Spis treści
Miłość to mieszkanka przeróżnych emocji. Nie zawsze uczucia są sielanką i czasem musimy zmierzyć się z wieloma problemami. Doświadczenie, zrozumienie oraz cierpliwość – to zawsze pomaga. Cykl uczuciowy mężczyzny to dla wielu kobiet brzmi bardzo tajemniczo. Ty również nie masz pojęcia, jak kocha facet? Spokojnie, w naszym artykule znajdziesz wiele wskazówek, dzięki temu rozwikłasz tę zagadkę. Koniecznie zatem sprawdź szczegóły!
Cykl uczuciowy mężczyzny – jak wygląda?
Miłość przechodzi pewne fazy, od zauroczenia, po poważny, solidny związek. Uczucie ewoluuje, zmienia się i to dzieje się zawsze. Pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Cykl uczuciowy mężczyzny to schemat w jaki sposób kocha facet. Zdecydowanie widać tu wyraźne różnice jeśli chodzi o kobiecy typ rozumowania i działania. To normalne, bowiem to wynika z natury, poza tym z czynników biologicznych, a nawet i z ewolucji. Trzeba pamiętać, że cykle się powtarzają, więc wracają. Wtedy mamy do czynienia ze zmianami w zachowaniu i w sposobie bycia partnera.
W przypadku facetów mowa o sprężynowym cyklu uczuć. Co to oznacza? Mogą oni być bardzo blisko, a za chwilę już zupełnie daleko. Zmiana zachowania o 360 stopni pojawia się często. Co ciekawe, nie ma tu mowy o głębszych przyczynach tego zjawiska. Dzieje się tak, bo w mężczyznach jest silna potrzeba wycofania się. Panowie są, jakby sprężynki, które prędzej, czy później wracają do swojej formy. U nich czasami emocje powodują, że czują nadmiar, a od którego muszą na moment odpocząć, wtedy facet poświęca czas dla siebie. Co ważne, to nie jest absolutnie wina kobiety, bo często one to analizują i doszukują się tutaj właśnie w sobie przyczyn tego zjawiska. Dochodzi do tego, bo facet potrzebuje się oddalić, zatęsknić, aby znów być znów wspaniałym partnerem. Niestety, ale nie każda dziewczyna ma pojęcie, że istnieją cykle uczuciowe.
Jak kochają mężczyźni?
Oczywistym jest, że to kobiety mocno angażują się, gdy chodzi o miłość, bo działają w tym wypadku bardzo emocjonalnie. W zasadzie ich przeciwieństwem są faceci, dlatego że oni podchodzą do tego zupełnie odmiennie. U nich miłość to uczucie, które „sprężynuje”, a to powoduje liczne kłótnie oraz nieporozumienia wynikające z niewiedzy pań. Oni zwyczajnie raz są blisko, a raz daleko swojej partnerki. To zmienia się bez specjalnej przyczyny, ponieważ tak oni kochają, a więc na swój specyficzny sposób. Jeśli kobieta nie robi z tego powodu awantur po chwili wszystko wraca do normy.
Kobiety i faceci mają masę różnic, które w związku się ze sobą w pewien sposób konfrontują. Nie ma jednej, uniwersalnej, gotowej „instrukcji obsługi”, która rozwiązała by wszystkie kłopoty w relacji damsko-męskiej. Każda para ma wzloty i upadki, bo obie strony kierują się innymi bardzo odmiennymi mechanizmami. Świadomość systemu działania partnera dużo ułatwia, bo wtedy jest nam prościej zrozumieć cykl uczuciowy faceta, aczkolwiek jest on zmiennym elementem.
Rodzaje miłości – jak kocha facet?
Nie każdy człowiek kocha tak samo. Istnieje wiele rodzajów miłości, gdy chodzi o panów. Pojawia się, między innymi:
- Miłość mamuta – miłość faceta głównie bazuje na kochaniu erotycznie. Uwielbiają oni zdobywać, podziwiać, jak i pragnąć. Wbrew pozorom dostrzegają oni nie tylko widoczne cechy wizualne, ale i te charakteru. Składają paniom hołd atrakcyjności na różne sposoby, choć nie zawsze są one dla nich w pełni zrozumiałe.
- Miłość znormalizowana – to stereotyp, bo ten nurt ma swoje korzenie w kulturze. Uznaje się bowiem, że facet nie powinien okazywać uczuć w przeciwieństwie do kobiety. Coraz częściej jednak ten utarty schemat zmienia się za sprawą dostępnych społecznych narzędzi konwersacji. To sprawia, że mężczyzna może wyrażać miłość na różne, odmienne sposoby i nie ma problemu z okazywaniem uczuć względem partnerki.
Psychologia męskiej miłości – jak ją zrozumieć?
Miłość to temat bardzo szeroki, nic dziwnego, że wielu naukowców próbuje przyjrzeć mu się bliżej. Istnieje masa badań naukowych, które potwierdzają bądź obalają pewne tezy. Psychologia męskiej miłości jest dla pań trudna do pojęcia. Panowie bez przerwy w zasadzie balansują na granicy bliskości i niezależności, czyli oddalają się oraz przybliżają, i to falowo. To powoduje, że dziewczyna czuje się zwyczajnie zaniedbywana, a niekiedy nawet odrzucona. To błąd, bo faceci potrzebują odrobiny wolności, aby pobyć samemu lub w męskim gronie. Bez tego czują za dużą presje, która kiedy się nasila to jeszcze mocniej pcha ich do ucieczki. To u nich standardowe zachowanie, które trudno płci pięknej pojąć. Mimo wszystko od ich podejścia dużo zależy, więc warto pozostawić partnerowi przestrzeń i dać szansę poczuć się znów zdobywcą.
Faceci są dość osobliwi, gdy chodzi o związki. Potrzebują oni sporo swobody i cierpliwości, a jednocześnie pragną bliskości kobiety. Wyrażenie wszystkiego w odpowiedniej proporcji jest kluczem do udanej relacji. Poznanie psychologi męskiej miłości może naprawdę pomóc paniom lepiej zrozumieć swojego partnera.
Dziennikarka, blogerka – pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.