mezczyzna teskni

Jak wzbudzić tęsknotę u faceta? 15 skutecznych sposobów

Uczucie tęsknoty potrafi wiele zmienić, zwłaszcza w relacjach miłosnych. Nie zawsze jednak jest bezpośrednio związane z rozstaniem. Chcesz, żeby facet za Tobą tęsknił? Zastanawiasz się co zrobić? Mamy kilkanaście pomysłów. Koniecznie sprawdź 15 skutecznych sposobów, aby wzbudzić w mężczyźnie tęsknotę!

15 sposobów na wzbudzenie tęsknoty u faceta – spraw, aby za Tobą zatęsknił!

Tęsknota jest to uczucie specyficzne, bowiem mamy poczucie, że czegoś lub kogoś nam brak. W miłości to niezwykle częste zjawisko pokazujące przywiązanie do drugiej osoby. To cierpienie psychiczne objawiające się przede wszystkim niepokojem, smutkiem oraz zamyśleniem. Wiele kobiet zastanawia się co zrobić, żeby zatęsknił i napisał. Jak wzbudzić w nim tęsknotę? Istnieje kilkanaście dość prostych trików, które warto przetestować. Poniżej znajdziesz 15 skutecznych patentów, aby on tęsknił:

1. Wzbudź zazdrość

Co zrobić, żeby facet zatęsknił po rozstaniu? Wzbudź w nim zazdrość to zawsze działa. Kiedy zda sobie sprawę, że spotykasz się z kimś innym i wcale nie opłakujesz zakończenia relacji będzie szalał. Ponownie zapragnie być obok Ciebie!

2. Zniknij na chwilę z kanałów social media

Wiele osób po rozstaniu, albo w czasie kryzysu w związku bacznie śledzi profile internetowe tej drugiej osoby. Dzięki temu jest na bieżąco, a zatem dokładnie wie co dzieje się w ich życiu. Warto wobec tego na jakiś czas przestać dodawać zdjęcia i filmiki. Aura tajemniczości wzbudzi w nim zazdrość i da do myślenia. Zobaczysz, że prędzej, czy później zacznie tęsknić, co więcej, pewnie się odezwie.

3. Niedostępność

Jak wzbudzić w nim tęsknotę? To prostsze niż Ci się wydaje, bowiem wystarczy pokazać mu, że masz w życiu inne ważniejsze rzeczy na głowie. Zasada niedostępności bywa zbawienna w takiej sytuacji. Mężczyzna zacznie tęsknić, będzie chciał wiedzieć co u Ciebie i sprawdzić, czemu nagle się odsunęłaś. Nie zgadzaj się na randki w ostatniej chwili, a także na podobne rzeczy, a szybko będzie pragnął Twojego powrotu.

4. Ustal granice

Zdecyduj, że w ciągu dnia poświęcasz mu jedynie kilka minut zarówno na rozmowy telefoniczne, jak i na wiadomości SMS. Pokaż mu, że masz swoje własne życie. Ten sposób działa. Prędzej, czy później przyjdzie taki moment, że będzie chciał więcej kontaktu.

5. Zawsze żegnaj się jako pierwsza

Nie czekaj do chwili, gdy facet zdecyduje o zakończeniu spotkania bądź rozmowy telefonicznej. Sama przejmij inicjatywę i żegnaj się zawsze jako pierwsza. To będzie dla niego wyraźny sygnał ostrzegawczy. Zacznie zdecydowanie bardziej doceniać Twoją obecność oraz to, że poświęcasz mu swój wolny czas. Odważ się na ten krok, a nie pożałujesz!

6. Technika Push&Pull

W relacjach damsko-męskich bardzo często wykorzystuje się metodę Push&Pull, czyli przeplata się obecność z nieobecnością. Chodzi o to, aby po dłuższej chwili milczenia nagle się odezwać, jak gdyby nigdy nic. Z otwartej stawaj się zdystansowana oraz obojętna. To ryzykowne zagranie, ale zazwyczaj kończy się sukcesem, a więc facet zatęskni.

