kobieta rozmawia z mezczyzna

O czym rozmawiać z chłopakiem? 30 tematów do rozmowy z facetem

Kontakty z płcią przeciwną nie należą do najłatwiejszych. Stres nie pomaga tak samo, jak fakt, że mocno nam zależy na tej znajomości. Nie każda dziewczyna wie, jak nawiązać porozumienie z nowo poznanym facetem.

O czym rozmawiać z chłopakiem? Jakie tematy poruszać? Nie masz pojęcia co zrobić? Spokojnie, zobacz nasze sprawdzone propozycje. Znajdziesz w tym artykule aż 30 tematów do rozmowy z facetem. One pozwolą Ci przełamać pierwsze lody!

Tematy zakazane – czego unikać na początku znajomości?

Pierwsze spotkanie oraz randka są bardzo ważne, bo tak naprawdę dopiero dwie osoby się poznają. W dużej mierze to od pierwszego wrażenia zależy wiele, czyli jak potoczy się ta relacja. Emocje są dość silne, ponieważ pojawia się i stres, i niepewność, do tego nieśmiałość oraz ciekawość co będzie dalej. Istnieją jednak pewne tematy, których lepiej nie poruszać na samym początku znajomości.

Dlaczego? One budzą wiele kontrowersji, mogą nawet prowadzić do sprzeczek oraz do kłótni. O czym trzeba zapomnieć na pierwszym etapie znajomości? Unikaj przede wszystkim tematów, takich jak:

 • polityka
 • niestosownych żartów
 • religia
 • pieniądze
 • problemy zdrowotne
 • pytań o poprzednich partnerów
 • rozmów o seksie
 • dygresji moralnych.

Lista tematów zakazanych może być znacznie dłuższa, to były tylko pewne przykłady. Niewskazane są przede wszystkim rozmowy na niezręczne sprawy związane z ideologią, jak i różnymi problemami ekonomicznymi, społecznymi i wiarą. Nigdy nie zwierzaj się chłopakowi ze swoich bolesnych przejść, intymnych szczegółów z życia, czy tajemnic.

Na wszystko przychodzi czas, a zaczynanie znajomości od tego może być przyczyną jej szybkiego zakończenia. Zachowanie tajemnicy i nieodsłanianie wszystkich kart wzbudzi w nim ciekawość, i być może będzie chciał kontynuować tę znajomość by poznać Cię lepiej.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy prowadzimy typowo kobiece rozmowy, głosimy morały, albo powtarzamy plotki, to też są to tematy zakazane. Faceta to może zniechęcić! Trzeba wobec tego dokładnie przemyśleć o czym będziemy na pierwszych spotkaniach dyskutować by przez przypadek nie popełnić jakieś wpadki, albo poważnej gafy.

O czym rozmawiać z chłopakiem?

Kiedy nie znamy chłopaka to najlepiej zacząć od samego początku, a więc podczas rozmowy podejmować banalne, ale mimo to ważne tematy, które mogą zaprocentować w przyszłości. O czym rozmawiać z mężczyzną? Postaw zatem na sprawdzoną w tym wypadku klasykę typu:

