mezczyzna kobieta i dziecko

Związek z kobietą z dzieckiem – jak wygląda i czy warto się wiązać z rozwódką?

Budowanie relacji jest trudne, zwłaszcza w momencie, którym para ma za sobą pewne doświadczenia, zwłaszcza trudne przejścia. Kobieta z dzieckiem budzi obawy, poza tym nie każdy facet jest gotowy na rozwódkę z przeszłością. Co myślą mężczyźni o takim materiale na dziewczynę? Czy potrafią pokochać obce dziecko? W naszym artykule zgłębiamy temat związku z kobietą z życiowym bagażem. Koniecznie go przeczytaj!

Co faceci myślą o związku z dziewczyną z dzieckiem?

Związek z kobietą z dzieckiem to wyzwanie w zasadzie dla obojga. Niestety, dla wielu to będzie totalny debiut, bo nie mają pojęcia nic o takim układzie. Istnieje masa mitów, które bywają powielane. Tak naprawdę mężczyźni posiadają odmienne podejście do takich koneksji – jedni są na tak, inni absolutnie na nie.

Nie każdy facet z entuzjazmem przyjmie wiadomość, że jego ukochana nie jest sama. To trudne wejść do relacji z kimś nowym, a co mówić jeszcze do takiej gdzie jest osoba trzecia. Dla masy mężczyzn to balast, do tego obawiają się, że dziewczyna nie będzie miała dla nich czasu, a poza tym to nie oni będą w centrum jej uwagi, a wyłącznie jej pociecha. Dodatkowo kłopotliwą kwestią jest fakt, że zazwyczaj ojciec dziecka będzie pojawiał się we wspólnym życiu, a to wszystko naprawdę komplikuje związek pary. Warto również wspomnieć o presji otoczenia, obawach bycia ojczymem, czy chociażby o kwestiach finansowych. Zdarza się tak, że związek z kobietą z dzieckiem po rozwodzie nie wydaje się dla chłopaka przeszkodą, ale czas może to brutalnie zweryfikować. Wyobrażenia o sielankowej rodzinie rujnuje prawdziwa rzeczywistość. Egoiści nie dadzą sobie rady być w cieniu, bo pragną non stop atencji. Faceci mają różne zdania na temat relacji, w której jest dziewczyna z dzieckiem. Kierują się głównie opinią społeczeństwa lub opowieściami znajomych, bo mało który ma własną wiedzę z autopsji.

Wyobrażenia facetów o związku z dziewczyną z dzieckiem będą inne. Wielu już na starcie zrezygnuje z takiej kandydatki wyłącznie z powodu, że nie jest ona sama. Inni będą próbować przekonać się na własnej skórze co znaczy relacja z kobietą z pociechą. Statystyki w tej kwestii są odmienne, więc nie ma co zbytnio generalizować.

rodzina w lesie

Jak wygląda związek z rozwódką z dzieckiem?

Kobiety pozostają z dzieckiem same z wielu powodów, rozstanie z małżonkiem jest najczęstszym z nich. W większości przypadków to traumatyczne doświadczenie, które nie pozostaje obojętne dla przyszłych relacji i to nie tylko dla niej. Związek ze starszą kobietą z dzieckiem wiąże się z piętnem społeczeństwa, jak i najbliższych. Rozwódka nie jest najlepszą partią, czyli kandydatką na dziewczynę. Dla wielu posiadanie potomstwa to problem nie do przejścia, ponieważ komplikuje wszystko na starcie. Każdy chce rozpoczynać przecież związek od czystej karty. Samotne matki zupełnie inaczej postrzegają relację, bo myślą w tym momencie nie tylko o sobie. U nich od początku pojawiają się liczne oczekiwania, między innymi względem ich pociech i faceta. Pragną długoterminowego związku, bezpiecznej przystani, ponadto stabilizacji oraz licznych kompromisów. Miłość nie zawsze wystarcza, aby zbudować szczęśliwą relację.

