kobieta znalazla chlopaka

Jak i gdzie znaleźć chłopaka? 60 kobiecych rad

Każdy chce mieć w życiu kogoś bliskiego z kim będzie dzielił dobre i złe chwile. Nie tak łatwo na taką osobę natrafić, ale można w pewien sposób zwiększyć szanse. Szukasz drugiej połówki? Sprawdź, jak znaleźć chłopaka!

30 kobiecych rad, jak znaleźć chłopaka

Sporo kobiet chciałoby mieć przy sobie przysłowiową połówkę, aczkolwiek kompletnie nie wie co zrobić, aby ją spotkać. Ty również zastanawiasz się w jaki sposób trafić na chłopaka, z którym mogłaby się związać? Poniżej znajdziesz kobiece rady, które pomogą Ci znaleźć partnera:

 1. Każde miejsce jest dobre, by znaleźć miłość. Jednak należy pamiętać, że nic na siłę!
 2. Pamiętaj, że nie tylko mimika mówi dużo, ale również Twoja postawa i gesty. Co jest kluczowe? Wyprostowane plecy, uśmiech, „otwarta” postawa ciała oraz przyjazny wyraz twarzy – to coś o czym musisz pamiętać.
 3. Miej oczy otwarte i często wychodź w nowe miejsca, a zatem poszerzaj grono znajomych. To zdecydowanie zwiększa szanse na miłość!
 4. Podkreśl strojem oraz makijażem swoje największe atuty. Zadbaj o swój wygląd oraz o wnętrze, czyli rozwijaj także hobby i umiejętności. To wszystko sprawi, że poczujesz się bardziej pewna siebie, a poprzez to atrakcyjniejsza.
 5. Zmień coś w swoim wyglądzie, by poczuć się pewniej. Nawet delikatna modyfikacja, na przykład inne układanie włosów może wiele zmienić. Kiedy sama nie wiesz jak poprawić swój wizerunek to warto skorzystać z pomocy fachowców. Oddaj się w ręce specjalisty, choć nie zapomnij o swoim stylu oraz własnym guście, inaczej nie będziesz w 100% sobą!
 6. Bądź sobą, pokaż swoje pasje, a facet to doceni. Kto wie może podziela Twoje zainteresowania i to was połączy.
 7. Wychodź czasami sama, na przykład do kawiarni, czy siłowni. Dlaczego? Niekiedy grono koleżanek może onieśmielać chłopaka i zdecydowanie łatwiej jest mu, gdy jesteś sama. Spotkanie w cztery oczy bywa pomocne, łatwiej przełamać lody, zwłaszcza dla osób nieśmiałych.
 8. Odważ się zrobić pierwszy krok, na przykład zaczepić chłopaka w sklepie. To nie jest łatwe, ale warto ćwiczyć, a zapewniamy, że każda kolejna próba będzie sprawiać mniej trudności.
 9. Nigdy nie skreślaj nikogo na początku znajomości, być może pierwsze wrażenie jest mylne i ta osoba okaże się interesująca przy bliższym poznaniu.
 10. Musisz pokazać się z jak najlepszej strony, a więc bądź spontaniczna, uśmiechnięta i wesoła. Pozytywne dziewczyny są dobrze odbierane przez otoczenie, według wielu to przyciąga drugą połówkę. Natomiast jeśli jesteś smutna, zamknięta w sobie, czy wiecznie niezadowolona Twoje szanse na poznanie kogoś maleją.
 11. Nigdy nie odmawiaj, gdy otrzymujesz od kogoś zaproszenie, bowiem możesz na tym spotkaniu przez przypadek poznać innych ludzi, w tym potencjalnego kandydata na chłopaka. Wychodź często, wtedy szanse na zmiany w Twoim życiu wzrosną!
 12. Staraj się być otwarta na nowe, nieznane, a zarówno ciekawa świata. Wychodzenie ze swojej strefy komfortu jest trudne, ale bardzo przydatne, gdy szukasz chłopaka.
 13. Zmiana nastawienia, a więc pozbycie się „ciśnienia” posiadania chłopaka od razu sprawia, że z randek lub zwykłych spotkań czerpiesz większą przyjemność, ponadto mniej się nimi stresujesz. Podejście na luzie potrafi sporo zmienić!
 14. Zaczepiaj ludzi! W sklepie podczas zakupów, czy w kolejne w przychodni – każde miejsce jest dobre, aby nawiązywać nowe znajomości. To przydatne ćwiczenie, bowiem w przyszłości zauważysz, że rozmowa z kimś obcym mniej Cię stresuje, poza tym przychodzi łatwiej. To niezwykle ważne, gdy chodzi o randki w ciemno!
 15. Dbanie o relacje z rodziną i znajomymi jest ważne, ponadto pozwala nam „ćwiczyć” wiele cennych umiejętności, które później przydadzą się podczas randkowania. Tak naprawdę większość osób poznaje drugą połówkę właśnie, dzięki bliskim ludziom.