  Wzruszające wiersze o miłości dla niej i dla niego - 15 najlepszych z nich

7. Wyłącz telefon

Przestań sprawdzać kanały social media chłopaka, nie odpisuj na wiadomości i nie odbieraj telefonów. To spowoduje, że zacznie strasznie za Tobą tęsknić! Poświęć ten czas dla siebie, na przykład na rozwijanie pasji.

8. Zwlekaj

Przychodzenie punktualnie masz we krwi? Jeśli czeka Cię spotkanie z facetem lepiej daj mu trochę na siebie poczekać. Podobnie możesz robić z wiadomościami SMS, czy z tymi na komunikatorach. Zwlekaj kilka minut, albo nawet godzin, a jego tęsknota będzie mocniejsza.

9. Kuś zapachem

Wiele badań naukowych potwierdza, że zapach może budzić w nas wiele emocji, przede wszystkim wspomnienia. Nie bój się tego wykorzystać. Przed wyjściem użyj swoich perfum i roztocz woń w klubie lub na imprezie, na której jest facet. Gwarantujemy, że będzie o Tobie non stop myślał. Zobaczysz, że ta nuta będzie mu przypominać o Tobie jeszcze długo po Twoim wyjściu.

10. Zabawna dziewczyna

Poczucie humoru jest bardzo pożądaną cechą charakteru. Pozytywne nastawienie, uśmiech i żarty mogą spowodować, że chłopak będzie tęsknił za waszymi wspólnymi wygłupami. Zrozumie, że jesteś dla niego ważną osobą w życiu.

11. Nie pozwól o sobie zapomnieć

Jak wzbudzić w nim tęsknotę? Sprawdzonym sposobem jest bycie niedaleko, ale bez narzucania się, a tym bardziej błagania o uwagę. Wyślij mu coś na kanałach social media, pamiętaj o urodzinach, albo też zwyczajnie zapytaj co u niego słychać. Jednak co ważne, potem musisz na chwilę zniknąć, aby poczuł tęsknotę.

12. Ciesz się życiem – pokaż nową siebie!

Co zrobić, żeby facet zatęsknił po rozstaniu? Pokaż mu, że doskonale radzisz sobie sama. Wychodź, spotykaj się ze znajomymi i poznawaj nowych ludzi. Korzystaj z każdego momentu na 100%! Chwal się dokonaniami, nowymi doświadczeniami. Możesz również nieco zmienić swój wizerunek, aby poczuć się pewniej i podkreślić jeszcze bardziej swoją urodę. Zobaczysz, że facet zacznie doceniać, jaki skarb stracił i zapragnie powrotu. Z dnia na dzień będzie odczuwał coraz większą tęsknotę, a przecież o to chodziło.

13. Przywróć piękne wspomnienia

Tęsknota pojawi się, gdy pokażesz facetowi co stracił. Wykorzystaj wspomnienia, na przykład odnalezione na kanałach social media, aby przypomnieć mu piękne momenty, które przeżyliście wspólnie. To z pewnością spowoduje, że zacznie analizować wszystko od początku. Być może dojdzie do wniosku, że bardzo tęskni za Tobą.

14. Zaskakuj faceta

Na różne sposoby możesz zaskoczyć, a poprzez to zaintrygować faceta. Przypomnij mu bądź pokaż, że jesteś dziewczyną z charakterem. Nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania, albo telefonu. W ten sposób będziesz pojawiać się coraz częściej w jego myślach, a on poczuje tęsknotę.

15. Bądź czuła

Czułe pożegnanie to sprytne zagranie, gdy pragniesz, aby facet tęsknił i myślał o Tobie. Pojawi się niedosyt, a to istotny czynnik, który spowoduje, że nie będzie mógł się doczekać kolejnego spotkania.

teskniacy mezczyzna

Daj mu zatęsknić i zniknij z jego życia!

