mezczyzna zauroczony kobieta

Po czym poznać, że mu się podobam? 25 oznak zauroczenia

Czasami wydaje nam się, że mężczyzna jest nami zainteresowany, ale i tak mamy pewne wątpliwości, czy aby na pewno tak jest. Po czym poznać, że mu się podobamy? Sprawdź 25 najpopularniejszych oznak zauroczenia!

Zauroczenie – dlaczego mylimy z miłością?

Zauroczenie to stan, który często jest mylony z miłością, a przecież to dwa zupełnie inne uczucia. Należy pamiętać, że w wypadku zauroczenia pojawia się głównie fantazjowanie i chęć posiadania drugiej osoby. Aczkolwiek zazwyczaj bywa to jedynie jednostronne uczucie, a więc nieodwzajemnione.

Wobec tego bardzo rzadko zauroczenie przeradza się w coś więcej, bo okazuje się, że dana osoba jest kimś zupełnie innym niż nam się wydawało.  Co więcej taki stan szybko mija i kończy się jedynie zawodem. To krótkotrwała sytuacja, ale bardzo intensywna. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że zauroczenie nigdy nie jest troską o drugą osobę, jak bywa to w przypadku miłości.

Tu raczej myślimy głównie o sobie – o swoich potrzebach i marzeniach, mimo iż mężczyzna okazuje kobiecie dość duże zainteresowanie, albo to odwrotny przypadek, czyli pani adoruje pana.

Poznaj 25 oznak męskiego zauroczenia

Kobiety często nie mają nawet pojęcia, że podobają się jakiemuś mężczyźnie. Zwyczajnie nie zauważają one oznak zauroczenia, albo wręcz przeciwnie, bagatelizują je.

Dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedzieć, czy jesteś w męskim kręgu zainteresowania. Pamiętaj jednak, że to jak zachowuje się facet w dużej mierze zależy od jego temperamentu, jak i od charakteru. Poniżej znajdziesz 25 popularnych oznak zauroczenia:

1. Spojrzenie 

Oczy pokazują więcej niż nam się wydaje. Zainteresowany mężczyzna może patrzeć na Ciebie i to nieustannie. Czasami, gdy spotka Twój wzrok czuje się speszony, albo wręcz przeciwnie, będzie przez dłuższą chwilę utrzymywał kontakt. Spojrzeniu często towarzyszy uśmiech. Co tu dużo mówić on wodzi za Tobą oczami!

2. Powiększone źrenice

Kiedy źrenice faceta są powiększone to ewidentny znak, że rozmówca nie jest mu obojętny. To bardzo typowa reakcja mózgu, gdy ktoś mu się podoba. Tego nie da się ukryć.

3. Uśmiech

Uśmiecha się dużo w Twojej obecności. Co tu dużo kryć – uśmiech nie schodzi mu z twarzy!

4. Gesty

Warto bacznie obserwować mowę ciała, ponieważ dzięki niej uda się wiele zauważyć. Zainteresowany mężczyzna bywa niekiedy zakłopotany w towarzystwie swojego obiektu westchnień.

Zdarza się, że wtedy nerwowo poprawia fryzurę, elementy odzieży, albo mówi głośniej bądź przeciwnie – milczy. Nawet drobne zmiany, które odbiegają „od normy” mogą okazać się wyraźnym znakiem, że nie jesteś mu obojętna.

  W jakich kobietach kochają się mężczyźni, a z którymi tylko randkują?

5. Uważnie słucha

Niekiedy pochyla się blisko Ciebie, gdy do niego mówisz. Bardzo jest zainteresowany tym co masz do powiedzenia, poza tym może mocno przyglądać się Twojej twarzy głównie oczom i ustom.

6. Komplementy

Panowie doskonale wiedzą, że takie miłe słowa pozwolą zapunktować u kobiety. Mężczyzna może komplementować Twój strój, fryzurę, czy też zachowanie.

7. Dostrzega zmiany

Zauroczony facet zwróci uwagę nawet na drobną zmianę w kwestii włosów, makijażu, czy nawet koloru paznokci. To znak, że bacznie Cię obserwuje i nic nie umknie jego uwadze.

8. Dotyk

Kontakt fizyczny jest ważnym sygnałem, ponieważ zainteresowani panowie szukają nawet drobnej cielesnej bliskości. To będą jednak ostrożne gesty, takie jak na przykład przypadkowe dotknięcie, niewinny pocałunek w policzek, czy też przytulenie na pożegnanie.

Taki kontakt fizyczny z pewnością nie będzie nachalny ani tym bardziej natarczywy. Mężczyzna będzie starał się zainicjować bliskość, ale w rozsądnych granicach.