 16. Wychodź z inicjatywą to ważne, bowiem nieśmiały chłopak sam nie zaprosi na randkę. Czasami odpowiednie poprowadzenie rozmowy bądź drobna aluzja sprawi, że dojdzie do spotkania.
 17. Spotykaj się z innymi, dzięki temu będziesz mieć lepszy humor, do tego zyskasz szansę na poznawanie większej ilości chłopaków. Życie prywatne wpływa przecież bezpośrednio na różne aspekty, między innymi na pracę, więc warto o nie zadbać.
 18. Szukaj ludzi bliskich sobie, a więc takich przy których czujesz się dobrze. Dlaczego? W ten sposób korzystnie wpłyniesz na swoje samopoczucie. Bijąca od Ciebie radość powoduje, że wywrzesz na innych pozytywne wrażenie już na pierwszym spotkaniu.
 19. Powoli, krok po kroku staraj się pokonywać swoje bariery. Kurs tańca lub inne podobne zajęcia pozwolą Ci zyskać większą pewność siebie, do tego poznasz tam masę podobnych dziewczyn, kto wie może dzięki temu trafisz na miłość życia. Okrycie swojej kobiecości sporo ułatwia w relacjach damsko-męskich.
 20. Zorganizuj imprezę, a więc zaproś znajomych, którzy mogą przyprowadzić ze sobą innych ludzi. U siebie poczujesz się pewniej, ponadto możesz oczarować chłopaka rolą bycia gospodynią. Na swoim „terenie” masz większą szansę, aby kogoś poderwać.
 21. Nie odpuszczaj imprez rodzinnych, nawet jeśli masz na nie pójść sama. Przygotuj się na docinki ciotek i wujków, ale nie odpuszczaj dobrej zabawy i okazji do poznania kogoś nowego.
 22. Na umówione spotkania staraj się przyjść nieco wcześniej. 30 minut w zupełności wystarcza. Samotna kawa w knajpce lub drink przy barze pozwala bowiem na przypadkowy flirt. Odważ się łamać swoje schematy działania, a będziesz sobie wdzięczna.
 23. Wychodź do kawiarni, barów lub do innych miejsc, ale koniecznie o różnej porze. Wieczory gwarantują masę ludzi, ale rano jest większy spokój i szansa na poznanie kogoś kto przyszedł sam. Próbuj pojawiać się w lokalach o odmiennych godzinach.
 24. Dbaj o swój rozwój, a więc ucz się, poszerzaj horyzonty i próbuj nowych hobby, dzięki temu wydasz się dla innych bardzo ciekawą osobą. Zdobycie nowych umiejętności dodaje również pewności siebie, a także zwiększa ilość znajomych.
 25. Poznaj męski świat, a będzie Ci dużo łatwiej poderwać kogoś interesującego. Jak to zrobić? Koledzy lub bracia wprowadzą Cię do kręgu swoich znajomych, do tego pomogą odkryć typowe dla facetów rozrywki. To sprawi, że zabłyśniesz przy nowo poznanym mężczyźnie!
 26. Aktywnie spędzaj swój wolny czas, a więc wychodź na świeże powietrze i jednocześnie do ludzi. Zamknięta sama w domu nie masz zbyt wielu okazji na poznanie kogoś sensownego. Spacer, bieganie lub odpuszczenie jazdy autem – każdy pretekst jest dobry, aby zyskać okazję na rozmowę.
 27. Trenuj! Nie każdy wie, że aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd sylwetki, ale i na naszą pewność siebie oraz na postawę ciała. Wielu kobietom przyda się regularny ruch, chociażby dla lepszego samopoczucia. Nie musisz iść na siłownię, wystarczy taniec, spacery, bieganie, albo zajęcia w grupie. Znajdź sport, który pokochasz, dzięki temu nie będziesz musiała się zmuszać do aktywności fizycznej.
 28. Spontanicznie podejmuj decyzje, a więc bez zbędnego przygotowywania ruszaj na miasto lub zaproponuj wyjście znajomym. Takie działanie dodaje odwagi i pokazuje, że wszystko jest możliwe. Staniesz się pewniejsza siebie, a to zaprocentuje w kontakcie z facetami, przede wszystkim tymi spotkanymi przypadkowo.
 29. Okazuj innym zainteresowanie, a szybko zjednasz sobie ludzi. Jak to zrobić? Zawsze uważnie słuchaj, obserwuj i dopytuj, w ten sposób będziesz idealnym rozmówcą dla innych.
 30. Kochaj siebie, bo bez tego nawet najlepszy materiał na faceta okaże się dla Ciebie nie wystarczający. Trudno obdarzyć kogoś uczuciem kiedy same ze sobą czujemy się źle. Pomyśl o tym!
  Introwertyk w związku - jak go kochać i jak on kocha?

