kobieta zalotnie mruga okiem

Jak postępować z facetem żeby mu zależało? 10 kobiecych porad

Istnieje wiele porad na temat relacji damsko-męskich. Jak postępować z facetem żeby mu zależało? Co można zrobić, aby się mocniej zaangażował? Jeśli nie wiesz, to sprawdź 10 kobiecych sztuczek, które w tym wypadku okażą się niezwykle skuteczne. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj nasze triki!

10 sposobów na postępowanie z facetem, aby sprawić, że zacznie mu zależeć

Wiele kobiet pragnie, aby facet naprawdę zaangażował się w relację. Najczęściej mówi się o regule niedostępności, ale ona nie przemawia do każdego. Odpowiednie podejście do tematu może okazać się drogą do sukcesu. Co zrobić, żeby mu zależało? Poniżej znajdziesz 10 skutecznych porad dla kobiet. Oto one:

1. Czy olanie faceta sprawi, że zacznie mu zależeć?

Wbrew pozorom masa kobiet decyduje się na radykalny krok, a więc na olanie faceta. To strategiczne rozwiązanie, bowiem w pewnym sensie mężczyzna ma nas, a jednak decydujemy się na nagłe odsunięcie. Chodzi o to, aby zaczął gonić przysłowiowego króliczka. To pokaże, czy mu zależy, czy też nie. Trzeba jednak uważać, bowiem odrzucanie zaproszenia za zaproszeniem, albo nieodbieranie połączeń może z czasem dać mu do zrozumienia, że wcale nie jesteś zainteresowana tą znajomością. Dobre wyważenie działań jest jedyną opcją bądź rozważna!

2. Nigdy nie osaczaj faceta!

Niestety, ale wiele pań, gdy pozna interesującego faceta zaczyna go zwyczajnie osaczać swoją osobą. Nie o to chodzi! Dziewczyny w tym momencie powoli zabierają przestrzeń, wolność, a on zamiast lgnąć do niej to zaczyna się jeszcze bardziej oddalać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie większej swobody, a także przestrzeni osobistej dla chłopaka. On szuka partnerki, a nie nadopiekuńczej mamy. Jeśli go osaczysz to on zacznie się bać, że bierzesz to od razu na poważnie, a on sam musi pragnąć się w to zaangażować z własnej woli i na swoich wrunkach.

3. Uważnie słuchaj!

Facet tak samo, jak kobieta lubi się czasem wygadać. Daj mu do tego okazję, wobec tego uważnie słuchaj co ma do powiedzenia. Pokaż mu, że jesteś jego słowami zaintrygowana. Dopytuj, przytakuj głową i patrz mu w oczy. Nie mów jednak za dużo o sobie. Dlaczego? Wzbudź w nim ciekawość względem swojej osoby. Zobaczysz, że z czasem sam zacznie dopytywać o szczegóły z Twojego życia, bo będzie chciał Cię lepiej poznać.

  10 skutecznych sposobów, aby przyciągnąć do siebie faceta

4. Subtelny komplement „przemycony” w rozmowie

Kobiety kochają komplementy, a co z facetami? Panowie również mają słabość do miłych słówek. Ważne jest jednak, aby zawsze mówić szczerze, nie słodzić za dużo, a także zwrócić uwagę na coś więcej niż sam wygląd fizyczny. W ten sposób go dowartościujesz, a jednocześnie pokażesz, że dostrzegasz w nim wiele pozytywnych cech. Facet od razu urośnie kilka centymetrów w górę!

5. Uśmiech

Znaki niewerbalne są niezwykle ważnym czynnikiem w relacji damsko-męskiej. Uśmiech to tajna broń, która mówi więcej niż się wielu wydaje. Przesyłanie szczerego wyrazu twarzy może naprawdę uwieść faceta. Dodatkowo w ten sposób pokażesz swój optymizm, jak i sprawisz, że jego twarz również będzie promieniała. To mały szczegół, a może spowodować, że facetowi zacznie na Tobie mocniej zależeć.

kobieta z mezczyzna na imprezie

6. Zwlekaj z seksem

Faceci to zdobywcy, dlatego też nie podawaj mu się od razu na tacy. Im bardziej będziesz odkładać moment fizycznego zbliżenia tym lepiej, bo on zacznie się mocniej starać o ile naprawdę mu na Tobie zależy. Możesz sobie oczywiście pozwolić na drobne formy bliskości, które rozbudzą w nim jeszcze większą ochotę na więcej. Nie przekładaj tego momentu w nieskończoność, bowiem to jest karta przetargowa, ale nie forma szantażu.

7. Zainteresowanie

Okazywać facetowi zainteresowanie, czy też nie? Odrobina z pewnością nie zaszkodzi, bo da mu sygnał, że nie jest Ci całkowicie obojętny. Nie możesz z drugiej strony zachowywać się, jak desperatka, która naciska na spotkanie, czy jakikolwiek kontakt. Pozwól facetowi czasem przejąć pałeczkę i się wykazać. To zdecydowanie lepsza metoda niż narzucanie się swoim zainteresowaniem. Możesz być pewna, że gdy mu zależy sam znajdzie pretekst, aby się odezwać, ale przy Twoim nagabywaniu i kontakcie non stop on nie ma takiej szansy.

8. Nie planuj nic za wcześnie

Faceci zdecydowanie nie lubią kobiet, które po kilku spotkaniach snują w wyobraźni wizję o wspólnym życiu. Na wszystko zawsze przychodzi czas, więc nie ma co tak przyspieszać z planami. Wybieganie za mocno w przyszłość niestety, ale przyniesie więcej szkody niż pożytku. Warto skupić się na aktualnej chwili, czyli na tym co jest teraz. Pozwól relacji się rozwijać własnym tempem, dlatego nie naciskaj na nic i nie opowiadaj chłopakowi co zaplanowałaś dla was obojga na wspólne życie. Ciesz się chwilą, a wszystko samo się jakoś ułoży. Takie podejście sprawi, że zapunktujesz w oczach faceta, a on zacznie się angażować w znajomość bardziej niż myślisz.

  Jak zagadać do chłopaka? 10 praktycznych wskazówek

9. Niebezpieczna gra – ryzykowna opcja!

Spora część kobiet decyduje się na zmianę swojego zachowania względem faceta. Na czym to polega? Raz jesteś zimna i w pewien sposób niedostępna, innym razem okazujesz się bardzo gorąca oraz otwarta. Niektórych mężczyzn to niezwykle intryguje, dlatego starają się dociec prawdy. Nic dziwnego, że angażują się mocniej w znajomość, aby sprawdzić co się za tym kryje. Niestety, ale to ryzykowna gra, ponieważ niektórzy odczytują to jako znak ostrzegawczy, że dziewczyna sama nie wie czego chce lub z nimi zwyczajnie pogrywa. Nie u każdego ta metoda dobrze się sprawdzi, dlatego ważne jest odpowiednie wyważenie.

10. Bądź sobą

Zawsze chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, aby facet stracił dla nas głowę. Oczywiście możesz to zrobić, ale w zgodzie ze sobą. Udawanie nigdy nie jest dobrym pomysłem, bo przecież facet prędzej, czy później i tak dostrzeże Twoje prawdziwe oblicze. Naturalność, pozostawanie sobą oraz szczerość to jedyna droga do serca mężczyzny oraz metoda do budowania prawdziwej relacji. Pamiętaj, żeby pozostać taka jaka jesteś bez gierek. W innym wypadku, gdy facet się zaangażuje, a Ty okażesz się zupełnie inna niż na początku będzie zwyczajnie rozczarowany.