kobieta patrzy na sportowy zegarek

TOP 5 najciekawszych zegarków sportowych na trening

Dobrej jakości zegarek sportowy służy nie tylko do monitorowania aktywności, ale również pozwala planować treningi i stanowi element stylizacji. Jaki model warto wybrać? Oto top 5 najlepszych modeli, obok których nie można przejść obojętnie.

Jaki model zegarka sportowego warto kupić?

Na rynku istnieje mnóstwo modeli, które różnią się od siebie funkcjonalnością, designem, a także ceną. Śród wszystkich dostępnych, warto zwrócić uwagę na 5 poniższych:

 1. SMARTBAND E18 – to zegarek sportowy , który łączy sobie funkcjonalność z wysokiej jakości wykonaniem i niebanalnym designem, Model ten posiada szeroki wachlarz możliwości m.in. krokomierz, pulsometr, ciśnieniomierz, pokazuje kilometry przebyte konkretne do dnia, czas snu, spalone kalorie powiadomienia połączeń przychodzących i sms.
 2. Xiaomi Mi Band 5 – to bez wątpienia jedna z najlepszych propozycji wśród zegarków sportowych, który daje ogromne możliwości. Posiada aż 11 trybów sportowych. Natomiast możliwość wyboru koloru opaski sprawia, że ten smartband to niezwykle stylowy model.
 3. Zegarek smartwatch Suunto 7 – to zegarek sportowy dla nieco bardziej wymagających użytkowników. Smartach świetnie sprawdzi się podczas treningu, bowiem posiada krokomierz, miernik wysokości, pomiar tętna oraz ciśnienia.
 4. GARMIN Fēnix 6 S PRO – produkt z wyższej półki, który zachwyca zarówno wyglądem, jak i soją funkcjonalnością. Idealny na co dzień jako dopełnienie stylizacji, jak i pomoc w monitorowaniu treningu.
 5. Zegarek Sportowy Garmin Forerunner 45S HR – dedykowany biegaczom. Posiada wszystkie niezbędne funkcje, a do tego jest lekki.

Co powinien mieć dobry zegarek sportowy?

Dobry zegarek sportowy czy opaska smartband, powinny być wyposażone w niezbędne funkcje do monitorowania treningu. Zalicza się do nich przede wszystkim:

 • dług czas pracy na baterii,
 • wodoszczelność, która umożliia upraianie sportów wodnych,
 • kilka trybów sportowych do wyboru,
 • krokomierz, pulsometr, ciśnieniomierz,
 • licznik kroków i spalonych kalorii,
 • GPS.
  Zdrowe słodycze – czy to możliwe?

Jak wybrać zegarek sportowy?

Wybór zegarka sportowego czy smartband, powinien być dokładnie przemyślany. Mnogość modeli wcale tego nie ułatwia. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

 • Potrzeby – zakup urządzenia do monitorowania treningu należy zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie „Czego od niego potrzebuję?”. Dla biegaczy liczy się nie tylko ilość spalanych kalorii, ale także pulsometr. Dla osób trenujących w domu, warto aby smartband posiadał tryby sportowe takie jak np. skakanie na skakance.
 • Materiał z którego wykonany jest produkt – powinien być trwały i wytrzymały Dobrze sprawdza się tu silikon,
 • Odporność na wodę – przydatna szczególnie przy wykonywaniu wodnych treningów,
 • Wygląd – nie bez znaczenia jest także wygląd zegarka,
 • Cena – to jeden z głównych czynników, które decydują o wyborze konkretnego modelu. Wymienione wyżej modele, na tle konkurencyjnych modeli, wypadają naprawdę korzystnie. Przy zakupie zegarka sprawdź nową opcję płatności Allegro Pay, która pozwala na skorzystanie z wielu dodatkowych opcji, które nie są dostępne w przypadku innych form płatności.