mezczyzna przytula kobiete

Jak mężczyzna sprawdza kobietę? 10 sztuczek na które musisz zwrócić uwagę

Zdarza się, że mężczyzna sprawdza dziewczynę. Metody działania są naprawdę przeróżne, więc dobrze trzeba obserwować chłopaka, z którym się spotykamy. Testowanie to pewnego rodzaju norma na początku znajomości, pojawia się wtedy celowo, jak i podświadomie. Jak facet sprawdza kobietę? Nie masz pojęcia? Koniecznie sprawdź 10 sztuczek, na które musisz zwrócić uwagę!

Jak mężczyzna sprawdza kobietę? 10 popularnych sztuczek

Tak naprawdę i faceci, i dziewczyny próbują testować potencjalnych kandydatów na partnera. To popularne zjawisko ma ułatwić im wybór najlepszego partnera i zbadać, czy jest między nimi coś więcej niż zauroczenie. Jak testują nas mężczyźni? Co ciekawe, jest sporo, niekiedy mało oczywistych form ukrytych „egzaminów”. Poniżej masz 10 najpopularniejszych sztuczek, w jaki sposób facet sprawdza kobietę:

1. Test rachunku

Jak facet sprawdza kobietę? Przede wszystkim decyduje się na test rachunku. Na czym on dokładnie polega? Podczas randki ważne jest dla panów kto płaci. Siedząca cicho kobieta w momencie kiedy dochodzi do opłacenia kolacji, czy napojów nie jest dobrze przez nich odbierana. Ważne, abyś wtedy sama zaproponowała podział rachunku, a więc to, że za siebie pokryjesz koszty. To pokazuje w dużym stopniu, jaki ma dana osoba stosunek do finansów, poza tym, czy też nie szuka zwyczajnie sponsora, który będzie spełniał każde jej marzenia. Propozycja zapłacenia za siebie z pewnością spowoduje, że zapunktujesz w oczach faceta. Wielu jednak mimo wszystko nie pozwoli Ci samej zapłacić, a weźmie to na siebie. To test, a dżentelmen zrobi i tak jak uważa.

2. Test wyglądu

Jak facet sprawdza kobietę? Oczywiście wizualnie, bo panowie to wzrokowcy. Podczas spotkania mężczyzna będzie się dokładnie przyglądał wielu elementom, od ubioru, po bardzo drobne detale. Uroda jest kwestią gustu, ale to, czy dziewczyna o siebie dba, czy też nie to zupełnie inna sprawa, bo powinno to być normą. Test wyglądu jest ważny, bowiem jeśli partnerka nie będzie pociągała fizycznie chłopak nie zwróci na niej specjalnej uwagi i z pewnością nie będzie snuć z nią planów na przyszłość. Test wyglądu jest kluczowy zwłaszcza, gdy to na początku jedynie wirtualna znajomość i dochodzi finalnie do spotkania na żywo.

3. Test poczucia humoru

Nie ma wątpliwości, że poczucie humoru oraz duży dystans do siebie jest cenną cechą niezmiernie docenianą nie tylko przez męską część społeczeństwa. Panowie uwielbiają wesołe dziewczyny, przy których mogą się w pełni wyluzować i wygłupiać bez obaw, że zostaną źle odebrani. Poważne osoby prędzej, czy później ich znudzą, do tego pojawią się liczne nieporozumienia. Test poczucia humoru to ważny sprawdzian dla pań, ponieważ dzięki niemu chłopak dowiaduje się, czy z taką dziewczyną może się świetnie bawić. Mimo odmiennego żartu para może się doskonale rozumień, poza tym miło spędzać czas wspólnie. Ocena pod tym kontem bywa sprawdzana już na pierwszych spotkaniach. Miej się zatem na baczności!

  Ciche dni w małżeństwie i związku - jak przerwać ciszę? 10 sposobów

4. Test zrozumienia

Jak facet sprawdza kobietę? Stara się porównać kluczowe aspekty, takie jak zawód, pasje, styl życia oraz marzenia. Chce dowiedzieć się, czy łączy go coś z tą kobietą, czy też nie. Nadawanie na podobnych falach potwierdzi w pewien sposób, że ta relacja ma szansę przetrwać. Test zrozumienia jest istotny, bo daje facetowi masę cennych informacji. Ze spotkania na spotkanie wie coraz więcej, ponadto ma pewność, że partnerka będzie go doskonale rozumiała.

