szczesliwa para

Jak dbać o kobietę w związku i małżeństwie? 10 niezbędnych elementów

Jak dbać o kobietę? To pytanie pojawia się w głowach wielu panów i dosłownie spędza niektórym sen z powiek. Bycie w związku wiąże się z wieloma obowiązkami, a nie tylko i wyłącznie z przyjemnościami. Odpowiednie podejście do partnerki jest niezmiernie ważne, bo mocno wpływa na relację i jej przebieg. Jak traktować kobietę? Nie wiesz? Spokojnie, w naszym artykule znajdziesz sporo pomocnych wskazówek. Koniecznie je poznaj i wykorzystaj!

Dbanie o kobietę w związku i małżeństwie w 10 krokach

Jak traktować kobietę w związku i w małżeństwie? Nie ma jednej uniwersalnej rady, bowiem każda relacja jest zupełnie inna. Mimo wszystko są pewne rzeczy, o których należy zawsze pamiętać. Partner powinien potrafić zadbać o swoją partnerkę. W jaki sposób? Poniżej znajdziesz przydatne podpowiedzi. Mamy aż 10 elementów, dzięki którym właściwie zadbasz o kobietę w związku i małżeństwie:

1. Słuchaj

W związku ważne jest dostrzeganie drugiej strony, dlatego nie można skupiać się tylko i wyłącznie na sobie. Rozmowa to dialog, wobec tego trzeba słuchać co ma do powiedzenia partner. Dopytuj, a więc okazuj zainteresowanie. Uważne słuchanie kobiety pokazuje empatię, poza tym to, że poświęcasz jej należytą uwagę, której ona przecież tak bardzo pragnie. Dziewczyny lubią się wygadać, poza tym oczekują też rad i wsparcia od mężczyzny. Słuchaj kobiety, okaż jej troskę oraz pomagaj w razie problemów. Zapewniamy, że ona to bardzo doceni, bo znaczy to dla niej więcej niż myślisz!

2. Szacunek

Szanuj swoją partnerkę! Wobec tego na każdym kroku okazuj jej poszanowanie, jest to ważne w relacji damsko-męskiej, jak i w każdej innej. W jaki sposób to robić? Nie podnoś głosu, nie komentuj jej wyglądu, nie poniżaj ani tym bardziej nie oglądaj się ostentacyjnie za innymi paniami w jej towarzystwie. Chwal swoją partnerkę i doceniaj ją, choć zawsze rób to prosto z serca. Okaż jej szacunek również poprzez szczerość. Dzięki temu udowodnisz jej, że traktujesz ją bardzo poważnie.

3. Doceniaj

Każdy człowiek lubi być doceniony, zwłaszcza będąc w związku. Jak to robić w relacji? Podziwiaj oraz ją adoruj, poza tym zauważ jej wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Pokaż jej, że na Ciebie działa nie tylko fizycznie, ale i również jej inne aspekty, takie jak intelekt przyciągają. Mów jej z wdzięcznością o uczuciach, do tego pamiętaj, że ma ona swoje własne marzenia i cele, więc pomagaj jej w realizacji. Doceniaj swoją żonę lub partnerkę, wtedy między wami będzie zupełnie inna, wręcz „magiczna” nić porozumienia. Zauważaj w niej dobro i śmiało o tej jej mów. Dzięki temu w jej oczach zobaczysz niezwykły błysk!

  Ukryty narcyzm - czym jest i jak go rozpoznać?

4. Poczucie bezpieczeństwa

Kobieta potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, tak samo jak mężczyzna i każdy inny człowiek bez względu na wiek. Uzyskujemy je poprzez pewne zachowania, słowa oraz atmosferę. Okazywanie troski, uwagi, a także czasu – to wpływa na to poczucie. Facet powinien wobec tego zapewnić pomocną dłoń, ochronę, niekiedy nawet wsparcie finansowe. Partner ma dbać, jak tylko potrafi. Idealny ojciec oraz mąż zapewnia poczucie bezpieczeństwa zawsze, i to bez względu na wszystko. Stan spokoju w relacji w dużym stopniu wynika właśnie z tego uczucia. Nie można o tym zapominać!

