seksowna kobieta

Jak być seksowną? Bądź sexy na co dzień!

Wiele pań zastanawia się – jak być seksowną? Na to wpływa naprawdę masa mniejszych i większych czynników. To powoduje, że nie istnieje jeden decydujący o tym element. W naszym artykule dowiesz się, jak być sexi na co dzień. Mamy aż 35 praktycznych porad!

Seksowna kobieta – czyli jaka?

Seksowna kobieta co to dokładnie znaczy? Nie zawsze chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wygląd, bowiem dużo zależy od osobowości, pewności siebie, a także od zachowania. Seksapil dla wielu to synonim wolności. Nie oznacza on wcale kusych sukienek, dużych dekoltów i wulgarnych gestów. Tu chodzi o coś dużo bardziej skomplikowanego! Niezależne, świadome, znające swoją wartość, nieco tajemnicze, z niezwykła aurą – takie właśnie są seksowne kobiety.

Bądź sexy na co dzień – 35 porad

Nie da się ukryć, że seksowna kobieta przyciąga mężczyzn nawet zupełnie nieświadomie. Uwodzenie to forma zabawy dająca spore pole do popisu. Jak być seksowną? Poznaj nasze wskazówki! Poniżej znajdziesz aż 35 porad, dzięki którym staniesz się seksowną kobietą:

1. Uśmiech

Uśmiech to sposób na wyrażanie emocji, niewerbalny znak wysyłany w stronę innych. To zawsze działa na facetów! Co więcej, taki gest powoduje, że człowiek od razu wygląda lepiej, ponadto wydaje się sympatyczniejszy. Kobiety, które się naprawdę uśmiechają dosłownie promienieją!

2. Poczucie humoru

Seksowna kobieta ma oczywiście dystans do siebie, do tego wyróżnia się poczuciem humoru. Nie podchodzi do wszystkiego na poważnie, poza tym potrafi żartować i śmiać się sama z siebie. Zapewniamy, że dużo facetów to doceni!

3. Inteligencja

Dla wielu mężczyzn seksowna kobieta to ta, która błyszczy intelektem. Ma ona szeroką wiedzę na różne tematy, do tego potrafi rozmawiać z każdym. Mało tego, chętnie poznaje nowe rzeczy i jest niezwykle błyskotliwa. Uwodzi mózgiem, a jednocześnie poprzez to pokazuje, że ma do zaoferowania coś więcej niż tylko piękne ciało.

4. Rozwój

Dziewczyna, która rozwija swoje zainteresowania wydaje się niezwykle pociągająca, a to dlatego że dąży do wyznaczonego celu. Próbuje nowych rzeczy, stara się pokonywać bariery. Dba o swój rozwój zarówno intelektualny, jak i wizualny. To wszystko sprawia, że wydaje się interesująca.

5. Kontakt wzrokowy

Patrzenie w oczy rozmówcy jest ważne bez względu na to, czy to zwykła pogawędka, czy też flirt. Spojrzenie pozwala budować zaufanie, bliskość, a także zdradza nasze intencje. Unikanie tego da efekt odwrotny, bowiem powoduje, że „wysyłamy” do świata negatywny komunikat.

6. Tajemnica

Nutka tajemnicy jest mile widziana, bo jest strasznie pociągająca. Dziewczyna nie powinna odsłaniać wszystkich kart od razu. To spowoduje jeszcze większe zaciekawienie, chęć na lepsze poznanie. Faceci przecież kochają zdobywać. Tajemnicza kobieta jest bardzo seksowna. Wykorzystaj to!

7. Wysokie szpilki

Buty na obcasie powodują, że poruszamy się zupełnie inaczej niż na zupełnie płaskim obuwiu. Delikatne ruchy miednicą robią na panach wrażenie. Ważne jest jednak, aby chodzić na podwyższeniu z gracją. Kluczowe jest wobec tego dobranie butów, w których czujemy się pewnie.

8. Zapach

Perfumy mogą stać się Twoim znakiem rozpoznawczym. Odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa doda Ci pewności siebie. Woń może naprawdę uwodzić i przywoływać wspomnienia. Jeśli chcesz być seksowna zadbaj o ten drobny szczegół.

9. Flirt

Seksowna kobieta to flirciara. Inteligencja z nutką humoru i pewności siebie sprawia, że dziewczyna przyciąga. Siła uwodzenia nie powinna być natarczywa, bo zdecydowanie lepiej działa subtelne kokietowanie z wyraźnym luzem. Zabawa włosami, żarty oraz błyskotliwość mają większą moc niż Ci się wydaje.

