mezczyzna podoba sie kobiecie

Jak poznać, że podobam się dziewczynie? 30 najważniejszych znaków

Relacje damsko-męskie dla wielu panów są zagadką. Zachowanie pań czasem ich gubi. Subtelne gesty i słowa przypominające flirt nie zawsze będą w 100% to oznaki, że podobasz się dziewczynie. Doza niepewności sprawia, że chłopak ma nie lada zagwozdkę i masę wątpliwości. W ich głowa krąży wtedy niesamowicie dużo myśli. Jak odczytać intencje dziewczyny? Nie masz kompletnie pojęcia? Spokojnie, podpowiadamy, jak to zrobić!

Jak rozpoznać czy podobam się jej, czy nie?

W kontaktach międzyludzkich istotną kwestią są nie tylko wypowiadane słowa, ale i wysyłane znaki niewerbalne, i to na nich powinniśmy się mocniej skupić, gdy chodzi o relacje damsko-męskie. Czasami chłopak nie widzi zainteresowania drugiej osoby, dlatego też nie podejmuje żadnych działań, a okazja na związek dosłownie przechodzi mu koło nosa. Im więcej wątpliwości tym gorzej, bowiem on chce zyskać pewność – przysłowiowe „zielone światło”. Po czym poznać, że podobam się dziewczynie? Obserwuj zachowanie kobiety, bo ono zdradza naprawdę bardzo dużo. Niekiedy drobne gesty są wymowniejsze niż słowa. Uważaj, bowiem można je przeoczyć.

kobieta z mezczyzna na plazy

30 znaków, które świadczą, że jej się podobasz!

Wielu facetów zastanawia się, jak poznać, że jej się podobam? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, bowiem dużo zależy od usposobienia, czy od charakteru kobiety. Nieśmiałe panie z pewnością będą bardziej powściągliwe niż te odważne i przebojowe, które nie boją się przejąć inicjatywy. Istnieje jednak wiele oznak, które mocno sugerują zainteresowanie daną osobą. Niektóre są „ukryte”, a inne mało popularne. Co to będzie? Poniżej znajdziesz 30 znaków:

1. Kontakt wzrokowy

Obserwowanie, wodzenie wzorkiem, czy utrzymywanie kontaktu wzrokowego przez dłuższy czas – to jasne sygnały, że dziewczyna jest kimś zainteresowana. Kiedy pojawi się jeszcze dodatkowo uśmiech można już mieć pewność, że ewidentnie facet wpadł jej w oko.

2. Kobieta zachwyca wyglądem

Jak poznać, że podobasz się dziewczynie? Chce prezentować się, jak najlepiej dlatego dba o swój wizerunek i każdy nawet najmniejszy szczegół. To normalne, że pragnie być atrakcyjniejsza jednak jest jedna różnica. Co ciekawe, może bardzo często poprawiać włosy lub odzież, aby wyglądać przez cały czas dobrze. To mały szczegół, a mówi jasno, że jesteś obiektem jej westchnień!

3. Uśmiech

Szczery uśmiech to naturalny, spontaniczny gest, który pokazuje zadowolenie, sympatię oraz zainteresowanie. Pojawia się on na każdym etapie flirtu, zwłaszcza na początku, gdy kobieta szuka sposobu na złapanie kontaktu z chłopakiem. Stara się go ośmielić, aby to on przejął inicjatywę. Zalotny uśmiech i spojrzenie to jasny znak, że coś jest na rzeczy!

4. Kontakt fizyczny

Zainteresowana kobieta będzie skracała dystans fizyczny. To oczywiście są wyłącznie subtelne gesty, aczkolwiek dla faceta bardzo wymowne. Siadanie blisko, strzepywanie niewidzialnych okruchów z ramienia chłopaka, czy chociażby dotykanie jego nóg niby przypadkowo pod stołem – to jednoznacznie oznacza, że ona szuka bliskości. Stara się pokonać barierę fizyczności w delikatny sposób, aby chłopak tego błędnie nie odebrał. Jedno jest pewne, wykorzysta każdą nadarzającą się okazję, aby się zbliżyć i dotknąć jego ciało.

kobieta przytula sie z mezczyzna na kanapie

5. Uważnie słucha

Rozmowa pozwala lepiej się poznać, poza tym do siebie zbliżyć. Zainteresowana kobieta słucha uważnie, dopytuje oraz śmieje się nawet z niezbyt udanych żartów faceta. Nie ukrywa, że naprawdę dobrze czuje się w jego towarzystwie. Flirtuje choć jeszcze niezwykle subtelnie!

