mila dziewczyna

Miłe dziewczyny są na przegranej pozycji? Sprawdź dlaczego!

Słowo „miła” ma pozytywny wydźwięk, aczkolwiek gdy chodzi o relacje damsko-męskie to już niekoniecznie znaczenie jest takie dobre, jak mogłoby się wielu wydawać. Dlaczego? Czy miłe dziewczyny są na przegranej pozycji? W naszym artykule staramy się odpowiedzieć na to pytania. Koniecznie sprawdź, dlaczego one tak mocno tracą w oczach panów!

Miłe dziewczyny – co przez to rozumieć?

Miły człowiek jest odbierany przez społeczeństwo z reguły pozytywnie. To, dlatego że odnosi się on do innych z życzliwością, poza tym wzbudza wyłącznie przyjazne uczucia swoim zachowaniem. Co ciekawe, sytuacja się zmieni kiedy będzie przesadnie miły, dlatego że wtedy może już irytować, a więc aktywować negatywne emocje.

Miłe dziewczyny to takie, które dają z siebie wszystko, a nawet i więcej niż trzeba. Nie robią problemów, dlatego zawsze się zgadzają, bo są ugodowe. W ich wypadku nie ma mowy o przysłowiowych „fochach”, czy awanturach. One są zawsze gotowe do niesienia pomocy. W zasadzie „podają się” na tacy, bo zwyczajnie boją się odrzucenia. Bardzo duże zaangażowanie w znajomość jest według nich jedyną opcją, aby zdobyć uznanie innych. Miła dziewczyna jest nie tylko miła, ale przede wszystkim łaknie uczuć innych i działa dość desperacko, aby to osiągnąć. Jak? Stara się przypodobać każdemu, i to nie ważne jakim kosztem.

Dlaczego faceci nie lubią miłych dziewczyn?

Miła dziewczyna nie jest wymarzonym typem według większości facetów. Dlaczego? Nie chodzi wcale o to, że są miłe, ponieważ problem leży zupełnie gdzie indziej. Co odrzuca mężczyzn? Pragną oni partnerki z charakterem, która jest w stanie tupnąć nogą, jak trzeba. Unikanie pokazywania emocji to kolejny grzech, jaki zarzuca się miłym dziewczynom. One są za dobre, dają się wykorzystywać, a nawet sobą manipulować. Brak im asertywności, do tego nie potrafią walczyć o swoje, poza tym są we wszystkim uległe.

Mężczyźni nie lubią miłych dziewczyn z naprawdę wielu powodów. Co ich tak odpycha? Przede wszystkim:

  • one same siebie nie szanują, między innymi dlatego że godzą się na wykorzystywanie oraz na manipulacje
  • bardzo łatwo jest je skrzywdzić, a to w przyszłości może skutkować tym, że mężczyzna na własne życzenie skomplikuje sobie życie
  • są uległe i zgadzają się na wszystko, a to na dłuższą metę bywa męczące
  • one nie pokazują swojego prawdziwego oblicza, więc nie wiesz jakie mają granice ani co lubią
  • bez przerwy odpuszczają i to w każdym temacie
  • potrafią „zagłaskać na śmierć” swoją dobrocią, a to na co dzień jest przytłaczające
  • nie podejmują samodzielnie decyzji, a jedynie podporządkowują się woli innych
  • nie mają granic.

Miłe dziewczyny zdarzają się często i to jest niezaprzeczalny fakt. Faceci unikają ich, a tym bardziej nie chcą się z nimi wiązać na stałe. Dlaczego? To typowe „męczennice”, a nie kobiety z krwi i kości.

  Kiedy narcyz odpuszcza i nie wraca?

mila ruda dziewczyna

10 powodów dlaczego miłe dziewczyny są na przegranej pozycji

Faceci nie chcą być z miłą dziewczyną, bo wiedzą, że to nie jest najlepsza kandydatka na partnerkę. W ich rankingu atrakcyjności pojawiają się one na niższej pozycji. To powoduje, że oczywiście mogą się z nimi spotykać, ale wyłącznie na chwilę bez specjalnych planów na przyszłość. Ich nadmierna grzeczność nie jest ich atutem, wręcz przeciwnie, staje się poważną wadą, nad którą powinny pracować. Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy, że poprzez swoje zachowanie, a dokładnie przez bycie nadmiernie miłą są już na starcie skreślone przez facetów.

Poniżej znajdziesz 10 powodów dlaczego miłe dziewczyny są na przegranej pozycji. Oto te, o których mężczyźni mówią najczęściej:

1. Faceci lubią kobiety z charakterem

Pewne siebie, uśmiechnięte, wiedzą czego chcą, nie boją się mówić własnego zdania – takie są dziewczyny z charakterem. Ich postawa powoduje, że w oczach facetów są niezwykle atrakcyjne. To jest zupełne przeciwieństwo miłej dziewczyny, dlatego one na starcie są na przegranej pozycji.

