kobieta pisze wiadomosc na telefonie

Co i jak napisać do chłopaka, żeby się mną zainteresował? Poradnik dla kobiet

Masa dziewczyn kompletnie nie wie co można napisać do chłopaka, aby wzbudzić w nim zainteresowanie. Ty również masz z tym kłopot? Spokojnie, dzięki naszym trikom bez problemu nawiążesz z nim dialog, który być może przerodzi się w coś więcej. Koniecznie sprawdź nasze pomysły na zaczepienie i uzyskanie odpowiedzi od faceta!

Jak i co pisać do chłopaka?

Relacje damsko-męskie budzą sporo wątpliwości, jak i obaw. Zdobyłaś numer chłopaka, który Ci się podoba, albo chcesz go zaczepić poprzez komunikator social media, ale nie masz pomysłu co napisać? Przygotowaliśmy wiele praktycznych rad, które sprawia, że nawiążesz z nim ciekawą rozmowę. Koniecznie poznaj nasze triki i je wykorzystaj!

dziewczyna pisze sms do chlopaka

10 zasad, których musisz się trzymać pisząc do facetów

Emocji podczas rozmowy z chłopakiem nie brakuje, aczkolwiek już nawet samo pisanie bywa stresujące. Istnieją zasady, których warto się trzymać podczas wymiany wiadomości. To proste, choć istotne szczegóły. Poniżej znajdziesz 10 przydatnych rzeczy:

1. Trzymaj fason

Dialog nawet ten online w dużym stopniu wpływa na dalszy przebieg znajomości. Trzymaj wobec tego fason, a zatem pilnuj się, aby nie popełnić jakiejś głupiej gafy. Tonuj wypowiedzi, aby w żaden sposób nie urazić chłopaka.

2. Unikaj wysyłania miliona wiadomości

Dużo kobiet zasypuje chłopaka od razu milionem wiadomości, czyli są wysyłane jedna po drugiej. Wyjdziesz na desperatkę, poza tym on może poczuć się osaczony. Daj mu czas na zastanowienie się i odpisanie.

3. Postaw się w jego sytuacji

Nie bądź ani nachalna ani wścibska. Musisz postawić się w sytuacji chłopaka, aby lepiej go zrozumieć i działać bardziej racjonalnie, a zatem z wyczuciem.

4. Jakość wiadomości

Zadbaj o to, aby Twoje wiadomości były krótkie, na temat i pozbawione błędów ortograficznych oraz wulgaryzmów. Stawiaj na jakość, a nie na ilość!

5. Pożegnaj się pierwsza

Czasami rozmowa nie idzie po naszej myśli, tudzież wręcz przeciwnie. Warto w obu przypadkach zakończyć dyskusje, czyli ją nagle urwać. Kiedy chłopak będzie zainteresowany to z pewnością sam zainicjuje jej kontynuację!

6. Poczucie humoru

Rozmowa online na kanałach social media, czy pisanie SMS-ów pozwala nam pokazać dystans do siebie oraz poczucie humoru. Możesz używać w tym wypadku odrobiny ironii, a nawet droczyć się z chłopakiem.

7. Naturalność

Pisanie z chłopakiem potraktuj na luzie. Staraj się być, jak najbardziej naturalna, a mimo to bezpośrednia. Zobaczysz, że dzięki temu zapunktujesz w jego oczach!

8. Urozmaicenie konwersacji

Wiele kobiet zapomina, że telefony dają nam spore możliwości, tak samo jak komunikatory. Postaraj się urozmaicić rozmowę poprzez wysłanie piosenki, zdjęcia, czy jakiegoś filmiku. Chłopak doceni takie kreatywne gesty, a dialog będzie barwniejszy.

  Psychopata w związku - jak go rozpoznać? 15 sygnałów, które go wskażą

9. Nutka tajemniczości

Nigdy nie pisz dosłownie, pozostawiaj pewną dozę niedomówień. Dlaczego? Nic tak nie kręci facetów, jak odrobina tajemniczości. Spraw, aby był Ciebie ciekaw i chciał kontynuować znajomość.

10. Nie bój się wyróżnić!

Czasami dziewczyny decydują się na sprawdzone banały, ale pamiętaj, że jeśli czymś się wyróżnisz to automatycznie mocno zapadniesz w pamięć, a chłopak będzie do tej rozmowy będzie wracał wielokrotnie w swoich myślach.

usmiechnieta kobieta pisze wiadomosc do faceta

Przykładowe rozmowy z chłopakiem, które go zainteresują

Rozmowa to dialog, dlatego też każda ze stron ma szansę się wykazać i pokazać siebie. Co napisać do chłopaka? Poniżej znajdziesz aż 6 pytań wraz z odpowiedziami. Taka ściąga może Ci się bardzo przydać! Oto nasze propozycje:

1.”To dzisiaj o 19, tak? Chłopak może być zaskoczony, a nawet i zmieszany. Udawanie pomyłki to sprawdzona metoda na poderwanie, na przykład na kanałach social media. Szybko obróć to w żart, a rozmowa nabierze tempa.

Odpowiedź: to będzie, na przykład: „Znamy się?” To daje Ci pretekst, do kontynuowania dialogu i przesłania kolejnych wiadomości.

2.”Od dawna chodzisz na siłownię?” To sprawdzone pytanie, które dotyczy jego zainteresowań.

Odpowiedź: „A co chciałabyś pójść ze mną?” Zyskujesz szansę, aby się z nim spotkać bądź kontynuować rozmowę.

3.”Potrzebuje męskiej opinii. Mogę na Ciebie liczyć?” – Intrygujesz już od samego początku!

Odpowiedź: „W czym mogę pomóc?”

