mezczyzna z kobieta w parku

Ile czasu potrzebuje mężczyzna, żeby się zakochać?

Wiele kobiet zadaje sobie liczne pytania dotyczące miłości, między innymi „ile czasu potrzebuje mężczyzna, żeby się zakochać”, albo „po jakim czasie facet się zakocha”? Chcemy wiedzieć na czym stoimy, a przede wszystkim, czy druga strona odwzajemnia nasze uczucia. Ciebie także trapią podobne wątpliwości? W naszym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci dowiedzieć się ile czasu potrzebuje mężczyzna, żeby się zakochać!

Miłość u faceta – jak się zakochują?

Mężczyźni wbrew pozorom zwracają uwagę na wiele czynników, nie tylko na sam wygląd dziewczyny. Miłość pojawia się u wszystkich w innym tempie, aczkolwiek mamy tu podobne etapy. Jak to wygląda? Zaczyna się oczywiście od atrakcyjności, czy mu się podobasz wizualnie, czy też nie. Jeśli tak, to zaczynacie na siebie wpadać, coraz częściej się spotykać, ponadto prowokuje on różne sytuacje, dzięki którym będzie mógł Cię lepiej poznać. Kiedy potwierdzi tezę Twojej atrakcyjności i wizja w jego głowie z prawdziwą Tobą pasuje wtedy pojawi się uczucie. Niekoniecznie będzie to od razu miłość, bowiem to przeważnie na początku zakochanie. Jak się objawia? Jesteś w jego myślach, marzeniach, do tego szuka kontaktu. W sytuacji, gdy spotykacie się i poznajecie przychodzi potem moment przedstawiania znajomych, a także rodziny. To już sygnał, że myśli o Tobie coraz poważniej. Dynamika relacji wzrasta, pojawia się coraz więcej czułości. Finalnie przychodzi taki moment, że jesteście już razem i planujecie wspólną przyszłość.

  Czego pragną mężczyźni? 30 najważniejszych potrzeb faceta

Ile czasu potrzebuje mężczyzna, aby się zakochać? To sprawa indywidualna, dlatego że u każdego wygląda to inaczej. Jedne etapy są szybciej, inne trwają dużej, a wiele pomija się, bowiem naturalnie przechodzi się do tworzenia poważniejszego związku.

Po jakim czasie facet się zakocha?

Naukowcy prowadzą wiele badań, również w dziedzinie miłości. Niektóre mówią, że można zakochać się od pierwszego wejrzenia, bowiem już 1/5 sekundy wystarczy, aby pojawiły się pierwsze symptomy. Wtedy do mózgu docierają substancje chemiczne i następuje „to coś”. Zdarza się jednak tak, że czas weryfikuje wszystko i okazuje się, że to jedynie fałszywy alarm, a nie uczucie

Jak sprawić, aby facet szybko się zakochał?

Nim pojawi się miłość jest na początku zakochanie. Liczy się przede wszystkim chemia, jeśli jej nie ma facet szuka dalej potencjalnej kandydatki na partnerkę. W przypadku, gdy dziewczyna odpowiada mu seksualnie z chęcią zaczyna ją poznawać. To okazja, aby rozkochać go w sobie. Jak sprawić, aby facet szybko się zakochał? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

  • bądź sobą, a więc zachowuj się przy mężczyźnie naturalnie
  • bądź zdecydowana – pokaż, że doskonale wiesz czego chcesz od życia i nie tracisz czasu na wybieranie, na przykład dań w restauracji
  • przyjmuj komplementy z uśmiechem
  • bądź pewna siebie
  • podkreśl swoją kobiecość, dlatego zadbaj o odpowiedni strój i makijaż, a to doda Ci pewności siebie.

Facet lubi być wysłuchany, dlatego nie mów tylko o sobie, daj mu szansę się wykazać. Doceniaj jego starania. Drobne gesty mają duże znaczenie! Buziak w policzek, subtelne dotknięcie przez przypadek, albo inna delikatna forma kontaktu fizycznego jest mile widziana. Uśmiech go przyciągnie, tak samo jak otwartość, poczucie humoru oraz dystans do siebie. Panowie uwielbiają być zaskakiwani, ale zachowaj tutaj zdrowy rozsądek. Nigdy nie bądź nachalna! Nutka tajemnicy spowoduje, że facet będzie chciał poznać Cię bliżej.

  Feeders - kim są i jak wyglądają ich związki?

Kiedy on powie, że Ciebie kocha?

Ciekawostką jest fakt, iż mężczyźni dużo szybkiej okazują i mówią o uczuciach niż kobiety. Ile musi upłynąć? Panowie czekają około 88 dni, aby wyznać miłość. Statystycznie jest to wobec tego miej niż 3 miesiące bycia razem. Natomiast ich partnerki robią to dopiero po 134 dniach.

Faceci zakochają się stosunkowo szybko. Z reguły to oni pierwsi wyznają swojej partnerce uczucia, nawet 6 tygodni wcześniej niż one. Co ważne, nawet 39% panów już po miesiącu może powiedzieć „kocham Cię”, gdzie paniom zajmuje to zdecydowanie dłużej.