mezczyzna udaje ze mu nie zalezy

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy? Najczęstsze przyczyny

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy? To ciężkie pytanie, ponieważ relacje damsko-męskie są bardzo trudne do rozgryzienia. Nie każdy przecież od razu szczerze odsłania wszystkie karty. Dlaczego facet skrywa swoje prawdziwe intencje? Nie wiesz? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, ponieważ tam pojawia się 10 najczęstszych przyczyn takiego zachowania!

Testuje czy odrzuca? Co o tym sądzić?

Zdarza się, że facet udaje, że mu nie zależy. Testuje, czy może odrzuca? Po randce zazwyczaj to mężczyzna robi pierwszy krok. Kiedy milczy w głowie pań automatycznie pojawia się tysiąc myśli, głównie tych negatywnych. W sytuacji, gdy podejmie kontakt może wyjść na desperata, albo za szybko odsłonić swoje zamiary. Przeczekanie to pewnego rodzaju moment na pozbieranie myśli, a także test, czy Ty przejmiesz inicjatywę. To pokazuje, że nie zawsze musi oznaczać odrzucenia. Jeśli jednak nie odzywa się, a zatem całkowicie zrywa kontakt możesz mieć pewność, że z tej znajomości nic nie będzie. Daje Ci bowiem jasny sygnał, że nie jest Tobą zainteresowany.

Dlaczego mężczyzna udaje, że mu nie zależy? 10 najczęstszych przyczyn

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy w głowie kobiet od razu pojawia się milion myśli, zwłaszcza tych negatywnych. Dlaczego tak postępuje? Co może być przyczyną skrywania zamiarów? Dlaczego mężczyźnie zależy, a udaje, że nie? Poniżej znajdziesz 10 najczęstszych przyczyn takiego zachowania:

1. Mężczyzna testuje zaangażowanie dziewczyny

Z reguły, gdy facet udaje, że mu nie zależy to jest pewnego rodzaju test. Ma on pokazać, czy jesteś zaangażowana, jak również czy podejmiesz sama jakąkolwiek inicjatywę. Liczy, że to kobieta będzie o niego zabiegała. To pewnego typu strategia działania niezwykle popularna wśród panów.

2. Brak mu pewności emocjonalnej

Co ważne, wielu facetów i to bez względu na wiek czuje się niepewnie z własnymi emocjami, co więcej niektórzy nie potrafią ich zwyczajnie okazywać. Boją się odsłonić swoją wrażliwą stronę, dlatego kryją zaangażowanie. Potrzeba dużo cierpliwości oraz rozmów, aby on się przełamał!

  Jak poradzić sobie z rozstaniem po długim i ważnym związku? 10 sposobów

3. Wydaje mu się, że to on podejmuje decyzje

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy może to być znak, że to on decyduje o przebiegu znajomości. Jego zachowanie pokazuje, że to on ma ostateczne zdanie, czyli jest głową, która kręci przysłowiową szyją, a więc Tobą. Dla wielu pań jest to jednak kompletnie nie zrozumiałe zachowanie.

4. Nie chce wyjść na desperata

Bardzo często facet ukrywa swoje zaangażowanie, bowiem nie chce wyjść na desperata, czyli wygłodniałego samca. Woli poczekać z dalszymi krokami, dlatego okazuje pewnego rodzaju obojętność. Stara się, jak może zamaskować swoje prawdziwe zamiary, a przede wszystkim napięcie seksualne. To przemyślana strategia, której panie nie rozumieją.

5. Mechanizm obronny przed odrzuceniem

Mężczyźni, tak jak kobiety zwyczajnie boją się rozczarowania bądź odrzucenia. Widać emocjonalny chłód, który jest zwykle mechanizmem obronnym. Dzięki temu facet dużo łatwiej poradzi sobie w sytuacji, gdyby dostanie od dziewczyny przysłowiowego kosza. To gra, która prędzej, czy później przestanie obowiązywać, choć minie nieco czasu nim on zbierze się na odwagę i zacznie działać.

6. Klasyczna gra na zwłokę

W większości przypadków facet udaje, że mu nie zależy, ponieważ gra na, tak zwaną zwłokę. W jego mniemaniu to droga do zdobycia szacunku. Chce mieć kontrolę nad wszystkim, a jednocześnie nie chce pokazać, jak mu na Tobie zależy. Trzyma dystans, sprawdza, obserwuje nim zrobi następny krok i pozwoli sobie na więcej.

obojetny mezczyzna

7. Facet nie lubi być kontrolowany

Na początku znajomości, jak i później wielu panów robi wszystko, aby partnerka nie zyskała nad nimi kontroli. Nie chcą być przysłowiowymi „pantoflarzami”, którzy godzą się na wszystko. Pragną, jak najbardziej zachować swoją odrębność, dlatego też udają, że im nie zależy aż tak bardzo.

8. Nieśmiały chłopak

Osoby nieśmiałe nigdy nie pokazują emocji, ponieważ kryją je zawsze w sobie do czasu, gdy nie będą pewni, że mogą je odsłonić. Taki facet trzyma dystans, mimo iż bardzo mu się podobasz. To klasyka w przypadków skrytych, wycofanych panów. Pragnie on zdobyć pewność, że nie jest Ci obojętny. Bacznie Cie obserwuje, szuka zapewnień o czymś więcej i odwagi, aby podjąć działanie.

  Reakcja faceta na brak kontaktu od kobiety - czego się spodziewać?

9. Mężczyzna chce sobie wszystko przemyśleć

Kiedy facet udaje, że mu nie zależy to sprytny sposób, aby na spokojnie przeanalizować pewne sytuacje oraz swoje emocje. Może ma wątpliwości co do dalszych losów tej znajomości, albo też próbuje dowiedzieć się, czy faktycznie między wami jest chemia. W jego głowie jest mnóstwo sprzeczności, które stara się poukładać.

10. Facet, który potrzebuje przestrzeni

Niestety, ale z reguły kobiety starają się szybko opleść w bluszcz potencjalnych kandydatów na partnera, a ich to przeraża. Osaczanie nie jest nigdy dobrym pomysłem. Mężczyźni potrzebują dużo przestrzeni na pobycie sama na sam, tudzież w męskim towarzystwie. Udawanie, że mu nie zależy daje mu automatycznie więcej upragnionej wolności, a jednocześnie bezpieczny dystans, gdyby coś nie poszło po jego myśli. 

Kiedy jeszcze facet udaje, że mu nie zależy?

Psychika ludzka jest niezmiernie skomplikowana. Niekiedy sami sobie na własne życzenie utrudniamy życie. Kiedy facet udaje, że mu nie zależy ma to zazwyczaj głębszy sens niż się wydaje. Oprócz wyżej opisanych 10 powodów, mogą pojawić się jeszcze inne. Kiedy facet udaje, że mu nie zależy to:

  • Całkowicie ignoruje dziewczynę

To popularna strategia działania i nietypowy tok myślenia panów. Poprzez ignorowanie dziewczyny ukrywa swoje zaangażowanie. Liczy na pewien znak, który pokaże mu, że nie jest jej obojętny.

  • Ma za sobą trudne doświadczenia

Zranione serce boli bardzo długo, a później jest zdecydowanie trudniej komuś zaufać. Trudne doświadczenia powodują, że facet mimo ogromnego zainteresowania decyduje się na obojętność.

  • Nie zna Twoich intencji

Masa panów bez wyraźnego „zielonego światła” nie chce działać przede wszystkim ze strachu, że błędnie odczytali pewne zachowania. Boją się zwyczajnie popełnić błąd!