5. Test samodzielności

Facet bada, czy może na kobiecie polegać, dlatego decyduje się na test samodzielności. Co to takiego? Samodzielna dziewczyna da sobie radę sama z wieloma rzeczami, dzięki temu nie będzie w 100% zależna od mężczyzny. W tym czasie będzie on mógł realizować swoje pasje, spotykać się ze znajomymi, tudzież pobyć sam na sam ze sobą. Test samodzielności odkrywa, czy partnerka go nie osacza i nie kontroluje. To, że ona polega przede wszystkim na nim źle wróży dalszym losom tej znajomości. Z pewnością niejeden mężczyzna będzie bał się, że okaże się jedynym zainteresowaniem dziewczyny, a poprzez to ona będzie go potrzebować non stop na wyłączność.

mezczyznaa dotyka kobiete

6. Test zaufania

Nie ma związku bez zaufania, bo jest to niebywale kluczowa kwestia. Wbrew pozorom nie chodzi tylko i wyłącznie o wierność. Facet potrzebuje jeszcze upewnić się, że może na kobiecie polegać oraz otrzyma od niej potrzebne w danym momencie wsparcie. W tym wypadku mężczyzna bada, czy przy drobnych przysługach otrzyma niezbędną pomoc, niekoniecznie będą to ciężkie sytuacje. Test zaufania jest wbrew pozorom bardzo różny. Liczy się przede wszystkim reakcja dziewczyny, głównie jej zaangażowanie. To pokaże, czy facet może na nią liczyć, czy też nie. Musi on mieć pewność, że partnerka będzie u jego boku zawsze go wspierać, pomagać oraz angażować się w jego życie. Bądź zatem gotowana na sprawdziany! Pamiętaj, że wierność oraz wsparcie są to fundamenty udanego związku.

7. Ograniczanie kontaktu, czyli zmiana zachowania

Na początku znajomości para chce być ze sobą non stop. Trudno im zakończyć spotkanie, jak i rozmowy telefoniczne oraz wysyłanie wiadomości. Mają sobie tyle do powiedzenia, poza tym chcą być blisko siebie. Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy? Wstrzymuje się z kontaktem, a zatem nie odpisuje od razu na wiadomości, nie odbiera każdego telefonu oraz niekiedy odwołuje nawet w ostatniej chwili spotkanie. Zawsze po takiej przerwie mężczyzna wytłumaczy swoją nieobecność, aby ona nie poczuła się odrzucona. To nietypowe zachowanie ma na celu sprawdzić, czy dziewczyna poradzi sobie sama i nie będzie się bez powodu o to awanturować. Taka lekka izolacja to niepoświęcanie 100% uwagi kobiecie. Nie każda jest to w stanie przyjąć jednak to dobrze. Może zacząć błagać chociażby o chwilę razem, a to nie wróży dobrze dla znajomości, bo może okazać się, że już się od faceta uzależniła.

  Jak poznać ciekawego faceta? 15 sprawdzonych sposobów

8. Spontaniczne akcje

Jak mężczyzna sprawdza kobietę? Planuje randki last minute, czyli na ostatnią chwilę, bo działa bardzo spontanicznie. Obiecuje Ci romantyczne, wręcz idealne spotkanie. Uważaj, bowiem to test z drugim dnem, który łatwo oblać. Ma on na celu zbadać, czy będziesz dostępna na każde jego skinienie bez względu na swoje wcześniejsze plany. Jeśli niekiedy odmówisz pokażesz mu, w ten sposób swoją niezależność, poza tym podkreślisz, że masz poza relacją swoje własne zainteresowania bądź pomysły. Zdziwisz się, ale odrzucenie zaproszenia ucieszy niejednego pana, bo da mu dowód, że jesteś dziewczyną, która nie będzie jego cieniem, a partnerką.

9. Rozmowy o innych kobietach

Popularnym sprawdzianem jest celowe prowadzenie rozmów, gdzie panowie specjalnie wspominają o innych kobietach, zarówno tych z bliskiego otoczenia, jak i o modelkach, i innych pięknych paniach. Wielu z determinacją mówi nawet o byłych, bo jest to ciosem poniżej pasa. Dzięki takim rozmowom uda się sprawdzić, czy dziewczyna jest zazdrosna. Wkurzanie się i wybuchy spowodują, że facet się zniechęci. Jeśli natomiast zareagujesz zupełnie odwrotnie, a więc udasz, że Ci to zupełnie obojętne co mówi pokażesz mu, że nie będzie dzikich awantur o każdą koleżankę. W ten sposób facet poczuje, że w związku nie ma co się bać o ataki zazdrości, poza tym to, że mu ufasz bezgranicznie.

10. Test fizyczny

Ostatnim popularnym męskim sposobem sprawdzania pań w naszym zestawieniu jest test fizyczny. Na czym polega? Chłopak stara się przekonać, czy jest pomiędzy wami przysłowiowa chemia. Co robi? Próbuje się zbliżać i to na różne sposoby. Niby przez przypadek, na przykład dotyka dłoni, Twoich włosów, choć w żadnym wypadku nie są to nachalne zachowania. Nie przekracza oczywiście w żaden sposób bezpiecznej strefy, dzięki temu nie czujesz się z tym źle. To jedna z najpopularniejszych metod wybadania zainteresowania. Test fizyczny to sprawdzian, który pojawia się dopiero w późniejszym etapie znajomości, czyli gdy byliście na kilku randkach. Na początku przybiera bardzo subtelne wersje, aby nie wystraszyć potencjalnej partnerki ani w żaden sposób jej nie urazić.