 1. Praca, ale bądź subtelna i nie wypytuj o szczegóły dotyczące finansów, stanowiska, czy obowiązków. Pamiętaj, że jeśli będzie chciał sam się z Tobą podzieli takimi informacjami, z pewnością nie na samym początku znajomości. Nie ciągnij za język na siłę!
 2. Rodzina i znajomi – ten temat może pokazać, że znacie te same osoby. Tu również nie można być nachalnym , to ma być swobodna pogawędka, a nie przesłuchanie!
 3. Spędzanie wolnego czasu – dopytaj co lubi robić, gdzie bywa, jak się relaksuje itd. To dobry wstęp do kolejnego tematu jakim są zainteresowania.
 4. Zainteresowania – może się okazać, że macie wspólne pasje, albo hobby to was z pewnością zbliży.
 5. Sport – prawie każdy facet jest fanem sportu, dlatego warto sprawdzić co lubi, czy trenuje oraz komu kibicuje. Nigdy nie udawaj jednak speca od tej dziedziny, bo prędzej czy później to wyjdzie, że nie masz o tym bladego pojęcia. No chyba, że rzeczywiście znasz się na sporcie, to w męskich oczach zapunktujesz.
 6. Ulubione rzeczy – luźna rozmowa o kolorze, potrawie, porze roku, czy o miejscach pokaże wam wasze gusta i pozwoli pozyskać sporo przydatnych informacji o drugiej osobie.
 7. Aktualny temat – sugeruj się sprawami bieżącymi, na przykład sezon wakacyjny, zima, albo ferie. One mogą spowodować, że automatycznie pojawią się preteksty do kontynuowania rozmowy oraz zagłębiania pewnej tematyki. Jednak unikaj gorących newsów politycznych itp.
 8. Muzyka, film, książki – to często wykorzystywany przez dziewczyny temat, gdy rozmawiają z mężczyznami. Dzięki niemu mogą sprawdzić jego gust muzyczny, czy kinowy, dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę z danej dziedziny.
 9. Jedzenie – możecie ten temat połączyć ze wspólnym wyjściem do restauracji, czy do innego miejsca, gdzie serwują potrawy. To pomoże poznać jego gust kulinarny i dowiedzieć się być może co lubi i gdzie bywa. To z kolei okaże się dobrym pretekstem przy następnych pogawędkach, albo dobrym tropem na ponowne umówienie się.
 10. Podróże – to tak naprawdę temat rzeka. Możecie wspólnie dzielić się swoimi przeżyciami, wspomnieniami lub nawet coś razem zaplanować w niedalekiej przyszłości.
 11. Codzienna rutyna – to wątek, który pozwala nam lepiej poznać chłopaka, a także dowiedzieć się jak on na co dzień funkcjonuje.
 12. Kreatywne pytania – jeśli chcesz nadać rozmowie nowy bieg to koniecznie postaw na zaskakujące pytania. Będzie nimi zaskoczony!
 13. Marzenia – w rozmowie z chłopakiem porusz wątek marzeń, bo od niego od razu rodzą się kolejne, dzięki temu pogawędka jest ciekawa. Co więcej, dowiesz się o facecie dużo nowych rzeczy. Kto wie może marzycie o tym samym?
 14. Edukacja – to będzie idealna opcja dla osób w każdym wieku, bo przecież wszyscy mamy za sobą okres nauki. Anegdotki ubarwią historię, a powrót do szkolnych lat rozczuli was i rozbawi do łez.
 15. Media społecznościowe – wiele osób posiada profile na kanałach social media i śledzi wiele gwiazd. To będzie doskonały wątek do poznania się lepiej, czy wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń. Unikaj pokazywania miliona sefie, bo chłopak może to odebrać zupełnie inaczej niż byś chciała.
 16. Plany na weekend – to ciekawy pomysł na ożywienie rozmowy, czy też zaplanowanie czasu razem.
 17. Idole – każdy z nas interesuje się czymś innym, dlatego ma odmiennych idoli. Rozmowa o tym pozwala poznać się lepiej, jak i sprawdzić co kogo pasjonuje.
 18. Nowoczesne technologie – to pasja wielu facetów, dlatego też warto poruszyć ten wątek. Zapytanie o radę, czy nowinki zawsze ożywi pogawędkę.
 19. Taniec – mało osób mówi o tym temacie, aczkolwiek warto, dlatego że od tego uda się nawiązać do muzyki, wyjść i spotkań z ludźmi. Kto wie może, dzięki temu umówicie się na tańce.
 20. Języki obce – to banał, choć pozwala nam skierować rozmowę na zupełnie inne tory. Dowiedz się jakie języki zna chłopak, czy się doszkala w tej dziedzinie itd.
 21. Kolejne spotkanie – warto do rozmowy wpleść ten wątek i razem zastanowić się jak spędzicie czas na kolejnej randce. Burza mózgów mile widziana!
 22. Życiowe motto – wiele osób ma życiowe motto, którym się kieruje, a to będzie doskonały wątek do pociągnięcia rozmowy dalej. Zdziwisz się jak dużo ciekawych tematów może od tego wyjść!
 23. Życiowe historie – pogawędkę zawsze można urozmaicić życiowymi historiami, aczkolwiek nie stawiaj na bardzo prywatne i intymne wątki. Natomiast anegdoty są mile widziane, zwłaszcza te z okresu dzieciństwa oraz szkoły.
 24. Zmiany w życiu – warto czasem dopytać chłopaka co planuje w przyszłości i jakie zmiany w jego życiu mogą się pojawić. To nietypowy wątek, a naprawdę interesujący, gdy chodzi o luźną rozmowę.
 25. Prawda czy wyzwanie – to niecodzienna opcja, która pozwala lepiej się poznać, a także dobrze bawić.
 26. Aplikacje – telefony stały się ważnym narzędziem, dlatego porusz temat aplikacji. Co warto zainstalować? Co przydaje się na co dzień? To tylko kilka pytań, które możesz zadać.
 27. Ostatnie wydarzenia – jeśli zdarzyło Ci się coś ciekawego lub zabawnego koniecznie o tym powiedz facetowi.
 28. Nawiąż do miejsca – odniesienie do miejsca, w którym przebywacie pozwala rozwinąć rozmowę, jak i skierować ją na ciekawe tory.
 29. Szczęście – czym dla Ciebie jest? Co Ci je daje? Takie pytania zaskoczą chłopaka i dadzą mu do myślenia.
 30. Otwarte pytania – to propozycja idealna na rozmowę z chłopakiem, bowiem dajesz szansę mu się wypowiedzieć.
  Kiedy romans przeradza się w związek lub miłość?

