zakochana kobieta

Jakie znaki daje zakochana dziewczyna? 10 najczęstszych sygnałów

Zakochanie to wyjątkowy moment. Tracimy wtedy głowę i kompletnie poddajemy się temu uczuciu, ponieważ niekiedy robimy straszne głupoty. Oznaki zakochania u dziewczyny można dostrzec, choć nie zawsze będzie to takie proste. Na co powinien zwrócić uwagę chłopak? W naszym artykule znajdziesz 10 najczęstszych sygnałów, jakie wysyłają zakochane kobiety!

Znaki od zakochanej dziewczyny – poznaj wszystkie z nich!

Miłość to mocne uczucie, które powoduje, że czasami nawet nieświadomie i tak swoimi gestami zdradzamy prawdziwe emocje względem drugiego człowieka. Jak zachowuje się zakochana dziewczyna? Poniżej znajdziesz 10 znaków, jakie wtedy wysyła:

1. Wyjątkowe spojrzenie

Oznaki zakochania u dziewczyny pojawiają się w jej oczach. Kiedy wodzi wzrokiem za facetem może on przypuszczać, że jest coś na rzeczy. Kobieta stara się również „chwycić” spojrzenie i je dłuższy moment przytrzymać. Kontakt wzrokowy wraz z uśmiechem to ewidentny sygnał, że nie jesteś jej obojętny.

2. Niby przypadkowy kontakt fizyczny

Jakie znaki daje zakochana dziewczyna? W momencie, gdy kobieta skraca dystans fizyczny to pojawia się przypadkowy dotyk, na przykład strzepywanie niewidzialnych okruszków, czy dotykanie ramienia. Dlaczego tak robi? Pragnie być blisko i wszystkie te gesty są tego oznaką.

3. Chce wiedzieć o Tobie dosłownie wszystko

Zainteresowana dziewczyna tak samo, jak ta zakochana będzie z pewnością dużo rozmawiać z facetem, aby dowiedzieć się o nim wszystkiego. Nic dziwnego, że uważnie słucha, dopytuje, poza tym mocno angażuje się w tę znajomość.

4. Stały kontakt

Oznaki zakochania u dziewczyny to będzie przede wszystkim fakt, że stara się ona utrzymać stały kontakt. Chce być ze wszystkim na bieżąco, dlatego piszę, dzwoni, a nie zawsze czeka na ruch faceta.

5. Kobieta dba o siebie bardziej

Zakochana dziewczyna chce być, jak najbardziej atrakcyjna. Zaczyna wobec tego większą uwagę przykładać do swojego wizerunku. Może coś zmieniać, na przykład mocniej podkreślać swoje atut. Robi to, aby chłopaka jeszcze bardziej zaintrygować.

kobieta robi znak serca z dloni

6. Jest bardzo ożywiona

W momencie, gdy w Twoim towarzystwie kobieta jest ożywiona może to świadczyć o jej zakochaniu. Nie potrafi ukryć emocji jakie w niej budzisz. Nerwowo poprawia włosy, bawi się biżuterią bądź trudno usiedzieć jej w miejscu.

7. Dziewczyna szuka pretekstu na różne sposoby

Zakochana kobieta wymyśla przeróżne powody, aby nawiązać kontakt, czy się spotkać ze swoim obiektem westchnień. Każdy pretekst jest dobry, aby kręcić się blisko chłopaka. Wykazuje sporo inicjatywy.

  Jak zdobyć faceta? 15 skutecznych sposobów na zdobycie serca faceta

8. Widoczne zakłopotanie

Miłość budzi wiele emocji w ludziach. Czasami zakochane dziewczyny w towarzystwie faceta są bardzo zakłopotane, a nawet nerwowe. Nie chcą wypaść przy nim źle, ale mimo to plącze im się język, czy też mówią od rzeczy. To wszystko z powodu skrywanego uczucia.

9. Wzbudza specjalnie zazdrość

Zakochana dziewczyna stara się wybadać, czy facet również darzy ją uczuciem. Wzbudzanie zazdrości to standardowe zachowanie, aby chłopak zrozumiał, że może ją stracić i musi działać.

10. Nerwowy śmiech

Wiele kobiet, które darzą faceta miłosnym uczuciem w ich obecności nerwowo się śmieje. To dzieje się zupełnie nieoczekiwanie, trudno to nawet kontrolować.

Dlaczego nie dostrzegamy oznak zakochania u dziewczyny?

