zazenowana kobieta

Dlaczego ex-facet zawsze wraca? 10 powodów

Facet zawsze wraca – tak mówi masa kobiet i co ciekawe, liczne badania naukowe to potwierdzają. Dlaczego tak się dzieje? Czemu ex postanawia ponownie wiązać się z byłą? Co nim kieruje? W naszym artykule znajdziesz aż 10 powodów takiego zachowania. Koniecznie sprawdź o co chodzi facetom!

Facet wraca – czy to normalna kolej rzeczy?

Związki to bardzo trudny i skomplikowany temat. Wiele par po jakimś czasie do siebie wraca mimo iż doszło do definitywnego rozstania. Kiedy to facet przejmuje inicjatywę oraz próbuje powrócić możesz być pewna, że łatwo nie odpuści i będzie robił to wielokrotnie.

Ex zawsze wraca, ponieważ męski cykl uczuciowy przypomina sprężynkę lub gumkę recepturkę. Co to znaczy? Raz są blisko, a raz daleko, bo potrzebna jest im wolna przestrzeń, w której są sami ze sobą, tudzież w męskim świecie. Kiedy ponownie odczuwają pragnienie starają się zbliżyć do dziewczyny, i tak dzieje się cały czas. To specyficzny schemat ich działania, który powtarza się niestety, wielokrotnie także po zakończeniu relacji. Winę można zrzucić na hormony, które podczas stabilizacji spadają, a odwrotnie, bo w czasie „pogoni” za kobietą mocno się podnoszą. Nie zawsze jednak powód ich działania da się wytłumaczyć w ten sposób. Niekiedy to ma dużo głębsze dno niż się wydaje.

ex chlopak z inna dziewczyna

10 powodów dlaczego facet wraca do byłej dziewczyny

Jak już wspominaliśmy facet wraca, bo taki jest mechanizm ich działania. Jednak w wielu przypadkach mowa tu o szczególnych powodach, które skłoniły ich do podjęcia akurat takiej decyzji. Co może nimi kierować? Dlaczego wracają do byłej dziewczyny? Decydują się na ten krok, ponieważ:

1. Zrozumieli swój błąd

Czasami pary rozstają się z błahego wręcz powodu, na przykład kierując się emocjami. Później facet może żałować swojego postępowania i próbować wszystko naprawić. Zrozumiał co stracił, a nie zamierza już kolejny raz na to pozwolić.

2. Facet zwyczajnie Cię sprawdza

Ex zawsze wraca, bo chce sprawdzić, czy wciąż na Ciebie działa. To pewnego rodzaju sprawdzian. Chodzi tu o jego ego, a nie o Ciebie. W tym wypadku możesz mieć pewność, że kolejny raz zniknie.

  Objawy zakochania - jak je rozpoznać? 15 najczęstszych oznak miłości

3. Facet chce definitywnie zakończyć z Tobą relację

Facet wraca, ponieważ zrozumiał jakie błędy w związku popełnił i chce powiedzmy iść naprzód, ale bez poczucia krzywdy. Wie, że Cię zranił, dlatego zwyczajnie za to przeprosi. Nie doszukuj się tu głębszego dna, chodzi mu wyłącznie o to, aby mieć czyste sumienie. W jego przyszłości nie ma już na Ciebie miejsca!

4. Chłopak dba o Twoje dobro

Pyta co u Ciebie słychać, bo chce sprawdzić, czy jesteś szczęśliwa. Jednak jego działanie może spowodować, że wszystko nagle wróci, a on ponownie wprowadzi w Twoim życiu chaos. Dba o Twoje dobro, aczkolwiek nie ma w sobie wystarczającej empatii.

5. Ex był narcyzem i łatwo nie odpuszcza

Facet narcyz pragnie zdobywać, pogrywać, a potem znikać. To normalne u niego, że po rozstaniu będzie próbował znów pojawić się w życiu kobiety, aby w nim mieszać. Jedno jest pewne, on przyniesie Ci wyłącznie cierpienie.

