obojetna kobieta

Jak działa obojętność na faceta? Poznaj potęgę obojętności!

Okazywanie braku zainteresowania to przemyślana strategia flirtu, gdy chodzi o relacje damsko-męskie. Jak działa obojętność na faceta? Co dzięki niej możemy osiągnąć? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i na inne pytania związane z tym tematem. Koniecznie go zatem dokładnie przeczytaj!

Jak pokazać obojętność wobec mężczyzny?

Obojętność jest to specyficzna postawa, bowiem pokazuje nasz brak zainteresowania, na przykład daną znajomością. W pewien sposób zaniedbujemy kogoś, a więc odsuwamy się od niego. Pojawia się dystans, brak kontaktu oraz jakichkolwiek emocji, gdzie wcześniej z pewnością było zupełnie odwrotnie. To wiele osób może naprawdę boleć, a inni nawet tego mogą nie zauważyć.

Wiele kobiet zastanawia się, jak pokazać obojętność wobec mężczyzny. Metody mogą być przeróżne, ale chodzi głównie o okazywanie braku zainteresowania jednocześnie na wielu polach. Z reguły konieczna jest zmiana o 360 stopni. Jak to zrobić? Zdecydowanie ogranicz wasz kontakt, a więc przestań pisać, dzwonić i komentować jego zdjęcia na kanałach social media. Niech pojawi się dystans oraz cisza. Nigdy nie odkrywaj wszystkich kart na początku znajomości, a więc nie mów o sobie za dużo. Wzbudź w nim ciekawość, niech sam będzie chciał Cię odkrywać. Z niczym się nie spiesz, również gdy chodzi o seks. Ważne jest także pokazanie mu, że masz swój własny świat i nie jesteś zawsze dostępna. To wszystko sprawi, że w facecie (o ile jest Tobą naprawdę zainteresowany na poważnie) wzbudzisz chęć zdobywania.

Potęga obojętności, czyli jak działa obojętność na faceta

Obojętność wobec faceta to stara metoda stosowana od dawien dawna, aby on docenił, że może Cię stracić i przejrzał na oczy, że nie będziesz tak dostępna, jak myślał. To również doskonały sposób, aby mu pokazać, że powinien się o Ciebie starać, bo masz jeszcze inne możliwości, poza tym doskonale radzisz sobie sama. Mężczyźni to łowcy i uwielbiają zdobywać kobiety, więc trzeba dać mu do tego okazję. Jeśli on poprzez swoje zachowanie pokazuje Ci brak zainteresowania zrób to samo, dzięki temu przekonasz się, czy mu na Tobie zależy. W ten sposób możesz go zmotywować do przejęcia inicjatywy lub zwyczajnie poznać jego intencje.

Trzeba pamiętać, że za duża obojętność może odbić się na naszej relacji negatywnie. Dlaczego? Facet straci całkowicie nadzieje, że coś może z tego wyjść, dlatego i on postawi na brak okazywania zainteresowania. Zwyczajnie sobie odpuści. Z reguły decydują się na to mężczyźni słabi, którzy nie mają pewności siebie oraz odwagi, aby przejąć inicjatywę i zacząć działać. Krótko mówiąc nie radzą oni sobie do końca z własnymi emocjami, ponadto nie są w stanie zmierzyć się z taką sytuacją.

obojetnosc kobiety

10 rzeczy, które on zacznie robić kiedy staniesz się obojętna na jego zaloty

Jak działa obojętność na facetów? Dużo zależy od ich zaangażowania w znajomość, poza tym od charakteru i od innych mniejszych oraz większych czynników. Poniżej znajdziesz 10 rzeczy, które mężczyzna najprawdopodobniej zacznie robić, gdy okażesz mu brak zainteresowania. Oto one:

  Czym jest romans? Zalety, wady i konsekwencje

1. Nietypowe reakcje ochronne faceta

Czasami obojętność wobec faceta sprawia, że on zachowuje się wręcz nietypowo. Kiedy z Twojej strony pojawia się zobojętnienie to on może, na przykład wybuchać gniewem, mieć napady niekontrolowanej histerii lub też pojawi się u niego rozpacz bądź szyderczy śmiech. W ten sposób chłopak sygnalizuje Ci, że nie przejmuje się zbytnio Twoim brakiem zainteresowania. W głowie tak naprawdę wciąż się zastanawia, dlaczego Twoje zachowanie tak bardzo się zmieniło. Nietypowe reakcje ochronne faceta to jego obrona przed zaistniałą sytuacją, z którą sobie nie radzi.

2. Zacznie Cię baczniej obserwować

Kiedy nagle z dnia na dzień zmieniasz swój stosunek względem chłopaka ma on mieszane uczucia. Zastanawia się, czy może kogoś poznałaś, czy też stało się coś innego. W tym momencie może baczniej przyglądać się Twoim kanałom social media, wypytywać o Ciebie znajomych, czy też pisać pod byle pretekstem.

3. Tęsknota

Zainteresowany facet, z którym praktycznie urwałaś kontakt z dnia na dzień zaczyna tęsknić za waszymi spotkaniami i długimi rozmowami. Może wtedy zacząć szukać kontaktu z Tobą lub proponować wspólne wyjścia nawet w grupie znajomych. Wielu panów nagle odczuwa pustkę, którą chce jak najszybciej zapełnić Twoją obecnością.

4. Obojętność, czyli wycofanie

W wielu przypadkach kiedy kobieta okazuje obojętność facet decyduje się na to samo. To pewnego rodzaju gra kto złamie się pierwszy, albo ewidentna oznaka, że mu nie zależy.