5. Cierpliwość

Jak dbać o kobietę w związku? Potrzebne są tu duże pokłady cierpliwości, wręcz niekiedy anielskie. Musisz pomimo wielu rzeczy zachować spokój. Kobieta może mieć gorszy dzień, tudzież potrzebuje uzewnętrznić swoje emocje. Sytuacje są różne, a Ty musisz jako facet im sprostać. Cierpliwość w relacji jest kluczem do szczęścia. Inaczej niestety, ale pojawią się negatywne uczucia, które sprzyjają kłótniom oraz licznym nieporozumieniom, które rodzą napięcie. Schodź w razie konieczności dziewczynie z drogi, poza tym czekaj aż jej zły humor oraz napięcie minie. Czasami lepiej pewne momenty przeczekać i dać emocjom ochłonąć. Bądź jednak obok!

mezczyzna dbajacy o swoja kobiete

6. Inwestuj

Związek z kobietą wymaga bardzo wielu poświęceń. Musisz w tę znajomość inwestować przede wszystkim swój czas. Okazuj zainteresowanie, dbaj o żonę i utrzymuj stały kontakt nawet pomimo dzielącej was odległości. Pokazuj na każdym kroku, że jest dla Ciebie najważniejsza. Równie istotne jest także sprawianie jej przyjemności. Nie zawsze muszą to być wielkie czyny. Od czasu do czasu kupuj jej podarunki, jak i zabieraj do lokali. Co ważne, dbaj o swój wizerunek. Niech wie, że u swojego boku ma zadbanego i zaradnego partnera. W związku musisz myśleć zawsze o obojgu.

7. Okazuj uczucia

Kobiety lubią być adorowane. To niezaprzeczalny fakt. Uwielbiają, gdy facet okazuje uczucia na co dzień, a nie tylko od wielkiego święta. Buziak, przytulanie, czy trzymanie za rękę – to są drobne gesty, a znaczą naprawdę wiele. Takie małe czyny dostarczają masę endorfin, więc humor partnerki od razu będzie lepszy. Okazywanie uczuć zbliża, mało tego podgrzewa między wami atmosferę. Nie bój się zatem bez specjalnej okazji wyznać ukochanej miłość bądź jej zwyczajnie objąć.

8. Seks

Dbaj o swoją partnerkę nie tylko na co dzień, ale również podczas zbliżeń. Pamiętaj, że kobiety mają nieco inne potrzeby niż faceci, zwłaszcza w tej kwestii. Staraj się spełniać jej fantazje i zadbać o jej dobry nastrój. Czasami potrzebne są długie rozmowy, aby odsłoniła swoje najskrytsze marzenia. Seks powinien być przyjemnością dla obojga, dlatego nie skupiaj się podczas zbliżenia tylko i wyłącznie na sobie. Dopieść ją, zaopiekuj się nią, do tego ważne jest również to co dzieje się później. Po wszystkim przytul ją, bądź blisko, niech ona czuje Twoją obecność i wsparcie. To dla pań jedna z kluczowych kwestii, dlatego nigdy o tym nie zapominaj.

  Seks z przyjacielem - czy jest to rozsądne?

9. Zawsze dbaj o potrzeby partnerki

Facet z otwartym umysłem jest cennym nabytkiem. Dlaczego? Taki mąż potrafi doskonale przewidzieć wiele rzeczy, poza tym jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby żony bez jej sugestii. Od czasu do czasu możesz wykonać romantyczny gest, poza tym zaskoczyć kobietę drobną, choć przemyślaną niespodzianką. Nigdy nie lekceważ potrzeb dziewczyny, bo inaczej nie zbudujesz trwałej i co ważne, szczęśliwej relacji. Dbaj o swoją ukochaną, przede wszystkim staraj się ją zrozumieć. Rozmowy, obserwacja oraz czytanie między wierszami – to jest obowiązkowe, aby trafnie wyczuć jej potrzeby. Z czasem będziecie rozumieć się bez słów!

10. Szarmancki mężczyzna

Czarujący, elegancki i kulturalny – taki facet ma w sobie niezwykły czar, dzięki temu przyciąga do siebie innych. W stosunku do kobiet mężczyzna musi być bardzo szarmancki. Dużo tutaj zależy od wychowania człowieka, aczkolwiek pewne rzeczy przychodzą też naturalnie, na przykład z racji okazywanego szacunku. Jak dbać o kobietę w małżeństwie? Nie zapominaj o takich gestach, jak otwieranie drzwi, pomoc przy założeniu okrycia wierzchniego, czy odsunięcie krzesła. Niektóre panie czują się wtedy nieswoją, ale z czasem przywykną do takiego wyjątkowego traktowania i je z pewnością docenią. Szarmancki mężczyzna jest rycerski, obyty oraz niezwykle kulturalny. Stoi obok partnerki, ponieważ zawsze ją wspiera.