Arc’teryx

Odzież outdoorowa na każde warunki

Odpowiedni dobór odzieży do pogody to jedna z podstawowych zasad, do których powinniśmy się stosować. Kiedy jednak planujemy wycieczkę trekkingową, dobieranie ubrań do warunków staje się jeszcze ważniejsze. Nieważne, czy chodzi o spokojny wypad z rodziną za miasto, czy chodzenie po górskich szlakach – warto ubierać się w rzeczy najwyższej jakości, które posłużą przez lata. Taką odzież oferuje Arc’teryx, kanadyjska marka, której korzenie sięgają lat 80. ubiegłego wieku.

Zadbaj o siebie niezależnie od pogody

Idzie wiosna. Dni robią się coraz dłuższe, a słońce zachęca do wychodzenia z domu. Nie bez powodu ludowe porzekadło mówi jednak, że “w marcu jak w garncu” – porywy wiatru nadal bywają zdradliwe, a śnieg może nas zaskoczyć z dnia na dzień. Dlatego warto być ubezpieczonym na każde warunki. Odzież Arc’teryx nadaje się do tego świetnie, ponieważ wykonana jest z materiałów najwyższej jakości. W ubraniach outdoorowych tej marki niestraszne są silne wichury – poradzą sobie z nimi warstwa softshell lub windstopper, oddychająca i wiatroszczelna membrana. Martwisz się o to, że zmokniesz? Nie z nieprzemakalnymi kurtkami Arc’teryx! Spodnie tej marki zapewnią Ci natomiast komfort i wygodę podczas długich wędrówek.

Arc’teryx – co to za marka?

Arc’teryx to marka produkująca odzież outdoorową, trekkingową i turystyczną, która wywodzi się z Kanady. Wymagające warunki klimatyczne tego kraju sprawiły, że odzież brandu jest bezkompromisowa jeśli chodzi o jakość materiałów, sposób ich wykonania oraz design. Poddaje się ją testom w Górach Nadbrzeżnych, których klimat i ukształtowanie sprzyjają trudnym warunkom. Funkcjonalność odzieży wierzchniej, spodni czy koszulek idzie w parze z doskonałym designem. Te ubrania z powodzeniem można nosić zarówno na pieszych szlakach górskich, jak i w przestrzeni miejskiej – wszędzie będą prezentować się tak samo dobrze.

  10 prostych ćwiczeń, które pomogą spalić tłuszcz z ud

Czym jest trekking?

Trekking to forma aktywności i spędzania wolnego czasu. Polega ona na wędrówce w trudnych warunkach – niekoniecznie szlakach górskich, chociaż to właśnie z nimi pada najczęstsze skojarzenie, kiedy słyszymy ten termin. Trudne warunki oznaczają wymagającą pogodę, ukształtowanie terenu albo dystans, który zamierzamy przejść. Trekking uprawia się na zewnątrz, najczęściej w otoczeniu atrakcyjnym widokowo – nie bez powodu ma tylu zwolenników!

Do podjęcia tej aktywności konieczna jest jednak odpowiednia odzież. Powinna chronić przed wiatrem, deszczem czy zimnem i jednocześnie dać swobodę ruchu i wygodę. Ubrania marki Arc’teryx dbają o wszystkie te aspekty, pozwalając komfortowo przejść obrany przez Ciebie szlak.

Trekking – zaufaj specjalistom

Chociaż ta forma aktywności fizycznej wydaje się łatwa i wymagająca mniejszych przygotowań niż, przykładowo, wspinaczka górska, to warto podejść do jej uprawiania odpowiedzialnie. Zawsze przed wyjściem na szlak należy sprawdzić pogodę – i dotyczy się to nie tylko tras w wysokich górach, ale również w innych warunkach. Dzięki temu zobaczysz, co Cię czeka i będziesz w stanie lepiej się przygotować na wyprawę. Warto też przeanalizować zaplanowaną trasę przed wyruszeniem na wycieczkę. Wtedy możesz ocenić, ile czasu na nią poświęcisz oraz oszacować, ile kilometrów będzie mieć szlak. Ubezpiecz się w mapę: może być papierowa lub w aplikacji. Sprawdź jednak, czy będzie Ci się ładować offline – na trasach często nie ma zasięgu. 

S’portofino życzy Ci zdobywania kolejnych szlaków 🙂