  Introwertyk w związku - jak go kochać i jak on kocha?

Związek z kobietą z dzieckiem wygląda różnie. Trzeba być jednak przygotowanym, że ona nie zawsze ma wolny czas, poza tym posiada liczne zobowiązania, zmienia nagle plany, dodatkowo nie będzie mogła pozwolić sobie chociażby na spontaniczny wyjazd. To wpływa na relację z facetem, bo nie każdy potrafi być postawiony jakby na drugim miejscu. Nie wszyscy potrafią sobie poradzić z taką sytuacją. Kobieta z dzieckiem może mieć przeróżne doświadczenia i to w pewien sposób wpływa na jej zachowanie. Relacje damsko-męskie są skomplikowane, a gdy jest jeszcze ktoś dodatkowy to jest oczywiście ciężej. Nie da się ukryć, że żadna para nie wiedzie sielskiego życia, ale dziecko bywa dla wielu kolejną przeszkodą, która rodzi kłótnie, a nawet zmusza do wyborów.

Związek z kobietą z dwójką dzieci – czy to nie zbyt duże wyzwanie?

Związek z kobietą z dzieckiem albo aż z dwójką to już poważna sprawa. Tworzenie relacji miłosnej na takich zasadach nie spodoba się każdemu facetowi. Pociechy mogą być przeciwne tej miłości, poza tym matka nie będzie w stanie w pełni się poświęcić temu uczuciu, jak wolna singielka. Nie można jednak bagatelizować, bowiem dużo zależy od charakteru, nastawienia oraz od organizacji czasu. Z pewnością im więcej dzieci tym gorzej dla faceta, bo one będą pochłaniać większość życia partnerki, do tego to do nich wszystko będzie podporządkowane. Sytuacja finansowa też jest inna niż u dwóch wolnych osób, więc trzeba przygotować się na wiele rzeczy, o których wcześniej nie myśleliśmy będąc w związku.

Zawsze mężczyzna musi pamiętać, że kobieta z dwójką dzieci lub z większą ilością dużo przeszła i potrzebuje wsparcia, sporo miłości, i opiekuńczości. Dla niej zawsze priorytetem są jej latorośle. Facet powinien zanim wejdzie do rodziny poznać ją dobrze od środka, bo może się okazać, że to wyzwanie go przerośnie. Co więcej, dzieci mogą próbować sprawdzić kandydata, a nawet go zniechęcić. Kłopotem jest także obecność biologicznego ojca, bo poprzez to wkrada się zazdrość, a nawet rywalizacja.

mlodzi rodzice

Chcesz związać się ze starszą kobietą z dzieckiem?

Dziewczyna z dzieckiem, która jest starsza to podwójna komplikacja. Dlaczego? Facet związany z kobietą z wyższą metryką i tak ma ciężko, bo wiele osób nie akceptuje takiego układu, ponadto szuka w nim zazwyczaj drugiego dna. Im większa różnica tym zdecydowanie ludziom trudniej to zrozumieć, że parę może łączyć miłość, a nie względy materialne, czy inne podobne rzeczy. Kiedy dochodzi dziecko społeczeństwo reaguje jeszcze bardziej negatywnie. Mężczyzna powinien być zdecydowany, że poradzi sobie z wszystkim przeciwnościami losu. Starsza kobieta z dzieckiem może mieć inne potrzeby, priorytety oraz oczekiwania od życia, które wychodzą niekiedy dużo później. W tym wypadku również same pociechy bywają już nastolatkami i trudno im będzie zaakceptować nową sytuację.

Facet, który decyduje się na związek z kobietą z dzieckiem z wyższą metryką powinien być w 100% pewny wspólnej przyszłości. Ona oczywiście szybciej się zestarzeje, poza tym jej dzieci będą rosnąć, a wraz z tym powstaną kolejne kłopoty. On musi wiedzieć, że ani wiek partnerki ani osoby trzecie nie staną się w przyszłości problemem nie do przejścia. Bierze bowiem odpowiedzialność za wszystkich, to on będzie głową nowej, patchworkowej rodziny. To poważna decyzja, która wymaga rozważenia wszystkich za i przeciw. Nie można kierować się wyłącznie sercem!