6. Stały kontakt

Kiedy dziewczynie wpadnie w oko chłopak to będzie starała się utrzymać z nim stały kontakt. Przy każdej nadarzającej się okazji odezwie się, na przykład na kanałach social media lub zadzwoni w sprawie porady, czy też pomocy. Szukanie pretekstu jest normą, tak samo jak zaczepki pod byle pretekstem. Ona pokazuje, że jest zainteresowana tą znajomością i to bardzo.

7. Zabawa włosami

Jeśli w Twojej obecności dziewczyna nagminnie bawi się włosami, na przykład nakręca je na palce możesz mieć pewność, że jej się podobasz. To znany gest, a przez niektórych panów wręcz bagatelizowany, a szkoda, bowiem mówi dużo. Dodanie spojrzenia oraz uśmiechu nie pozostawia złudzeń co to jej intencji.

8. Komplementy

Miłe słowa, które padają w stronę faceta mogą sugerować zainteresowanie kobiety. Pamiętaj, że doceni ona nie tylko wygląd, ale i charakter, czy Twoje osiągnięcia. Jej komplementy będą szczere, choć czasem nawet jeśli chłopak na nie nie zasłuży i tak je usłyszy. Dlaczego? Kobieta chce sprawić mu przyjemność, a przede wszystkim zwrócić na siebie uwagę.

9. Poświęca swój czas

Zainteresowana dziewczyna jest w stanie poświęcić sporo czasu dla chłopaka, który jej się podoba. Zawsze wybierze jego mimo iż może otrzymać inne ciekawe propozycje, na przykład na wieczorne wyjście. Stawia go na pierwszym miejscu, do tego bez trudu może zrezygnować z własnych planów, aby tylko pobyć w jego towarzystwie. Poświęca się dla tej znajomości, czyli pokazuje mu jak ważny jest dla niej.

  Co oznacza gdy facet całuje w szyje, usta, uszy czy czoło?

10. Rozmowy z koleżankami

Kiedy dziewczynie ktoś wpadnie w oko oczywiście poinformuje o tym swoje koleżanki oraz przyjaciółki. Pogawędki na temat chłopaka to norma, dlatego warto czasem bardziej wsłuchać się w pogawędki kobiet, bo mogą one dużo zdradzić. Pamiętaj, że ploteczki mogą zawierać sporo prawdy, dlatego też skup się na waszym wspólnym towarzystwie, a dowiesz się, czy ona jest zainteresowana, czy też nie.

11. Dziewczyna rumieni się!

Nieśmiałe dziewczyny bardzo często rumienią się przy wymarzonym chłopaku. Kiedy on flirtuje, żartuje, czy zwyczajnie mówi tylko do nich to one się czerwienią. Taki sygnał wysyłany mimowolnie jest absolutnie nie do ukrycia przed facetem.

flirtujaca para

12. Denerwuje się

Wiele dziewczyn przy chłopaku, który im się podoba zachowuje się dziwnie. Większość najzwyczajniej w świecie się denerwuje. Czują się one zestresowaną obecnością obiektu swoich westchnień, bo tak naprawdę one nie chcą pokazać swoich intencji. Czasami gubią się w rozmowie, albo zachowują nerwowo, czyli zupełnie inaczej niż w towarzystwie innych osób.

13. Wspiera i pomaga

Zainteresowana dziewczyna chętnie pomaga, jak i wspiera faceta. Pokazuje w ten sposób troskę oraz to, że chłopak nie jest jej obojętny. To przyjacielskie gesty, aczkolwiek niekiedy mówią o głębszym uczuciu. Dokładnie obserwuj co i jak robi, aby zyskać pewność do jej prawdziwych intencji!

14. Plany na przyszłość… a w nich chłopak!

Czasami kobieta całkowicie nieświadomie zdradza swoje plany na przyszłość, a w nich umieszcza chłopaka, którym jest zainteresowana. W tym wypadku nie chodzi o poważne sprawy, a jedynie o niewielkie, takie jak kolejne wspólne spotkanie, czy inne rzeczy, które pozwolą jej kontynuować znajomość. Zdradza poprzez to jasno swoje zainteresowanie, choć stara się robić to dość dyskretnie, a mimo to wykazuje się dużą odwagą. Czasami faceci nie orientują się, że to właśnie oznacza, że kobieta myśli o nich inaczej niż o znajomych, a to duży błąd!

15. Dziewczyna bardzo aktywna na kanałach social media

Zainteresowana dziewczyna bacznie śledzi każdy krok chłopaka w sieci. Obserwuje jego profile na kanałach social media, ponadto żywo reaguje na wszystko co tam się dzieje. Lajkuje, komentuje i zaczepia go na wiele sposobów. Jasno pokazuje, że jest nim zainteresowana. Pokazuje wyraźnie, że nie jest dla niej obojętny.

