przytulona para

Czego pragną mężczyźni? 30 najważniejszych potrzeb faceta

Wiele kobiet zastanawia się czego pragną mężczyźni. Ty również? Wbrew pozorom nie chodzi im tylko i wyłącznie o seks oraz o pieniądze. Jakie wobec tego mają potrzeby? W naszym artykule znajdziesz 30 najważniejszych. Koniecznie je poznaj!

Pragnienia mężczyzn to nie tylko seks i pieniądze

Czego pragną mężczyźni? To pytanie dręczy masę kobiet. Odpowiedź nie zawsze jest prosta, ponieważ panowie mają różne potrzeby, które mogą się z czasem zmieniać. Co ważne, masa pań z większości z nich nie zdaje sobie sprawy, a to rodzi wiele konfliktów oraz kłótni w związku. Wbrew pozorom panowie nie myślą tylko o jednym, czyli o seksie, bo mają dużo większe pragnienia, także te głębsze, emocjonalne. Niektóre z nich są identyczne, jak w przypadku dziewczyn.

20 rzeczy, których pragną mężczyźni

Jeśli nie wiesz czego pragną mężczyźni to mamy dla Ciebie pewnego rodzaju ściągę. Poniżej znajdziesz 20 rzeczy, które pojawiają się na ich liście pragnień najczęściej. Oto one:

1. Akceptacja

W zasadzie każdy człowiek chce być w pełni akceptowany, faceci także. Niestety, ale większość kobiet stara się wręcz na siłę udoskonalić swojego partnera, i to w wielu kwestiach. Zmiany są dobre, ale on sam musi tego chcieć. Mężczyźni pragną być akceptowani tacy, jak są w rzeczywistości – pamiętaj o tym!

2. Wolność

Panowie mają mocną potrzebę bycia czasami sam na sam. Chwila w samotności bądź w męskim towarzystwie powoduje, że mogą oni odetchnąć od codzienności i zatęsknić za swoją partnerką. To dla nich ważne, aby mieć trochę wolności, mimo iż są w związku.

3. Zaufanie

Faceci chcą czuć, że kobieta w pełni im ufa. To pozwala zbudować głębszą więź oraz poczucie bezpieczeństwa. Co ciekawe, kiedy mężczyzna czuje zaufanie to automatycznie jemu jest dużo prościej ufać partnerce.

4. Zrozumienie

Mężczyźni potrzebują zrozumienia, choć tak naprawdę chce tego każdy człowiek. Chodzi o to, aby czuli to na wielu polach, od spraw rodzinnych, po drobiazgi. Próba zrozumienia sposobu myślenia faceta jest konieczna, gdy chcesz z nim być. Nie bój się dyskutować, pytać i aktywnie uczestniczyć w jego pomysłach. To pokaże, że pragniesz zgłębić jego koncepcję oraz starasz się zbliżyć do jego myśli. Taka postawa zdecydowanie działa na plus!

5. Najlepsza kumpela

Każdy facet w związku chce być z kobietą, która będzie jednocześnie jego kochanką i najlepszą przyjaciółką oraz powiernikiem. To wręcz wymarzony układ, bo w ten sposób będzie mieć obok siebie kogoś z kim nigdy się nie będzie nudzić!

6. Szczerość

Podstawą chyba każdej relacji powinna być szczerość. To prozaiczne, choć konieczne, bo  facet pragnie mieć u swojego boku kobietę, która zawsze mówi prawdę i nigdy go nie okłamuje. Ona nie będzie owijać w bawełnę, poza tym nie każe mu się niczego domyślać ani tym bardziej nie będzie kłopotliwych niedomówień.

7. Adoracja

Kobietom wydaje się, że to one wyłącznie mają być adorowane w związku. To spory błąd, bo wielu facetów też tego mocno pragnie. Okazanie od czasu do czasu większego zainteresowania, czy podarowanie niespodzianki z pewnością pozytywnie wpłynie na relację. Adorowany mężczyzna doceni każdy, nawet najmniejszy gest!

8. Docenienie

Faceci muszą być doceniani w innym wypadku nie będą czuć się potrzebni. Staraj się wobec tego bacznie obserwować co robi mężczyzna i dziękować za jego zaangażowanie, i pomoc. Szczery komplement doda im więcej motywacji do działania, poza tym poczują się docenieni. Pokaż zatem, jak ważny jest dla Ciebie partner!