4.”Szukam prezentu dla brata, a Ty widzę masz świetny gust. Pomożesz mi?” – Ciekawa zaczepka, na którą chłopak może odpowiedzieć w przeróżny sposób. Z pewnością podziękuje za komplement.

5.”Widziałam Cię ostatnio w tej nowej pizzerii. Polecasz ich kuchnie?” Jego odpowiedź na tak bądź na „nie” i „tak” daje szansę na dalszą konwersację.

6.”Widzę masz świetny gust. Pożyczysz mi tę książkę?” Tu odpowiedź pozytywna oraz negatywna to już sukces, bo wykonałaś pierwszy krok do poderwania faceta.

kobieta pisze sms do mezczyzny

6 konkretnych sytuacji w których musisz wiedzieć co napisać do chłopaka

Co napisać do nieznajomego chłopaka?

Najtrudniej, a jednocześnie najprościej jest zaczepić nieznajomego. Na kanałach social media możesz się odnieść do jego zdjęć, filmików oraz udostępnianych relacji. To sprytny sposób na rozpoczęcie konwersacji. Dobrym pomysłem jest także udawanie, że wiadomość została wysłana pomyłkowo, choć on z pewnością od razu będzie wiedział iż to celowe działanie. Nawiązanie do zainteresowań faceta (social media i znajomi dadzą Ci wskazówki!) to kolejny klasyk, który zawsze doskonale się sprawdza w przypadku nieznajomych. Co więcej jest to świetny pretekst, aby zainicjować spotkanie.

Co napisać do chłopaka, na którego mam crusha?

Crush to nikt inny, jak obiekt naszych westchnień bądź głębokich uczuć. W tym wypadku każda dziewczyna będzie chciała wypaść, jak najlepiej, aby zyskać sympatię oraz zostać zauważoną. Co robić? Zdecyduj się na napisanie jasno co czujesz, tudzież postaw na opcję, dzięki której masz szansę się z nim spotkać i lepiej poznać. Zapytaj, czy Ci doradzi lub pomoże w zakupie, czy wyborze sprzętu, czy auta. Poczuje się doceniony, jak i dowartościowany,  a także pokażesz mu, że liczysz się z jego zdaniem. To za banalne? Zadaj mu zagadkę i obiecaj za to nagrodę,  ponadto w dialogu nawiąż do jego pasji. Możliwości są ogromne, ponieważ pretekstów do rozpoczęcia rozmowy jest sporo. Pamiętaj, aby dobierać wszystko indywidualnie do konkretnego faceta.

  Jak odróżnić uprzejmość od zainteresowania? 12 istotnych sygnałów

Co napisać do chłopaka żeby zacząć rozmowę?

Rozpoczęcie rozmowy jest trudne, bo nie wiemy, czy nasze działania przyniosą upragniony skutek. Nieśmiały facet będzie dużo „trudniejszy” do prowadzenia dialogu niż ten otwarty. Warto zdecydować się mimo wszystko na standard, a więc na:

  • zwykłe przedstawienie się
  • rzucenie komplementu
  • zaczepkę, czyli nawiązanie do hobby, jego zdjęć lub wspólnych znajomych
  • pytanie o godzinę
  • pytanie o pożyczenie czegoś
  • prośba o pomoc
  • działanie wprost, a więc nie ukrywanie swoich intencji i przedstawienie sprawy jasno.

Niestandardowe działania też okażą się dobrym pomysłem. Wykazanie się kreatywnością pozwoli Ci od razu go zaskoczyć, a kto wie może nawet nawiązać nić porozumienia.

Co napisać chłopakowi na którym mi zależy?

Kiedy na kimś nam zależy to rośnie presja. Zdobycie zainteresowania oraz uczucia nie należy do najprostszych rzeczy. Koniecznie zdecyduj się tutaj na szczerość, ale wyważoną. Możesz oczywiście jasno dać mu do zrozumienia, że nie jest Ci obojętny. Niekiedy warto z tym poczekać i stworzyć dialog, który was do siebie zbliży. Pasje, wspólni znajomi, podobne poczucie humoru, czy ciekawe spędzanie czasu – spróbuj różnych tematów w przypadku chłopaka, na którym Ci zależy. Pokaż, że się nim interesujesz i jego życiem. Delikatnie w rozmowie „przemyć” rzeczy, które pomogą mu się domyślić, że jest coś na rzeczy. Kto wie może on przejmie inicjatywę?

Co napisać do chłopaka którego kocham?

Mężczyzna, którego darzymy szczególnym uczuciem budzi w nas sporo emocji. Trudno czasem zachowywać się racjonalnie i kierować logiką, a nie sercem. Podejść trzeba do rozmowy na chłodno, poza tym bądź uprzejma i nie narzucaj się. Nie wyznawaj miłości poprzez klasyczne „Kocham Cię”, ale postaw na mniej oczywiste zwroty, które będą równie wymowne. To będzie, między innymi tekst typu „Uszczęśliwiasz mnie”, czy „Przy Tobie czuje się bezpieczna”. Subtelny komunikat jest dobry, bo nie wystraszy faceta, tak jak dosadne pisanie wyznań.

Co napisać facetowi żeby odpisał?

Boisz się, że chłopak nie odpisze na wiadomość? Wysłanie pytań daje duże szanse, że da się on wciągnąć w rozmowę. Zapytaj go o radę, napisz niebanalny komplement tudzież rzuć jakiś żart. Pamiętaj, że nie na każdego działa to samo, dlatego dobrze jest nieco wybadać grunt i poszukać pretekstów do rozpoczęcia dialogu. Zdobycie kilku informacji o chłopaku, na przykład od znajomych będzie dobrą wskazówką do podjęcia skutecznych działań. Wyczucie człowieka pomoże!