kobieta podrywa chlopaka na imprezie

Gdzie znaleźć chłopaka? 30 najlepszych miejsc

Znalezienie chłopaka czasami jest dużo prostsze niż nam się wydaje. Można w zasadzie wykorzystać każdą okazję, by poznać kogoś nowego. A kto wie być może to będzie nasz potencjalny partner. Trzeba wobec tego być otwartym na nowe kontakty. Gdzie znaleźć chłopaka?

1. Zapisz się na zajęcia sportowe

Siłownie i kluby fitness pełne są mężczyzn, którzy dbają o sylwetkę. Możesz uczęszczać na konkretne zajęcia, albo przychodzić do ogólnodostępnych sal dla osób trenujących. Z reguły wieczorami jest najwięcej ludzi, tak samo jak w godzinach przedpołudniowych w weekend. Połączysz przyjemne z pożytecznym, a więc zadbasz o ciało oraz być może poszerzysz grono swoich znajomych.

2. Kurs językowy

To kolejna dobra lokalizacja do nawiązywania kontaktów. Grupy są niewielkie, wobec tego wszyscy się mogą dobrze poznać. Co więcej możesz wykorzystać naukę języka, jako pretekst do wspólnego spotkania. Nie musisz od razu zapisywać się na pełen kurs, często są darmowe pojedyncze lekcje. To pozwoli Ci wybadać teren.

3. Wychodź do ludzi

Wychodź na wernisaże, czy spotkania plenerowe – tam pojawia się sporo ludzi. Nie bój się do kogoś zagadać.

4. Zakupy

Nawet prozaiczne miejsca mogą być okazją, by spotkać kogoś wyjątkowego. Możesz zaczepić chłopaka przy regale i poprosić o pomoc w wyborze produktu, albo podania artykułu znajdującego się wysoko. Podczas zakupów miej oczy otwarte nie tylko na promocje!