Znaków jakie wysyła zakochana dziewczyna jest wiele, pewne są subtelne, natomiast inne absolutnie nie pozostawiają złudzeń co do jej uczucia. Dlaczego masa panów nie jest w stanie tego dostrzec? Niektórym wydaje się, że to normalne zakochanie bądź są zwyczajnie ostrożni i obawiają się, że pewne sygnały odczytali błędnie. Zachowują wobec tego dystans ze strachu przed odrzuceniem. Wbrew pozorom faceci tak samo, jak kobiety nie mają niekiedy śmiałości wykonać pierwszego kroku. Bywa i tak, że mężczyźni są mało spostrzegawczy,, dlatego mimo iż wszyscy wkoło to widzą oni niczego się nie domyślają. Powodów dlaczego chłopak nie dostrzega oznak zakochania jest sporo.

znak serca z dloni

Jak zachowuje się zakochana dziewczyna?

Mowa ciała jest to coś na czym w kontaktach damsko-męskich należało by się mocno skupić. Dlaczego? Mówi ona bardzo dużo o zamiarach drugiej osoby. Pewne sygnały jasno pozwalają odczytać znaki zakochania dziewczyny. Czasami całkiem nieświadomie panie wysyłają sygnały, które są pewnego rodzaju przyzwoleniem do flirtu.

Jak zachowuje się zakochana dziewczyna? Dość specyficznie, bo targają nią silne emocje. Wtedy kobieta:

 • lekko rozchyla usta

To oznaka bycia pod wrażeniem lub miłego zaskoczenia, w przypadku zakochanych może sugerować także chęć na pocałunek.

 • Uśmiecha się naprawdę szczerze

Mówi się, że uśmiech to tajna broń. To wyraz sympatii, dobrego humoru oraz element flirtu. Szczery uśmiech jest niewymuszony, bo pojawia się właściwie bezwiednie pod wpływem chwili.

 • Odsłaniania zmysłowo szyję

Kiedy kobieta pokazuje szyję próbuje, w ten sposób wabić mężczyznę. Wykorzystuje do tego nie tylko odpowiednie stylizacje, ale i zmysłowe odchylenie włosów w tył, czy ich spięcie. Trzeba pamiętać, że szyja ma niebywale unerwioną skórę, dzięki temu każdy jej dotyk zapewnia niezapomniane przeżycia.

 • Stara się być naprawdę blisko faceta
  Dlaczego ex-facet zawsze wraca? 10 powodów

Subtelny dotyk to wręcz obowiązkowy element flirtu. Zakochana dziewczyna mocno skraca dzielący ją z facetem dystans, ale robi to bardziej odważnie, niekiedy wręcz wprost. W ten sposób jej zachowanie daje jasno do zrozumienia, że darzy go uczuciem.

 • Bawi się włosami

Właścicielki długich kosmyków często łączą spojrzenie z zabawą włosami, na przykład poprawianiem ich, czy nakręcaniem na palec. Sugeruje facetowi, aby to on przejął inicjatywę.

 • Często mówi „my”

Zakochana dziewczyna sprytnie wplata w zdania słowo „my”, które ma być sygnałem dla faceta, że uważa ich za jedność. To tak niewiele, a znaczy naprawdę sporo.

 • Ma masę energii

Miłość sprawia, że kobieta jest energiczna, radosna i uśmiechnięta. Ma masę chęci dosłownie na wszystko. Jest w stanie przenosić góry, a wcześniej najprawdopodobniej nie można było u niej zauważyć aż takiego wigoru.

 • Nie dostrzega innych facetów

Zakochana kobieta widzi tylko jednego mężczyznę. Jeśli w jej otoczeniu pojawiają się inni to ona praktycznie ich nie dostrzega, bo cała jej uwaga jest skupiona na wybranym.

 • Rozpieszcza faceta

Jakie znaki daje zakochana dziewczyna? Kiedy pojawia się uczucie to najchętniej drugiej osobie uchyliłaby nieba. Rozpieszczanie faceta to standardowe zachowanie wśród zakochanych kobiet. Starają się one zapewnić im wszystko o czym tylko zamarzą. Myśli o potrzebach ukochanego, a o sobie już zapomina.

 • Nie rozstaje się z telefonem

Dziewczyna, która jest zakochana non stop nosi przy sobie telefon i milion razy sprawdza, czy jej wybranek nie pisał, nie dzwonił, czy też nie zostawił jej wiadomości na kanałach social media.

 • Wysyła co jakiś czas pomyłkowe wiadomości

Dziewczyny próbują różnych metod, aby zaczepić chłopaka. Kiedy brak im pretekstu decydują się wysłać pomyłkową wiadomość, która ma być początkiem rozmowy i flirtu. Przeprasza za to, a nawet niekiedy się wstydzi, aczkolwiek nie jest w stanie się powstrzymać przed zaczepką.