zaborczy mezczyzna

Zaborczy facet – 15 sygnałów, które na to wskazują

W niektórych związkach zdarza się, że partner nas kontroluje, i to na różne sposoby. Proporcje w relacji są zachwiane, bo on więcej bierze niż daje. Jak jeszcze zachowuje się zaborczy facet? Poznaj 15 najpopularniejszych sygnałów!

Zaborczy facet – co to właściwie znaczy?

Wiele osób zastanawia się – zaborczy facet co to znaczy? Taki mężczyzna robi wszystko, aby zamknąć partnerkę w przysłowiowej złotej klatce, bo uważa ją za swoją własność. Ich tendencja do kontrolowania jest mocno widoczna, i to na każdym kroku. Do cech charakterystycznych zaborczego faceta zaliczymy także:

  • dominację w związku
  • to, że buduje on więź stopniowo
  • chęć „przesłuchiwania” partnerki przy każdej nadarzającej się do tego okazji
  • ogromną zazdrość
  • trudności z zarządzaniem emocjami.

15 sygnałów, które świadczą o jego zaborczości

Zaborczy facet zachowuje się charakterystycznie. Czasami jednak panie pewne sytuacje bagatelizują. Co może zaniepokoić? Poniżej znajdziesz 15 sygnałów, które świadczą o jego zaborczości:

1. Kontrola

Po Twoim wyjściu z domu otrzymujesz masę telefonów i wiadomości SMS? Sprawdza gdzie jesteś, co robisz i z kim się spotkałaś? To może sugerować, że Twój facet jest zaborczy, a zatem pragnie kontrolować każdy Twój ruch. Przy braku informacji osaczanie będzie się niestety, ale bardziej nasilać.

2. Decyduje sam o wszystkim

W związku oczekujesz, że będziecie podejmować decyzje wspólnie, ale tak nie jest, gdy masz zaborczego faceta. On chce mieć wpływ na wszystko, pragnie żebyś to Ty się dostosowała. Zauważasz, że powoli tracisz panowanie nad pewnymi sprawami.

3. Niechętnie wychodzicie razem

Kiedy mężczyzna unika wspólnych wyjść może Cię to zaniepokoić. Dlaczego? Nie chce, abyś przyciągała uwagę innych facetów. Stara się wyeliminować sytuacje, w których możesz kogoś poznać, albo być adorowana.

  Brak seksu w związku - czy może prowadzić do jego rozpadu?

4. Zbiera informacje o starych relacjach partnerki

Rozmowy o byłych są normalnym etapem w każdym związku. Niestety, ale zaborczy facet niekiedy wypytuje o to Twoją rodzinę bądź przyjaciół, bo chce wiedzieć wszystko. Nie szanuje tego, że nie masz ochoty do tego wracać.

5. Ogranicza Twoje kontakty

Zdarza się, że zaborczy facet na siłę stara się ograniczyć Twoje kontakty z innymi. Wymyśla powody, abyś nie poszła na spotkanie, czy też kasuje wiadomości. Nie cofnie się przed niczym, bo chce mieć Cię na własność.

6. Wywołuje w Tobie zazdrość

Z premedytacją robi wszystko byś poczuła się o niego zazdrosna. Tworzy okazje, które mają potwierdzić Twoje uczucia.

7. Skupianie na sobie uwagi

Facet robi wszystko, aby być w centrum Twojego zainteresowania. Domaga się wręcz ciągłego kontaktu. Dlaczego? Dzięki temu ma nad Tobą większą kontrolę niż myślisz.

8. Ostentacyjne zachowanie zazdrośnika

Zaborczy facet w sytuacji, gdy widzi partnerkę rozmawiającą z innym mężczyzną zwyczajnie wychodzi. Nie masz wobec tego okazji nawet się wytłumaczyć.

9. Kontroluje telefon i profile na kanałach social media

Zazdrość to jedno, ale kontrolowanie telefonu i kanałów social media to ewidentny sygnał świadczący o zaborczości. Nie ufa Ci, woli sam wszystko sprawdzić. Zwyczajnie przekracza Twoją prywatność.

10. Jest bardzo podejrzliwy

Nie potrafi Ci ufać, dlatego kontroluje każdy aspekt Twojego życia. Podejrzewa, że mimo dostępności na komunikatorze piszesz z kimś innym, albo też to, że wcale nie poszłaś do koleżanki.

12. Psuje nastrój partnerki

Jesteś cała w skowronkach, a partner sprowadza Cię od razu na ziemię? To oznacza, że cierpi na niskie poczucie wartości, jest zazdrosny oraz zaborczy.

13. Narzucanie się

Zaborczy facet nagminnie osacza, absorbuje swoją osobą i pragnie uwagi. Często zachowuje się nieadekwatnie do stopnia zażyłości, ponadto przekracza Twoje granice.

  Co facet myśli o kochance? Kim ona jest dla mężczyzny?

14. Oczekuje od Ciebie zmian

Mężczyzna zaborczy ma w głowie obraz idealnej partnerki i chce byś się do niego dopasowała. Ma absurdalne wymagania dotyczące różnych kwestii. Jego sugestie są mniej lub bardziej stanowcze.

15. Agresja

Zaborczy facet niekiedy stosuje przemoc fizyczną. Zaczyna się niewinnie, potem przeprasza i obiecuje poprawę. Taka forma osaczania prowadzi do jeszcze większego uzależnienia partnerki.