5. Spacer z psem

Park, alejki, czy brzeg rzeki to miejsca, w których spotkasz fanów aktywności fizycznej, spacerowiczów, czy grupki znajomych spędzających czas na świeżym powietrzu. Okoliczności są niezwykle romantyczne, więc to wykorzystaj, na przykład dosiądź się do samotnego chłopaka na ławce.

6. Koncert

Tam poznasz fana takiej samej muzyki, jakiej i Ty słuchasz. To pretekst do rozpoczęcia rozmowy, a luźna atmosfera i nutka zabawy pomaga nawiązywać nowe znajomości. Nieśmiała? Koleżanki mogą Cię wesprzeć!

7. Impreza u znajomych

To stary patent na poznanie miłości swojego życia. Znajomi przyprowadzają swoich i w ten sposób jest wiele nowych osób, których nie znasz.

8. Pielgrzymka

Spędzacie w grupie sporo czasu, zwłaszcza jeśli to kilku dniowy wypad. Łączy was modlitwa, podobne cele życiowe oraz trud wędrówki. Wiele osób poznaje tak miłość.

9. Wakacyjne obozy

Tam masz pewność, że spotkasz chłopaka o podobnych zainteresowaniach, na przykład fana żeglarstwa, czy karate. Wobec tego już na samym starcie macie ze sobą wiele wspólnego.

10. Aplikacje randkowe

Musisz jednak patrzeć na ten sposób z lekkim przymrużeniem oka. Dopiero spotkanie z daną osobą jest w stanie Ci pokazać, jaka ona naprawdę jest. Choć masa znajomości online przeradza się w przyjaźnie, miłość, a nawet kończy ślubem.

  Dlaczego mąż/facet nie chce się z Tobą kochać? 15 możliwych przyczyn

11. Kursy doszkalające

W wielu miejscach pracy musimy się doszkalać – wykorzystaj to do poszerzenia kręgu swoich znajomych. Kursy i inne podobne zajęcia pozwalają nam poznać ludzi podobnych do siebie, kto wie może nawet, i miłość.

12. Imprezy plenerowe

Nie da się ukryć, że imprezy plenerowe to miejsce, gdzie ludzi jest masa. Zwykłe zaczepienie nieznajomego może sprawić, że rozmowa będzie ciągnąć się godzinami. Odważ się przejmować inicjatywę, nawet jeśli nic nie wyjdzie to i tak zyskasz cenne doświadczenie.

13. Samotne wycieczki dla singli

Wiele biur podróży organizuje specjalne wyjazdy dla singli. To okazja, aby poznać miłość! Wycieczka z samymi wolnymi ludźmi pozwala wreszcie poczuć się dobrze, ponieważ nikt nie ocenia, poza tym osoby mają podobne doświadczenia i problemy. To wszystko mocno zbliża do siebie.

14. Komunikacja miejska

Każdego dnia korzystamy ze środków transportu, między innymi podróżując do pracy. Przystanek, autobus, czy lotnisko – to potencjalne miejsca dające szansę na rozpoczęcie nowych znajomości. Wiele osób właśnie w taki sposób poznała swoją drugą połówkę.

15. Randka w ciemno

Wiele osób obawia się zaaranżowanych spotkań, ale przecież nie są one zobowiązujące. To okazja, aby kogoś poznać, a także podszkolić flirt. Randka w ciemno nie zawsze kończy się sukcesem, ale mimo wszystko daje sporo cennego doświadczenia.

16. Kluby

Wychodź do klubów, ale koniecznie tam gdzie spotkasz osoby w swoim wieku. To zwiększa szansę na poznanie partnera idealnego. Unikniesz również rozczarowania, że są sami młodzi bądź przeciwnie, dużo starsi. Wcześniej dokładnie spraw informacje o miejscówce!

17. Wieczory panieńskie

Nie da się ukryć, że wieczór panieński to spotkanie wyłącznie kobiet, ale właśnie damskie towarzystwo przyciąga facetów.

