mezczyzna rozmawia z kobieta

O czym i jak rozmawiać z dziewczyną? 24 sprawdzone porady

Randka to wyzwanie. Rozmowy z dziewczynami bywają stresujące, bo nie zawsze panowie wiedzą co mają powiedzieć. Warto się wcześniej przygotować, aby zyskać większą pewność siebie. Najlepiej przygotować sobie kilkanaście tematów, które wypełnią  pustkę w głowie. O czym rozmawiać z dziewczyną? Nie wiesz? Sprawdź koniecznie nasze porady!

Trudno Ci rozmawiać z kobietą? Przeczytaj nasz artykuł!

Rozmowa z kobietą nie każdemu facetowi przychodzi łatwo i to normalne. Dużo zależy tu od charakteru, doświadczenia i od pewności siebie mężczyzny. Na całe szczęście istnieją pewne triki, dzięki którym konwersacja staje się od razu prostsza. Warto poznać sprawdzone sposoby, ponieważ one dodadzą więcej pewności siebie w relacjach damsko-męskich.

Rozmowa z dziewczyną – poznaj kilka podstawowych zasad

Rozmowy z dziewczynami dla wielu facetów to codzienność. Inni natomiast mają spory kłopot, aby się przełamać i prowadzić z nimi normalną konwersacje chociażby na randce. Musisz pamiętać, że wystarczy trochę odwagi oraz zastosowanie kilku porad, aby lepiej sobie radzić w kontakcie sam na sam z kobietą. Jak rozmawiać z dziewczyną? Poniżej znajdziesz podstawowe zasady, które naprawdę Ci pomogą:

1. Pamiętaj, że rozmowa to dialog, a nie monolog, dlatego też musisz brać w niej czynny udział. Obie strony powinny dawać od siebie tyle samo! Ważne jest wobec tego podtrzymywanie konwersacji, a zatem dopytywanie, czy wracanie do wcześniejszych rozmów, które się odbyły. Tak pokazujesz zaangażowanie.

2. Rozmowa z kobietą powinna być swobodna. Podejdź do tego na luzie, dlatego też bez obaw gestykuluj, uśmiechaj się i pokazuj emocje na twarzy. Bądź zwyczajnie sobą i nic nie zakładaj, za to daj się ponieść chwili.

3. Patrz w oczy dziewczynie, ponieważ to pozwoli wam zbudować bliższą więź. Od czasu do czasu prześlij jej szczery uśmiech.

4. Uważnie słuchaj co kobieta ma dopowiedzenia, jednak rób to aktywnie. Jak? Nie pozwól, aby zapadła niezręczna cisza, która jeszcze bardziej nasili Twoje zdenerwowanie. Żartuj, opowiadaj, pytaj oraz drocz się. Ciągłe przytakiwanie i jedynie słuchanie odradzamy.

rozmowa z kobieta

Jak rozmawiać z dziewczyną/kobietą? 10 najważniejszych zasad

Wielu facetów zastanawia się, jak rozmawiać z dziewczyną. Ty również? Poniżej znajdziesz 10 kluczowych zasad, dzięki którym staniesz się prawdziwym mistrzem konwersacji. Oto one:

1. Przeskakiwanie między wątkami

Rozmowa z kobietą musi być swobodna, nie da się ułożyć w głowie gotowego scenariusza, bo nie jesteś w stanie wielu rzeczy przewidzieć. Przeskakiwanie między wątkami sprawia, że rozmowa jest płynna i interesująca. Warto „wychwytywać” z konwersacji tematy i je później kontynuować. Na początku może być ciężko, ale z czasem facet zdobędzie tę umiejętność, a kobieta to doceni.

2. Słuchaj uważnie

Bardzo często facet udaje jedynie, że słucha, bo skupia się na czymś zupełnie innym.  Dobry słuchacz jest wymarzonym partnerem. Patrz jej w oczy, dopytuj, wracaj do poprzednich rozmów, czyli okazuj zainteresowanie tym co mówi, a w jej oczach zyskasz.

3. Droczenie się

Jeśli w subtelny sposób będziesz się droczyć z dziewczyną, tak jakby była Twoją młodszą siostrą rozluźnisz atmosferę. Zapewne to rozbawi was oboje, a nawet w pewien sposób do siebie zbliży o ile macie podobne poczucie humoru. Pamiętaj jednak o wyczuciu, żeby kobieta się nie obraziła.

