zwiazek ktory nie ma sensu

Kiedy związek nie ma sensu? 10 oznak rychłego rozstania

Związki czasami kończą się z wielu powodów i to normalne. Wcześniej pojawiają się pewne charakterystyczne znaki, które świadczą o tym, że dojdzie do końca prędzej, czy później. Kiedy związek nie ma sensu? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, bo tam znajdziesz wiele wskazówek, dzięki którym odkryjesz odpowiedz na to pytanie!

Kiedy związek nie ma sensu? Wtedy kiedy źle się w nim czujesz!

Mówi się, że miłość uskrzydla, dodaje energii i wiary, zwyczajnie uszczęśliwia. Kiedy mija zakochanie, a przychodzi prawdziwe życie to nie zawsze udaje się tę próbę przetrwać. Relacja nie każdorazowo kończy się przysłowiowym happy endem. Kiedy związek nie ma sensu? Zdecydowanie, gdy czujesz się w nim źle, a więc brak Ci szczęścia oraz zrozumienia, wsparcia, poza tym bliskości. Relacja przepełniona negatywnymi emocjami wykończa partnerów.

Związek nie ma sensu w chwili, gdy:

  • sama jesteś szczęśliwsza niż będąc z partnerem
  • okazuje się, że w zasadzie nic was nie łączy
  • pojawia się brak poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa
  • obecność partnera Cię irytuje
  • nie czujesz tego co na początku relacji
  • partner nie chce Cię zrozumieć
  • partner powoduje, że czujesz smutek, czy poczucie winy
  • czujesz do partnera obrzydzenie, dlatego unikasz jakichkolwiek form bliskości
  • czujesz, że partner Tobą gardzi.

Kiedy związek nie ma sensu?

Związki to trudny temat, poza tym mogą rozczarowywać. Sielanka może minąć szybciej niż się wielu wydaje. Partnerzy są nie tylko kochankami, ale i najlepszymi przyjaciółmi. Niestety, ale bywa tak, że cele, marzenia oraz plany nagle się rozmijają. Jednoznacznie koniec jest bliski. Rozmowa jest podstawą, tak samo jak szacunek. Brakuje tego? To sygnał, że wasz związek nie ma sensu. Podobnie będzie w momencie, w którym pojawiają się oceny, rozmaite przykrości, politowanie, lekceważenie oraz niewierność. Jednoznacznie wskazuje to na to, że relacja się rozpada, a wy do siebie nie pasujecie.

W związku może pojawić się człowiek, który nie interesuje się partnerem, nie cieszy się z jego sukcesów, do tego nie chce go uszczęśliwić. W zasadzie wszystko mu przeszkadza, ponadto nie dostrzega on żadnych zalet ukochanej osoby. To pozbawia złudzeń, że relacja będzie udana. Osoba, która znika, a potem wraca na siłę stara się utrzymać układ, choć tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że nie ma on najmniejszej przyszłości.

  Cykl uczuciowy mężczyzny - jak kocha facet?

zly zwiazek ktory nie ma sensu

10 znaków świadczących, że związek nie ma sensu

Istnieją pewne sygnały, które zwiastują, że związek nie ma sensu. Te znaki można zauważyć, ale wymaga to dokładnej analizy zachowania partnera. Na co zwrócić uwagę? Związek nie ma sensu, gdy:

1. Dochodzi do stwarzania „sztucznych” problemów

Wzajemne oskarżenia i tworzenie problemów z dość błahych powodów to normalna sytuacja, gdy związek zbliża się do kresu. Para kłóci się w zasadzie bez przerwy. Da się wyczuć napięcie między nimi.

2. Dzielą was wyraźne różnice

Różnice w związku są normalne, ale gdy są dość wyraźne i nikt nie chce iść na kompromis to nie ma sensu. Kiedy sprzeczności dotyczą poważnych kwestii takich, jak wspólna przyszłość to jest już naprawdę kiepsko. Możemy się spodziewać, że zakończenie relacji jest już blisko. Brak nici porozumienia oraz chęci na ustępstwa nigdy nie wróży dobrze.

3. Brak czułości

Kiedy w związku brak kontaktu fizycznego i nie chodzi tylko, i wyłącznie o seks, ale i o inne formy bliskości to zwiastuje zakończenie relacji. Nie można zapominać, że takie okazywanie uczuć jest istotnym elementem miłości. W momencie, gdy w tej sferze coś źle funkcjonuje to negatywnie wpływa automatycznie na inne.

4. Panuje emocjonalny chłód

Emocjonalna nieobecność partnera to sygnał, że w relacji nie dzieje się dobrze. Brak zrozumienia, dystans, unikanie siebie oraz brak rozmów – to prędzej, czy później zaprowadzi do rozpadu, bo taki układ nie ma sensu.

5. Pojawia się oszustwo

W relacji miłosnej podstawą jest szczerość, a kiedy tego brak to związek nie ma sensu. Oszustwo rani, poza tym osłabia więź oraz tworzy dystans, a poprzez to osoby się od siebie oddalają. Trzeba pamiętać, że zaufanie bardzo trudno odbudować.

6. Pojawia się zdrada

W momencie, gdy doszło do zdrady to dla wielu wyraźny sygnał, że związek nie ma sensu. Dlaczego? Czegoś w nim zabrakło i ktoś szukał tego poza relacją. Zawsze jest przyczyna takiego zachowania, bo nic nie dzieje się bez powodu.

  Związek ze starszym mężczyzną - czy to ma sens? Zalety i wady

7. Są awantury

Kłótnie pojawiają się nawet w najlepszym związku, ale są sporadyczne i szybko partnerzy się godzą. Notoryczne awantury to niestety, ale znak, że para nie jest w stanie się ze sobą dogadać. Brak tu nie tylko porozumienia, ale i szans na załagodzenie konfliktów.

8. Pojawia się przemoc

Przemoc ta fizyczna, jak i emocjonalna pokazuje, że związek nie ma sensu. Rękoczyny oraz agresja słowna sprawiają, że źle się dzieje. Trzeba to, jak najszybciej zakończyć!

9. Mieszkacie osobno

Związki na odległość są w stanie przetrwać, ale nie zawsze. Osobne mieszkanie dla niektórych par pokazuje, że ich relacja nie ma najmniejszego sensu. Dopiero będąc samemu zdają sobie sprawę, że doskonale sobie radzą bez partnera i niekiedy wcale za nim nawet nie tęsknią. To próba, którą przetrwają nieliczni!

10. Pojawia się walka o „przywództwo”

Związek nie ma sensu, gdy jeden z partnerów stara się mieć wyłączną władzę nad wszystkim. Ten drugi może za wszelką cenę próbować mu ją odebrać. To prędzej, czy później skończy się rozpadem relacji.

klotnia w zwiazku

Co robić kiedy związek nie ma sensu?

Nie każdy chce uwierzyć w to, że jego związek nie ma sensu i najlepszą opcją byłoby jego zakończenie. Sztuczne podtrzymywanie relacji, karmienie się złudną nadzieją nie jest dobrym pomysłem. Co zrobić, gdy miłość się kończy, a układ traci rację bytu? Można próbować walczyć, ale nie zawsze udaje się pewne kwestie naprawić. Dodatkowo nieudana znajomość może negatywnie odbić się na psychice i poprzez to na późniejszych relacjach. Najczęściej para definitywnie kończy związek i każdy tworzy już swoją nową przyszłość. To właściwie najlepsze wyjście z tej sytuacji, bo tak naprawdę związek nie ma sensu, a ciągnięcie tego na siłę tylko pogarsza sytuację.