężczyzny, czyli stopniowo. Być może on obawia się bliskości i prawdziwego zaangażowania. Szczera rozmowa jest obowiązkowa podobnie, jak słuchanie drugiej osoby. Tylko razem możecie wyjść z tego kryzysu!

wycofany facet

Kiedy facet rezygnuje ze związku?

Zakochany facet się wycofuje, dlatego że potrzebuje sobie wszystko przemyśleć na spokojnie. Waha się, czy pozostać w tej relacji, czy może zakończyć znajomość raz na zawsze. Niekiedy kieruje nim zwyczajny narcyzm, albo fakt, że ma kogoś innego na boku. Rezygnacja ze związku to trudna decyzja, dlatego facet może ją odwlekać. Zdarza się, że ludzie z osobowością narcystyczną z premedytacją odchodzą i wracają. To popularna metoda, która pozwala im zyskać lepszą kontrolę nad partnerką oraz nad jej życiem.

Rezygnacja ze związku dla zakochanego człowieka nie jest prosta. Dzieje się tak, między innymi dlatego że:

  • Mężczyzna czuje za dużą presje. Nie zawsze oczekiwania dwóch stron się ze sobą w 100% pokrywają. Należy pamiętać, że nie wszystko jest w stanie przezwyciężyć nawet prawdziwa miłość.
  • Pojawia się brak poczucia męskości, dlatego że wiele kobiet całkowicie nieświadomie powoduje, że życie faceta zmienia się dla niego na gorsze. Brak mu, między innymi typowo męskich sposobów spędzania czasu, a za duża bliskość go przytłacza.
  • Życie intymne zmieniło się na gorsze, a on liczył, że w sypialni zawsze będzie taki sam, albo podobny „ogień” co na samym początku znajomości.
  • Nastąpiło odcięcie od starego życia, za którym facet zwyczajnie tęskni. Chciałby znów wychodzić ze znajomymi i poświęcać się swojemu hobby, a kobieta go mocno ogranicza.

W tych przypadkach rezygnacja ze związku wydaje się dla panów jedyną opcją.