smutny mezczyzna po rozstaniu

Kiedy facet zaczyna tęsknić i żałować rozstania?

Kiedy facet zrozumie, co stracił? Kiedy facet zaczyna tęsknić? Te pytania nurtują wiele kobiet. Ciebie również? W naszym artykule znajdziesz na nie odpowiedzi!

Kiedy facet zaczyna tęsknić za kobietą?

Rozstaniu pary towarzyszą różne negatywne uczucia, przede wszystkim pojawia się tęsknota. To pokazuje, że ta osoba nie była nam obojętna, to pewnego rodzaju wyznacznik, czy uczucie było poważne, czy też nie.

Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu? Z tym jest różnie, bo duży wpływ mają tu poszczególne okoliczności, między innymi okres bycia razem. Dłuższe związki powodują, że więź jest silniejsza, a to wpływa na odczucie tęsknoty zdecydowanie bardziej. Za to krótkie relacje są intensywniejsze i pełne namiętności, a to z kolei również działa na poczucie braku drugiej połówki.

Co ciekawe kobiety od razu przeżywają wszystko mocniej, bo do mężczyzn dochodzi to stopniowo, a więc z pewnym opóźnieniem. Panie płaczą w przysłowiową poduszkę, a panowie z reguły robią odwrotnie, bo czerpią wtedy z życia pełnymi garściami. Badania pokazują, że mężczyzna zaczyna tęsknić po około 3-4 tygodniach od zakończenia związku.

Jakie są objawy męskiej tęsknoty?

Kiedy facet zaczyna tęsknić po rozstaniu to pojawiają się pewne charakterystyczne objawy, że brak mu ukochanej. Co robi? Jak się zachowuje? Przede wszystkim mowa tu o:

 • zasypywaniu Cię telefonami i licznymi wiadomościami – szuka kontaktu, a więc w pewien sposób wyciąga pierwszy rękę na zgodę
 • to, że po alkoholu nagle telefonuje oraz pisze – procenty dodają mu odwagi
 • skupianie się na Twoich profilach na kanałach social media – lajkuje, komentuje, co ciekawe nawet stare zdjęcia
 • szukanie byle pretekstu do rozmowy, a także spotkania
 • baczne obserwowanie Cie w otoczeniu innych osób, zwłaszcza mężczyzn
 • wspominanie waszych wspólnych szczęśliwych chwil przy każdej okazji
 • dopytywanie się co u Ciebie słychać waszych wspólnych znajomych
 • to że po Twojej odpowiedzi odpisuje nadzwyczaj szybko
 • jego język ciała – ukradkiem Cię obserwuje, szuka kontaktu fizycznego, ponadto uśmiecha się i utrzymuje kontakt wzrokowy
 • to, że kiedy dowiaduje się, że spotykasz się z kimś staje się zazdrosny.
  Kiedy facet zrozumie co stracił i zacznie żałować rozstania?

W skrajnych przypadkach chłopak może zacząć Cię nachodzić, jak i nękać przede wszystkim telefonami. Nie rozumie, że coś się skończyło i musi się z tym faktem pogodzić. To niestety, ale niebezpieczne zjawisko, które może przerodzić się w stalking.

Kiedy facet zaczyna żałować rozstania?

Pary rozstają się z wielu powodów, często całkiem błahych. W większości przypadków później któraś ze stron zaczyna tego mocno żałować. Jak pokazać facetowi co stracił? Żyj swoim życiem i ciesz się z każdej chwili. To dobry moment na spełnianie swoich marzeń, a także na realizację pasji.

Kiedy facet zaczyna żałować rozstania? Będzie to, na przykład w momencie:

 1. Gdy kobieta szybko się otrząśnie i zaczyna układać sobie życie na nowo zazwyczaj wtedy dopiero do faceta dociera powaga całej sytuacji. Zdaje sobie sprawę, że świetnie sobie bez niego radzisz, a nawet nie zabiega o jego powrót. Nie docenił co miał i z pewnością tego faktu żałuje.
 2. Kiedy odszedł do innej kobiety, aby się z nią związać, dopiero po kilkunastu tygodniach uświadomi sobie stratę. Często dochodzi do wniosku, że źle przeanalizował uczucia i pochopnie zdecydował się na nowy związek. To najlepszy przykład na to, że ceni się to co miało dopiero, gdy się to straci.
 3. Proza życia uświadamia mu, jak bardzo za Tobą tęskni. Brakuje mu waszych wspólnych wyjść, wygłupów i choćby poczucia humoru. Czas pokazał, że bardzo żałuje zakończenia relacji. Okazuje się, jak ważną częścią jego życia była kobieta.
 4. Spotykanie się, ale tylko i wyłącznie przyjacielsko. W tym momencie facet dostrzega, że rozkwitłaś, jak świetnie sobie radzisz. Jest pod wpływem bodźców wzrokowych, które przypominają mu co utracił.
 5. Zazdrość to czynnik, który tak naprawdę uświadamia wielu facetom stratę. Wtedy bacznie obserwuje mężczyzn w Twoim otoczeniu i wszystkich potencjalnych rywali.