niesmialy mezczyzna

Nieśmiały mężczyzna – jak okazuje zainteresowanie? 15 najczęstszych zachowań

Nieśmiały facet ma naprawdę spory problem z podrywem. On nie jest tak wylewny i otwarty, dlatego też nie działa, jak typ maczo i uwodziciel. W tym przypadku panowie muszą pokonać swoje słabości, aby pokazać płci przeciwnej sympatię. Jak nieśmiały facet okazuje zainteresowanie? Sprawdź koniecznie 15 najpopularniejszych zachowań!

Jak podrywa nieśmiały facet? 15 sygnałów zainteresowania

Nie da się ukryć, że nieśmiały facet bywa uroczy w swojej nieporadności. Wbrew pozorom nie łatwo jest rozszyfrować jego zachowanie względem kobiety, dlatego też warto przyglądać się znakom jakie wysyła. Z pewnością nie wyjdzie on ze swojej strefy komfortu aż tak bardzo, więc tu detale są niezwykle istotne. Poniżej znajdziesz 15 sygnałów zainteresowania wysyłanych przez nieśmiałych facetów:

1. Mowa ciała

Zainteresowany facet w obecności kobiety stara się zaprezentować, jak najlepiej, dlatego też wypina klatkę piersiową, prostuje plecy i poprawia fryzurę. Jego ręce oraz nogi są zazwyczaj zwrócone w stronę dziewczyny. Robi to wszystko całkowicie nieświadomie, nawet ten nieśmiały chłopak.

2. Naśladuje gesty

Gesty są ważnym znakiem. Zainteresowany chłopak zwłaszcza ten nieśmiały często kopiuje ruchy dziewczyny. To nieświadome zachowanie, choć poprzez to pokazuje, że nie jesteś mu obojętna. To małe detale, a są tak bardzo wymowne!

3. Kontakt

Nieśmiały facet chętnie wykorzystuje internet, czy wiadomości SMS, aby utrzymywać kontakt. Tak jest mu zdecydowanie łatwiej pokonać pewne bariery. Social media dają mu niezliczone możliwości, z których on chętnie korzysta. Możesz być pewna, że robi to, bo mu się bardzo podobasz!

4. Oferuje pomoc

Zainteresowany chłopak zrobi wszystko, aby Ci pomóc, również ten nieśmiały. Niespecjalnie musisz go nawet prosić o pomoc, bowiem sam stara się wychodzić z inicjatywą. To miłe i dość zaskakujące, jak na kogoś cichego.

5. Spotkanie

Każdy zainteresowany mężczyzna pragnie, jak najczęstszych spotkań w cztery oczy. Nieśmiały zdecydowanie woli takie rozwiązanie niż, na przykład głośne imprezy w klubie w otoczeniu mnóstwa nowych ludzi. Będąc sam na sam skupia się na Tobie w pełni.

  Jak przestać kogoś kochać i mocno tęsknić?

niesmialy facet

6. Słuchacz

Nieśmiały facet dosłownie chłonie każde Twoje słowo. Z niezwykłą uwagą słucha co masz do powiedzenia, poza tym niewiele sam mówi, bo głównie przytakuje. Boi się nieco, że może coś zepsuć, a jednocześnie pragnie pokazać swoje zainteresowanie wobec tego poświęca się w 100% pogawędce. Możesz być pewna, że taki chłopak jest świetnym słuchaczem!

7. Ucieka wzrokiem

Zdecydowanie kontakt wzrokowy jest kluczem w relacjach damsko-męskich. W przypadku nieśmiałego chłopaka możesz dostrzec, że ukradkiem Ci się przygląda. Kiedy wasze spojrzenia się spotykają speszony od razu ucieka. To dla wielu kobiet wyraźny sygnał, że mężczyzna jest zainteresowany!

8. Nerwowość

Randka bywa stresującym momentem dla obojga, ale u nieśmiałych osób poziom tego uczucia wzrasta. To sprawia, że faceci zastanawiają się nad każdym słowem i gestem, aby nie wypaść źle w oczach dziewczyny. Wyczuwa się tu wyraźną nerwowość.

