kobieta komplementuje mezczyzne

50 najlepszych komplementów dla faceta, które zawsze trafią w punkt!

To zazwyczaj mężczyźni mówią miłe słowa kobietom, nie tylko podczas zdobywania jej serca. Jednak często zapominamy, że i oni również bardzo lubią otrzymywać komplementy. Nie wiesz co by ich ucieszyło? Co powiedzieć? Spokojnie, mamy 50 najlepszych komplementów dla faceta, które zawsze trafią w punkt!

Gotowe komplementy dla faceta, które ułatwią chwalenie go

Nie da się ukryć, że nie tylko kobiety mają słabość do komplementów, ale i faceci. Warto docenić swojego mężczyznę, nawet za drobne gesty, czy działania. Miłe słowa nic nie kosztują, a potrafią wywołać uśmiech na jego twarzy. Pamiętaj, że takie małe czyny pozwalają budować bliskość jeszcze mocniej. Komplementy na temat wyglądu to klasyk, ale warto chwalić również charakter, zachowania i inne mniej oczywiste rzeczy. W naszym rankingu znajdziesz masę „gotowców”, dzięki którym zawsze będziesz wiedzieć co powiedzieć!

Jak komplementować faceta?

Komplementy są to miłe słowa, wbrew pozorom mogą one dotyczyć nie tylko cech wyglądu, ale i charakteru, czy dokonań. Mają one niezwykłą moc! Dzięki nim zyskamy lepszy nastrój, czujemy się dowartościowani, ponadto to pozytywnie wpływa na naszą samoocenę oraz pewność siebie. Osoby czują się, w ten sposób ważne i doceniane.

Warto ich używać, bo za ich pomocą można drugiej osobie poprawić humor, do tego stosować takie zwroty podczas flirtu by zdobyć serce ukochanej. To również dobre rozwiązanie, gdy chcemy się z kimś pogodzić.

Komplementy dla mężczyzn powinny być prawdziwe. Płynące z serca są najlepsze.  Zawsze powinny być wypowiadane w przyjaznych okolicznościach i nie można za bardzo „słodzić”. Jakie miłe słowa lubią? Zwróć uwagę na jego atrakcyjność fizyczną, ponadto na umiejętności, na przykład dotyczące prowadzenia auta. Dostrzeż również jego cechy charakteru oraz wyjątkowość jego osobowości.

sesja pary jesienna

5 najlepszych komplementów dla młodego chłopaka

Młodzi chłopcy z pewnością docenią każdy komplement. To połechcze ich ego, a jednocześnie doda im pewności siebie. W przypadku dzieci miłe słowa powodują, że stają się one bardziej świadome swoich możliwości, a także umiejętności. Poniżej znajdziesz gotowe komplementy dla faceta w młodym wieku:

 • Świetnie Ci to wychodzi.
 • Super, że mogę na Ciebie liczyć.
 • Podoba mi się Twoja nowa fryzura.
 • Jesteś dobrym człowiekiem.
 • Imponuje mi, jak sobie z tym poradziłeś.

Te komplementy dla chłopaka są naprawdę uniwersalne, dlatego możesz je skierować również do starszych przedstawicieli płci brzydkiej. Z pewnością wywołają one uśmiech na twarzy każdego faceta i to bez względu na wiek!

  Zaborczy facet - 15 sygnałów, które na to wskazują

5 komplementów, które zachwycą każdego dorosłego mężczyznę

Komplementy dla mężczyzn dojrzałych są wyrafinowane, konkretne i z klasą. One powinny się skupiać na jego fizyczności, ale oczywiście tylko jeśli jest to Twój partner. Można powiedzieć, na przykład wtedy:

 • Ten garnitur świetnie podkreśla Twoją sylwetkę.
 • Lubię Twoje silne ramiona.
 • Jesteś cudownym kochankiem.

W przypadku dobrego kolegi, albo kogoś innego zmień tematykę. Równie dobrze można pochwalić ton głosu, fryzurę, sposób bycia, czy osiągnięcia, między innymi w pracy bądź w sporcie. W tym wypadku powiedz, na przykład:

 • Podziwiam Cię za…
 • Jesteś wspaniałym mężczyzną, podziwiam Twoje zaangażowanie w pracę oraz umiejętności.

Zapewniamy, że faceci będą wniebowzięci, jak usłyszą z ust kobiety, któreś z wyżej wymienionych zdań. Pokażesz, że doceniasz nie tylko jego wygląd fizyczny, poza tym że dostrzegasz jego wysiłki. Co więcej dasz mu sygnał, że jest ważnym człowiekiem w Twoim życiu. Czujesz się przy nim bezpiecznie.

5 doskonałych komplementów dla dobrego kolegi

Komplementy można prawić nie tylko młodych mężczyznom – braciom, kuzynom, swojemu chłopakowi, czy mężowi, ale i dobrym kolegom, na przykład z pracy, albo z najbliższego otoczenia. Każdemu bez wyjątków miłe słowa sprawią sporo przyjemności. W tym wypadku lepiej unikać tematyki wyglądu fizycznego i skupić się na innych aspektach.

Dobry kolega może usłyszeć, na przykład:

 • Jesteś taki zabawny. Zawsze mnie bawisz.
 • Doskonale radzisz sobie za kierownicą.
 • Bardzo dobrze mi doradziłeś, dziękuje za pomoc.
 • Ale z Ciebie dżentelmen.
 • Twoim znajomi są tacy zabawni.

