wysportowana kobieta skacze

Jak wyszczuplić łydki?

Masywne łydki źle prezentują się zarówno w krótkiej sukience, jak i w spodniach o wąskich nogawkach. To problem wielu pań, ale na szczęście pewne ćwiczenia mogą zniwelować tą niedoskonałość. Jak wyszczuplić łydki? Sprawdź koniecznie, jak to zrobić!

Ćwiczenia na smukłe łydki

Regularne treningi mogą pomóc nam wysmuklić łydki. Do wyboru mamy aż kilka rodzajów aktywności fizycznej. Jednak należy pamiętać, że wykonywanie niewłaściwych ćwiczeń może dać efekt zupełnie odwrotny, czyli jeszcze mocniej rozbudować nogi. Dzieje się tak też przy złej technice. Dlatego należy dokładnie dopasować typ treningu do naszych potrzeb. Poniżej znajdują się najlepsze rozwiązania:

  • Bieganie – ten rodzaj treningu działa wysmuklająco na całą sylwetkę, także na łydki. Co więcej nie tylko spalasz tłuszcz, ale mocno rzeźbisz ciało. Warto jednak unikać biegania pod górkę oraz spacerów, bo to one mogą powodować rozbudowanie nóg.
  • Joga – to świetny patent na smukłe nogi. Dodatkowo ta aktywność uspokaja umysł i relaksuje.
  • Pilates to połączenie kilku dyscyplin. Mamy tu elementy baletu, jogi i ćwiczeń izometrycznych. Ta aktywność fizyczna cudownie wpływa na nogi, przede wszystkim na ich wysmuklenie.
  • Aeroby – ten trening jest bardzo intensywny, dlatego mocno podkręca spalanie tłuszczu. Dzięki tej propozycji poprawisz wydolność organizmu. Postaw na jazdę na rolkach, pływanie, energiczny taniec, czy stepper.

Co ciekawe nie tylko intensywny trening pozytywnie wpływa na łydki, ale również rozciąganie. Poświęć na to kilka minut przed i po ćwiczeniach, a bardzo szybko zauważysz pierwsze pozytywne zmiany w ciele. Rozciągnięcie mięśni, więzadeł i ścięgien jest niezwykle ważne!

Zdecydowanie unikaj ćwiczeń, które mogłyby jeszcze mocniej rozbudować nogi. Zatem zapomnij przede wszystkim o treningu z obciążeniem.

  Hip dips - czym są i czy można się ich pozbyć?

Ostatecznością będzie zabieg chirurgiczny. Medycyna estetyczna oferuje, między innymi modelowanie łydek z wykorzystaniem toksyny botulinowej, czy z użyciem kwasu hialuronowego. Jednak cena jest wysoka, a efekt utrzymuje się tylko i wyłącznie przez pewien czas, wobec tego trzeba powtarzać zabieg. Można również zrobić odsysanie tłuszczu, czyli liposukcję łydek. Jednak to jeszcze droższe rozwiązanie, za które trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych.

Dieta, czy pomoże wysmuklić łydki?

Zapomnij o restrykcyjnych dietach, bo one zamiast wysmuklić sylwetkę to wyniszczą ciało. Łatwo po nich o pojawienie się efektu jo-jo, czy osłabienie organizmu i spadek mikroelementów. Zbilansowane menu pomoże podkręcić metabolizm, a w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pozwoli spalić więcej kalorii. Warto przede wszystkim zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii i postawić na deficyt, żeby organizm zaczął korzystać z nagromadzonych rezerw, w tym z tkanki tłuszczowej.

Dieta ustalona przez dietetyka, czy katering może być dobrym rozwiązaniem, bo znacznie ułatwi nam przygotowywanie codziennego jedzenia i pilnowanie spożytych kalorii. Będziemy dokładnie wiedzieć co i kiedy jeść, by osiągnąć zamierzony efekt, czyli smukłą figurę, w tym łydki.