flirtujacy mezczyzna

15 znaków, że mężczyzna z Tobą flirtuje – nie przegap ich!

Podryw to dla wielu zabawa, a dla innych prawdziwa sztuka uwodzenia. Barwna rozmowa oraz kokieteryjne gesty to w tym wypadku norma. Oznaki flirtu faceta można zauważyć, trzeba się jedynie dobrze przyglądać zachowaniu człowieka. Czasami jednak kobiety nie dostrzegają wysyłanych znaków lub je błędnie odczytują. Ty też tak masz? Dzięki nam dowiesz się na co zwrócić uwagę, aby odkryć podryw. Koniecznie sprawdź najpopularniejsze oznaki flirtu mężczyzny!

Jak rozpoznać męski flirt?

Oznaki flirtu chłopaka są różne, bo to mogą być zarówno słowa, jak i gesty, a więc chodzi o specyficzne zachowanie. Czasami jednak niekiedy kobiety mylą rozmowę z czymś więcej, tudzież odwrotnie. Nie ma jasnych reguł, które świadczą o zainteresowaniu, aczkolwiek pewne znaki mimo wszystko wyraźnie to nam sugerują. Dziewczyna musi mieć oczy szeroko otwarte, aby dostrzec szybko zaloty chłopaka. Niestety, ale bywa to czasem trudne.

Flirt składa się z kilku etapów, bo zaczyna się zazwyczaj niewinnie, między innymi od wymiany spojrzeń oraz uśmiechów. Facet właśnie tak szuka kontaktu i sposobu, aby okazać kobiecie zainteresowanie. Dopiero potem pojawia się flirt słowny, a więc rozmowa z żartami, a nawet z lekkimi podtekstami. Ma ona pozwolić się lepiej poznać, jak i wzbudzić w kobiecie ciekawość. Nie zabraknie tu komplementów, delikatnych gestów oraz innych podobnych zachowań. Flirt jest to zabawa, gdzie pełno kokieteryjnych spojrzeń oraz pozostałych charakterystycznych zachowań. Chłopak robi dużo, aby zaimponować dziewczynie.  

meski flirt

Oznaki flirtu mężczyzny – 15 najczęstszych z nich

Oznaka flirtu to głównie znaki niewerbalne, czyli wysyłane przede wszystkim nieświadomie przez ciało, a więc są one naturalne. Zastanawiasz się jak je rozpoznać? Słuchaj, a także obserwuj chłopaka. Poniżej znajdziesz 15 najczęstszych sygnałów wysyłanych przez facetów, czyli popularne oznaki flirtu. Będzie to:

1. Uśmiech

Szczery uśmiech pojawia się na co dzień, jak i podczas flirtu. To oznaka, że chłopak jest zauroczony. Na jego twarzy gości uśmiech przez cały czas, gdy z Tobą rozmawia, ponadto jest on dość zalotny, a niekiedy nawet połączony z wyraźnym utrzymywaniem kontaktu wzrokowego.

2. Szukanie wzroku

Oznaki flirtu mężczyzny są przeróżne, ale najczęściej szuka on kontaktu wzrokowego z kobietą. Robi to dość dyskretnie, choć i tak da się to prędzej, czy później zauważyć. Przy spotkaniu się oczu będzie trzymać spojrzenie lub speszony ucieknie.

3. Przypadkowy dotyk

Czasami oznaka flirtu to przypadkowy dotyk, dzięki któremu facet pokazuje swoje zainteresowanie i dodatkowo zmniejsza dystans fizyczny. To będą subtelne, ale wymowne gesty, na przykład odruchowe złapanie dłoni, czy strzepywanie niewidzialnych okruchów z ramienia. On chce być, jak najbliżej obiektu westchnień i wykorzysta do tego każdą nadarzającą się okazję.

4. Ręce na biodrach

Wyraźnej oznaki flirtu nie da się przeoczyć, mowa tu o trzymaniu rąk na biodrach. To postawa pewnego siebie macho, który pokazuje swoje zainteresowanie względem kobiety. Tutaj również może pojawić się trzymanie palców, a dokładnie kciuków w szlufkach spodni.

  25 najlepszych filmów na wieczór we dwoje

5. Głowa przechylona blisko kobiety

Jeśli facet w czasie rozmowy przechyla mocno głowę w stronę kobiety to skraca dystans, a także pokazuje jej swoje zainteresowanie. Słucha uważnie co ma do powiedzenia, ponadto obserwuje jej twarz i skupia się na niuansach. Gdy jego wzrok koncentruje się na ustach to myśli o pocałunku.

6. Wiercipięta!

Zainteresowany facet w obecności obiektu westchnień jest zdenerwowany i objawia się to przede wszystkim wierceniem. Widać wyraźnie, że mocno się kręci, nie potrafi zachować nieruchomej postawy ciała.

7. Oczy

Oznaka flirtu to nie tylko utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Na czym się jeszcze skupić? Jego oczy mówią wiele! Rozszerzone źrenice pokazują jego prawdziwe emocje. Duże to sygnał, że ktoś mu się naprawdę podoba.

mezczyzna flirtuje na zajeciach z malarstwa

8. Naśladuje Cię!

Oznaki flirtu mężczyzny bywają nietypowe, to będzie na przykład kopiowanie zachowania kobiety. Robi on to jednak dyskretnie i co ciekawe, całkiem nieświadomie. Jeśli będziesz bacznie go obserwować to z pewnością to zauważysz!

