pisanie smsa do dziewczyny

O czym i jak pisać z dziewczyną? 32 niebanalne przykłady

Stosunki damsko-męskie nie są proste, zwłaszcza w latach młodzieńczych masa osób ma problemy z kontaktami z płcią przeciwną. O czym i jak pisać z dziewczyną? Sprawdź 32 niebanalne przykłady, które zagwarantują Ci ciekawą konwersację!

Jak rozmawiać z dziewczyną? to nie takie proste

Pierwsze spotkanie nie jest proste, bo tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać po drugiej stronie. Zwłaszcza, gdy nam się ktoś podoba trudno jest zachować zimną krew, czyli opanować nerwy.

Zaczepienie nieznajomej dziewczyny również nie jest łatwe, ponieważ wielu mężczyzn ma opory i strach przed odrzuceniem. Jak sobie z tym poradzić? Trzymaj się pewnych prostych zasad, a zawsze wypadniesz dobrze. Pamiętaj:

 • nie narzucaj się – jeśli widzisz brak zainteresowania to odpuść sobie
 • bądź miły i uśmiechnięty – to spowoduje, że druga osoba się na Ciebie otworzy
 • bądź pomocny
 • kultura osobista jest ważna, wobec tego nie zapominaj o drobnych gestach, takich jak na przykład odsunięcie krzesła lub pomoc przy ubieraniu płaszcza
 • słuchaj co druga osoba ma co powiedzenia
 • wykazuj zainteresowanie – stosuj dodatkowe pytania, utrzymuj kontakt wzrokowy i dbaj o dziewczynę
 • na początku zachowaj lekki dystans, aby nie odstraszyć dziewczyny swoimi intymnymi zwierzeniami oraz szczerością w tematach tabu.

Nie tylko to co mówisz ma znaczenie, ale również samo zachowanie – pamiętaj o tym! Mowa ciała, mimika, kontakt wzrokowy, ton głosu, zapach – to również wpływa na odbiór drugiej osoby.

Bądź swobodny jednak nie przekraczaj pewnych granic, a więc strefy komfortu dziewczyny. To może ją wystraszyć, a nawet pokazać jej, że jesteś kolejnym desperatem, którego miała okazję poznać. Pokaż się z jak najlepszej strony, ale nie udawaj nikogo innego.

Podczas rozmowy z dziewczyną na początku znajomości zdecydowanie unikaj kłopotliwych tematów, które mogą powodować spięcia, a nawet ostre kłótnie, czy też jej zawstydzenie lub zażenowanie. Wobec tego zapomnij o zagadnieniach, takich jak:

 • problemy rodzinne, finansowe, czy zdrowotne
 • religia
 • polityka
 • byli partnerzy
 • seks – zamiast tego postaw na delikatne podteksty, które mimo wszystko rozgrzeją atmosferę i pobudzą wyobraźnie, a nie będą dosłownym odniesieniem.

Głupie żarty też sobie daruj, podobnie, jak oklepane teksty na podryw, które może jej powiedzieć tak naprawdę każdy facet. Daj jej do zrozumienia, że jest wyjątkowa. W jaki sposób? Okaż to słowami. Podczas rozmowy musisz mieć zawsze jasno określony cel.

Zupełnie inaczej konwersacja toczy się, gdy jesteś nią zainteresowany i podoba Ci się, a w inny sposób kiedy myślisz tylko i wyłącznie o relacji przyjacielskiej, bo zupełnie nie czujesz przysłowiowej chemii między wami. Droczenie się, żarty i flirt to od razu da jej jasny sygnał, że to może być coś więcej niż miła znajomość.

  Kiedy facet odzywa się po randce? Ile dni i czasu musi minąć?

O czym można pisać z dziewczyną?

W dobie social media coraz bardziej popularny staje się podryw online. Facebook, Instagram, Tik Tok, Tinder, a nawet ogólnie dostępna fora – miejsc w internecie jest wiele. Nowoczesne technologie pozwalają nam bez wychodzenia z domu poznawać nowe osoby.

To będzie idealna opcja dla osób nieśmiałych oraz takich, które w realu mają opory do nawiązywania znajomości twarzą w twarz, na przykład w sklepie, czy w barze. O czym można pisać z dziewczyną? Jeśli jest podobna do Ciebie to masz ułatwione zadanie, bo łączą was, na przykład wspólne zainteresowania, czy życiowe cele.

W sytuacji, gdy nie znasz jej i nie masz szansy dowiedzieć się o niej czegoś więcej, na przykład od znajomych musisz działać intuicyjnie i stopniowo ją poznawać.

O czym można pisać z dziewczyną? Tak naprawdę można poruszyć każdy temat, od sportu i zainteresowań, po pracę, i marzenia. Nawet jeśli skupiasz się w konwersacji na popularnych zagadnieniach staraj się kobietę jakoś zaskoczyć. Unikaj klasyki w stylu co robisz w wolne weekendy?