  Pierwszy pocałunek - kiedy i jak to zrobić?

4. Śmianie się z siebie

Czasami trudno jest przełamać pierwsze lody, a pokazanie, że facet ma do siebie dystans może okazać się niebywale pomocne. Śmianie się z siebie musi mimo wszystko być formą żartu, aby dziewczyna nie miała co do tego żadnych wątpliwości.

5. Trzymaj fason

Rozmowa z kobietą to ważny element, bo mocno rzutuje na to, jak potoczy się dalsza znajomość. Trzymaj wobec tego fason i pilnuj się, aby nie popełnić jakiejś głupiej gafy. Tonuj wypowiedzi, aby w żaden sposób dziewczyna nie poczuła się urażona.

6. Nachalność

Zdarza się tak, że rozmowa jest świetna, do czasu gdy chłopak zaczyna przekraczać pewne granice. Pamiętaj, że gesty muszą pasować do sytuacji! Na początku znajomości nie możesz sobie pozwolić na wiele zachowań o ile traktujesz dziewczynę poważnie. Stopniowo przechodź do kolejnego etapu bliskości. Zupełnie tak samo jest z wybieranymi tematami pogawędki, bo nie powinno na początku decydować się na intymne zwierzenia.

7. Komunikacja niewerbalna

Rozmowa to nie tylko słowa, bo liczy się również kontakt wzrokowy i mimika twarzy. Uśmiech pozwala przełamać lody i zbudować więź, a spojrzenie przytrzymane dłużej działa podobnie. Takie drobne gesty nic nie kosztują, a pomagają. Udawanie zainteresowania bądź śmiechu prędzej, czy później wyjdzie, więc tego nie rób, gdy nie chcesz stracić w oczach kobiety.

8. Unikaj banałów

Stres nie pomaga, wręcz przeciwnie, może paraliżować. Unikaj jednak mimo wszystko banałów, takich jak temat pogody, bo one nie dają zbyt dużych możliwości na rozwinięcie  wątku. Dodatkowo wiele pań może źle to odebrać, że prowadzisz konwersację na skróty i nie masz w zasadzie o czym pogadać. Interesująca pogawędka musi być wciągająca, a nie nudna oraz oczywista.

9. Szczerość

Zawsze facet powinien być sobą. Udawanie kogoś, opowiadanie wymyślonych historii i robienie wszystkiego, aby tylko przypodobać się dziewczynie nie jest dobre. Z czasem ona odkryje Twoje prawdziwe „ja”, które może ją zwyczajnie rozczarować. Szczerze mów o sobie oraz dziel się swoim przemyśleniami.

10. Odpowiedzi na pytania

Bardzo często w rozmowie padają pytania. Pamiętaj, żeby odpowiadać na zwięźle,  adekwatnie do sytuacji. Nie rzucaj krótkiego „ok”, czy „po prostu” ani tym bardziej nie stawiaj na długie wywody, które zanudzą kobietę. Odpowiednie wyważenie jest kluczem do sukcesu, gdy chodzi o konwersacje.

Jak NIE rozmawiać z kobietą? Uniknij faux pas!

O czym rozmawiać z dziewczyną? Mamy duże możliwości, bowiem tematy są przeróżne, aczkolwiek istnieją takie, których trzeba unikać, aby nie popełnić faux pas. Co jest niedopuszczalne? Wystrzegaj się przede wszystkim:

  • plotek
  • negatywnego wypowiadania się o rozmówczyni

ponadto zapomnij o mówieniu o:

  • pieniądzach
  • polityce
  • religii
  • śmierci
  • zdrowiu
  • swoich kłopotach
  • złych życiowych doświadczeniach
  • byłych partnerach.

W konwersacji staraj się nie poruszać tych kwestii, dlatego że one mogą prowadzić do zakłopotania oraz do nieporozumień, a nawet i do kłótni. Buduj rozmowę na „bezpiecznych” tematach, które pozwolą się lepiej poznać, jak i poprowadzić ciekawy dialog.

chlopak rozmawia z dziewczyna

O czym rozmawiać z dziewczyną? 10 przykładowych tematów

Czasami nagle w głowie pojawia się zupełna pustka i nie wiemy co powiedzieć. Zawsze lepiej wcześniej przygotować sobie sporo uniwersalnych tematów, dzięki temu skutecznie unikniemy ciszy. Dodatkowo masz szansę poznać kobietę, a także poprowadzić miłą konwersację. O czym rozmawiać z dziewczyną? Poniżej znajdziesz 10 tematów, które zawsze się sprawdzają i to nie tylko w relacjach damsko-męskich. Oto one:

  Związek karmiczny - co to jest? Jak go rozpoznać i obliczyć?