Jednym ze sprawdzonych sposobów, aby facet zatęsknił jest zniknięcie z jego życia. To będzie trudne i wymaga dużo cierpliwości, a także samozaparcia. Wyjazd na kilka dni, brak o Tobie jakichkolwiek informacji na kanałach social media i całkowite zerwanie kontaktu – to sprytne sposoby, aby zaczął o Tobie myśleć częściej. Do tej pory wiedział, że jesteś blisko, a teraz poczuje, jak to jest bez Ciebie. Zniknij facetowi, a zacznie dostrzegać, jak ważna byłaś w jego życiu. Poczucie pustki będzie w nim się nasilać, dzięki temu zacznie bardziej zabiegać o kontakt z Tobą.

  Jakie obawy ma singielka po 30-roku życia?

Zniknięcie warto dobrze zaplanować, a więc:

 • przestań odbierać jego telefony
 • nie odpisuj na wiadomości SMS ani na te na komunikatorach
 • poproś znajomych, aby nie mówili nic na Twój temat chłopakowi, bo to zbudzi w nim jeszcze większy niepokój
 • przekładaj spotkania w ostatniej chwili
 • mów, że jesteś bardzo zajęta.

Takie zachowanie wzbudza zainteresowanie i powoduje, że tęsknota zdecydowanie narasta. Twoja zmiana o 180 stopni z osoby dostępnej na każde jego skinienie na wiecznie zajętą może zaowocować. Jak? Mężczyzna zacznie szukać kontaktu, doceni bardziej Twoją wartość i obecność. Oddalenie się na około 2-3 tygodnie to sporo. Taki moment da mu jednak naprawdę do myślenia. Warto jednak go dobrze wykorzystać. W międzyczasie wzbudzaj w nim zazdrość, a jego tęsknota Cię zaskoczy! 

Ile potrzeba czasu, aby facet zatęsknił?

Tęsknota nie jest przyjemnym uczuciem, dlatego że pojawia się pewnego rodzaju pustka, smutek, ponadto poczucie jakiegoś braku. Co ważne, to wszystko zaczyna się nasilać  wraz z upływem czasu. W zależności od okoliczności szczyt tego uczucia przychodzi w innym momencie. Zastanawiasz się ile czasu potrzeba, aby facet zatęsknił? Wiele badań mówi o tym, że u mężczyzn dopiero po około 3-4 tygodniach czuć brak drugiej osoby. Trzeba pamiętać, że im silniejsza jest więź, tym mocniejsze będzie to odczucie. Również inne czynniki mają na to wpływ, między innymi to ile czasu spędzaliście wspólnie, czy dalej się widujecie, a także to czy spotykacie się z kimś nowym.

Facet, który tęskni zaczyna szukać kontaktu i to na różne sposoby. Możesz zauważyć wtedy, że:

 • pojawia się w miejscach, w których bywasz
 • dużo pisze i dzwoni bez konkretnego powodu
 • wypytuje o Ciebie znajomych
 • wraca do wspólnych chwil
 • inicjuje kontakt pod błahym pretekstem
 • szuka pretekstów do rozmowy bądź do spotkania
 • ciągle sprawdza Twoje kanały social media i jest na nich bardzo aktywny.

Stęskniony chłopak zacznie szukać kontaktu fizycznego, chętnie będzie wracał do waszych wspólnych wspomnień, do tego pojawi się kontakt wzrokowy oraz uśmiech. To nie wszystko, ponieważ ukradkiem będzie Cię obserwował przy każdej możliwej okazji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te wszystkie działania mają na celu powrót. Mimo to zachowaj dystans i pewną niedostępność. Mało tego, unikaj tematów o związku. To spowoduje, że będzie musiał się bardziej postarać, aby pojawić się ponownie w Twoim życiu.