16. Flirtuje z innymi

Ciekawostką jest to, że niekiedy dziewczyna, która jest zainteresowana chłopakiem w jego obecności flirtuje z innymi i to specjalnie. Robi to, aby sprawdzić, jak on na to zareaguje, do tego chce pokazać, że jest atrakcyjną kobietą i potrafi uwodzić. Będzie obserwować jak zareaguje chłopak, aby wybadać, czy i on coś czuje do niej. To ryzykowna zagrywka, ale niezwykle skuteczna.

17. Flirt

Wiele kobiet działa, a nie czeka na ruch ze strony chłopaka. Flirt to jasny komunikat, że chłopak wpadł jej w oko. Pokazuje mu dosadnie, że nie chce być wyłącznie zwyczajną koleżanką, a kimś więcej. Stosuje różne sztuczki, aby go poderwać.

18. Unikanie wzroku

Głównie nieśmiałe dziewczyny peszą się przy kontakcie wzrokowym z chłopakiem, który jest dla nim kimś więcej niż kolegą. Starają się ukryć tak swoje zainteresowanie, poza tym najzwyczajniej w świecie czują się do tego zawstydzone jego spojrzeniem. Taka reakcja myli wielu chłopaków, bo myślą, że one robią to, ponieważ nie są zainteresowane. Zapominają, że dla niektórych dziewczyn trudno jest się przełamać i patrzeć w oczy dla obiektu swoich westchnień.

19. Rozmowa

Kiedy dziewczyna jest zainteresowana to naturalnie szuka sposobów, aby zacząć rozmowę. Każdy pretekst jest dobry, żeby nawiązać kontakt i się do siebie zbliżyć. Dodatkowo chce spędzać jak najwięcej czasu z obiektem swoich westchnień, jak i poznawać go. Pogawędki będą długie i częste – to wyraźny znak zaangażowania w znajomość.

20. Ona chce wypaść dobrze, więc próbuje mu zaimponować

W towarzystwie chłopaka dziewczyna może diametralnie zmienić swoje zachowanie. Chce wypaść, jak najlepiej. Co zrobi? Będzie na wiele sposobów pokazywać swoje atuty oraz to, że jest idealnym materiałem na partnerkę. Co ważne, często z jej ust padną słowa, takie jak, na przykład „nie powinnam tak mówić”, czy w podobnym kontekście. Dlaczego? Denerwuje się jak wypadła, do tego próbuje wywnioskować co facet o niej myśli. Bada teren ale dyskretnie.

kobieta imponuje facetowi

21. W towarzystwie dziewczyna nikogo innego nie dostrzega!

Spotkania towarzyskie to dobry moment, aby dostrzec, że dziewczyna jest zainteresowana konkretnym chłopakiem. W grupie będzie i tak skupiona wyłącznie na nim, a reszta męskiego towarzystwa stanie się dla niej wręcz niewidzialna. Taki znak nie pozostawia złudzeń.

22. Sprawdza chłopaka

W rozmowie wielokrotnie chłopak może poczuć, że dziewczyna go sprawdza. Stara się w ten sposób wybadać, czy jest dla niego atrakcyjna, co on o niej myśli itd. Żartuje, wypytuje, do tego subtelnie wplata w rozmowę wątki, które skłonią chłopaka do wyznań na wiele poważnych tematów, między innymi jego podejścia do związku. Kobieta próbuje na różne sposoby sprawdzić, czy jej wybranek pasuje do jej wizji chłopaka idealnego, poza tym stara się wyczuć, czy i on jest nią zainteresowany.

  10 znaków świadczących o tym, że do siebie nie pasujecie

23. Dziewczyna jest blisko i to bardzo!

Zdecydowanie oznaką zainteresowania będzie fakt, że dziewczyna stara się być blisko chłopaka. Obraca się w tym samym towarzystwie, na parkiecie tańczy niedaleko, a podczas wyjazdów jedziecie niby przypadkowo jednym autem? To celowe działanie z jej strony. Dba o to, aby nie stracić obiektu zainteresowania z oczu. Metod na zacieśnianie więzi znajduje sporo, bo jej kreatywność zaskakuje.

