mezczyzna caluje kobiete

Co oznacza gdy facet całuje w szyje, usta, uszy czy czoło?

Buziaki są bardzo przyjemne, ale mają różne formy. Co ważne miejsce, w którym mężczyzna składa pocałunek ma pewnego rodzaju znaczenie. Co oznacza, gdy facet całuje w szyje, usta, uszy, czy czoło? Jeśli nie wiesz to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie szczegóły!

Znaczenie męskich pocałunków

W zależności od tego jaką część ciała całuje mężczyzna ma to zupełnie inną ukrytą symbolikę. Czasem to objaw troski, miłości, albo element gry wstępnej i jedynie oznaka silnej namiętności. Należy pamiętać iż nie każdy buziak może pojawić się publicznie z racji intymności!

1. Co oznacza pocałunek w usta?

Pocałunek w usta jest najpopularniejszym typem ze wszystkich. Pierwszy zapamiętujemy na bardzo długo! To bowiem przełomowy moment w wielu relacjach. To oznaka zaangażowania, miłości i chęci bycia razem. Pocałunek francuski, a więc z języczkiem jest bardzo namiętny i zmysłowy, dlatego też często pojawia się jako element gry wstępnej. Raczej mało kiedy jest on tym pierwszym.

2. Pocałunek w szyję – co oznacza?

Kobiety, jak i mężczyźni lubią pocałunki w szyję. Ta część ciała jest bardzo erogenna, a więc czuła na bodźce. Buziaki w tej lokalizacji są zmysłowe. Tego rodzaju pocałunek może oznaczać chęć na coś więcej, zwłaszcza gdy zostawia ślad w postaci „malinki” spowodowanej intensywnym zasysaniem skóry. Delikatne całusy w szyję równie mocno pobudzają.

 3. Co znaczy pocałunek w ucho?

Pocałunek w ucho podobnie, jak ten składany na szyi jest namiętny i oznacza przede wszystkim męskie pożądanie. Te nietypowe miejsce na buziaka ma wiele połączeń nerwowych, dzięki temu daje niezwykłe wrażenia dla obojga. Delikatne oraz namiętne pocałunki w ucho wynikają z namiętności i mają za zadanie urozmaicić grę wstępną. W tym wypadku nie mają one głębszego znaczenia.

  Zaborczy facet - 15 sygnałów, które na to wskazują

4. Co oznacza pocałunek w czoło?

Kiedy mowa o pocałunku w czoło to bardzo wymowny gest ze strony faceta. Pokazuje on, że będzie się o Ciebie troszczyć i dbać o bezpieczeństwo. Poprzez to również sygnalizuje, że ma nadzieje że będziecie razem, a jego samotność się skończy. Taki buziak to symbol troski, a jednocześnie opiekuńczości. Jest delikatny, a tak bardzo wymowny. Właśnie poprzez taki pocałunek facet „mówi” chce o Ciebie dbać, do tego demonstruje swoje oddanie.

Pocałunek w czoło nazywa się także anielskim. To czuły sposób na okazanie troski oraz głębokich uczuć. Symbolizuje też to, że facet ma do Ciebie ogromne zaufanie.

Pocałunki w inne miejsca – czy mogą mieć inne znaczenie?

Panowie składają w zasadzie pocałunki na różnych częściach kobiecego ciała w zależności od swoich preferencji, a także od celu, czy kontekstu sytuacyjnego. To subtelne buziaki, albo wręcz przeciwnie, niebywale namiętne i gorące. Każdy z nich ma zupełnie odmienną symbolikę. Mowa ciała mówi więcej niż Ci się wydaje! Poniżej znajdziesz kilkanaście znaczeń najpopularniejszych buziaków. Kiedy pojawia się:

 • buziak w policzek to tylko przyjacielski gest, który zazwyczaj jest na przywitanie bądź na pożegnanie i nie pokazuje żadnych oznak większego zainteresowanie ze strony faceta
 • pocałunek w nos to żartobliwy, ale miły sygnał zwrócenia na siebie uwagi przez faceta
 • pocałunek w powietrzu to buziak na szybko, który jest niecodziennym wyborem przez panów, on kryje sporo miłości i przywiązania, a jest przecież tak niepozorny
 • pocałunek symboliczny nazywany także suchym nie pokazuje waszej miłości, a tym bardziej zaangażowania w znajomość, ponieważ jest to zwykłe muśnięcie warg, które raczej zwiastuje problemy w związku niż głębokie uczucie
 • pocałunek „wampira” to pocałunek z zasycaniem skóry na szyi, który jest mocno związany z seksualnością i namiętnością, często pozostawia po sobie znak malinki
 • pocałunek w rękę to szarmancki gest, który wyraża szacunek do kobiety
 • buziak w ramię to zachęta do czegoś więcej, delikatna aluzja
 • pocałunek z kontaktem fizycznym ciał to namiętna forma powitania, tudzież pożegnania, która pojawia się ponadto w grze wstępnej. To intymna forma, która nie pasuje do każdej sytuacji ani tym bardziej miejsca!
  Związek ze starszym mężczyzną - czy to ma sens? Zalety i wady

Składanie buziaków przez panów w poszczególne lokalizacje – znaczenie:

 • usta – te miejsce zarezerwowane jest dla zakochanych, czyli dla osób które łączy silne uczucie, albo jedynie relacje seksualne
 • palec to zaproszenie do czegoś więcej, choć bywa też subtelnym znakiem do flirtu
 • policzki to miejsce grzecznościowe, w którym mężczyźni dają buziaka na powitanie bądź na pożegnanie, jak i podczas przeprosin lub jako wyraz wdzięczności
 • dłoń to symbol ogromnego szacunku, mało który facet całuje tam swoją kobietę
 • stopy to niecodzienne rozwiązanie, które pojawia się przede wszystkim podczas gry wstępnej u fetyszystów
 • miejsca intymne to element gry wstępnej zakochanych lub kochanków rozbudzające zmysły obojga
 • brzuch oznacza silną namiętność i chęć na coś więcej.

Kiedy facet całuje kobietę niezdecydowanie pokazuje, że nie jest do końca pewny jej reakcji, a zatem tego co się wydarzy dalej. Może to także odsłaniać nieśmiałość mężczyzny. Dużo w tej kwestii zależy od zachowania kobiety.