kobieta i mezczyzna na randce

Feromony – czym są i jak działają?

Chociaż korzystanie z feromonów syntetycznych kojarzy się z użytkownikami, które pragną przede wszystkim uwodzić jak najwięcej osób, tak naprawdę jest to nadmiernie jednowymiarowe spojrzenie na ten sposób zwiększenia atrakcyjności i pewności siebie. Bardzo wiele osób korzysta bowiem z feromonów, by zwiększyć jakość swojego związku lub zyskać przewagę w biznesie. Warto dowiedzieć się, jak to działa!

Czym dokładnie są feromony?

Feromony to podstawa każdej komunikacji zapachowej. Osobniki tego samego gatunku komunikują się przede wszystkim za ich pomocą, w celu wymiany informacji. W świecie zwierząt, przykładowo każdy samiec jest zdolny do zlokalizowania partnera, pomimo odległości często przekraczających długie kilometry. Wspomniane środki chemiczne są wytwarzane w okresie młodości, w dużej mierze odpowiadają za łączenie się par w okresie godowym. Ludzie także wytwarzają feromony, odpowiednie dla naszego gatunku.

Feromony to specjalne związki, którymi nieświadomie komunikujemy się z innymi. Zapach naszego ciała informuje innych ludzi o naszym nastawieniu, a także emocjach, jak również ekscytacjach i lękach. To właśnie zapach ciała ma bardzo duży wpływ na to, w jaki sposób odbierają nas inni. Skóra emituje specjalne substancje, które odzwierciedlają to, co w danym momencie przeżywamy w środku. Ostatnie badania dowodzą, iż to jakie dokładnie emocje odczuwamy, wpływa na to w jaki sposób pachniesz. A to jak dokładnie pachniesz wpływa w dużej mierze na innych. Skóra wytwarza specjalne związki semiochemiczne (informacyjne) i kolejno wysyła je do otoczenia, informując innych ludzi o twoich emocjach, a także uczuciach i nastroju.

Każdy człowiek im więcej wydziela wspomnianych feromonów, tym więcej osobników przeciwnej płci przyciąga. Dlatego coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na te związki chemiczne.

Historyczne odkrycie feromonów

Pierwsze badania nad feromonami zostały przeprowadzone już w 1971 roku, przez dr Marthę McClintock i wykazały, iż u kobiet, które przykładowo mieszkają i często przebywają razem, następuje wyrównanie ich cykli menstruacyjnych. Kobiety owulują dokładnie w tym samym dniu. Z kolei inne z badań dowiodło, iż kobiety podczas owulacji ubierają się zazwyczaj bardziej wyzywająco i to właśnie w tym czasie gdy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe, znacznie częściej wychodzą przede wszystkim do klubów. Inne z przeprowadzonych badań wykazało, iż to właśnie podczas owulacji kobiety są bardzo podatne na działanie wspomnianych feromonów. Ich zapach bezpośrednio kojarzy im się z silnym, a także mocnym mężczyzną. To wszystko odbywa się w szczególności na poziomie podświadomym. Tym samym świadomie nie wiemy, że w danym momencie znajdujemy się pod wpływem substancji, które są wydzielane przez innych. Podobnie inni ludzie nie wiedzą, że Ty także nieświadomie wpływasz na nich.

  Kiedy mężczyzna myśli poważnie o kobiecie? 25 najczęstszych oznak

Miej wpływ na to, jak odbierają Cię inni

Wiedza o tym w jaki sposób działają feromony, a także jak ich prawidłowo używać, daje olbrzymie możliwości w codziennym życiu. W szczególności w kontakcie z drugą osobą przykładowo w pracy, a także podczas zdawania egzaminów lub też w nawiązywaniu nowych znajomości między innymi w klubie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak skuteczne mogą być feromony, gdy zaaplikujemy je na naszą skórę. Feromony to naturalnie występujące związki zapachowe, które wydzielane przez żywe organizmy (w tym także ludzi), służą do niewerbalnej komunikacji z innymi osobnikami.

Feromony świetną bronią na rutynę w związku

Feromony sprawiają, że druga osoba zaczyna patrzeć na nas jako bardziej atrakcyjną. Nic dziwnego więc, że często są wykorzystywane w sytuacjach, gdy w związku pojawiła się rutyna. Feromony potrafią rozbudzić libido, co pozwala na uzyskanie dłuższych i bardziej przyjemnych kontaktów seksualnych. W ten sposób można naprawdę poczuć się, jakby odkrywało się partnera na nowo!

Wśród dostępnych na rynku feromonów istnieją wiele „monogamicznych”, które pozwalają parom nie tylko podkręcić atmosferę w sypialni, ale i nabrać do siebie nawzajem zaufania i zbliżyć się do siebie. Warto więc przyjrzeć się ofercie feromonów, nawet jeśli uważaliśmy, że nie są dla nas, ponieważ nie jesteśmy zainteresowani przygodnymi kontaktami seksualnymi.

feromony

Feromony dla rekinów biznesu

W biznesie używa się wielu technik wywierania wpływu. Okazuje się, że jednym z najskuteczniejszych i najbardziej subtelnych jest właśnie zastosowanie feromonów! Dzięki temu używanie feromonów w biznesie przestało być niezręcznym tematem i na rynku pojawia się coraz większa ilość feromonów przeznaczonych do takich właśnie zastosowań. Korzystają z nich często bardzo wysoko postawione osoby!

Użycie feromonów syntetycznych potrafi być doskonałym uzupełnieniem dla odpowiednio eleganckiego ubioru i perfum oraz technik negocjacyjnych, dzięki którym można zrobić na partnerze negocjacyjnym zrobić dobre wrażenie jeszcze zanim wystosujemy jakiekolwiek argumenty. Odpowiednio dobrane feromony potrafią sprawić, że nasz partner w negocjacjach będzie nas postrzegał jako osobę o wiele bardziej asertywną, a przez to będzie bardziej skłonny, by uszanować nasze zdanie.

  Sposoby przytulania - jak rozumieć przytulenia mężczyzny?

Jest to potwierdzone naukowo! Według badań naukowców Uniwersytetu w Wiedniu, męski feromon Androstenon sprawia, że mężczyźni go wydzielający są uważani przez osoby z otoczenia za naturalnych przywódców. Warto przy tym odnotować, że wpływ wywierany przez feromony może wywierać agresję w osobach o niskim poczuciu własnej wartości, które w kontakcie z „samcem alfa” przyjmują pozycję defensywną. Niemniej osobom korzystającym z feromonów w biznesie zależy raczej na opinii silnych jednostek!

Fascynujący świat feromonów

Pewność siebie jest przydatna w bardzo dużej ilości sytuacji, nie tylko związanych z uwodzeniem. Nic dziwnego więc, że mamy obecnie dostęp do feromonów syntetycznych, które zostały specjalnie opracowane, by móc naprawdę poczuć się „kimś” w bardzo różnorodnych sytuacjach. Warto śledzić rozwój rynku, ponieważ na pewno z czasem będą się na nim pojawiały kolejne bardzo interesujące produkty.