kobieta zastanawia sie

Kryptogej – jak go rozpoznać? 10 najczęstszych sygnałów

Kryptogej się ukrywa. Jak rozpoznać taką osobę? Na co zwrócić uwagę? Mamy aż 10 najczęstszych objawów, dzięki którym możesz stwierdzić, że ktoś jest kryptogejem. Koniecznie je poznaj!

Jak rozpoznać kryptogeja? 10 najczęstszych sygnałów

Kryptogej to osoba homoseksualna, które ukrywa swoją orientację przed społeczeństwem, a nawet stara się robić to przed samym sobą. Dlaczego tak się dzieje? Tak naprawdę z przeróżnych powodów, przede wszystkim tacy ludzie:

  • boją się odrzucenia ze strony swoich bliskich, jak i społeczeństwa
  • kierują się przekonaniami religijnymi
  • są tak naprawdę niepewni swoich przekonań, a także orientacji
  • zazdroszczą innym gejom.

Nie da się ukryć, że trudno jest rozpoznać kryptogeja, bo robi wszystko żeby ukryć swoją prawdziwą orientację. Istnieją jednak pewne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia właśnie z takim człowiekiem. Co może nas niepokoić? Poniżej znajdziesz 10 znaków, które pomogą Ci rozpoznać kryptogeja:

1. Kobiety ich nie pociągają

Kryptogej może umawiać się na randki i spotykać z kobietami dla zachowania pozorów. Widać jednak z jego strony nikłe zaangażowanie w znajomość, nie jest ani skory do flirtu ani tym bardziej do budowania seksualnego napięcia. Nie ogląda się za kobietami na ulicy, nie szuka w ich oczach adoracji.

2. Homofobia

Bardzo często zdarza się tak, że kryptogeje są największymi homofobami. Zazdroszczą im, dlatego że te osoby żyją tak jak chcą, poza tym w wielu przypadkach rodzina i przyjaciele akceptują ich w pełni oraz wspierają. Kryptogeje są agresywni w stosunku do gejów oraz lesbijek. Mają oni bowiem spory problem z zaakceptowaniem swojej odmienności i jej ujawnieniem.

3. Nie dąży do kontaktu fizycznego

Z pewnością znakiem, który może ujawniać fakt, iż ktoś jest kryptogejem będzie to, że nie stara się zbliżać do kobiet. Nie mają potrzeby kontaktu fizycznego, wystarcza im rozmowa.

4. Fani seksu analnego

Spory procent kryptogejów ma słabość do seksu analnego, choć nie wszyscy. Tradycyjne formy zbliżenia dla nich w pewnym stopniu nie istnieją. Takie preferencje seksualne mogą być powodem zapalenia się czerwonej lampki w głowie kobiety. Warto sprawdzić mimo wszystko faktyczny powód tego upodobania.

5. Nie ma kumpli

To normalne, że facet ma bliższych i dalszych kumpli. Spędza z nimi wiele czasu. Jednak, gdy w jego otoczeniu przeważają kobiety może to być mocno podejrzane, tak samo jak fakt, że spotyka się głównie z gejami.

6. Facet zwraca uwagę na nieoczywiste rzeczy

Kryptogeje doskonale orientują się w kobiecej tematyce. Odróżnienie krojów, poszczególnych tonów koloru, czy dodatków nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Nie zawsze to świadczy o zamiłowaniu do mody i urody, bo może ujawniać też orientację faceta. Warto mu się wobec tego bliżej przyjrzeć!

  Związek z przyjacielem - czy warto to zrobić?

7. Zachęca partnerki do noszenia męskich stylizacji

Wielu gejów ukrywa się w związku. Wtedy sugerują swoim partnerkom, aby wybieramy mniej kobiece stylizacje, czyli ze spodniami, koszulami i z innymi typowo męskimi częściami garderoby. Sugerowanie ścięcia włosów, czy zaprzestania stosowania makijażu to kolejna niepokojąca przesłanka ujawniająca kryptogeja.

8. Facet mocno dba o siebie

Geje mocny nacisk kładą na stronę wizualną. Dbanie o urodę, strojenie się i korzystanie z zabiegów kosmetycznych są normą. Kryptogeje starają się zachować umiar, do tego tłumaczą ten fakt, że to zwykła pielęgnacja i troska o ciało. Podkradanie kosmetyków kobiecie dla wielu z nich jest jest alarmem, że coś nie gra.

9. Ma specyficzny gust

Geje nie lubią męskich spotkań przy piwie, wolą słodkie, kolorowe drinki i wypady do modnych klubów. Ich gust w sporej części tematów znacząco odbiega od typowego obrazu faceta. Homoseksualiści wykazują wiele zbieżnych cech co kobiety, dlatego mają do nich podobne preferencje. Mimo ukrywania orientacji pewne rzeczy są i tak widoczne.

