kobieta przyjmuje komplementy

Komplementy dla dziewczyny – jak to zrobić z gustem? 21 najlepszych komplementów

Komplementy są bardzo miłe. Kobiety uwielbiają takie pozytywne zwroty, zwłaszcza gdy padają z ust płci przeciwnej. Jak komplementować z gustem? Co powiedzieć dziewczynie? Nie masz pomysłu? Koniecznie sprawdź nasze triki!

Komplementy dla dziewczyny – dlaczego warto ich używać?

Komplementy są to miłe słowa, wbrew pozorom mogą one dotyczyć nie tylko cech wyglądu, ale i charakteru, czy dokonań. Mają one niezwykłą moc! Dzięki nim zyskamy lepszy nastrój, czujemy się dowartościowani, ponadto to pozytywnie wpływa na naszą samoocenę oraz pewność siebie. Komplementy dla dziewczyny sprawiają również, że czujemy się ważni i docenieni.  Warto ich używać, bo w ten sposób można drugiej osobie poprawić humor, do tego stosować takie zwroty podczas flirtu. To również dobre rozwiązanie, gdy chcemy się z kimś pogodzić.

Niestety, ale nie każdy potrafi przyjmować komplementy. Zazwyczaj zakładamy, że są one nieszczere, albo też poprzez nie okaże się, że jesteśmy nieskromne. Wiele pań mogą zawstydzać, zwłaszcza gdy są nieśmiałe i niepewne siebie.

Jakie są najlepsze komplementy dla dziewczyny?

Komplementy dla dziewczyny powinny być szczere, a więc autentyczne. Trzeba dobrać słowa, aby pasowały do jej urody, charakteru, czy dokonań. Nie powinny one mieć w żadnym wypadku wyraźnego podtekstu seksualnego, szczególnie na początku znajomości.

Najlepsze komplementy dla dziewczyny to te płynące z serca. Obserwuj oraz słuchaj, a z pewnością znajdziesz pretekst do powiedzenia jej miłych słów. W zależności od etapu znajomości będą to zupełnie inne sformułowania. Na początku to miłe słowa, potem dopiero pojawią się te czułe, a więc gdy będziecie już w związku.

  Jak zrobić malinkę? Praktyczne rady robienia malinki

Komplementy dla dziewczyn sytuacyjne są bardzo naturalne. Odnosimy się do danej sytuacji i to ona jest inspiracją. Na początek będą strzałem w 10, gdy nie mamy jeszcze pewności, jak kobieta zareaguje, albo gdy relacja dopiero raczkuje. W trakcie podrywu to bezpieczny sposób, aby zyskać w oczach dziewczyny.

Czułe i gustowne komplementy dla dziewczyny

Panowie uwielbiają mówić czułe komplementy dla dziewczyny. Pokazują one ich zaangażowanie w relacje, ponadto ułatwiają im zdobycie serca ukochanej. Gustowne słowa zdecydowanie lepiej sprawdzają się niż oklepane klasyki typu „ale jesteś piękna”.

Czułym punktem w przypadku pań jest dobry gust oraz wyczucie stylu. To zdecydowanie bezpieczniejsze odniesienia niż te dotyczące bezpośrednio wyglądu fizycznego potwierdzające ich atrakcyjność. Co można powiedzieć? Czułe komplementy dla dziewczyny to będą, na przykład takie słowa, jak:

 • Kocham Cię taką jaką jesteś.
 • Z Tobą nigdy się nie nudzę.
 • Uwielbiam spędzać z Tobą czas.
 • Ładnie pachniesz.
 • Masz takie ładne włosy.
 • Masz ładny uśmiech.

Dorzucony do tych słów uśmiech oraz spojrzenie podkreśli ich wyjątkowość. Zbudowanie zaufania, a także poznanie kobiety zdecydowanie ułatwia prawienie jej komplementów. Zapomnij o ogólnikach, lepiej skup się na detalach, które podkreślają jej wyjątkowość.

Podczas podrywu czułe komplementy dla dziewczyny są inne niż u par w związku. Wyczucie odpowiedniego czasu oraz delikatność jest konieczna w innym wypadku przyniesie to więcej szkody niż pożytku.

dziewczyna komplementy

Miłe komplementy dla koleżanki – co można powiedzieć?

Nie tylko mężczyźni mogą komplementować kobiety, ale i panie. W tym wypadku będą to nieco inne słowa. Miłe komplementy dla dziewczyny to najlepszy wybór. Możesz powiedzieć, na przykład:

 • Fantastycznie się ubierasz.
 • Jaka piękna sukienka.
 • Uważam, że nikt nie rozumie mnie lepiej niż Ty.
 • Świetnie radzisz sobie z pogodzeniem spraw zawodowych z wychowywaniem dzieci.
 • Przy Tobie czuje się świetnie.
 • Zazdroszczę Ci pięknych włosów.
 • Doskonale radzisz sobie, jako matka.
 • Świetnie sobie poradziłaś sobie z tym zadaniem.
 • Pyszne te ciasto przygotowałaś.
 • Ta nowa fryzura naprawdę Ci pasuje.
  Kiedy facet zaczyna tęsknić i żałować rozstania?

Miłe komplementy dla dziewczyny z ust innej kobiety są równie przyjemne co te wypowiedziane przez panów. Tego rodzaju gesty powodują, że poziom docenienia wzrasta, a humor od razu staje się lepszy. Ważne jest naturalne zachowanie oraz szczerość w innym wypadku ktoś może źle zinterpretować nasze słowa.

Zabrakło Ci pomysłów? Zapamiętaj te 5 komplementów!

Komplement dla dziewczyny można powiedzieć zawsze, jednak niekiedy są takie sytuacje kiedy trudno nam cokolwiek wymyślić, bo mamy tak zwaną pustkę w głowie. Co wtedy? Mamy 5 komplementów, które warto zapamiętać i wykorzystać właśnie w takim momencie.  Koniecznie je zapisz! To zdania takie, jak:

 • Jesteś wspaniałą osobą.
 • Lubię spędzać z Tobą czas.
 • Podziwiam Cię.
 • Świetnie dziś wyglądasz.
 • Cudownie sobie radzisz.

To propozycje bez zbędnego „słodzenia”, bo miłe komplementy dla dziewczyny nie muszą być specjalnie wyszukane, czy oryginalne. Szczere wyznanie ma zdecydowanie większą moc niż wyuczone klasyczne regułki z poradników o podrywie. Zapewniamy, że takie słowa doceni każda kobieta!

Nigdy nie mów komplementów dla dziewczyny podczas niezręcznej ciszy. Podczas rozmowy wyjdź z schematu i podkreśl jej wyjątkowość. Powiedz coś miłego!

Katarzyna Tomaszewska

Dziennikarka, blogerka - pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

View all posts by Katarzyna Tomaszewska →