pierwszy pocalunek

Pierwszy pocałunek – kiedy i jak to zrobić?

Pierwszy pocałunek to ważny moment w życiu każdego. Czasami trudno o nim zapomnieć, dlatego że budzi masę różnych, bywa że niekiedy skrajnych emocji. Kiedy i jak to zrobić? Jak powinien wyglądać pierwszy pocałunek? Sprawdź nasz poradnik!

Dlaczego pierwszy pocałunek jest dla nas taki ważny?

Niektórzy czekają z niecierpliwością na pierwszy pocałunek, inni natomiast decydują się na niego całkiem spontanicznie pod wpływem emocji i odpowiedniej chwili. Wyobrażenia są normalne, tak samo jak silna ekscytacja. Całowanie to romantyczny gest, popularna forma aktywności u zakochanych. Uczymy się tego przez całe życie, dlatego początki bywają trudne.

Pierwszy pocałunek jest ważny. To bowiem moment przełomowy, rozpoczynający bardziej intymny etap znajomości. Często pokazuje, czy warto angażować się w tą relację, czy iść dalej i tworzyć coś poważniejszego. Podczas pocałunku wydziela się oksycotyna, czyli hormon peptydowy znaczący w odczuwaniu emocji. Poza tym pojawiają się endorfiny, a więc tak zwane hormony szczęścia.

Jeśli pierwszy pocałunek był przyjemny to będziemy pamiętać go długo. Kiedy natomiast zakończył się rozczarowaniem ze względu na pewien dyskomfort to oznaka, że to nie jest pasująca do nas osoba. Nasze ciało w pewien sposób sygnalizuje ten fakt podświadomie.

Kiedy pierwszy pocałunek? Każdy moment jest dobry!

Dla wielu pierwszy pocałunek wiąże się z romantycznym uniesieniem, czymś przyjemnym, a jednocześnie wyjątkowym. Tak naprawdę każdy moment jest dobry na ten uczuciowy gest, jednak warto stworzyć sprzyjające ku temu warunki. Pierwszy pocałunek nastolatków powinien być w ustronnym miejscu, aby mieć pewność, że nikt ich nie zaskoczy.

Właściwie pierwszy pocałunek można skraść pod wpływem chwili, gdy jesteście blisko, a w powietrzu czuć napięcie seksualne. Nie ma co analizować i planować, bo trzeba dać się ponieść emocjom.

para sie caluje

Pierwszy pocałunek – jak to zrobić? Przede wszystkim naturalność!

Przed przeżyciem pierwszego pocałunku układamy w głowie wiele scenariuszy. To błąd, bowiem do takiej chwili nie można się przygotować. Spontaniczność jest najlepsza, bo wystarczy dać się porwać chwili. Im więcej myślimy, analizujemy tym trudniej nam jest wykonać pierwszy krok.

  Co to znaczy kochać? Tak to łatwo powiedzieć!

Kiedy planujemy pierwszy pocałunek warto zrobić odpowiednią atmosferę, a więc romantyczną, która będzie sprzyjać bliskości. Wyjątkowa oprawa z pewnością będzie doceniona przez partnera. Zadbaj przede wszystkim o higienę jamy ustnej, poza tym o uspokojenie nerwów. Jeśli zdarzy się jakiś drobny błąd obróć go w żart, nie powinniśmy brak tego do siebie.

Warto mówić partnerowi o swoich oczekiwaniach także względem pocałunku. Nie każdy przecież lubi to samo. Staraj się jednak nie urazić nigdy drugiej osoby poprzez swoje sugestie, a jedynie dać pewne wskazówki. Warto je wykorzystać, wtedy czeka większa przyjemność i to oboje! Nie okazuj niezadowolenia, czy innych negatywnych uczuć jeśli doszło do buziaka, bowiem to z pewnością zrani oraz zniechęci partnera do dalszych prób.

Należy pamiętać iż pierwszy pocałunek to powinien być delikatny całus, ale niezbyt długi. To trochę nieśmiały sygnał, choć jeszcze bardzo niewinny, że relacja przechodzi na wyższy poziom. Na namiętne pocałunki, na przykład na francuskie z języczkiem, czy długie równie intymne gesty przyjdzie czas na dalszym etapie znajomości. Lepiej nie decydować się od razu na takie namiętne porywy, aby nie wystraszyć drugiej osoby.

Dlaczego boimy się pierwszego pocałunku?

Niestety, mimo iż pocałunki są słodkie w wielu budzą wręcz obawy i lęk. Większość boi się, że ich umiejętności nie są wystarczające, albo że najzwyczajniej w świecie nie potrafią się całować. Techniki są różne, każdy bowiem inaczej układa głowę, czy usta. Warto wobec tego trenować, aby nabrać większej pewności siebie oraz doświadczenia.

Pierwszy pocałunek powoduje lęki natury fizjologicznej, a więc czy mamy świeży oddech, gładkie usta bądź czy nie pojawi się za dużo śliny. Gumy do żucia, cukierki miętowe i odświeżacze podniosą Twoją pewność siebie. O usta można zadbać poprzez peelingi oraz pomadki nawilżające. Podczas stykania się głów, czy innych części ciała wystarczy zmienić lekko ustawienie, a zatem pozycję. Połknięcie śliny przed pocałunkiem będzie też pomocne. To pokazuje, że na wszystko są sposoby, dlatego nie ma czego się bać.

  Jak odzyskać faceta? 15 skutecznych sposobów

Jeśli pocałunek się nie udał spróbuj innym razem, nie poddawaj się, a tym bardziej nie przejmuj zaistnieją sytuacją. Stres jeszcze bardziej wszystko komplikuje.

pocalunek

Fakty i mity o pierwszym pocałunku

Co ciekawe istnieje wiele mitów i faktów na temat pierwszych pocałunków. Będzie to, między innymi:

  • Do pierwszego pocałunku wcale nie trzeba się przygotowywać, można zrobić to całkowicie spontanicznie. Wyjątkowa chwila pchnie was w swoje ramiona, nie specjalnie zawsze trzeba ją aranżować.
  • Pierwszy pocałunek pojawia się raz, aczkolwiek z każdym nowym partnerem przeżyjemy coś zupełnie innego.
  • Pocałunek powinien być przyjemny, choć nie każdy taki będzie i to z różnych względów. Nie ma co się zniechęcać.
  • Kobiety oraz mężczyźni zupełnie inaczej odbierają pocałunek i jest to prawda. U pań to bardzo emocjonalna, a także wyjątkowa chwila pokazująca silną więź z partnerem. Wiele z nich wyczekuje tego! Natomiast u płci przeciwnej przede wszystkim taki gest sprawia, że relacja staje się bardziej intymna, a współżycie jest kwestią czasu. To nie jest jednak jedynie myśl o seksie, ale rozbudzenie pożądania, poznanie smaku ust partnerki oraz poczucie bliskości. Mimo wszystko pierwszy pocałunek jest ważnym detalem w budowaniu relacji.

Pocałunki mają wiele zalet. Niektóre badania pokazują, że pozwalają nam spalić nie tylko kalorie, ale również zwiększyć ilość tlenu w organizmie, poza tym podnieść tętno. Co więcej buziaki pozytywnie wpływają na cerę, poczucie naszej wartości, a także na poprawę humoru.

Romantyczny gest jakim jest pocałunek łagodzi stres, jak i ból. Wzmacnia także układ odpornościowy i pomaga w alergii. To pokazuje, że nasze zdrowie psychiczne będzie lepsze, podobnie jak te fizyczne.