kobieta przeprasza chlopaka

Jak przeprosić chłopaka? 10 sprawdzonych sposobów

Kłótnie to normalne zjawisko w każdym związku. Czasami jednak trudno nam się pogodzić nawet po drobnej sprzeczce, czy po błahym nieporozumieniu. Jak przeprosić chłopaka? Koniecznie sprawdź nasze sposoby na załagodzenie sytuacji!

Jak przeprosić chłopaka? 10 sposobów

Związki są skomplikowane, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Powodów kłótni może być wiele, od drobnego nieporozumienia, po chorobliwą zazdrość i kłamstwa. Bez względu na czynnik trudno dojść do ugody, a także załagodzić całą sytuacje. Jak przeprosić chłopaka? Poniżej znajdziesz 10 sprawdzonych sposobów:

1. Postaw się w sytuacji swoje partnera

To pozwoli Ci nabrać dystansu, poza tym okazać zrozumienie. Spojrzenie na wszystko z innej perspektywy naprawdę bardzo pomaga.

2. Po prostu przeproś

Łatwo powiedzieć, ale zdecydowanie gorzej to uczynić. Wybierz dogodny moment, zadbaj o odpowiednią atmosferę i w prostych słowach proś o darowanie winy. Bądź szczera, poza tym wyjaśnij wszystko dokładnie. Najlepiej robić to w cztery oczy bez niepotrzebnych świadków!

3. Okazanie skruchy

Okaż skruchę, a zatem szczerze żałuj popełnionego błędu. Pokaż facetowi, że Twoje przeprosiny są od serca i wiesz, że zrobiłaś źle.

4. Nie oczekuj wybaczenia

Przygotuj się na negatywną reakcję swojego chłopaka. Nie każdy będzie w stanie Ci wybaczyć od razu. Daj mu czas na ochłonięcie i przemyślenie sobie wszystkiego. Jeśli doszło do zdrady lub do innego równie poważnego przewinienia będzie Ci trudno odzyskać jego zaufanie.

  O czym rozmawiać z chłopakiem? 30 tematów do rozmowy z facetem

5. Obiecaj poprawę

Jeśli zależy Ci na tej relacji miej na uwadze fakt iż nieodpowiednia postawa lub zachowanie z Twojej strony może być przyczyną kłótni i sprzeczek. Spróbuj się zmienić na lepsze, dlatego zapewnij swojego partnera, że będziesz nad sobą pracować.

6. Kawa na ławę

Jasno powiedz facetowi za co go przepraszasz. Nie będzie wtedy żadnych wątpliwości ani niedomówień. Grajcie w otwarte karty. To może nie być przyjemna rozmowa, ale jest absolutnie konieczne, gdy chcesz zażegnać konflikt.

7. Żadnych „ale”

Zapomnij o „ale”, bo takie słowo wypowiedziane zaraz po przepraszam powoduje, że traci ono na ważności. To może również powodować, że zrzucasz winę za obecną sytuację na partnera, wychowanie, czy na jeszcze inne czynniki. Odważnie przyznaj się do popełnionego błędu!

8. Nie wykłócaj się

Nigdy się nie kłóć i nie wypominaj przeszłości. Rozmowa powinna być spokojna, szczera, a Ty dokładnie przemyśl co masz mu zamiar powiedzieć. Otwarcie wszystko wyjaśnij.

9. Mała przyjemność

Zrób mu przyjemność, na przykład ugotuj jego ulubione danie, czy kup bilety na mecz. Powiedz mu, żeby ten gest potraktował jako przeprosiny. Takie drobne rzeczy pozwalają przełamać pierwsze lody i nawiązać dialog, a to z kolei prowadzi do pogodzenia się.

10. Użyj różnych form komunikacji

Gdy chłopak nie chce z Tobą rozmawiać wyślij mu wiadomość SMS, kartkę, albo poszukaj innej formy by przekazać mu swoje szczere przeprosiny. Pamiętaj jednak, że treść ma być bardzo osobista, więc zapomnij o zwykłym przepraszam, czy o tekstach pobranych z sieci. Możesz również wykorzystać ten sposób, aby namówić go na spotkanie, bo najlepiej porozmawiać w cztery oczy.

Przeprosiny dla chłopaka – wskazówki

Jak przeprosić chłopaka? Nie będzie to proste ani przyjemne. Przyznawanie się do błędu i przeprosiny to wcale nie łatwa sprawa, jak wielu się wydaje.

  30 najpiękniejszych piosenek o miłości, które poruszają serce

Zawsze lepiej robić to osobiście niż przez wiadomości, czy telefonicznie. Jeśli masz taką okazję postaraj się spotkać z chłopakiem twarzą w twarz. Musisz mieć w sobie odwagę, aby stawić czoło tej niezbyt komfortowej sytuacji. Szczerość oraz skrucha są niezbędne.

Nie zapominaj również. że czyny mówią więcej niż słowa, dlatego pokaż facetowi swoim zachowaniem, że Ci zależy, a do takiej nieprzyjemnej sytuacji już nigdy nie dojdzie.

 

Czasami rozmowa, dobre chęci i przeprosiny nie wystarczają by naprawić relację. Musisz się przygotować także na taką ewentualność. Być może chłopak nie będzie w stanie Ci wybaczyć, co więcej okaże się, że nie chce już dłużej z Tobą być w związku. Kiedy nie ma już realnych szans na odbudowanie zaufania i pogodzenie się trzeba zaakceptować zaistniałą sytuacją.