24. Wypytuje znajomych tylko o jednego chłopaka

W momencie, gdy ktoś wpadnie w oko kobiecie to ona będzie starała się lepiej go poznać. Wspólni znajomi mogą okazać się w tym momencie niebywale przydatni, jako źródło informacji. Dodatkowo dziewczyna będzie starała się wybadać co chłopak o niej myśli. W nieco zawiły sposób sprawdzi tak wiele informacji. Co ważne, niektórzy znajomi mogą Ci o tym powiedzieć, choć nie zawsze facet dowie się o „śledztwie” prowadzonym w jego sprawie.

25. Zazdrość

Oczywiście, że zainteresowana dziewczyna będzie zazdrosna o każdą inną, która pojawi się obok tego jedynego. Jeśli w rozmowie usłyszy temat jakiejś kobiety, czy nawiążesz z kimś interakcje ona będzie zła. Zauważysz, że nagle zachowuje się zupełnie inaczej. Trudno będzie jej ukryć zazdrość!

26. Nachyla się w stronę chłopaka

Rozmowa to świetny pretekst, aby być blisko faceta, którym dziewczyna jest zainteresowana. W czasie pogawędki będzie pochylać głowę w jego stronę, poza tym wyraźnie się do niego przybliżać. Dojdzie do tego kontakt wzrokowy, czy inne formy skracania dystansu. Jeśli bacznie obserwuje Twoje usta marzy o pocałunku!

27. Wymowne gesty

Kiedy dziewczyna dotyka swojej szyi, czy chociażby nadgarstka i robi to dość często to możesz być pewny, że wpadłeś jej w oko. Takie zachowanie ewidentnie świadczy, że w jej oczach jesteś atrakcyjnym facetem.

28. Wkładanie przedmiotów do ust

Pewne gesty kobiet są niebywale wymowne, na przykład wkładanie przedmiotów do ust w czasie rozmowy. Zabawa słomką, czy przegryzanie długopisu – to tylko kilka z możliwości. To zmysłowy gest, który połączony ze spojrzeniem pokazuje jednoznacznie zainteresowanie facetem. To ewidentnie kuszenie!

29. Głos

W momencie zainteresowania drugą osobą automatycznie nasz głos się zmienia, potwierdzają to liczne badania naukowe. U kobiet da się zauważyć, że ich barwa oraz ton jest zupełnie inny niż zazwyczaj. Wyraźnie wyczuwa się obniżenie, choć niezwykle delikatne. Mało który chłopak na to zwraca uwagę, a szkoda, bo to można bez trudu wyłapać w rozmowie.

30. Spojrzenie zwrócone na męskie krocze

Wiele pań nie chce pokazywać zainteresowania względem chłopaka jednak ich zachowanie mówi więcej niż słowa. Rzucenie okiem na męskie krocze to znak odważny, który nie powinien pozostawić złudzeń co to tego o czym myśli kobieta. Większość zrobi to bardzo subtelnie, aby on nie był w stanie tego „wyłapać”, jednak baczne przyglądanie się dziewczynie może ujawnić jej zamiary.

para na spacerze

Jest miła czy zainteresowana? Naucz się to rozpoznawać!

Oznaki, że  jej się podobasz są rozmaite i bywają naprawdę odmienne. Ważne jest, aby obserwować dziewczynę przez dłuższy czas, bo wtedy łatwiej jest wyłapać wyżej opisane zachowania. Niekiedy niestety, ale pewne gesty oraz słowa nie są sygnałem zainteresowania, a jedynie sympatii. Miłe kobiety są dobrze wychowane, dlatego też mogą pomagać innym, mówić komplementy, tudzież zachowywać się tak, a nie inaczej. To gubi sporą część facetów, dlatego że wielu z nich źle odbiera ich postawę, bo od razu myśli o ich zainteresowaniu. Konieczna jest wobec tego wnikliwa analiza tej znajomości. Jak to zrobić? Weryfikuje pewne symptomy, a unikniesz wpadki, czyli błędnej interpretacji. Przeanalizuj rozmowę, to jak często się widujecie oraz jak ona angażuje się w znajomość lub reaguje na Twoją obecność. Zdarza się, że pewne znaki to tylko i wyłącznie formy grzecznościowe, a nie coś więcej.

Jak poznać, że podobam się dziewczynie? Liczy się całokształt, czyli wiele czynników, od gestów, po słowa. Ona może być zwyczajnie miła, dlatego też pojawią się tu pewne sygnały, choć mogą one wykazywać charaktery przypadkowy, a więc wynikać z konkretnej sytuacji. Nim facet będzie miał pewność co do tego co myśli kobieta to musi obserwować ją dłuższy czas, ponadto wypytać wspólnych znajomych i przyjrzeć się dogłębnie internetowej konwersacji. Czasami jedynie szczera rozmowa pozwoli zyskać 100% pewność co do jej intencji.