kocham cie

Kiedy powiedzieć „Kocham Cię” pierwszy raz? Najlepsze momenty na miłosne wyznania

Wiele osób zastanawia się kiedy powiedzieć pierwszy raz te symboliczne wręcz „Kocham Cię”. To nie jest prosta sprawa i zależy od wielu drobnych rzeczy. Kiedy jest na to dobra okazja? Jeśli nie wiesz to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Sprawdź najlepsze momenty na miłosne wyznania!

Kiedy powiedzieć „Kocham Cię”?

Słowa „Kocham Cię” są trudne do wypowiedzenia zwłaszcza pierwszy raz, bo to pewnego rodzaju zobowiązanie i gest odwagi oraz miłości. To nie przychodzi łatwo nikomu. Nowy związek to kolejna miłosna historia, a deklaracja uczucia prędzej, czy później padnie. To przełomowa chwila dla waszej relacji. Nie ma co rzucać tego sformułowania ot tak jedynie jako słowa, bo to dużo więcej.

Zanim powiesz „kocham Cię” to przede wszystkim:

  • upewnij się co do swoich uczuć, aby nie zranić drugiej osoby
  • upewnij się, czy partner też to czuje, a więc czy łączy was głęboka miłość
  • poczekaj na rozwój sytuacji, czyli zobacz, jak rozwinie się znajomość
  • obserwuj sygnały partnera na temat jego zamiarów.

Zawsze mów „Kocham Cię” kiedy masz pewność, że to „ta” osoba. Obawy są normalne, bo każdy boi się przecież odrzucenia, wystraszenia drugiej osoby, jak i poważnych deklaracji, które decydują w pewien sposób o przyszłości.

Pamiętaj, że to wyznanie wcale nie oznacza, że chcesz ślubu i innych podobnych działań w tej chwili. To jest obwieszczenie pokazujące, jak ważna jest dla Ciebie partnerka oraz sygnalizowanie jej, że nie boisz się swoich uczuć oraz że masz do nich pewność. Na wszystko jest czas, także na wyznanie miłości.

Po jakim czasie powiedzieć „Kocham Cię”?

W miłości nie ma sztywnych zasad, ponieważ tu rządzą emocje, a nawet przypadki. Nie można wszystkiego przewidzieć bądź zaplanować. Spontaniczność tu króluje. Według wielu badań to panowie są bardziej skorzy do wyzwań miłości niż panie. Wobec tego są w stanie powiedzieć taką poważną deklarację nawet do 6 tygodni wcześniej niż kobieta.

Jednak tak naprawdę nie ma jednej zasady, bo dużo zależy od konkretnego człowieka oraz od jego doświadczenia. Kiedy ktoś był zraniony, albo zdradzony wstrzymuje się z powiedzeniem o swoich uczuciach z obawy.

Po jakim czasie powiedzieć „Kocham Cię”? Z pewnością nie można się z tym nigdy spieszyć, a więc nie daj się porwać chwili. Trzeba się upewnić, że jest to miłość, a nie tylko zakochanie, czy zwyczajne pożądanie. Chłodne spojrzenie na relacje okaże się niebywale pomocne. Próba czasu jest ważna, bo pokaże co tak naprawdę czujesz oraz dodatkowo odsłoni zamiar drugiej strony.

  Fazy męskiego podrywu - jak podrywa facet?

Kilka miesięcy znajomości wystarcza by zadeklarować uczucie, ale to kwestia indywidualna. Pamiętaj, że nie będzie magicznej wyjątkowej chwili by powiedzieć „Kocham Cię”, ale można wykorzystać pewne okoliczności.

Najlepsze momenty na wyznanie miłości

Nie ma najlepszej chwili na wyzwanie miłości, bo złota recepta zwyczajnie nie istnieje. Najlepiej, aby pierwsze „Kocham Cię” padło w momencie kiedy jesteście ze sobą trochę czasu i macie już pewność, że to poważny związek, a więc że chcecie być razem.

To powinno być spontaniczne, ale mimo to szczere podkreślenie, taka kropka nad „i”. Poniżej znajdziesz najlepsze momenty na wyznanie pierwszy raz miłości. To może być, między innymi:

