mezczyzna zdradza zone

Jak rozpoznać zdradę męża lub żony? 10 sygnałów, które mogą zwiastować zdradę

Zdrada jest dość częstym zjawiskiem, zarówno w związkach formalnych, jak i nieformalnych. Taki nieuczciwy partner zdarza się wielu osobom, a powodów niewierności jest kilka. Masz podejrzenia, że coś jest nie tak? Nie wiesz, jak rozpoznać zdradę męża lub żony? Spokojnie mamy dla Ciebie artykuł, w którym znajdziesz 10 sygnałów, które mogą zwiastować zdradę!

Sygnały zdrady – jakie są?

Zdrada dotyka wiele par, a staż związku nie ma tu najmniejszego znaczenia. Dlaczego do tego dochodzi? W relacji brakuje przede wszystkim zrozumienia, miłości, wsparcia, a także zaangażowania. Codzienna rutyna oraz obojętność powoduje, że małżonek szuka pocieszenia w ramionach innej kobiety.

Brak mu czułości, wsparcia, albo tęskni za szalonym kawalerskim życiem bez zobowiązań, a więc bez rodziny. Nie każdy chce rozstania, niektórzy wolą mieć kochankę i żyć w takim niebezpiecznym układzie w nadziei, że nic się nie wyda.

Wbrew pozorom niewierny małżonek wysyła wiele znaków, które świadczą o tym, że doszło do zdrady. Nie każdy jednak wie, jakie mogą to być symptomy. Ty również? Poniżej znajdziesz 10 sygnałów, które mogą zwiastować zdradę:

1. Partner nie rozstaje się ze swoim telefonem

O każdej porze dnia ma go zawsze przy sobie. Ciągłe wysyłanie SMSów, albo spędzanie całych godzin na portalach społecznościowych, czy zamykanie się ze smartfonem w łazience może to świadczyć, że z kimś flirtuje. Uśmieszki podczas wpatrywania się w ekran, a także ukrywanie telefonu przed drugą połówką to przy zdradzie norma.

2. Wasze życie seksualne wygląda inaczej niż wcześniej

Partner unika bliskości i kontaktu fizycznego, dlatego pojawia się brak seksu, poza tym ciągłe wymówki przed zbliżeniem, na przykład mówi o bólu głowy, czy o zmęczeniu po pracy. Kiedy dojdzie już do czegoś jest oziębły, nie angażuje się ani nie próbuje zaspokoić pragnień. To pewne znaki, że coś nie gra. To zły omen, który niekiedy świadczy o skrywanym poczuciu winy.

3. Partner traci z Tobą kontakt

Nie rozmawiacie, nie spędzacie wspólnie czasu ani nigdzie nie wyjeżdżacie, ma nawet trudności z odbieraniem od Ciebie telefonów, czy odpisaniem na wiadomości. Sam znika na kilka godzin, zwyczajnie przestał potrzebować Twojego towarzystwa.

4. Partner spędza mniej czasu w domu

Pojawiają się nagłe służbowe wyjazdy, dodatkowe dyżury, czy szkolenia, a takie wymówki podczas zdrady powtarzają się wielokrotnie. Wcześniej nie dochodziło do takich sytuacji. Wytłumaczenia są różne, niekiedy winny sam potem gubi się w faktach i miesza ze sobą kolejne kłamstwa.

5. Partner bardzo dba o siebie

  Przyjaźń damsko-męska - czy jest możliwa?

Nadmierne dbanie o siebie, zmiana stylu, albo skupienie się na kondycji fizycznej – taka nagła zmiana w życiu wzbudza niepokój, bo z reguły nigdy wcześniej partner nie przykładał aż takiej uwagi do swojego wizerunku. Chce zwyczajnie podobać się nowej kobiecie.

6. Zacieranie śladów

Zdradzający usuwa SMS-y, e-maile, wyrzuca rachunki i wyciągi z kont, chowa prezenty, a także inne dowody. Czasem ma dodatkowy telefon lub skrzynkę pocztową, aby swobodnie romansować bez obawy o przyłapanie na gorącym uczynku. Stara się, jak najbardziej ukryć wszelki kontakt z kochanką.

7. Partner zmienia swoje zachowanie

Mniej mu zależy, dlatego nie interesuje się sytuacją w domu, problemami rodzinnymi, poza tym jest obojętny i zimny na to co się dzieje wokół. Nagle z troskliwego mężczyzny staje się bezdusznym.

8. Krążą różne plotki

Ludzie różnie mówią, dlatego warto sprawdzić, czy nie ma w pogłoskach źdźbła prawdy. Czasem inni wiedzą o zdradzie dużo wcześniej niż współmałżonek. Mało tego mają oni chłodne spojrzenie na sytuację i częściej dostrzegają pewne sygnały, które kochająca żona może zwyczajnie bagatelizować.

9. Ślady zdrady

Koszula jest ubrudzona szminką, ubrania pachną nieznajomymi perfumami, albo w torbie pojawiają się słodkie liściki. Przez przypadek odkrywamy pozostałości po ich namiętnym spotkaniu. To wszystko owiane jest tajemnicą bądź głupimi mało logicznymi wyjaśnieniami.