5. Facet się diametralnie zmienia

W niektórych przypadkach obojętność powoduje, że facet otwiera oczy i decyduje się przejąć inicjatywę. Boi się straty i stara się za wszelką cenę zdobyć względy kobiety. Dzieje się tak, bowiem zyskał dodatkową motywację, która rozbudziła jego ego jeszcze bardziej. Możesz się przygotować, że będzie Cię zaskakiwał i bardzo się starał.

6. Nagle pojawia się stały kontakt

W momencie, którym facet zrozumie, że odsunęłaś się od niego, a mu zależy może zacząć utrzymywać stały kontakt. Wykorzysta nawet najmniejszy pretekst, aby się odezwać. Szybko odpisuje na wiadomości, nawet jeśli Ty z tym zwlekasz. Próbuje odbudować relację, jak i dowiedzieć się, dlaczego stałaś się taka obojętna.

7. Mężczyzna nagle wspomina miłe chwile razem

Przy obojętności facet głupieje, bo nie wie co się stało. Może w próbować przypomnieć Ci wasze wspólne chwile, na przykład wypad ze znajomymi. Szuka punktu zaczepienia, dzięki któremu znów będziesz blisko niego.

8. Facet czeka na Twoją reakcję

Facet nieśmiały, albo zakompleksiony może przy obojętności zacząć zwyczajnie czekać, że samo się to zmieni. Obserwuje Cię bacznie, ale nic poza tym nie robi. Liczy, że to Ty pierwsza przejmiesz inicjatywę do działania. To niestety, ale nie przyniesie nic dobrego, bo to on powinien zacząć się starać i Cię zdobywać.

9. Chłopak specjalnie wzbudza zazdrość

Olanie faceta może go naprawdę wkurzyć. Będzie w tym momencie szukał metody, aby i Tobie dopiec. Zazdrość jest chyba najlepsza możliwością, bo może naprawdę zaboleć. Jego aktywność na kanałach social media wzroście, a wszystkie wyjścia będą dokładnie relacjonowane. Zwyczajnie chce mieć pewność, że to zobaczysz i pod wpływem zazdrości zmienisz swoją obojętność na działanie.

  Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba? 10 sprawdzonych sposobów

10. Przychodzą, ta zwane ciche dni

Jak działa obojętność na faceta? Tworzy, tak zwane ciche dni, w których nic specjalnego się między wami nie dzieje, bo następuje obustronne wycofanie. Nie ma żadnych emocji, brak kontaktu, a mimo wszystko w nim w środku dzieje się bardzo dużo, bo myśli się kłębią. Pojawia się, między innymi niepewność, jak i wiele różnych skrajnych emocji.

Kiedy zacząć okazywać facetowi zainteresowanie i przyjąć inicjatywę?

Zazwyczaj po pierwszym spotkaniu kobieta zastanawia się, czy nawiązać kontakt. Warto przeczekać ten moment i oczekiwać spokojnie na ruch mężczyzny. Możesz zamiast tego dodać na kanały social media swoje zdjęcie, na którym czujesz się wspaniale lub zaintrygować chłopaka w inny sposób. To dla wielu bodziec, aby dłużej nie zwlekać z kontaktem, bo może być za późno.

Kobieta może oczywiście przejąć inicjatywę. Nie ma co jednak naciskać na chłopaka i wywierać na nim presji, bo inaczej wyjdziesz na desperatkę. Lepiej niezobowiązująco do niego napisać niż od razu proponować spotkanie. Wyciągniesz do niego dłoń, ale to on musi ją złapać. Nie można wobec tego przesadzać ani z obojętnością ani z okazywaniem zainteresowania.

kobieta wzrusza ramionami

Kiedy obojętność wobec faceta NIE działa?

Obojętność wobec mężczyzny to pewnego rodzaju próba, czy coś zrobi, czy nie. To dla wielu znajomości chwila prawdy. To bywa element podrywu, tudzież odwrotnie przysłowiowy gwoźdź do trumny danej relacji. Wszystko zależy od dwóch stron, czyli jak ktoś to rozegra, a także jaka będzie odpowiedź.

Co w momencie, gdy obojętność nic nie dała? W sytuacji, gdy facet nic sobie z tego nie robi możesz być pewna, że trzeba sobie go odpuścić. To wyraźny sygnał, że chłopak nie jest Tobą zainteresowany na poważnie i nie chce się w to angażować. Nie ma co do tego wracać i próbować, dlatego lepiej poświęcić ten czas sobie. Druga opcja wygląda nieco inaczej, bowiem mężczyzna po obojętności może raz się odzywać, a raz całkiem znikać i to na długo. To częste zachowanie charakteryzujące, tak zwanego „faceta ducha”. Kto to taki? On sam nie wie czego chce. Z takim oczywiście nie należy wiązać żadnych planów, bo z nim nic nie wiadomo. Całkowicie zaprzestań kontaktu i nie trać na niego swojego cennego czasu.

Obojętność wobec faceta może nie działać w taki sposób jakbyśmy chcieli, to normalne. Dużo zależy tu od niego, a przede wszystkim od stosunku wobec Ciebie. Kiedy chodziło mu tylko o seks, albo przyjaźń nie ma mowy, że Twoja diametralna zmiana zachowania przyniesie jakikolwiek rezultat. W sytuacji odwrotnej, gdy on jest naprawdę zainteresowany po olaniu będzie próbował coś z tym zrobić, aby sprawdzić, czy jest Ci obojętny. Pobudzisz jego myśli, dasz mu okazję, żeby się wykazał, do tego pokażesz mu, że masz klasę i jesteś wartościową kobietą.