9. Wielki fan Twoich profili na kanałach social media

Śledzi Twoje kanały social media i jest na nich bardzo aktywny? To jest znak, że interesuje go każda rzecz związana z Tobą, ale przede wszystkim chce być zauważony. W wirtualnym świecie nieśmiały chłopak może pozwolić sobie na więcej niż w realu i nie boi się tego wykorzystać, aby pokazać zainteresowanie.

10. Delikatny dotyk

Każdy nawet nieśmiały chłopak pragnie kontaktu fizycznego z dziewczyną. Jego gesty będą jednak niezwykle subtelne i z pewnością nienachalne. Kontroluje swoje zachowanie, ale nie potrafi odmówić sobie mimo wszystko formy jakiegokolwiek dotyku.

11. Walczy ze swoją nieśmiałością

Osoby nieśmiałe na co dzień muszą pokonywać wiele barier. Zainteresowany chłopak często próbuje przekraczać swoje granice komfortu. Poświęca się, aby dorównać dziewczynie i jednocześnie też jej w pewien sposób zaimponować. To kosztuje go wiele, dlatego doceń to!

12. Pomoc kolegów

Nieśmiały chłopak chętnie korzysta ze wsparcia kumpli. W ich otoczeniu czuje się pewniejszy siebie, zwyczajnie bezpieczny. Wychodzi z nimi do Twoich ulubionych miejsc, a nawet prosi ich o pomoc, na przykład o rozmowę z dziewczyną w celu wybadania sytuacji, tudzież nietypowo o zaproszenie w jego imieniu na randkę. To dość niezręczna okoliczność dla dziewczyny i „posłańca”, ale mimo to niektórzy mężczyźni decydują się na taki krok, bo inaczej nie potrafią.

  Jak zapomnieć o byłej dziewczynie? 15 sprawdzonych metod

13. Troska

Zainteresowany chłopak pokazuje się z jak najlepszej strony, dlatego troszczy się o kobietę. Ten nieśmiały stara się nią zaopiekować. Wciela się w rolę bohatera nawet w codziennych, błahych sytuacjach.

14. Chłopak się zmienia

Bardzo często nieśmiały chłopak decyduje się zadbać o swój wizerunek, aby zaimponować kobiecie. Wydaje mu się, że dzięki temu zyska w jej oczach.

15. Odpowiada półsłówkami

Zdarza się tak, że nieśmiali faceci, którzy są zainteresowani kobietą odpowiadają jedynie półsłówkami. Dlaczego? Jest Tobą oczarowany i może być w szoku, że w ogóle z nim rozmawiasz.

Jak odróżnić nieśmiałość od braku zainteresowania?

Czasami kobiety mylą nieśmiałość faceta z brakiem zainteresowania. W jaki sposób można to odróżnić? To nie będzie proste, ale jest to jak najbardziej możliwe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które Ci to ułatwią. Oto one:

  • nieśmiały chłopak na każdą formę kontaktu odpowiada z entuzjazmem, który pokazuje przede wszystkim swoją mową ciała
  • cichy chłopak waży swoje słowa, bo zwyczajnie boi się odrzucenia, za to brak zainteresowania powoduje, że facet pozwala sobie nawet na śmiałe teksty
  • kiedy facet nie jest zainteresowany kobietą to z pewnością nie będzie okazywać jej czułości i troski , bo wystarcza mu seks bez zobowiązań
  • nieśmiały chłopak z natury jest skromny, dlatego w przeciwieństwie do tego niezainteresowanego nie będzie nic udawał
  • w przypadku nieśmiałego faceta wyczuwalna jest tajemnica, za to ten niezainteresowany zwyczajnie nie ma ochoty dzielić się z Tobą swoim życiem
  • niezainteresowany facet nigdy nie wyjdzie z inicjatywą, za to ten nieśmiały mimo wszystko będzie starał się to zrobić.