kobieta komplementuje mezczyzne

15 najlepszych komplementów dla faceta, które zawsze trafią w punkt!

To zazwyczaj mężczyźni mówią miłe słowa kobietom, nie tylko podczas zdobywania jej serca. Jednak często zapominamy, że i oni również bardzo lubią otrzymywać komplementy. Nie wiesz co by ich ucieszyło? Co powiedzieć? Spokojnie, mamy 15 najlepszych komplementów dla faceta, które zawsze trafią w punkt!

Jakie komplementy lubią mężczyźni?

Komplementy są to miłe słowa, wbrew pozorom mogą one dotyczyć nie tylko cech wyglądu, ale i charakteru, czy dokonań. Mają one niezwykłą moc! Dzięki nim zyskamy lepszy nastrój, czujemy się dowartościowani, ponadto to pozytywnie wpływa na naszą samoocenę oraz pewność siebie. Osoby czują się, w ten sposób ważne i doceniane.

Warto ich używać, bo za ich pomocą można drugiej osobie poprawić humor, do tego stosować takie zwroty podczas flirtu by zdobyć serce ukochanej. To również dobre rozwiązanie, gdy chcemy się z kimś pogodzić.

Komplementy dla mężczyzn powinny być prawdziwe. Płynące z serca są najlepsze.  Zawsze powinny być wypowiadane w przyjaznych okolicznościach i nie można za bardzo „słodzić”. Jakie miłe słowa lubią? Zwróć uwagę na jego atrakcyjność fizyczną, ponadto na umiejętności, na przykład dotyczące prowadzenia auta. Dostrzeż również jego cechy charakteru oraz wyjątkowość jego osobowości.

 5 najlepszych komplementów dla młodego chłopaka

Młodzi chłopcy z pewnością docenią każdy komplement. To połechcze ich ego, a jednocześnie doda im pewności siebie. W przypadku dzieci miłe słowa powodują, że stają się one bardziej świadome swoich możliwości, a także umiejętności. Poniżej znajdziesz gotowe komplementy dla faceta w młodym wieku:

 • Świetnie Ci to wychodzi.
 • Super, że mogę na Ciebie liczyć.
 • Podoba mi się Twoja nowa fryzura.
 • Jesteś dobrym człowiekiem.
 • Imponuje mi, jak sobie z tym poradziłeś.
  Zdrada po alkoholu - czy po pijaku się nie liczy?

Te komplementy dla chłopaka są naprawdę uniwersalne, dlatego możesz je skierować również do starszych przedstawicieli płci brzydkiej. Z pewnością wywołają one uśmiech na twarzy każdego faceta i to bez względu na wiek!

5 komplementów, które zachwycą każdego dorosłego mężczyznę

Komplementy dla mężczyzn dojrzałych są wyrafinowane, konkretne i z klasą. One powinny się skupiać na jego fizyczności, ale oczywiście tylko jeśli jest to Twój partner. Można powiedzieć, na przykład wtedy:

 • Ten garnitur świetnie podkreśla Twoją sylwetkę.
 • Lubię Twoje silne ramiona.
 • Jesteś cudownym kochankiem.

W przypadku dobrego kolegi, albo kogoś innego zmień tematykę. Równie dobrze można pochwalić ton głosu, fryzurę, sposób bycia, czy osiągnięcia, między innymi w pracy bądź w sporcie. W tym wypadku powiedz, na przykład:

 • Podziwiam Cię za…
 • Jesteś wspaniałym mężczyzną, podziwiam Twoje zaangażowanie w pracę oraz umiejętności.

Zapewniamy, że faceci będą wniebowzięci, jak usłyszą z ust kobiety, któreś z wyżej wymienionych zdań. Pokażesz, że doceniasz nie tylko jego wygląd fizyczny, poza tym że dostrzegasz jego wysiłki. Co więcej dasz mu sygnał, że jest ważnym człowiekiem w Twoim życiu. Czujesz się przy nim bezpiecznie.

5 doskonałych komplementów dla dobrego kolegi

Komplementy można prawić nie tylko młodych mężczyznom – braciom, kuzynom, swojemu chłopakowi, czy mężowi, ale i dobrym kolegom, na przykład z pracy, albo z najbliższego otoczenia. Każdemu bez wyjątków miłe słowa sprawią sporo przyjemności. W tym wypadku lepiej unikać tematyki wyglądu fizycznego i skupić się na innych aspektach.

Dobry kolega może usłyszeć, na przykład:

 • Jesteś taki zabawny. Zawsze mnie bawisz.
 • Doskonale radzisz sobie za kierownicą.
 • Bardzo dobrze mi doradziłeś, dziękuje za pomoc.
 • Ale z Ciebie dżentelmen.
 • Twoim znajomi są tacy zabawni.

Te gotowe komplementy dla faceta to idealne rozwiązanie dla dobrego kolegi. Przyjaciel poczuje się doceniony, poza tym dostrzeże, że go szanujesz oraz bardzo lubisz. Dajesz mu pewnego rodzaju wsparcie.

  Jak zapomnieć o byłym chłopaku? 10 skutecznych sposobów

Komplementy dla dziewczyny – jak to zrobić z gustem?

Komplementy dla dziewczyny będą podobne, do tych wypowiadanych do mężczyzn, ponieważ tematyka jest bardzo zbliżona. Panowie jednak zdecydowanie rzadziej je słyszą niż panie. Nie bój się i powiedz co myślisz o facecie, i jak wyjątkowym człowiekiem on jest.

Jeśli natomiast facet chce powiedzieć miłe słowa dla dziewczyny musi być subtelny, a jednocześnie dobrze przemyśleć wypowiadane zdania, aby nie urazić ani tym bardziej nie zostać źle odebranym. Komplementy sytuacyjne są bardzo naturalne, więc warto stawiać na nie. Odnosimy się do danej sytuacji i to ona jest inspiracją. Na początek będą strzałem w 10, gdy nie mamy jeszcze pewności, jak kobieta zareaguje, albo gdy relacja dopiero raczkuje. W trakcie podrywu to bezpieczny sposób, aby zyskać w oczach dziewczyny.

Najlepsze komplementy dla dziewczyny to oczywiście te szczere, dopasowane do konkretnej osoby. Obserwuj oraz słuchaj, a z pewnością znajdziesz pretekst do powiedzenia jej miłych słów. W zależności od etapu znajomości będą to zupełnie inne sformułowania. Na początku to miłe słowa, potem dopiero pojawią się te czułe i odważne, a więc gdy będziecie już w związku.

Katarzyna Tomaszewska

Dziennikarka, blogerka - pozytywnie zakręcona na punkcie mody i urody. Uwielbiam pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

View all posts by Katarzyna Tomaszewska →