zakochana mloda para

Kiedy mężczyzna myśli poważnie o kobiecie? 25 najczęstszych oznak

Czy on traktuje mnie poważnie? To pytanie pojawia się w wielu głowach kobiet. Ty również masz wątpliwości? W naszym artykule zdradzamy aż 25 najczęstszych oznak. To zachowanie mężczyzny, któremu zależy na kobiecie!

Związek na poważnie – czy mężczyzna jest na to gotowy?

Związek na poważnie nie interesuje każdego. Wielu panów, jak i pań woli życie w pojedynkę, bo daje im duże możliwości i przede wszystkim poczucie wolności. Jeśli pojawi się osoba, która podbije ich serce istnieje duża szansa, że będą gotowi mimo wszystko budować coś trwałego. Miłość potrafi zmieniać i uskrzydlać, choć zapewne istnieją wyjątki od tej reguły. Kiedy mężczyzna myśli poważnie o kobiecie zachowuje się nieco inaczej niż w przypadku, gdy nie wiąże z dziewczyną żadnych planów na przyszłość. 

Czy on myśli o Tobie poważne? 25 najczęstszych oznak

Kiedy facet traktuje Cię poważnie możesz zauważyć pewne zachowania, które mogą przemawiać za faktem, że myśli on o Tobie na serio. Poniżej znajdziesz aż 25 znaków, na które warto zwrócić uwagę by potwierdzić bądź zaprzeczyć pytaniu – jak zachowuje się mężczyzna, któremu zależy na kobiecie? Wtedy:

1. Zawsze ma dla Ciebie czas

Czy on myśli o mnie na poważnie? W sytuacji, gdy zawsze ma dla Ciebie czas i utrzymuje stały kontakt wiesz, że coś jest na rzeczy. Facet, który potrafi zrezygnować z własnych planów dla kobiety i pomimo licznych obowiązków znajduje chwilę na rozmowę to oznaki mocnego zainteresowania. To dobrze wróży dalszej znajomości, bo widać on chce, aby się rozwijała.

2. Robi tylko dobre wrażenie

Facet, który chce zapunktować w oczach dziewczyny pokazuje się z jak najlepszej strony. Jeśli jest Tobą poważnie zainteresowany stara się udowodnić, że to idealny materiał na partnera.

3. Nie pragnie tylko seksu

Mężczyzna, który traktuje Cię na poważnie mimo ogromnego pociągu fizycznego nie przekroczy pewnych granic bliskości. Zależy mu bowiem, abyś była pewna, że nie chodzi tylko o seks. Stopniowo, etapami próbuje dojść do wyczekiwanego momentu fizycznego kontaktu, czyli do zbliżenia.

4. Chwali się Tobą!

Nie robi z waszej relacji tajemnicy i chętnie z Tobą bywa w różnych miejscach, czy na imprezach rodzinnych? W ten sposób pokazuje, że jesteś dla niego ważna. Chwali się Tobą!

5. Dużo mówi o sobie

Kiedy facet traktuje Cię poważnie jest szczery i dużo mówi o sobie. To zachowanie pokazuje, że chce, abyście się lepiej poznali. Nie musisz ciągnąć go za język, bo sam z własnej inicjatywy się odsłania. To duży plus!

6. Chłopak ścisza głos

Facet obniża głos? To dobrze, bowiem tworzy w ten sposób bardziej intymną atmosferę. Dodatkowo może się pochylać w Twoją stronę, ale nie wykona żadnego kroku, aby Cię nie urazić. Traktuje Cię poważnie, choć trudno mu ukryć zainteresowanie jakim Cię darzy.

  Jak dbać o mężczyznę? 10 praktycznych rad

7. Rozśmieszanie

Facet, który wywołuje uśmiech na Twojej twarzy to skarb. Kiedy myśli o dziewczynie poważnie próbuje pokazać swoje zalety na różne sposoby. Rozśmieszanie jest jednym z nich.

8. Dokuczanie

Zauroczony chłopak często wykorzystuje dokuczanie, jako formę flirtu. Takie zachowanie to specyficzny stopień komunikacji, który może ukrywać to, jak bardzo mu na Tobie zależy. Dowcipy są cięte, ale oboje się przy sobie doskonale czujecie.

9. Facet kopiuje Twoje zachowanie

Naśladowanie czyjś ruchów „mówi” o chemii. Facet, który to robi próbuje kopiować,  pewne zachowania. To znak, że go pociągasz! Lustrzana wersja siebie – to dobrze wróży tej znajomości.

10. Jesteś tylko Ty

Mężczyzna, który myśli o kobiecie na poważnie nie widzi już żadnych innych dziewczyn. Skupia na tej jedynej całą swoją uwagę, nie odrywa od niej oczu i „pilnuje” nawet z daleka. 11.Zawsze razem

Zakochani są zawsze razem, nawet pomimo odległości starają się mieć non stop kontakt. Cały czas spędzają razem, dużo rozmawiają i czują się wręcz częścią siebie. Facet, który myśli na poważnie to poświęca 100% uwagi wybrance, pragnie jej towarzystwa.

mężczyzna mysli powaznie o kobiecie

12. Nigdy nie kłamie

W przypadku mężczyzn, którzy myślą o danej kobiecie na poważnie nie ma mowy o kłamstwach, czy zatajaniu pewnych rzeczy. Zawsze mówią wprost i pokazują, że są prawdomówni, a to przecież tak ważne w związku.