10. Komentarze na temat wyglądu innych ludzi

Kryptogeje uwielbiają mówić o wyglądzie innych. To znak, że mocno zwracają uwagę na urodę, ubiór, czy zadbane ciało. Interesują ich takie drobnostki, jak rodzaj materiału, czy dopasowanie kroju do sylwetki. Prawdą jest, że mało który mężczyzna skupia się na takich detalach.

Zachowania kryptogeja – na jakie jeszcze zwrócić uwagę?

W przypadku kryptogejów starają się oni bardzo hamować pewne zachowania, aby nie pokazać swojej prawdziwej orientacji innym ludziom. Czasami jednak mimo usilnych starań nie są w stanie kontrolować wszystkiego. Zachowania kryptogejów w pewien sposób mogą sugerować innym to, że zakochują się w przedstawicielach płci męskiej. Na co zwrócić uwagę? Niepokojące jest to, że przy takim facecie kobieta czuje się:

  • jak zwykła kumpela, bowiem relacja jest nijaka, nie ma mowy o kontakcie fizycznym ani nawet flircie
  • nieatrakcyjna, dlatego że on nie okazuje żadnego zainteresowania.

Co jeszcze powinno być sygnałem alarmowym? Kryptogej jasno mówi o tym, że widok dwóch facetów całujących się, trzymających za rękę, czy w jakikolwiek inny sposób okazujących sobie uczucie brzydzą go. Homoseksualista szybko się wzrusza, do tego też bardziej przejmuje się krytyką ze strony innych, do tego miewa dziewczęce gesty, czy specyficzny sposób mówienia. Zachwyca idealnie ułożoną fryzurą i dobraną stylizacją. Facet dotyka nieustannie swojej włosów? To może bywa jedno z popularnych zachowań kryptogejów.

Czujność pań może wzbudzać także to, że facet zachowuje się nietypowo. Jego sposób bycia wydaje się dziwny, niekiedy nawet bardziej kobiecy niż męski. Potrafi Ci doradzić lepiej niż niejedna koleżanka, poza tym skutecznie ucieka przed jakimikolwiek formami bliskości? Jeśli zauważasz któreś z wyżej opisanych niepokojących sygnałów ze strony faceta, z którym się spotykasz lepiej daj sobie spokój. To nie jest odpowiednia osoba na partnera dla Ciebie. Odpuszczenie pozwoli uniknąć jeszcze większego rozczarowania, a także zyskasz okazję by spotkać kogoś kto do Ciebie pasuje.

  Feeders - kim są i jak wyglądają ich związki?

Czy mój mąż jest kryptogejem? Co robić?

Niestety, ale kryptogeje w celu ukrycia swoich preferencji i uniknięcia osądu społeczeństwa wiążą się przekornie z kobietami. Niektórzy decydują się na tak radykalny krok, jak formalizacja związku, czyli zawarcie małżeństwa. To bardzo krzywdzące, samolubne oraz perfidne zachowanie w stosunku do partnerki. Większość pań na początku nie ma pojęcia, że ich wybranek jest gejem, bo stara się to zataić, i to mu się skutecznie udaje.

Ukrywanie prawdziwej tożsamości przez gejów wciąż często się zdarza. Dlaczego? Człowiek boi się ujawnić z wielu względów. Małżeństwo jest dla niego zabezpieczeniem przed ewentualnymi podejrzeniami, które mogą pojawiać się ze strony otoczenia. Chowa się za związkiem z kobietą, ma alibi. Tacy faceci mogą na boku posiadać kochanka i spełniać swoje fantazje, czy marzenie o byciu w relacji z mężczyzną.

Mąż kryptogej jest obojętny, unika bliskości i ma kiepski kontakt z teściami. Nie rozumie swojej drugiej połówki, bo nie chce. Kobieta, która odkrywa, że jej mąż się ukrywa czuje się oszukana, a nawet i zdradzona. Mogą się one obwiniać, że to przez nie facet woli mężczyzn, poza tym siebie odbierają za wadliwe. Depresja, lęki i inne zaburzenia psychiczne dotykają spory odsetek pań. W tym przypadku konieczna będzie terapia, a więc wsparcie specjalistów. Dzięki temu kobieta odzyska poczucie wartości, zaufanie do samej siebie oraz chęć do nawiązywania nowych kontaktów. To długi, ciężki proces wymagający dużo siły i odwagi.

Większość małżeństw z kryptogejem kończy się rozwodem i brakiem ujawniania prawdziwych szczegółów co do faktycznego powodu rozstania. Niezgodność charakterów, kłótnie, czy odmienne życiowe priorytety – to dla społeczeństwa są wystarczające przyczyny rozpadu relacji. Każdy idzie w swoją stronę, choć masa pań potrzebuje wsparcia, by się pozbierać po takim traumatycznym wydarzeniu. Niektóre kobiety pozostają w takiej relacji ze strachu przed reakcją otoczenia, samotnością, czy trzymane nadzieją na zmianę. To kiepski pomysł, bo dwie strony cierpią, a każda przecież zasługuje na szczęście. Takie rozwiązanie przyniesie więcej szkody niż pożytku.