9. Szuka stale kontaktu

Mężczyzna, który jest zauroczony wykorzystuje każdy pretekst by napisać wiadomość, zadzwonić, czy się spotkać. Bądź pewna, że będzie bacznie śledził wszystkie Twoje profile na portalach społecznościowych, co więcej aktywnie tam działał.

10. Wychodzi, jako pierwszy z inicjatywą

Nie czeka aż sama się odezwiesz, ponieważ prawie zawsze pierwszy inicjuje kontakt. Niedokończona rozmowa, albo jakiś wątek, który się w niej pojawił może być przez niego wykorzystany, by się spotkać lub napisać.

11. Szybko odpisuje na wiadomości, nie pozwala Ci czekać zbyt długo

Stara się pomiędzy codziennymi obowiązkami znaleźć dla Ciebie nawet małą chwilę. To pokazuje, że jest zaangażowany w tę znajomość.

12. Zaangażowanie

Jest bardzo zaangażowany w rozmowę, czy to na żywo, czy poprzez wiadomości SMS, czy na jakimś kanale social media. Pisze dużo więcej niż zwykły znajomy!

13. Dobre traktowanie

Da się zauważyć, że traktuje Cię inaczej niż koleżanki – niestety, ale to możesz zaobserwować jedynie, gdy przebywacie w większym gronie znajomych. Wtedy można porównać jego zachowanie względem innych kobiet.

14. Nerwowo reaguje na innych mężczyzn

Ewidentnie jest o Ciebie zazdrosny i boi się, że pojawi się konkurencja, która może mu zagrozić.

15. Rozmawia o Tobie ze znajomymi

Stara się wybadać sytuację, dowiedzieć się czegoś więcej. Prowadzi „śledztwo”, a zatem bada on grunt i chce dokładnie sprawdzić, czy aby na pewno jesteś wolna, a nawet co o nim sądzisz.

16. Przesadnie miły

  Jak przestać kogoś kochać i mocno tęsknić?

Mężczyzna jest dla Ciebie bardzo miły, czasami nawet aż do przesady. Na każdym kroku okazuje Ci zainteresowanie.

17. Próba rozśmieszenia

Facet stara się być bardzo zabawny, choć czasem skutki tego bywają naprawdę różne. Mimo wszystko nie zniechęca się ewentualnymi wpadkami i stara się Cię rozbawić.

18. Rzuca wszystko dla Ciebie

Zauroczony mężczyzna jest w stanie zmienić swoje plany, aby na przykład Ci pomóc. Nagina swój rozkład dnia tylko, żeby z Tobą choć chwilę pobyć, albo Cię zobaczyć.

19. Robi Ci niespodzianki

Zauroczony facet potrafi naprawdę zaskakiwać swoimi niecodziennymi pomysłami. Działa spontanicznie i z wielką fantazją. Przygotowuje liczne niespodzianki nawet bez specjalnej okazji.

20. Kto się czubi ten się lubi

Wbrew pozorom docinki i głupie zaczepki zazwyczaj są wyrazem sympatii i zainteresowania ze strony mężczyzny. Bywa, że kobiety taki sygnał odczytują zupełnie inaczej. Bo to dość niecodzienny sposób na pokazanie, że ktoś nie jest nam obojętny.

21. Interesuje się Twoim życiem

Interesuje się Tobą, dlatego też facet jest żywo zaciekawiony Twoim życiem, pracą, a także problemami. Wszystko co Ciebie dotyczy staje się dla niego bardzo ważne. Dopytuje, pomaga rozwiązywać kłopoty i chętnie służy pomocną ręką w każdej sytuacji.

22. Chętnie dzieli się swoimi myślami

Zainteresowany facet dzieli się z Tobą swoimi przemyśleniami, marzeniami, jak i planami na przyszłość.

23. Mężczyzna pokazuje się z jak najlepszej strony

Chce u Ciebie zapunktować, bywa że niekiedy się lekko popisuje. Czasami zaliczy większą wpadkę, albo się wygłupi.

24. Niepozorne wysunięcie bioder

Tak niepozorny znak, jak wysunięcie bioder w Twoją stronę daje Ci jasny komunikat iż mężczyzna ma na Ciebie ochotę.

25. Palce skierowane w Twoją stronę

Palce stóp mężczyzny są skierowane w Twoją stronę? To dość popularny sygnał wyrażający zainteresowanie, który panowie wysyłają całkowicie nieświadomie. Co więcej niewiele pań w ogóle nie zwraca uwagi na ułożenie męskich nóg, zwłaszcza stóp.

Jeśli zauważysz kilka wyżej wymienionych sygnałów nie bój się przejąć inicjatywy i pokazać facetowi, że również jesteś nim zauroczona. Kto wie w co może przerodzić się ta znajomość.