młoda-para-kłóci-się-w-domu

Ciągłe kłótnie w związku – co to może oznaczać?

Wiele par się kłóci i to jest całkiem normalne zjawisko. Drobne sprzeczki oraz nieporozumienia zdarzają się sporadycznie. Ale co w sytuacji, gdy pojawiają się ciągłe kłótnie w związku? Co to może oznaczać? Sprawdź!

Kłótnie w związku – czy to normalne?

Wiadomo, że związki są różne, tak jak ludzie. W parze są dwie odmienne osobowości o zupełnie innym usposobieniu, czy podejściu do wielu spraw. Dlatego czasami dochodzi do spięć, sprzeczek, drobnych nieporozumień, a nawet i do kłótni. Może to szybko się skończyć, albo trwać w nieskończoność powodując poważne konsekwencje dla zakochanych.

Im większe jest uczucie, tym niestety mocniejsze bywają awantury. Zdarzają się „ciche dni”. Dlatego tak istotne jest, aby zacząć działać zanim dojdzie do najgorszego – rozstania.

Długotrwałe kłopoty u zakochanych – ciągłe kłótnie

Drobna sprzeczka, tudzież kłótnia to normalne zjawisko. Potem ludzie się godzą i dalej trwają w związku. Niestety bardzo często to zdarza się systematycznie, coraz częściej. Niekiedy to awantura powstaje na skutek błahostki bądź nieistotnego wydarzenia. Nawet niewielka i mało ważna rzecz urasta do rangi znaczącej sprawy. Zakochani kłócą się dosłownie o wszystko. Problemy się piętrzą, a awantury stają się codziennością. 

Długotrwałe kłótnie nie są standardowym zachowaniem. To wróży niezwykle poważne kłopoty dla pary. Nie potrafią oni się dogadać, dojść do porozumienia, bywa i tak, że jedna ze stron nie chce nigdy ustąpić. Zagłębianie się i ciągłe wracanie do przeszłości wcale nie pomaga. W związku dzieje się źle, a mała iskra może wywołać ogromną kłótnie. Ludzie zapominają o najważniejszych rzeczach – miłości, zrozumieniu oraz rozmowie. 

  Rytuały miłosne - jak je samodzielnie odprawić, aby znaleźć miłość? 5 przykładów

Wiele osób uważa się za nieomylnych i w żaden sposób nie potrafią przyznać się do porażki lub błędu. Mogą swoje frustracje wyładowywać właśnie na najbliższych. Wytykanie błędów, szukanie dziury w całym bądź wpadanie w furię nie uzdrowi waszych relacji, wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej je pogorszy. 

Zakochani rzadko kiedy wyjaśniają nieporozumienia, a to powoduje, że one prędzej, czy później wrócą, i to do tego ze zdwojoną siłą. Jak bumerang uderzą w wasz związek i znów wywołają zamieszanie. Gęsta atmosfera w domu uprzykrza życie, może nawet wywołać agresję.

Każdy z partnerów ma inny próg wytrzymałości, tak samo jak charakter. W przypadku dwóch silnych osobowości częste kłótnie w domu mogą prowadzić nawet do rękoczynów. Przemoc słowna też jest niezwykle krzywdząca.

Fazy kłótni w związku 

Na początku są zaczepki słowne, które są zwiastunem nadchodzącej kłótni. Potem pojawiają się pretensje oraz wyrzuty. W kulminacyjnym momencie para „wybucha”. Stopniowo napięcie opada, a wraz z nim słabnie kłótnia. Na samym końcu jest faza przejaśnienia i pojednania.  Nie zawsze są wszystkie etapy. Czasem dochodzą rękoczyny.

Ciągłe kłótnie w związku wracają coraz częściej. Przerwy są krótsze, a awantury wielokrotne. To wszystko sprawia, że zakochani oddalają się od siebie. Nie rozmawiają ze sobą, ponadto unikają też kontaktu fizycznego. Para potrzebuje pomocy fachowca jeśli sama sobie z tym nieradzi. Rozpad wisi na włosku, być może w grę wchodzi kochanka lub inne aspekty – używki.

Jak poradzić sobie z ciągłymi kłótniami w związku?

Ważna jest rozmowa. Trzeba mówić nie tylko o dobrych rzeczach, ale także o złych. To pomoże zapobiec konfliktom. Ciągłe kłótnie zazwyczaj to wyciąganie starych nieporozumień, albo niewyjaśnionych sytuacji. Dlatego niewielka iskra wywołuje poważną burzę. 

Nie krytykuj bezpośrednio partnera, ale tylko i wyłącznie jego zachowanie. Dzięki temu nie urazisz drugiej osoby, a co za tym idzie nie dojdzie do gigantycznej kłótni. Spokojnie przedstaw swoją rację, w żadnym wypadku nie podnoś tonu głosu. Czasem odpuść sobie czepianie się o przysłowiowe „pierdoły”, waż słowa.

  Dotyk mężczyzny - co oznacza? Zakochany czy nie?

Wysłuchaj pretensji drugiej osoby, daj jej się wygadać. Dopiero później przestaw swoje argumenty. Kompromis jest ważny!