  Wzruszające wiersze o miłości dla niej i dla niego - 15 najlepszych z nich

kobieta przytula faceta

9. Chce czuć się silny!

Spora część facetów pragnie czuć się silnymi. Możesz wykorzystać prozaiczne czynności, aby poprosić go o pomoc i o wsparcie. Pozwól mu się wykazać i pokazać swoją męskość. To spowoduje, że będzie on dowartościowany oraz szczęśliwy.

10. Wygłupianie

Faceci to duże dzieci, dlatego też cały czas pragną się wygłupiać i dobrze bawić. Lubią spontaniczne zachowania, poza tym robić psikusy, a także się droczyć. To daje im naprawdę masę frajdy! Daj mężczyźnie szansę od czasu do czasu się powygłupiać, a go uszczęśliwisz. Gwarantujemy, że na jego buzi pojawi się uśmiech.

11. Autonomia

Facet nawet w związku chce mieć poczucie autonomii. To dla niego ważne, bo dzięki temu może realizować swoje marzenia, mieć więcej swobody do działania, a także decydować o sobie. Mimo wszystko to i tak partnerka będzie jego numerem jeden w życiu!

12. Kobieta stara się

Zadbana kobieta jest dla faceta najlepszą wizytówką. W ten sposób partnerka pokazuje, że wciąż się stara o niego, aby być dla niego idealną. Niezależna dziewczyna jest dla większości marzeniem, bo przy niej mężczyzna wie, że będzie miał od niej wszystko co najlepsze. Przy jej boku będzie dowartościowany oraz szczęśliwy.

13. Bohater

Każdy facet chce być superbohaterem. Pragnie czuć się potrzebny, doceniony i dowartościowany. To, że kobieta jest z niego dumna to dla niego najlepsza nagroda!

14. Chce być zauważany

Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni chcą być zauważani przez innych. Uważnie słuchaj co mówi oraz zapamiętuj, a chłopak to doceni bardziej niż myślisz. Wysłuchanie oraz dostrzeganie potrzeb faceta to powinna być norma w związku.

15. Świadomość tego co się dzieje

W większości przypadków kobiety nie zdradzają powodu swojego zdenerwowania, bo uważają, że facet sam powinien się tego domyślić. To błąd, bo ma on prawo wiedzieć co jest przyczyną zmiany zachowania. W innym wypadku bardzo łatwo o nieporozumienie, które może wywołać poważną awanturę. Faceci pragną, aby dziewczyny mówiły im wprost, bo nie potrafią oni czytać w myślach.

16. Seks

Dla facetów seks jest ważny, ale nie o to wyłącznie im chodzi. Bezapelacyjnie jest to podstawowe pragnienie mężczyzny, aczkolwiek mają oni również inne wartości w życiu, a także w związku. Chcą być szczęśliwi i dawać pozytywne emocje kobiecie. Intymność w pewien sposób buduje bliskość, więc to ważny element relacji.

17. Inicjacja seksu przez kobietę

Wielu panów pragnie, aby ich kobiety inicjowały zbliżenie. Uwielbiają czuć, że partnerka ma na nich ochotę i nie boi się o tym mówić, a tym bardziej przejąć spraw w swoje ręce. Od czasu do czasu zainicjowanie seksu może mieć naprawdę niesamowity wpływ na ukochanego, bo to pokazuje, że nie jest on Ci obojętny.

18. Szacunek

Każdy człowiek chce być szanowany. Facet pragnie tego bardziej niż się kobietom wydaje. Dlaczego? W innym wypadku nabiera on dystansu, traci poczucie własnej wartości i czuje się w pewien sposób odepchnięty.

19. Emocjonalna bliskość

Mówi się, że kobiety są bardziej emocjonalne niż faceci i jest w tym dużo prawdy. Mimo wszystko emocjonalna bliskość potrzebna jest panom, dlatego że przy ukochanej mogą pokazać swoje łagodniejsze oblicze, czyli zdjąć „maskę” twardziela. To jednak wymaga sporo czasu i pełnej akceptacji przez kobietę, bo boją się oni odrzucenia.