10. Przypadkowy dotyk

Pokonywanie bariery bliskości to znak, że ktoś nie jest Ci obojętny. Subtelne wkraczanie do intymnej sfery faceta poprzez przypadkowy dotyk, taki jak strzepywanie niewidzialnego pyłku z ramienia to odpowiedni gest. Nie pozwalaj sobie na zbyt wiele, nie tak zachowuje się seksowna kobieta.

  Zdrada po alkoholu - czy po pijaku się nie liczy?

sexy kobieta

11. Nigdy się z nikim nie porównuj!

Seksapil to coś nieuchwytnego i dla każdego może być czymś zupełnie innym. Nie ma zatem co porównywać się z gwiazdami oraz modelkami. Zadbaj o siebie, a więc o swoje dobre samopoczucie. Zapewniamy, że dzięki temu poczujesz się sama ze sobą lepiej, a to z kolei pozytywnie przełoży się na pewność siebie.

12. Podteksty w rozmowie

Dziewczyna, która ma w sobie masę seksapilu chętnie w rozmowę z facetem wplata flirciarskie teksty z ukrytym podtekstem. Nie są to znane oklepane zdania, raczej uwodzicielskie, które podkręcają atmosferę jednak pozostawiają po sobie drobne niedopowiedzenie.

13. Podkreślaj swoje atuty!

Stroje, które akcentują atuty sylwetki i makijaż idealnie dobrany do potrzeb Twojej skóry oraz do typu urody to wręcz magiczna „broń”. Dzięki temu czujesz się pewnie we własnej skórze.

14. Zapomnij o udawaniu kogoś kim nie jesteś

Wiele kobiet chce na siłę być seksownymi. To droga, która prowadzi donikąd, bo czuć tu desperacje. Lepiej zapomnieć o udawaniu kogoś kim się nie jest, za to zdecydowanie lepszy efekt uzyskasz podnosząc swoją samoocenę i budując prawdziwą pewność siebie. Pamiętaj, że prędzej, czy później prawda i tak się wyda.

15. Magiczny błysk w oku

Spójny wizerunek, autentyczność i charyzma powoduje charakterystyczny widoczny błysk w oku. Bez względu na to, jak kobieta wygląda zawsze czuje się ze sobą dobrze. Jej postawa, swobodne zachowanie oraz podejście do życia daje jej niesamowitą moc. W jej spojrzeniu to widać!

16. Bądź odważna

Odważna kobieta doskonale wie czego chce od życia. Nie boi się wyznań ani tym bardziej pokonywania przeszkód. Taka postawa będzie z pewnością doceniona nie tylko przez panów, do tego pozytywnie wpłynie na seksapil. Odważne działanie dodaje pazur!

17. Właściwa postawa ciała

Niewerbalne znaki są istotnym elementem w kontaktach z innymi ludźmi. Otwarta postawa ciała, czyli wyprostowane plecy oraz uniesiona głowa są obowiązkowe. Taki układ sylwetki pokazuje, że kobieta jest pewna siebie oraz kontaktowa. To tak drobna rzecz, a niestety, wiele pań o tym zapomina.

18. Szczerość

Seksapil to nie tylko aspekt wizualny, bowiem chodzi tu również, między innymi o szczerość. To ważna cecha, która ma tak naprawdę ogromne znaczenie w każdej relacji. Kobieta, która nie kłamie, nie kręci ani tym bardziej nie gra na kilku frontach jest seksowna.

19. Spontaniczność

To, że jesteś spontaniczna powoduje, że wydajesz się automatycznie dużo bardziej seksowna. Dlaczego? Potrafisz zrobić coś bez zbędnego planu, bo dajesz się ponieść chwili, a także nie rozmyślasz za długo nad danymi kwestiami. Wystarczy impuls, aby przejść do działania. Taka prawdziwość pociąga panów!

20. Miła dziewczyna

Nie da się ukryć, że miła dziewczyna przyciąga do siebie ludzi bardziej niż zołza. Zwykła rozmowa, zapytanie o coś, czy chęć okazania pomocy to drobne rzeczy, aczkolwiek mają spore znaczenie. Nie musisz od razu dawać się każdemu wykorzystywać, ale wyciągaj pomocną dłoń i pokazuj swoje pozytywne strony, a w oczach innych tylko zyskasz.

seksi kobieta

21. Ambitna kobieta

Dziewczyna z celami – taka powinnaś być. Musisz mieć plan na życie i marzenia, do których dążysz, bo poprzez to wydajesz się panom seksowna. Ambicja to dobra cecha, która ma znaczenie nie tylko w życiu służbowym, ale i w tym prywatnym. Ludzie doceniają taką postawę, do tego będą wspierać takie kobiety, zwłaszcza faceci.