2. Miłe dziewczyny próbują budować swoją wartość na wizerunku

Pewność siebie jest ważna, bo przekłada się na wiele aspektów życia. Miłej dziewczynie tego brak, dlatego stara się mocno skupić na swoim wizerunku. Chce być perfekcyjna w każdym calu, aby podnieść swoją wartość. Niestety, ale to tak nie działa, dlatego też faceci wyczuwają ich fałszywość. To ich odpycha, zamiast przyciągać.

3. Nie pozwalają się „zdobyć”

Miła dziewczyna od razu daje siebie na tacy, a nie można zapominać, że faceci są zdobywcami. Oni uwielbiają, gdy kobieta jest niedostępna i nieosiągalna. Na różne sposoby próbują ją zdobyć, a to właśnie sprawia im największą frajdę. Tego z pewnością nie doświadczą z miłą dziewczyną, która jest uległa, dobra i nie budzi w nich mocnych emocji.

4. ”Zagłaszcze” faceta

Z miłą dziewczyną jest tak, że stara się aż za bardzo. Nie przejmuje się, gdy mężczyzna się nią wysługuje ani też w momencie, gdy musi zadowalać wszystkich nawet swoim kosztem. Taka postawa powoduje, że faceci są zniechęceni, a nawet boją się, że z taką kobietą nie będą mieli nawet chwili wytchnienia. Ich desperacja działa na niekorzyść, bo mężczyźni uciekają od nich.

5. Ryzykowna znajomość

Niestety, ale miła dziewczyna jest skreślona na starcie, bo faceci obawiają się z nią wiązać. Z nimi bowiem pewne jest to, że będą ich później oskarżać o porzucenie i zranienie, gdzie większość kobiet jednak jest w stanie się szybko po rozstaniu pozbierać. Miłe kobiety tego nie potrafią, więc z nimi relacja jest naprawdę ryzykowna, a nie każdy chce komplikować sobie życia.

6. Nie szanują siebie

  Jak odróżnić przyjaźń od miłości? Kilka podstawowych roznic

Brak szacunku to jeden z głównych problemów miłych dziewczyn. Właśnie poprzez to faceci odbierają je negatywnie. W tym wypadku ani inteligencja ani oszałamiająca uroda nie pomoże im przekonać do siebie mężczyzn. Brak szacunku skreśla je już na starcie.

7. Nadmierna uległość

W przypadku miłych kobiet mówi się o nadmiernej uległości. One są w stanie zgodzić się na wszystko, aby się tylko komuś przypodobać. Nie potrafią mówić „nie”, poza tym dają się wykorzystywać. Takie zachowanie na dłuższą metę jest dla mężczyzn uciążliwe.

8. Kim naprawdę jest miła dziewczyna?

Facet nie pozna tak naprawdę miłej dziewczyny, bo ona będzie robiła wszystko, aby się mu przypodobać. Nie pokaże zapewne swojego prawdziwego oblicza. Z nią nigdy nic nie będzie wiadome, dlatego mężczyźni ich unikają, jak ognia. Pragną szczerych kobiet, a nie pozerek.

9. Nie wie czego chce

Kobieta, która wie czego chce jest w pewien sposób bardziej seksowniejsza. Ma swój plan na życie i stara się go zrealizować, za to ta miła nie jest w stanie określić dokładnie swoich pragnień. Jest to spowodowane tym, że jej działania są podporządkowane innym, więc zapomina w pewien sposób o sobie. Facet wie, że ona nigdy nie zrobi tego na co ma ochotę, tylko to co od niej oczekują.

10. Uważa się, że bycie miłą jest najważniejsze

Podejście miłych dziewczyn jest dość specyficzne. One uważają, że uprzejmość, serdeczność, pomaganie i uleganie jest najważniejsze. To błąd, dlatego że tracą na atrakcyjności. Każda sytuacja jest odmienna i wymaga zupełnie innego podejścia. Stawianie w życiu wyłącznie na bycie miłym bardzo odpycha facetów.

mila dziewczyna w okularach

Być miłą dziewczyną czy nie?

Od najmłodszych lat wpaja się dziewczynkom, że powinny być miłe. Niestety, ale to może spowodować, że w przyszłości znajdą się one automatycznie na przegranej pozycji, gdy chodzi o relacje z facetami.

Trzeba pamiętać, że bycie miłym nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie, to dobra, a nawet i pożądana cecha. Jeśli natomiast przeradza się ona w umilanie czasu innym, a także dbanie o wszystkich wokół, a nie o siebie to staje się już niebezpieczne. Być miłą, czy nie? Kobieta powinna radzić sobie w każdej sytuacji. Bycie miłą może być jej atutem, aczkolwiek również przekleństwem. Musi ona wiedzieć kiedy powinna być asertywna, do tego czego sama chce. To pozwoli jej poradzić sobie w świecie, a jednocześnie nie straci ona w oczach innych, zwłaszcza facetów. Ludzie bardzo często odbierają za miłe osoby jako takie, które chcą się im wyłącznie przypodobać. To powoduje, że automatycznie wiele tracą już na samym starcie.