mezczyzna odezwal sie po randce

Kiedy facet odzywa się po randce? Ile dni i czasu musi minąć?

Randka jest niezwykłym spotkaniem, ponieważ wiąże się z wieloma różnymi emocjami. To może być wstęp do dłuższej znajomości, tudzież wręcz przeciwnie, jeden z powodów jej rychłego zakończenia. Relacje damsko-męskie nie są proste, i to bez względu na etap znajomości. Po ilu dniach facet się odzywa? To pytanie nurtuje wiele pań. Ciebie również? Spokojnie, w naszym artykule staramy się na nie odpowiedzieć. Koniecznie się z tym tekstem zapoznaj!

Po jakim czasie po randce facet się odezwie?

Po jakim czasie facet się odezwie po randce? Niestety, ale nie ma na to pytanie jednej właściwej odpowiedzi, dlatego że jest to bardzo indywidualna kwestia. Każdy przecież w zupełnie inny sposób podchodzi do odzywania się po spotkaniu. Zależy to w dużym stopniu od przebiegu randki, charakteru człowieka, jak i od jeszcze innych licznych czynników. Spora część facetów specjalnie odwleka moment odezwania się, bowiem chce wzbudzić w kobiecie niepewność, poza tym obawia się wyjścia na nachalnego desperata. Powodem wstrzymywania się bywa także obawa przed odsłonięciem swojego zaangażowania w tę znajomość.

Po jakim czasie można spodziewać się kontaktu ze strony faceta? Nawet dłuższe milczenie nie zawsze musi oznaczać od razu tragedię, czyli to że nie będzie kontynuacji tej znajomości. Niekiedy mężczyźnie zebranie się na odwagę zajmie jedynie kilka godzin, innym razem parę dni. Mimo wszystko panie z pewnością wpatrują się w telefon i oczekują jakiegokolwiek kontaktu z ich strony nawet tuż po powrocie z randki. Za to panowie rozważają, czy aby na pewno powinni wykonać pierwszy krok i się odezwać.

Ile dni zazwyczaj trzeba, aby się odezwał?

Po ilu dniach facet się odzywa? Z tym bywa naprawdę różnie. Z reguły zarówno panie, jak i panowie trzymają się popularnej bezpiecznej zasady, tak zwanych trzech dni, choć wielu mężczyzn czeka, i dużo dłużej by nawiązać kontakt. Nie ma wątpliwości, że przedłużanie nie pomaga, wręcz przeciwnie, powoduje, że facet wychodzi na niedojrzałego emocjonalnie i rozczarowuje dziewczynę.

  Jak zwrócić na siebie uwagę chłopaka? 10 sprawdzonych sposobów

Jeśli po tygodniu od waszego spotkania facet nie daje żadnego znaku życia to już jest wyraźny sygnał, że nic nie będzie dalej z tej znajomości. Lepiej sobie odpuścić i się mu zwyczajnie nie narzucać. Tak naprawdę w momencie, gdy tyle czasu milczał od razu wiesz, że nigdy więcej się odezwie. Szansa jest prawie nierealna. Zapomnij o tej randce, na szczęście udało się zdobyć kolejne doświadczenie.

Główne powody milczenia facet po randce

Następująca po randce cisza jest częstym zjawiskiem, a mimo to wciąż tak bardzo boli. Milczenie faceta po spotkaniu może mieć naprawdę różne przyczyny. Nie zawsze jest to jednoznaczne z odrzuceniem i zakończeniem znajomości. Nie ma co wpadać w paranoje. Poniżej znajdziesz główne powody braku kontaktu ze strony mężczyzny:

  • nie chce on wyjść na desperata i pokazywać swojego zaangażowania, więc trzyma pewien dystans
  • boi się stabilizacji, czyli dojrzałego związku
  • potrzebuje czasu na pozbieranie myśli i ochłonięcie z emocji po spotkaniu
  • nie dajesz mu szansy na odpowiedź, a co dopiero na jakąkolwiek inicjatywę, bowiem non stop wysyłasz mu wiadomości i go osaczasz
  • zajmuje się swoim życiem, czyli pracą, znajomymi i problemami
  • facet myśli, że nie jesteś nim zainteresowana, dlatego znika
  • facet nie chce zwyczajnie utrzymywać kontaktu
  • ukrywa coś przed Tobą, dlatego też zrywa kontakt
  • milczenie to niekiedy wynik ważnych zmian w życiu, a faceci zazwyczaj nie opowiadają o swoich planach, czy o czekających ich wyzwaniach, dlatego że wiedzą iż to może rodzić większą presję, to także sposób na ratowanie męskości oraz atrakcyjności, a zatem asekuracja, gdyby coś się nie udało
  • jesteś dla niego tylko kołem ratunkowym, a zatem randkuje w tym samym czasie z kilkoma kobietami jednocześnie i bawi się ich uczuciami.

Cisza po randce bez względu na powód jest przykra i bardzo dotyka. Pojawia się rozczarowanie, jak i gdybanie co poszło nie tak, a także wielokrotna analiza spotkania. Nie ma sensu mimo wszystko pytać o przyczynę tego faktu. Mężczyzna sam powinien o niej powiedzieć, a kiedy milczy nie chce tego zwyczajnie robić.

  Jak wybaczyć zdradę mężowi lub żonie? 10 praktycznych porad

Kto powinien napisać pierwszy? Ona czy on?

Nie ma zasady, która mówi o tym kto pierwszy ma się odezwać. Zazwyczaj po pierwszej randce to facet podejmuje próby nawiązania kontaktu. Tak się zwyczajnie przyjęło w społeczeństwie, że to właśnie panowie przejmują inicjatywę. Te czasy minęły, wobec tego w zasadzie każda ze stron może wykonać pierwszy krok i dać do zrozumienia, że chętnie spotka się kolejny raz, a więc będzie kontynuować relację. Wysłanie krótkiej wiadomości w zupełności wystarczy, aby pokazać swój zamiar. Można spokojnie zrobić to już nawet drugiego dnia od spotkania. Obawiasz się wyjść na desperata? Warto zainicjować dłuższą pogawędkę, gdy druga strona aktywnie w niej uczestniczy oznacza to, że jest zainteresowana dalszym rozwojem znajomości.

mezczyzna napisal do kobiety po randce

Kiedy mogę sama napisać, aby nie wyjść na desperatkę?

Większość pań boi się nawiązać kontakt z mężczyzną po spotkaniu, aby nie wyjść na desperatkę i od razu nie okazać za dużego zainteresowania tą relacją. Nic dziwnego, że duża część kobiet decyduje się przeczekać 24 godziny, które są pewnego rodzaju „przepisowym terminem”, aby nawiązać kontakt po randce. Co więcej, w akcie pewnej zemsty panowie potem zwlekają z odpowiedzią. To tworzy błędne koło, które nie sprzyja rozwojowi danej znajomości.

Tak naprawdę kobieta może pierwsza napisać, choć istnieją pewne utarte stereotypy, które je w pewien sposób ograniczają przed działaniem. Faceci boją się „bluszczy”, czyli pań, które osaczają oraz oplatają wręcz nowo poznanych panów. Zdecydowanie unikaj takiego zachowania, bo niestety, ale zniechęcisz do siebie mężczyznę. Co zrobić, żeby nie wyjść na desperatkę? Napisz krótką wiadomość, jedna w zupełności wystarczy. Wyślij bez zbędnego czekania oraz zastanawia się. Sama wybierz na to stosowny moment i działaj! Po kontakcie czekaj na jego ruch, bo teraz to tylko od niego zależy co stanie się dalej.