10. Rozliczanie pieniędzy

Partner zaczyna być skąpy, dlatego też bardziej kontroluje wasz domowy budżet. Skupia się mocno na Twoich wydatkach, za to jego są wyjaśniane w dziwny sposób, albo całkowicie przemilczane. Awantury o finanse stają się częścią waszego codziennego życia.

Jeśli zauważyłeś wyżej wymienione symptomy możesz się spodziewać, że doszło do zdrady. Warto przyjrzeć się bliżej pewnym faktom i zbadać dokładnie sprawę. Kiedy pojawiła się niewierność prędzej, czy później to wyjdzie na jaw. Bądź czujna, ale nie wpadaj w paranoje i nie kontroluj każdego jego ruchu.

O niewierności może świadczyć, między innymi:

 • budowanie swojej prywatności
 • tajemnicze zachowanie
 • unikanie kontaktu fizycznego
 • diametralna zmiana zachowania
 • ciągłe wymówki.

Mimo wszystko z zarzutami trzeba uważać, bo czasem powód takiego nietypowego zachowania może być zupełnie inny niż niewierność. Rzucanie oskarżeń bez dowodów bywa potem powodem kłótni i nieporozumień w małżeństwie, a nawet prowadzi do rozpadu relacji.

Jak rozpoznać zdradę męża? Zachowanie po zdradzie

Jak zachowuje się osoba, która zdradza? Pewnych rzeczy zwyczajnie nie da się ukryć i nieświadomie wyjdą one na światło dzienne, mimo wielu zabiegów aby to zamaskować.

 • Nerwowość, podawanie sprzecznych informacji i głupie kłamstwa, do tego dochodzi najczęściej.
 • Mocne dbanie o wizerunek, od zmiany stylu, uczesania, czy uczęszczania na siłownie budzi podejrzenia zwłaszcza, gdy ktoś wcześniej nie przykładał do tego specjalnej uwagi. Taka zmiana zachowania bywa trudna do wytłumaczenia mężczyźnie.
 • Co więcej transformacja dotyczy nie tylko relacji z żoną, ale i z dziećmi, czy z najbliższą rodziną – poprawia się, aby ukryć wyrzuty sumienia, albo wręcz przeciwnie, oziębia się, bo kochanka staje się najważniejszą osobą na świecie. Zwrot nastawienia o 180 stopni nie jest normalnym zjawiskiem.
 • Czasami poczucie winy powoduje, że małżonek próbuje zrekompensować niewierność i swoje kłamstwa rozpieszczając rodzinę.
  Samotność w związku i małżeństwie - jak sobie z nią poradzić?

Zachowanie żony po zdradzie – czego się spodziewać?

Zdrada to niestety, ale poważny cios i jednocześnie ogromny szok. Niekiedy jest widoczny kryzys w związku, innym razem nagle pojawia się ta druga kobieta, a wcześniej nikt się kompletnie nie spodziewa niewierności, bo wydawało się na pierwszy rzut oka, że małżeństwo było udane.

Kiedy żona zdradza to również jest oziębła, traci zainteresowanie seksem, jak i codziennymi problemami. Jej wizerunek się zmienia, wobec tego w szafie pojawia się zmysłowa bielizna, nowe perfumy i obuwie na obcasie. Włosy oraz makijaż są skrupulatnie przygotowywane, tak samo jak stylizacja. Dzieci oraz mąż są zaniedbywane, bo jej ciągle nie ma. Myślami jest zupełnie gdzie indziej, nawet jeśli przebywa w domu.

Czego się spodziewać po zdradzie? Druga osoba czuje się zraniona, mało tego jej poczucie wartości spada, a wszystko wokół nagle traci sens. Ułożony w małżeństwie świat rozpada się na milion kawałków. Ból oraz rozczarowanie miesza się ze złością i z innymi negatywnymi emocjami, dlatego pojawiają się łzy oraz awantury. Tak naprawdę zdradzona może:

 • próbować odbudować związek, na przykład z pomocą psychoterapeuty
 • zakończyć związek, bo nie potrafi wybaczyć zdrady i obecności drugiej kobiety w ich związku
 • szukać zemsty, na przykład wykorzystuje do tego dzieci.

Niestety, nie każdy jest w stanie zapomnieć o zdradzie, rozmawiać szczerze o uczuciach i o emocjach, a poprzez to oczyścić atmosferę i wspólnie iść dalej razem przez życie. Wymazanie tego z pamięci jest niekiedy niemożliwe. Czasem rozstanie to jedyne wyjście w tej sytuacji. Niekiedy małżonek sam odchodzi do drugiej kobiety i z nią planuje już przyszłość.

Z reguły kochanka uznawana jest za winną całej sytuacji, wobec tego na jej barki spada cały ciężar odpowiedzialności za niewierność, a wcale tak nie musiało być. Okoliczności są różne, a mimo to dwie strony ponoszą odpowiedzialność za zaistniałą historię.