Lepiej sformułuj to pytanie zupełnie inaczej, na przykład tak – bez czego nie wyobrażasz sobie wolnego weekendu? Poniżej znajdziesz 32 niebanalne przykłady pytań, które spowodują, że konwersacja stanie się niezwykle ciekawa:

 1. Czy śpiewasz pod prysznicem?
 2. Co najdziwniejszego w życiu jadłaś?
 3. Najgorsza potrawa to..
 4. Jaką kuchnię lubisz?
 5. Twoja ulubiona kanapka to…
 6. Jakiej umiejętności chciałabyś się nauczyć?
 7. Czego nie cierpisz we współczesnym świecie?
 8. Jakie miałaś marzenia w dzieciństwie?
 9. Kim chciałaś zostać, jak byłaś mała?
 10. Czego się boisz najbardziej?
 11. Jaki był najlepszy dzień w Twoim życiu?
 12. Którą podróż najlepiej wspominasz?
 13. Co byś zrobiła z milionem dolarów?
 14. Jak wspominasz swoją pierwszą jazdę samochodem?
 15. Masz wolne 5 minut co robisz wtedy?
 16. Jakie jest Twoje największe marzenie?
 17. Jakie spełniłaś ostatnio marzenie w życiu?
 18. Co chcesz robić za 10 lat?
 19. Co Ci się kojarzy ze słowem wolność?
 20. Najgłupsza rzecz w życiu jaką zrobiłaś?
 21. Jesteś spontaniczna?
 22. Co masz zawsze w torebce?
 23. Co lubisz w swojej pracy?
 24. Co Ci się we mnie najbardziej podoba?
 25. Co Cię kręci w życiu?
 26. Co Cię najbardziej bawi?
 27. Masz łaskotki?
 28. Szybko biegasz?
 29. Najbardziej szalony sport jaki uprawiałaś to?
 30. Najgłupszy tekst na podryw, jaki pamiętasz to…
 31. Jakie masz najstarsze zdjęcie w telefonie?
 32. Co zbierałaś w dzieciństwie?

Nie trzymaj się kurczowo jednego tematu, staraj się urozmaicić konwersację, poza tym unikaj lawiny pytań, bo rozmowa z dziewczyną to przecież nie jest przesłuchanie. Pogawędka ma być naturalna, przede wszystkim miła dla obu stron.

Zarówno rozmowa w cztery oczy, jak i online to nie monolog, więc musisz dać szansę na wypowiedzenie się drugiej osobie. Odrobina żartu, flirtu oraz dystansu do siebie jest wręcz pożądane. Obserwuj reakcje kobiety to gwarancja sukcesu, tak samo jak zaangażowanie w rozmowę.

  Jak rozpoznać zdradę męża lub żony? 10 sygnałów, które mogą zwiastować zdradę

Udana rozmowa – poznaj jej sekret!

Relacje damsko-męskie przynoszą wiele emocji u obu stron. Baw się rozmową, czyli nie analizuj każdego słowa i myśli, bo to tylko pogarsza sprawę. Jako facet staraj się prowadzić pogawędkę, ale mimo wszystko daj dziewczynie szansę na pokazanie siebie. Kobiety uwielbiają, gdy w rozmowie są:

 • odniesienia do emocji
 • barwne historie, nawet jeśli je nieco ubarwiasz
 • ciekawe myśli
 • refleksje
 • anegdoty.

Dzięki temu pogawędka staje się niezwykle barwna, a dziewczyna poprzez to zostanie zaintrygowana. Chce potem Cię bliżej poznać, a jednocześnie sprawdzić, czy nadajecie na tych samych falach i czy jest szansa na coś więcej niż zwykła znajomość.

Pamiętaj, że jeśli mówisz tylko o sobie możesz wyjść na osobę zarozumiałą, zapomnij także o plotkowaniu i przemądrzałych morałach.  Nigdy nie udawaj eksperta w tematyce, o której nie masz pojęcia, na przykład o kobiecych kosmetykach.

Rozmowa musi być ciekawa, ale nie monotonna. Wszystko jednak zależy, od tego, czy jest przysłowiowa chemia, czy to jedynie przyjacielska pogawędka. Warto być sobą i nikogo nie udawać, bo to prędzej, czy później i tak się wyda. Autentyczność zawsze się obroni!

Na początku znajomości pozbądź się oczekiwań, w ten sposób zachowasz luz oraz spontaniczność, która Ci pomoże przełamać pierwsze lody w tej relacji. To pozwoli pozbyć się stresu oraz ciśnienia na to aby być idealnym. Staraj się wszystko dobrze wyważyć, żeby ani nie wyjść na błazna ani na taniego podrywacza.

Rozbaw dziewczynę, do tego daj jej poczucie, że ją słuchasz oraz nie zapomnij o adorowaniu. Fascynująca rozmowa pozwoli uniknąć kłopotliwej ciszy, mało tego nawet nie będziecie wiedzieć kiedy czas tak szybko minął.

Kiedy spędziliście miło czas warto później za to podziękować, a także utrzymywać dalej kontakt. Naturalne będzie zatem wymienienie się numerem telefonu, czy odezwanie na Facebooku. Być może rozmowa sprawi, że zapragniecie poznać się bliżej. Co jeśli okazała się kompletną klapą? Nie martw się ani nie szukaj winnych. Próbuj dalej, dlatego też doskonal swoje umiejętności konwersacji i się nie zniechęcaj.

Poznawaj nowe dziewczyny i ucz się flirtu. Rozwijaj poza tym swoją pewność siebie, niestety, ale jej brak mocno widać w kontaktach z płcią przeciwną. Być może wystarczy zmiana nastawienia, otwarcie się na drugą osobę lub poznanie odpowiedniej dziewczyny by odkryć sekret udaje rozmowy.