20. Dotyk

Czułość na co dzień uwielbiają nie tylko kobiety, ale i faceci. To dla nich ważny aspekt w relacjach. Potrzebują oni dotyku, czułych słów oraz wyznania miłości. Nie zawsze bowiem chodzi wyłącznie o seks, a przede wszystkim o dużo głębsze formy bliskości.

  200 niebanalnych tematów do rozmowy - rozpocznij ciekawą rozmowę!

para przytula sie na chodniku

Czego jeszcze mogą pragnąć faceci? 10 pozostałych

Każdy facet jest inny i to czego pragnie w dużej mierze zależy od jego osobowości, stylu bycia, czy od doświadczeń życiowych. Co ważne, nie wszyscy jasno komunikują swoje potrzeby i to niestety, ale powoduje, że kobiety z wielu z nich nie zdają sobie zwyczajnie sprawy. Istnieją jednak takie rzeczy, które są pewnego rodzaju postawą. Czego jeszcze mogą pragnąć mężczyźni? Przede wszystkim:

  • Bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo w związku daje facetowi pewność, że jest kimś ważnym dla kobiety. Czuje się on kochany, ponadto rozumiany i pod czułą opieką. Wie, że nawet w trudnym momencie życia ma na kogo liczyć. W otoczeniu partnerki zawsze czuje się bezpieczny, a to dla niego kluczowa kwestia.

  • Wiara

Każdy facet chce czuć, że kobieta w niego wierzy. Powinna to okazywać nie tylko słowami, ale i czynami.

  • Zachęta

Faceci lubi się starać o kobietę, jednak potrzebuje odrobiny zachęty. Lekkie zmotywowanie doda nu więcej wiary i siły, aby skuteczniej zabiegać o jej względy. Zdziwisz się, jak tak niewiele może zmienić, bo zyska on odwagę.

  • Satysfakcja

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że panów mocno do działania nakręca satysfakcja partnerki. To wobec tego istotne, czy kobieta to sygnalizuje, czy też nie.

  • Dzielenie pasji

W życiu każdego człowieka są mniejsze lub większe pasje. W momencie, gdy para ma podobne zainteresowania bądź próbuje wzajemnie swojego hobby od razu do ich do siebie zbliża. Facet chce, aby kobieta podzielała jego pasje, bo dzięki temu zyskuje mnóstwo powodów do rozmów oraz do spędzania czasu wspólnie.

  • Pozytywne emocje

Facet pragnie otrzymywać od swojej kobiety pozytywne emocje. Ważne jest wobec jej nastawienie do życia oraz poczucie humoru i radość jaką czerpie na co dzień. W takim towarzystwie będzie szczęśliwy w przeciwieństwie do tego, gdy na jego drodze będą dziewczyny, które wiecznie są niezadowolone.

  • Jasne komunikaty

Każdy chłopak pragnie dostawać od swojej kobiety wyłącznie jasne komunikaty, które będą dla niego zrozumiałe. To pozwala mu uniknąć „domyśl się” oraz „przecież wiesz”. W innym wypadku pojawią się kłopotliwe niedomówienia.

  • Spokój

Spokój powinien być podstawą każdej relacji. Kobieta opanowana wnosi do życia faceta harmonię, której on potrzebuje.

  • Wierność

Posiadanie na wyłączność kobiety daje facetowi wewnętrzny spokój. Na to jednak wpływa bardzo dużo elementów. Wierność jest dla panów kluczową kwestią, dlatego że nie chcą oni dzielić się ukochaną z nikim innym. Zdrada mało kiedy jest przez nich wybaczana, bo to uderza w ich honor.

  • Brak dominacji

Facet pragnie w związku równouprawnienia. Zdominowany przez kobietę będzie czuł się zdecydowanie mniej męski. Nie chodzi o rywalizację w relacji, a o bycie razem, inaczej wkradnie się potrzeba dorównania bądź obawa przed niesprostaniem jej oczekiwań. Brak dominacji to marzenie panów, którzy nie chcą być przysłowiowym „pantoflarzem”.

Dzięki temu wszystkiemu facet czuje szczęście i ogromną satysfakcję ze swojego związku. W innym wypadku pojawia się niedosyt oraz poczucie braku czegoś, dlatego też zaczyna szukać tego wszystkiego poza relacją.