9. Rumieniec

Flirt to zabawa. Jeśli po usłyszeniu komplementu lub w trakcie rozmowy chłopak się rumieni możesz mieć pewność, że nie jesteś mu obojętna. Tego nie jest w stanie powstrzymać, więc szybko wyda się prawda!

10. Podniesiony głos

Słuchaj nie tylko to co facet mówi, ale w jaki sposób to robi. Podniesiony głos jest nieświadomym zachowaniem w czasie flirtu. Widać, że zmienia on ton na bardziej doniosły i dynamiczny, bo chce być męski, jak i zależy mu na zrobieniu dobrego wrażenia.

11. Żartuje, ale bardzo inteligentnie

Flirt nie może obyć się bez żartów, bo chłopak chce pokazać swoje poczucie humoru, a także to, że ma do siebie dystans. Robi to bardzo inteligentnie, czyli wykorzystuje odpowiedni moment, aby błysnąć, poza tym stara się rozluźnić atmosferę. Pragnie, żeby przełamały się lody, a także chce, aby kobieta dobrze bawiła w jego towarzystwie. Zaskakuje rozmówczynie i rozbawia ją do łez – to sprawdzona droga, aby dotrzeć do serca wybranki.

12. Pomocny chłopak

Oznaki flirtu są liczne, ale wiele kobiet zapomina, że okazywanie pomocnej dłoni też może być formą podrywu. Co zrobi chłopak? Zawsze będzie pierwszy, aby pomóc kobiecie, doradzi jej, czyli wesprze słowem, poza tym pójdą za tym konkretne czyny. Zależy mu na dziewczynie, więc stara się to pokazać na różne sposoby.

13. Nerwowe poprawianie

W trakcie rozmowy bywa, że chłopak może nerwowo poprawiać włosy, czy ubranie. Dlaczego? Denerwuje się, jak również stara się wyglądać jak najlepiej. To wyraźny znak, że pragnie zrobić dobre wrażenie oraz pokazać, że jest facetem zadbanym, przystojnym, a zatem idealnym kandydatem na partnera.

  Feeders - kim są i jak wyglądają ich związki?

14. Kobieta jest wyróżniona

Chłopak podczas flirtu bardzo często w grupie wyróżnia swoją wybrankę i da się to wyraźnie dostrzec. Uważnie jej słucha, przytakuje, jak i ciągnie dalej jej wątki. Dodatkowo docenia jej żarty. Widać, że mimo dużej ilości osób jego uwaga skupiona jest wyłącznie na tej jedynej, bo cała reszta nagle przestaje istnieć.

15. Szuka kontaktu online

W dobie internetu flirt często przenosi się do strefy online. Chłopak może wykorzystać profile dziewczyny na kanałach social media, aby ją zaczepić. Będzie lubił i komentował jej zdjęcia, tak samo jak relacje. Bez trudu znajdzie nawet głupi pretekst, aby się odezwać i zacząć rozmowę.

To tylko kilka oznak, że chłopak z Tobą flirtu. Nieśmiali panowie z pewnością będą bardziej powściągliwi niż Ci pewni siebie. Dodatkowo trzeba pamiętać, że ich podryw to jedno, bowiem będą oczekiwać jakieś reakcji ze strony kobiety.

mezczyzna flirtuje w restauracji

Widzisz, że facet z Tobą flirtuje? Oto co możesz zrobić!

Relacje damsko-męskie są trudne, do tego czasami sami je jeszcze mocniej komplikujemy. Podryw zazwyczaj zaczyna się ze strony faceta, choć to nie jest sztywna reguła, bo coraz więcej kobiet przejmuje inicjatywę. Uwodzenie to proces, dzięki któremu możemy zdobyć czyjeś serce. Czasami działamy utartymi schematem, innym razem wykazujemy się niezwykłą kreatywnością. Co zrobić, gdy widać, że facet flirtuje? Opcje są dwie, bowiem to zależy od tego, czy jesteś zainteresowana daną osobą, czy też nie. Możesz wobec tego:

  • przyłączyć się i również próbować go oczarować, czyli dać mu subtelne znaki, że jesteś zainteresowana, a być może pojawi się między wami przysłowiowa chemia i umówicie się na spotkanie
  • dać mu jasno do zrozumienia, że nie jesteś zainteresowana, choć zrób to subtelnie, aby go nie urazić.

W momencie, gdy chcesz dołączyć do flirtu to:

  • nie uciekaj na drugi koniec kanapy ani nie odsuwaj ręki, gdy on przybliża swoją, bo on próbuje skrócić dzielący was dystans
  • zaangażuj się w rozmowę w 100% i obserwuj bacznie zachowanie chłopaka, aby dowiedzieć się więcej, ale nie rób tego na siłę, bo on to z pewnością od razu zauważy
  • subtelnie go nakręć, aby odkryć jego prawdziwe intencje
  • bądź naturalna
  • umiejętnie prowadź rozmowę, aby go jeszcze mocniej zaintrygować swoją osobą
  • odwzajemnij jego uśmiech i przytrzymaj kontakt wzrokowy.