mezczyzna flirtuje z kobieta

Jak mężczyzna pragnie kobiety? 17 objawów męskiego pożądania

Wiele pań zadaje sobie pytanie – jak wyglądają sygnały męskiego pożądania? Jeśli nie wiesz, jak je rozpoznać to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Sprawdź, czy facet Cię pragnie!

Pożądanie a podniecenie u mężczyzny – jakie są różnice?

Pożądanie i podniecenie u faceta nie oznacza tego samego, a wiele osób używa tych słów naprzemiennie, choć to wbrew pozorom duży błąd. Oba procesy wyróżnia przyspieszone tętno, wzrost ciśnienia oraz to, że pojawia się wzwód i na tym cechy wspólne się kończą. Kiedy mowa o pożądaniu ono skupia się na bliskości z konkretną osobą, aczkolwiek może się nigdy nie spełnić i pozostać tylko w strefie naszych marzeń oraz wyobrażeń.

Tu chodzi o coś więcej niż tylko seks! W przypadku podniecenia pojawia się ono, na przykład gdy facet zobaczy atrakcyjną kobietę na ulicy. Co ważne tutaj stosunek może się odbyć z wytryskiem mimo wyraźnego braku pożądania.

Kiedy facet Cię pożąda? Zwróć uwagę na te sygnały!

Męskie pożądanie ma pewne charakterystyczne symptomy, które wbrew pozorom można łatwo dostrzec jeśli się dobrze przygląda zachowaniu, czy postawie drugiej osoby. Co się tu pojawi? Będzie to przede wszystkim:

 • spojrzenie mówiące „chce Cię”
 • rozszerzone źrenice
 • wzrok błądzący po ciele kobiety
 • przegryzanie dolnej wargi
 • wkładanie kciuków w kieszenie spodni
 • szukanie bliskości fizycznej
 • głaskanie wewnętrznej strony ud
 • pocieranie nosa.

Emocje są silne, dlatego pożądanie jest ograniczone w czasie. Ten stan trwa kilka tygodni, a nawet i miesięcy. Z reguły pragniemy tego co tajemnicze, nieznane i w pewien sposób niedostępne.

  Fazy po rozstaniu u faceta - 5 etapów odczuwania

To uczucie może powodować, że budzą się w nas uśpione instynkty. Wielu porównuje pożądanie ze stanem zauroczenia. Skupiamy się wtedy na namiętności, przyjemnościach, a także na zmysłowości.

Przyczyny pożądania u mężczyzny – jakie są?

Tak naprawdę pożądanie ma swój początek w głowie. Naukowcy twierdzą, że umysł pobudza fizycznie cały ten proces. Jeszcze mocniej rozbudzają go fantazje seksualne, które pojawiają się w męskich myślach i oczekiwanie na zbliżenie.

Pragnienie seksualne powstaje w myślach. To silne uczucie pożądania kogoś, które opiera się na pociągu fizycznym. Ta emocja jest uwarunkowana genetycznie, a więc zapisana w naszym DNA. Funkcją jest podtrzymanie gatunku, więc wywodzi się z biologicznej potrzeby prokreacji.

Pożądanie może powodować nie tylko wygląd fizyczny, ale również zapach, sposób poruszania się, ale również inne czynniki, na przykład feromony kobiece, które są uwalniane w czasie jajeczkowania.

Pożądanie u mężczyzny – jakie są tego objawy?

Sygnały męskiego pożądania pojawiają się z powodu szalejących hormonów, między innymi adrenaliny i noradrenaliny. Mowa ciała zdradza wszystko i czasem nawet nie jesteśmy świadomi, jak dużo mówi. Obserwowanie komunikacji niewerbalnej może Ci pomóc rozszyfrować, czy facet Cię pożąda.

Oznaki męskie podniecenia to głównie erekcja, a także wydzielanie się niewielkiej dawki śluzu z cewki moczowej. Najwyższy poziom to będzie oczywiście wytrysk nasienia. Pożądanie natomiast ma objawy, takie jak:

 • głębszy bądź niższy ton głosu
 • facet dotyka swoich włosów
 • zbliża się do Ciebie, na przykład pochyla plecy
 • wysuwa biodra do przodu
 • lekko rozstawia nogi.

Ciałem na różne sposoby pokazuje, że jest gotowy do zbliżenia.

Narastające pożądanie u faceta – czy to normalne?

Pożądanie u mężczyzn pojawia się nagle, więc zupełnie inaczej niż w przypadku kobiet, gdzie rodzi się ono stopniowo. Facet tu i teraz pragnie seksu, a czynniki zewnętrzne nie mają tu większego znaczenia. Narastające pożądanie nie jest nowością. Mamy tu kilka faz:

 • pożądanie, które wiąże się z pociągiem seksualnym do drugiej osoby
 • podniecenie – facet ma wzwód członka, narasta wtedy uczucie podniecenia
 • orgazm – w przypadków panów dochodzi do wytrysku nasienia i odczuwania przyjemności seksualnej
 • odprężenia – czuje się wtedy błogie odprężenie, ponadto u panów pojawia się okres refrakcji.
  Neurotyk w związku - jak kocha osoba neurotyczna?

Co zrobić kiedy widzę, że faceta mnie pożąda?

W sytuacji, gdy jasno zauważasz objawy męskiego pożądania masz kilka rozwiązań. Może to skończyć się zbliżeniem, czyli zaspokojeniem potrzeby seksualnej, tudzież kobieta będzie zachowywać dystans i studzić zapęd mężczyzny.

Na początku relacji pojawia się naturalne libido, które mocno podgrzewa atmosferę pomiędzy partnerami. Namiętność jest tu wręcz normą. Później przechodzi w bardziej dojrzałą wersję, w której jest więcej bliskości i uczucia.

Kiedy facet Cię pożąda nie zawsze musi pojawić się tego widoczny sygnał, czyli erekcja. Masa pań z tego powodu uważa, że u mężczyzny nie wzbudza aż tak silnych emocji, jakby chciała, a przecież to nieprawda. Ta emocja w miłości przybiera formę zachwytu oraz w pewien sposób nierozerwalnie łączy się z szacunkiem.

Wtedy seks to wyraz uczucia, oddania i zaufania, a nie jedynie chęć zaspokojenia pragnienia kontaktu fizycznego. W negatywnej odsłonie pożądanie wygląda inaczej, bo tu chodzi bardziej o wykorzystanie drugiej osoby i jedynie o odbycie stosunku, nic więcej.