13. Empatia

Związek na serio to marzenie wielu pań. Kiedy facet jest bardzo empatyczny, chce Cię zrozumień i dobrze słucha co masz do powiedzenia to możesz być pewna, że traktuje Cię poważnie. Dużo dla niego znaczysz, a on pokazuje to na różne sposoby.

14. Nigdy Cię nie urazi

Facet, który myśli poważnie o dalszej znajomości stara się kontrolować pewne zachowania. W żaden sposób nie chce urazić dziewczyny, dlatego dokładnie waży słowa. Unika zranienia drugiej osoby.

15. Jesteś dla chłopaka priorytetem

Zakochany facet stawia Cię na pierwszym miejscu. Ciekawi go każdy temat związany z Twoją osobą. On chce być częścią Twojego życia.

16. Zawsze zwraca uwagę na drobiazgi

Facet, który traktuje dziewczynę poważnie dostrzeże każdą nawet najmniejszą zmianę w jej wyglądzie, czy zachowaniu. Pamięta wszelkie szczegóły!

17. Zawsze dotrzymuje obietnic

Chłopak dotrzymujący danego słowa pokazuje, że możesz na nim polegać oraz ufać mu. To oczywiście jest baza każdego związku, dlatego też pragnie Ci dać solidne fundamenty. Chodzi mu o stworzenie trwałej relacji.

18. Punktualność

Przychodzenie na czas to wyraz szacunku. Punktualny chłopak troszczy się o Ciebie i nie chce, żebyś na niego czekała. Jeśli się spóźni  tozawsze przeprosi oraz poda powód zaistniałej sytuacji.

19. Planuje wspólną przyszłość

Poważna relacja to ta na dobre i na złe, gdzie macie wspólne plany. Jeśli chłopak uwzględnia Cię w swojej przyszłości to jasny sygnał, że to coś na serio.

  Zapisani Sobie - na czym polega fenomen tego portalu randkowego?

20. Zaraża Cię swoimi pasjami

Zainteresowany na poważnie chłopak chce spędzać, jak najwięcej czasu z dziewczyną. Stara się pokazać jej swój świat i zarazić pasjami, aby jako para zyskali możliwości, które ich do siebie zbliżą. Jeśli jednak kobieta nie podziela jego pasji to on zawsze to zrozumie i doceni, że jest z nim szczera.

para w parku

21. Jego czyny dużo mówią

Słowa to tylko słowa, za to czyny faceta to mocny znak, że jest Tobą poważnie zainteresowany. Udowadnia to działaniami, a to niezwykle ważna rzecz dla kobiety.

22. Facet ufa kobiecie bezgranicznie

Kiedy chłopak chce poważnej relacji ufa dziewczynie, dlatego nie ma problemu ze zwierzaniem się, czy rozmowach o uczuciach. Wykazuje ogromną szczerość i to na każdym polu, ponadto pokazuje otwartość.

23. Prosi o opinię dziewczyny

Facet, który planuje związek z kobietą często prosi ją o opinię na różne tematy. Sygnalizuje jej, że ceni oraz szanuje jej zdanie.

24. Dobry słuchacz

Zainteresowany chłopak zapamiętuje dosłownie każde słowo dziewczyny. W rozmowie okazuje jej ogromne zainteresowanie, bo dopytuje, wraca do wcześniej poruszanych tematów i bardzo się w konwersacje angażuje.

25. Niewerbalne znaki

Język ciała zdradza czasem więcej niż byśmy chcieli. Facet, który podchodzi do dziewczyny na serio szuka bliskości fizycznej, choć bardzo delikatnej. Pod byle pretekstem próbuje dotknięcia kobiecego ciała. Nigdy nie przekracza pewnych granic, bo jego zachowania są subtelne, na przykład będzie to ściąganie niewidzialnego okruszka z ramienia, czy poprawianie włosów.

Jak zachowuje się mężczyzna, który myśli o Tobie na serio?

Zachowania panów dużo mówią o ich zamiarach. Kiedy facet traktuje dziewczynę serio to:

  • Troszczy się, a zatem dba o jej samopoczucie, wspiera w chorobie, ponadto pomaga na co dzień. Zawsze czeka na wiadomość i odprowadza do domu, bo chce wiedzieć, że wszystko jest dobrze. W jego towarzystwie kobieta może poczuć się naprawdę bezpiecznie.
  • Pokazuje się z jak najlepszej strony. Szarmanckie i kulturalne zachowanie może świadczyć także o tym, że traktuje kobietę poważnie.
  • Facet mocno się uśmiecha? To dobry znak, bowiem widać, że przy Tobie czuje się swobodnie, jest szczęśliwy, a także coś was do siebie ciągnie. Czasami on sam zupełnie nieświadomie wysyła Ci ten sygnał, że nie jesteś mu obojętna i myśli o Tobie na serio.
  • Komunikacja niewerbalna to ważny sygnał, dlatego skup się na detalach. W sytuacji, gdy facet oblizuje wargi i patrzy na Ciebie to sygnał, że ma ogromną ochotę na buziaka. Pragnie z Tobą bliskości fizycznej, choć nie chce Cię wystraszyć.