Te gotowe komplementy dla faceta to idealne rozwiązanie dla dobrego kolegi. Przyjaciel poczuje się doceniony, poza tym dostrzeże, że go szanujesz oraz bardzo lubisz. Dajesz mu pewnego rodzaju wsparcie.

5 najlepszych komplementów dla faceta przez SMS

Miłe słowa płynące z ust kobiet podbijają męskie ego. Istnieją takie komplementy, które zawsze działają na facetów. Oto kilka z nich:

1. Trzeba było dużo odwagi, by przyznać, że się myliłeś. Naprawdę podziwiam, że to zrobiłeś.

2. Lubię sposób w jaki to robisz.

3. Jesteś kimś wyjątkowym.

4. Strasznie mi imponujesz.

5. Jesteś dla mnie wszystkim.

5 komplementów dla faceta o jego wyglądzie

Najwięcej komplementów zawsze dotyczy wyglądu, a więc urody, postury ciała oraz stylizacji. Kobiety uwielbiają chwalić swoich facetów. Oto 5 najpopularniejszych zdań, które wypowiadają:

1. Wyglądasz dziś bardzo seksownie i męsko.

2. Twoja nowa fryzura dodaje Ci charakteru.

3. Twoje oczy są tak bardzo niebieskie, że nawet niebo wygląda przy nich blado.

4. Wyglądasz naprawdę świetnie.

5. Twoje ciało jest boskie.

komplement dla faceta

5 gorących komplementów dla faceta

Gorące komplementy podgrzewają atmosferę, więc warto je stosować. Do swojego faceta możesz skierować następujące słowa:

1. To jak na mnie patrzysz przyprawia mnie o dreszcze.

2. Jesteś najlepszym kochankiem i kumplem jednocześnie.

3. Płonę, gdy jestem obok Ciebie.

  Kiedy facet zrozumie co stracił i zacznie żałować rozstania?

4. Twoje ciało tak na mnie działa!

5. Lubią patrzyć, jak dochodzisz.

5 słodkich komplementów dla chłopaka

Komplementy mogą być naprawdę słodkie. Co powiedzieć chłopakowi? Poniżej znajdziesz kilka rozczulających słów, które go urzekną:

1. Dzięki Tobie jestem szczęśliwa.

2. Nie znam większego słodziaka niż Ty!

3. Kocham wszystko co najlepsze, dlatego kocham Ciebie!

4. Dziękuje, że jesteś taki troskliwy.

5. Doceniam to, że Ciebie mam.

5 miłych komplementów dla faceta

Miłe komplementy zdecydowanie królują. Nic dziwnego, bo to proste, a jednak dość wymowne słowa. Oto kilka przykładowych zdań:

1. Zawsze dajesz mi najlepsze rady.

2. Przy Tobie czuje się bardzo bezpiecznie.

3. Wierzę w Ciebie.

4. Nie znam lepszego człowieka niż Ty.

5. Dziękuje, że jesteś moim prywatnym szefem kuchni.

5 najpiękniejszych komplementów dla mężczyzny

Kobieta, która docenia faceta jest idealną partnerką. Miłe słowa sprawiają, że czuje się on dowartościowany. W naszym rankingu nie mogło zabraknąć najpiękniejszych komplementów. Oto one:

1. Szaleje na samą myśl o Tobie.

2. Jesteś prawdziwym dżentelmenem.

3. Uwielbiam spędzać z Tobą czas.

4. Jesteś moim największym skarbem.

5. Nie znam nikogo tak zabawnego jak Ty.

5 uniwersalnych komplementów dla faceta na każdą okazję

Nie da się ukryć, że istnieją komplementy, które są dość uniwersalne, dlatego sprawdzą się w zasadzie przy wielu okazjach. Oto 5 przykładów zdań, które warto zapamiętać, bo z pewnością przydadzą się w przyszłości:

1. Twoje poczucie humoru jest niesamowite.

2. Życzę każdej kobiecie takiego faceta jak Ty.

3. Godzinami mogę Cię słuchać.

4. Nigdy nie czułam się bardziej kochana.

5. Kiedy jesteśmy razem promienieje szczęściem.

kobieta caluje mezczyzne w policze,

Komplementy dla dziewczyny – jak to zrobić z gustem?

Komplementy dla dziewczyny będą podobne, do tych wypowiadanych do mężczyzn, ponieważ tematyka jest bardzo zbliżona. Panowie jednak zdecydowanie rzadziej je słyszą niż panie. Nie bój się i powiedz co myślisz o facecie, i jak wyjątkowym człowiekiem on jest.

Jeśli natomiast facet chce powiedzieć miłe słowa dla dziewczyny musi być subtelny, a jednocześnie dobrze przemyśleć wypowiadane zdania, aby nie urazić ani tym bardziej nie zostać źle odebranym. Komplementy sytuacyjne są bardzo naturalne, więc warto stawiać na nie. Odnosimy się do danej sytuacji i to ona jest inspiracją. Na początek będą strzałem w 10, gdy nie mamy jeszcze pewności, jak kobieta zareaguje, albo gdy relacja dopiero raczkuje. W trakcie podrywu to bezpieczny sposób, aby zyskać w oczach dziewczyny.

Najlepsze komplementy dla dziewczyny to oczywiście te szczere, dopasowane do konkretnej osoby. Obserwuj oraz słuchaj, a z pewnością znajdziesz pretekst do powiedzenia jej miłych słów. W zależności od etapu znajomości będą to zupełnie inne sformułowania. Na początku to miłe słowa, potem dopiero pojawią się te czułe i odważne, a więc gdy będziecie już w związku.