  • Zaraz po przebudzeniu, gdy nie macie wtedy perfekcyjnych fryzur, pięknych stylizacji, bo zwyczajnie jesteście sobą. „Kocham Cię” na dzień dobry, na przykład podczas przytulenia to naprawdę romantyczna rzecz. Ważne jest jednak, aby nie robić tego bezpośrednio po seksie ani przed nim!
  • W ważnym dla Was momencie życia, na przykład może to być wspólny wyjazd, przeżycie czegoś ekscytującego razem itd. Deklaracja miłości spowoduje, że ta chwila będzie jeszcze bardziej wyjątkowa i zapamiętacie ją oboje na długo.
  • Podczas codzienności, między innymi możecie razem gotować, sprzątać, albo zwyczajnie wspólnie spędzać czas. Powiedzenie „kocham Cię” w tym wypadku jest naturalne i szczere, warto jednak dobrze wyważyć moment by nie wyszło wręcz odwrotnie. Dobrze wcześniej przygotować sobie grunt do takiej deklaracji.
  • Spacer i rozmowa w trakcie to świetny pomysł nie tylko na udaną randkę, ale i na wyznanie sobie uczuć po raz pierwszy. Sceneria stworzy niepowtarzalny klimat, na przykład wschód słońca na plaży, czy zachód w otoczeniu przyrody. Wykorzystaj to!
  • Romantyczna kolacja to nieco oklepany pomysł, ale dla wielu otoczka jest ważna by podkreślić wyjątkowość momentu, w którym pierwszy raz padnie symboliczne „Kocham Cię”. Pod uwagę trzeba wziąć oczywiście to co lubi partner.

Jak powiedzieć „Kocham Cię?”

„Kocham Cię” to tylko dwa słowa, a tak trudno wielu przechodzą przez gardło. Przy tym wyzwaniu ważne jest to co powiesz, tak samo jak Twoje zachowanie, a więc otoczka tego wydarzenia. Okazać miłość można naprawdę na rozmaite sposoby, od gestów, po spojrzenie. Im dłużej będziesz w głowie układać scenariusze i myśleć tym będzie gorzej, ponieważ trudniej się przełamać. Dobre samopoczucie obu partnerów jest ważne, a także znalezienie odpowiedniego momentu na wyznanie uczucia.

  Jak zaproponować spotkanie, aby nie zostać odrzuconym? 10 sposobów

Jak powiedzieć „Kocham Cię”? Patrz w oczy drugiej osobie, możesz dodatkowo złapać ją za rękę. Te dwa słowa powinny być wypowiedziane z uczuciem, czyli płynąć z serca. Da się wyczuć wtedy duże emocje i szczere intencje. Wiele osób przed tak ważną deklaracją decyduje się na krótki wstęp, który przygotowuje partnera do wyjątkowej chwili. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wyrzucenie z siebie „Kocham Cię”, jakby przypadkowo.

„Kocham Cię” rzucone na do widzenia, czy sformowanie „I właśnie za to Cię kocham” to też komunikat o uczuciach, ale mniej romantyczny i doniosły niż powiedzenie tego w twarz, a mimo to wcale nie oznacza, że jest gorszy. Każdy jest inny, dlatego sposobów jak powiedzieć „Kocham Cię” jest wiele.

Kiedy NIE mówić, że kogoś kochasz?

Powiedz „Kocham Cię” kiedy będziesz w 100% pewny oraz gotowy by wypowiedzieć te słowa. Nie wolno tego robić pod żadną presją ani otoczenia ani partnera.

Należy pamiętać, aby nie mówić „Kochać Cię” zaraz po seksie. Ta przyjemna chwila uniesienia może później okazać się, że nie była najlepszym momentem na wyznanie, a Ty nie jesteś pewny swojego uczucia.

W czasie kryzysów w związki nie powinno się wypowiadać tak ważnych słów, jak „Kocham Cię”. To nie może być przysłowiowe koło ratunkowe, albo przeprosiny. W ten sposób nie uratujesz relacji, a tylko jeszcze bardziej ją skomplikujesz. Bywa również, że postawienie drugiej osoby przed taką deklaracją stawia ją w niezręcznej sytuacji, a my nie jesteśmy wiarygodni.

Alkohol to też zły doradca nie tylko w kwestii miłości. Trunki z procentami dodają odwagi, poza tym powodują, że łatwiej nam przychodzi szczerość. Niestety, ale człowiek po spożyciu jest mało wiarygodny i łatwo popełnia głupstwa. Partnerka wcale może nie brać poważnie Twoich słów, a nawet uznać, że z niej żartujesz.

Nie od dziś wiadomo, że łatwiej napisać niż powiedzieć, ale mimo to nie wysyłaj ukochanej pierwszego „Kocham Cię” w formie elektrochemicznej. To najważniejsza deklaracja, dlatego musi być intymna i odbyć się bezpośrednio, a więc w cztery oczy.

Komunikatory, SMS, czy inne nowoczesne technologie nie są najlepszym wyborem, gdy chcesz wyzwać miłość pierwszy raz. Później oczywiście możesz z tego korzystać, ale nie gdy mowa o debiucie w tej kwestii.