30 wyżej opisanych tematów jest niezwykle uniwersalne, więc każdy może je wykorzystać. Z jednego może wynikać drugi, albo być pewnego rodzaju nawiązaniem do kolejnego. To sporo ułatwia na początku znajomości. Możliwości jest całkiem sporo, tak naprawdę wystarczy być otwartym oraz zainteresowanym, a wszystko jakoś się naturalnie potoczy.

Skakanie z tematu na temat też nie jest dobre, bo wprowadza chaos, a zamieszanie nie sprzyja dobrej rozmowie. Trzeba znaleźć odpowiedni balans, a wszystko pójdzie dobrze. O czym rozmawiać z chłopakiem? O wszystkim, ale konieczna jest rozwaga! Musisz sobie uzmysłowić, że nie wszystko zależy tylko od Ciebie, bo reakcja drugiej strony jest równie kluczowa.

Jeżeli masz problem z rozmową to warto wykorzystać sprawdzone pytania do chłopaka i dziewczyny, które pomogą Ci pociągnąć rozmowę dalej!

Co zrobić jak nie ma tematu do rozmowy z chłopakiem?

Niestety, ale zdarzają się takie sytuacje, że zwyczajnie nie ma tematu do rozmowy z chłopakiem. Co wtedy? Warto wykazać się kreatywnością, ponadto trzeba podjąć jakieś działanie, aby „zabić” ciszę. W tym momencie dobrze jest pójść na spacer, postawić na jakąś aktywność fizyczną, czy też spróbować czegoś zupełnie nowego. Automatycznie zyskasz nowe wątki do pogawędki, a także przeżyjecie coś razem – to zbliża!

Zachowanie podczas rozmowy z chłopakiem

Tak naprawdę takie pierwsze spotkanie nie zobowiązuje, ale mimo wszystko daj się poznać z jak najlepszej strony. Co zrobić? Pierwsze wrażanie z reguły pozostaje na zawsze. Pamiętaj, aby podczas rozmowy z chłopakiem zachowywać się swobodnie i naturalnie.

Warto wykazywać uwagę oraz dać mu szansę na wypowiedzenie całej myśli i nie przerywać za często, choć raz na jakiś czas dopytanie o szczegóły może spowodować, że dasz mu sygnał o zainteresowaniu jego osobą.

Zachowanie podczas rozmowy z chłopakiem dużo o nas i o nim mówi. Nerwowość, obojętność, czy mocne zawstydzenie – to niestety, ale nie wróży dobrze. Na początku może być trudno jeśli się nie znacie, spokojnie na przełamanie pierwszych lodów potrzeba czasu.

  30 najpiękniejszych piosenek o miłości, które poruszają serce

Pokonanie bariery jest trudne, ale nie niemożliwe. Bądź otwarta, szczera, a jednocześnie pozostań sobą. Nikogo nie udawaj, bo to prędzej, czy później wyjdzie, a chłopak będzie tym nie tylko rozczarowany, ale poczuje się wręcz oszukany!

Sygnały są ważne, a więc podczas rozmowy warto utrzymywać kontakt wzrokowy z chłopakiem – spójrz na niego raz na jakiś czas, albo zatrzymaj na nim wzrok na dłuższą chwilę, poza tym mile widziany jest uśmiech.

Takie drobne sygnały spowodują, że w jego oczach zapunktujesz. Poczuje on, że nie jest Ci obojętny. Zachowanie spokoju jest najważniejsze, co więcej nie ma co się martwić na zapas oraz wymyślać scenariuszy, które niekoniecznie się wydarzą. Działaj spontanicznie jednak ostrożnie.

W przypadku znudzenia, albo gdy rozmowa się nie klei nie ma co na siłę próbować ciągnąć tej znajomości. Lepiej się pożegnać po przyjacielsku, nigdy nie staraj się zbliżać na siłę ani tym bardziej przedłużać nieudanej randki.