18. Imprezy sportowe

Gdzie poznać chłopaka? Oczywiście na wszelkiego rodzaju imprezach sportowych mężczyzn jest masa.

19. Parapetówka

Singielki unikają wyjść do znajomych, a szkoda, bo na parapetówce pojawia się zazwyczaj dużo nowych osób, w tym wolnych facetów. Impreza tego rodzaju jest bardzo kameralna, więc szansa na rozmowę w cztery oczy gwarantowana.

para na parapetowce

20. Wolontariat

Połączenie przyjemnego z pożytecznym to doskonała opcja, bo podczas wolontariatu pomagasz innym, a jednocześnie poznajesz sporo osób. Facet doceni Twoje dobre serce, poza tym okaże się, że wyznajecie w życiu podobne wartości.

21. Otwarte wykłady

Na wielu uczelniach odbywa się wiele otwartych wykładów oraz spotkań, a więc pojawia się na nich sporo osób o podobnych zainteresowaniach. Usiądź obok jakiegoś chłopaka i zacznij rozmowę, a kto wie może dokończycie ją przy kawie.

22. Imprezy firmowe

Sporo ludzi unika imprez firmowych, a szkoda, bo można lepiej poznać współpracowników, jak i trafić na zupełnie nowe osoby. To także szansa, aby zbliżyć się do kolegi z pracy, do którego od dawna wzdychamy.

23. Hostele

Single sami spędzają w dużej mierze wakacje bądź wolne weekendy. W czasie podróży zatrzymuj się w przytulnych hostelach, gdzie nie brak samotnie podróżujących mężczyzn. Luźna atmosfera sprzyja rozmowie.

24. Małe imprezy

W klubach i w innych miejscach można znaleźć różne kameralne imprezy, które są zamknięte. Liczba miejsc jest ograniczona, ale szansa na poznanie chłopaka mimo wszystko będzie i tak spora.

25. Spacer

Jeśli masz psa to spacery są dla Ciebie normą, a nawet przymusem, choć równie dobrze możesz wędrować sama bez specjalnego celu. Zmiana trasy może pomóc kogoś poznać, tak samo jak odpoczynek na ławce.

26. Biegaj regularnie

W przypadku biegania jest identycznie, jak ze spacerami, bo na trasie możesz spotkać wielu samotnych mężczyzn. Rozmowa o sporcie będzie idealnym pretekstem do dłuższej pogawędki.

27. Fora

Nie tylko aplikacje randkowe pozwalają nam nawiązać kontakt online z facetami, ale i fora internetowe. Pamiętaj, że podobne hobby zbliża! Spontaniczna rozmowa może z czasem przerodzić się w spotkanie na żywo.

28. Kanały social media

Warto niekiedy sprawdzić propozycje lub znajomych naszych znajomych, bo być może tam znajdziemy ciekawego mężczyznę. Polubienie zdjęcia niekiedy wystarcza, aby nawiązać rozmowę, ewentualnie podpytaj bliskie osoby. Korzystaj z nowoczesnych technologii, bo to lepsze niż biura matrymonialne!

29. Pomagaj innym!

Kiedy ktoś bliski prosi o pomoc to nie odmawiaj, ponieważ wyjazd gdzieś po coś lub inna przysługa daje szansę na poznanie kogoś nowego. Zdziwisz się ile może się wydarzyć przez zupełny przypadek.

30. Sklep budowlany

Odwiedzanie typowo męskich miejsc to ogromna szansa, aby poznać samotnego faceta. Sklep budowlany jest idealną opcją, dlatego że możesz kogoś łatwo zaczepić, na przykład zapytać o radę w kwestii zakupu czegoś do remontu.

Jak znajdziesz odpowiedniego kandydata to możesz skorzystać z naszych pytań do chłopaka, które pomogą przełamać Ci pierwsze lody!