1. Sport

To dość bezpieczna opcja, bowiem możesz zapytać czy kobieta uprawia jakiś sport, uczęszcza na siłownię, czy ma za sobą, na przykład sportową karierę. Wymiana doświadczeń okazuje się niezwykle ciekawa. Co więcej, z tego wątku możecie przejść swobodnie do innych, na przykład do waszych pasji.

2. Pasja

Każdy człowiek ma mniej lub więcej pasji, a to będzie dobry temat do prowadzenia rozmowy. Poznacie się, dzięki temu lepiej, poza tym możecie pokazać w pewien sposób drugiej osobie swoje życie.

3. Zwierzęta

To kolejny klasyk, gdy chodzi o rozmowy z dziewczynami. Większość kobiet ma przecież słabość do zwierząt. Każdy przecież miał kiedyś psa, czy kotka, a natura jest niezwykle fascynująca, więc konwersacja będzie na pewno interesująca.

4. Jedzenie

Kulinaria to bogata tematyka, od której możemy swobodnie przejść do konwersacji o podróżach, wyjściu do knajpki, czy chociażby pochwalić się własnymi umiejętnościami w kuchni. Może się okazać, że łączy was więcej niż mogłoby się wydawać.

5. Historia ze swojego życia

Rozmowa z dziewczyną z wątkiem biograficznym daje jej szanse lepiej Cię poznać. Opowiedz zatem jej śmieszną historię z przeszłości. Nigdy jednak się niczym nie chwal, poza tym nie wracaj do niemiłych wspomnień.

6. Wspólni znajomi

Jeśli jesteście z jednego miasta, czy też chodziliście do tej samej uczelni możecie w czasie rozmowy spróbować sprawdzić, czy macie tych samych znajomych. To zapewne ożywi konwersację, dodatkowo da jeszcze więcej tematów do rozmów w przyszłości.

7. Kultura

Kino, teatr, seriale, książki, muzyka, czyli rozrywka to szerokie spektrum, z którego możemy wybrać to co nas interesuje. To powoli poznać gust dziewczyny, do tego może być pretekstem, aby zaaranżować kolejne spotkanie.

8. Dziewczyna

Jeśli będziesz chciał dopytywać dziewczynę o jej życie to pokaże, że naprawdę Cię interesuje. Nie bądź jednak tu wścibski ani tym bardziej natarczywy. Możesz się z nią droczyć, komplementować (wyłącznie szczerze i nie tylko chodzi o docenienie wyglądu!), tudzież żartować. To ubarwi rozmowę z kobietą, a przede wszystkim pozwoli poznać ją bliżej.

9. Otoczenie

Czasami trudno nawiązać ciekawą konwersację, dlatego warto w rozmowie odnieść się do otoczenia. Jeśli jesteście w restauracji od razu nasuwa się wątek jedzenia, natomiast na spacerze – natura i aktywności fizyczne. To cenna umiejętność, gdy potrafisz bieżąco stworzyć nowy temat do rozmowy z kobietą.

10. Pytania

Jak rozmawiać z kobietą? Dopytuj, ale niezbyt dużo, bo druga osoba poczuje się, jak na przesłuchaniu, a tego nie chcemy. Zadawanie pytań pokazuje zainteresowanie, ale przede wszystkim daje impuls do rozwoju konwersacji, bo pojawiają się nowe wątki i to automatycznie jest ich kilkanaście.

jak rozmawiac z kobieta

O tym NIE rozmawiaj z dziewczyną!

Rozmowa z kobietą może być naprawdę przyjemna, choć w zależności od etapu znajomości pozwalamy sobie na nieco inne rzeczy. Radzimy, aby na samym początku odpuścić sobie temat seksu. Dlaczego? Subtelne podteksty, czy żarty mogą ożywić flirt, ale dosłowne mówienie o tym, wręcz przeciwnie, będzie to bardzo niestosowne zachowanie. Na co jeszcze uważać? Dopytywanie o szczegóły związane z pracą może być niekiedy źle odebrane, aczkolwiek wszystko zależy od kontekstu.