  Ciągłe kłótnie w związku - co to może oznaczać?

Jak to jest być ojczymem? Wyzwanie czy nie?

Dziewczyna z dzieckiem szuka partnera, a jednocześnie również w pewien sposób człowieka, który będzie jakby zastępczym ojcem dla jej pociechy. Bycie ojczymem to dla większości nowa sytuacja. Z reguły facet nie ma doświadczenia w relacji z dziećmi, a nawet boi się ich jeśli jest niedojrzały i egoistyczny. Przełamanie się oraz chęci są bardzo ważne. Stopniowe przygotowywanie się do roli „tatusia” musi być powolne i trwać jakiś czas. Wrzucanie na głęboką wodę faceta może go zwyczajnie zniechęcić. Ta sytuacja wymaga sporo dojrzałości, ostrożności i zmiany podejścia do wielu kwestii. Trzeba być odpowiedzialnym, dzielić czas na wszystkich, a przede wszystkim potrafić odnaleźć się w nowej rzeczywistości rodzinnej. Zastępczy ojciec musi być świadomy tego z czym wiąże się jego rola. To skomplikowana relacja, która automatycznie zmieni życie mężczyzny o 360 stopni. To jaki jest kontakt, codzienność i zaangażowanie szybko wyczuje dziecko. Ono pozna każdy fałsz!

Przyszywany ojciec może być równie ważny jak ten biologiczny, dlatego nie powinien z nim nigdy konkurować. Nie chodzi o bycie kolejnym tatą, ale przyjacielem, na którego można zawsze liczyć. To nieco inna relacja, ale ważna w życiu każdej pociechy, a także jego mamy. Dziewczyna z dzieckiem patrzy na to w jaki sposób facet podchodzi do roli ojczyma już od samego początku znajomości, bo to dla niej najważniejsze, aby wszyscy byli szczęśliwi.

rodzina z dzieckiem

Czy da się pokochać nie swoje dziecko?

Każda relacja bazuje na emocjach. Zauroczenie przeradza się w miłość, bo uczucie ewoluuje. To czasem za mało, aby znajomość przetrwała, bo tu potrzeba dużo więcej. Dziewczyna z dzieckiem zapewne chciałaby, aby jej partner nie tylko akceptował, ale i kochał jej pociechę. Wbrew pozorom nie chodzi o zastępowanie na siłę ojca.

Miłość do kobiety przychodzi zazwyczaj łatwiej niż do jej dziecka. Wielu panom trudno pokochać pociechy, czyli zupełnie obce osoby, z którymi nie łączą ich żadne więzy krwi. Dużo zależy od osobowości, wychowania i od poziomu empatii konkretnego mężczyzny. Na początku z reguły zachowują oni lekki dystans, bo się zwyczajnie boją kontaktu z maluchem, czy ze zbuntowaną nastolatką. Potrzeba sporo czasu, aby się do siebie zbliżyli, a przede wszystkim poznali i wzajemnie zaakceptowali. Wspólna codzienność może pomóc im lub odwrotnie, utrudnić zacieśnianie więzi. Pokochanie obcego dziecka to ciężka sprawa, ale na całe szczęście jest to możliwe. Faceci są zdolni do miłości bez względu na to, czy to ich pierworodny, czy też nie.

Nie ma wątpliwości, że kobieta z dzieckiem w miłosnej relacji komplikuje wszystko. W momencie, gdy facet straci głowę dla obojga istnieją większe szanse, że to przetrwa, a rodzina będzie szczęśliwa. Matce trudno byłoby się pogodzić z faktem, że jej partner nie toleruje jej pociechy i traktuje ją z dystansem lub zupełnie ignoruje. To kluczowa kwestia, której dziewczyna się bacznie przygląda!