6. Ma on za sobą ciężki czas i szuka w Twoich ramionach ukojenia

Ex zawsze wraca, gdy życie da mu popalić. To utwierdza go w przekonaniu, że byłaś promykiem szczęścia, przy którym czuł się bezpieczny. Teraz okazuje się, że jego nowa przyszłość nie jest tak wspaniała, jakby chciał. Zatęsknił za tym co znał i wbrew pozorom odkrył dopiero teraz co było dla niego dobre.

7. Wzbudziłaś w nim zazdrość

Facet wraca, gdy w Twoim otoczeniu pojawia się inny mężczyzna. Zazdrość powoduje, że nie jest w stanie sobie odpuścić. Z determinacją stara się zrobić wszystko, abyś nie związała się z nikim nowym. Taki cios go otrzeźwił i zrozumiał, że może stracić kobietę swojego życia raz na zawsze.

8. On czuje nacisk bliskich

Bywa tak, że nacisk bliskiej rodziny sprawia, że facet decyduje się na powrót do dziewczyny. Otoczenie próbuje go do tego nakłonić na różne sposoby pokazując ile traci. W takiej sytuacji relacja zazwyczaj nie przetrwa, bo nie kieruje nim miłość, a wygoda i spełnienie oczekiwań rodziny.

9. Wróciły do niego pozytywne wspomnienia

Każdy związek ma wspomnienia, a one potrafią wracać. Pozytywne mogą być bodźcem, przez który ex zapragnie powrotu. To również uniemożliwia mu związanie się z kimś innym, więc w zasadzie nie ma innej możliwości niż próbować naprawiać przeszłość.

  Jakie znaki daje zakochana dziewczyna? 10 najczęstszych sygnałów

10. Chodzi mu wyłącznie o seks

Nie zawsze powrót byłego wiąże się ze szczerymi uczuciami. Brak seksu może go pchnąć do tego, aby starać się ponownie o Twoje względy. To nie jedyna opcja, bo próbowanie z nowymi partnerkami może mu nie dawać satysfakcji jaką miał z pożycia z Tobą. Uniesienie w łóżku szybko minie, a on znów zniknie z Twojego życia.

Powody, dla których eks wraca są zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pamiętaj, że nie zawsze uda się wszystko odbudować, a życie bywa przewrotne. Nie wszystko da się naprawić, choć sporo par ponownie jest razem szczęśliwa. Miej na uwadze fakt, że jeśli raz odszedł może to zrobić ponownie.

ex facet

Po jakim czasie ex-facet wraca?

Z byłymi facetami jest tak, że prędzej, czy później będą próbować wrócić. Kiedy poczują zazdrość, samotność, czy zwyczajnie będą chcieli się zabawić mogą starać się do Ciebie zbliżyć. Znikną na kilka dni bądź tygodni, żeby później wkroczyć do Twojego życia. To ile im to zajmie zależy od wielu czynników, między innymi od tego dlaczego zakończyliście związek bądź kto podjął taką decyzję, czy ile byliście razem. Nie można zapominać, że facet zaczyna tęsknić miej więcej po miesiącu albo i dłużej. U kobiet bardziej emocjonalnych istot refleksja oraz inne kwestie docierają do nich dużo wcześniej. To pokazuje, że różnice pomiędzy nimi są dość wyraźne.

Każdy przypadek związku jest inny, tak samo jak facet. Statystycznie potrzebują oni około 4 tygodni, aby zacząć myśleć o powrocie do kobiety. Zanim zdecydują się na poważne kroki to mężczyzna będzie starał się wybadać sytuacje u osób z Twojego bliskiego otoczenia, czyli przede wszystkim sprawdzi, czy masz kogoś na oku. Dopiero później zacznie szukać pretekstów do kontaktu i wdrożenia swojego planu działania, abyś znów była jego.