22. Sposób poruszania się

Seksowny sposób poruszania się to sztuka. Nie można zapominać, że panowie to wzrokowcy, dlatego zwracają uwagę na takie szczegóły, jak chodzenie, siadanie, czy gestykulacja. Musisz mieć świadomość ciała, żeby wykorzystywać to z głową i stać się, dzięki temu seksowną dziewczyną. Niczego nie rób na siłę, bo uzyskasz efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

  Kryzys w związku - jak go wspólnie pokonać i wyjść z niego silniejszym?

23. Luz

Wiadomo, że nie w każdej sytuacji można zachować luz, ale w kontakcie z facetami to ważne. Sztywne zachowanie wygląda bardzo nienaturalnie, do tego tworzy dziwną atmosferę. Seksowna dziewczyna ma do siebie dystans, luz i jest otwarta, a jednocześnie ciekawa świata.

24. Mocne strony

Seksowna dziewczyna wie jakie ma mocne strony i potrafi je wykorzystać. Nie zapomina także o tych słabszych, nad którymi stara się pracować. Znajomość wad oraz zalet pozwala zyskać lepszą świadomość siebie, a to mocno przekłada się przecież na zachowanie. Dzięki mocnym stronom możesz czuć się wyjątkowa i niezwykle kobieca. Nie bój się ich podkreślać.

25. Głos

Przyjemny dla ucha łagodny ton głosu bywa kuszący. Faceci lubią, gdy kobieta ma ciepłą, subtelną barwę. To powoduje, że jeszcze bardziej pragną z nią rozmawiać. Warto również w czasie pogawędki przybliżać się do rozmówcy.

26. Naturalność

Dziewczyna, która nie jest nachalna ani w swoim zachowaniu ani w stroju zazwyczaj zachwyca innych swoją naturalnością. Subtelnie podkreśla atuty urody, a mimo to budzi podziw. Wie, że nie potrzebuje specjalnej oprawy, aby być seksowną.

27. Usta

Usta mogą być zaakcentowane czerwoną szminką, choć niekoniecznie. Tak naprawdę transparenty błyszczyk, czy neutralna pomadka i tak nada wargom odpowiedni wygląd. Uwydatnij je odrobinę, a staniesz się od razu seksowniejsza! Ważne jest, aby pozbyć się suchych skórek, które wyglądają nieestetycznie.

28. Włosy

Zadbane włosy przyciągają spojrzenia. To ważny element w wizerunku seksownej kobiety. Dobierz odpowiedni kolor i cięcie, żeby podkreślić swoją urodę.

29. Pozytywne nastawienie do życia

Pozytywna energia przyciąga ludzi. Seksowna dziewczyna jest optymistką, do tego ma dobre nastawienie. Co więcej, dodatkowo potrafi poprawić nastrój innym. Z nią każdy  czuje się świetnie!

30. Niezależność

Seksowne panie są niezależne, wobec tego nie przytłaczają swoją osobą i nie potrzebują ciągłej uwagi i pomocy. Doskonale radzą sobie same, choć nie oznacza to, że nie potrzebują męskiego wsparcia.

31. Szacunek

Dziewczyna musi znać swoją wartość. Jeśli sama siebie nie szanuje to niestety, ale inni też nie będą tego robić. Nie musi nikomu imponować i nic udowadniać, bo doskonale wie jaka wartościowa jest. Prawdziwy seksapil nie wymaga atencji innych.

32. Polub siebie

Jak być seksowną? Zaakceptuj to jaka jesteś i nie zmieniaj się na siłę dla nikogo. Oczywiście pewne rzeczy możesz poprawić, ale to zależy wyłącznie od Ciebie. Dbaj o siebie i doceń, a staniesz się niezwykle uwodzicielska.

33. Przestań narzekać

Zwiększyć seksapil możesz poprzez zmianę nastawienia. Ciągłe narzekanie odpycha, poza tym jest męczące. Coś Ci przeszkadza? Staraj się coś z tym zrobić, a nie ciągle biadolisz, bo tak nie postępuje seksowna kobieta.

34. Trzymaj się ludzi, którzy Cię doceniają

Otoczenie ma spory wpływ na nas, dlatego ważne jest, aby w kręgu znajomych mieć osoby pogodne, które nas w pełni akceptują. To sprawi, że ich troska, szczerość oraz miłość doda skrzydeł. Poczujesz się z pewnością bardzie seksownie!

35. Zadbaj o ciało

Sport nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd sylwetki, ale także pozwala zyskać większą świadomość ciała. To krok do zdobycia pewności siebie oraz odkrycia swojego seksapilu. Wybierz dyscyplinę, którą lubisz, a trening będzie przyjemnością.