mezczyzna patrzy na kobiete

Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba? 15 sygnałów, które daje

Relacje damsko-męskie budzą wiele emocji. Mowa ciała bardzo dużo sugeruje, więc warto się na niej mocno skupić. Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba? Nie masz pojęcia? Spokojnie, bo zdradzamy aż 15 sygnałów, które to potwierdzają!

Werbalna i niewerbalna mowa ciała powie Ci wszystko

Każda komunikacja bazuje na znakach werbalnych i niewerbalnych. Te pierwsze są łatwiejsze do interpretacji, bowiem chodzi tu o słowa, natomiast drugi typ to przede wszystkim mowa ciała. Nie da się ukryć, że w większości przypadków trudno jest nam w pełni kontrolować swoje zachowanie. Naturalne odruchy pokazują nasze zamiary, na przykład względem drugiej osoby. W przypadku relacji damsko-męskich widać pewne wyraźne sygnały, które „mówią” wiele o intencjach. Bez dwóch zdań werbalna i niewerbalna mowa ciała odkrywa w tym wypadku „karty”, dlatego też dobrze jest dokładnie przyjrzeć się drugiej stronie, aby zyskać w ten sposób cenne wskazówki. Nie zawsze mamy pewność, czy ktoś jest nami zainteresowany, wtedy z pomocy przychodzi dogłębna analiza jego zachowania.

facet patrzy na kobiete

Jak poznasz po mężczyźnie, że mu się podobasz? 15 znaków

W wielu wypadkach kobiety wahają się, czy mężczyzna jest nimi zainteresowany. Starają się zyskać większą pewność co do jego zamiarów, aby nie popełnić jakiegoś błędu. Rozmowa jest oczywiście najlepszą opcją, bo wszystko dokładnie wyjaśnia sytuację. Niekiedy jednak brak nam odwagi lub uznajemy, że na pewne działania jest jeszcze za szybko. Co wtedy pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości? Poniżej znajdziesz aż 15 sygnałów, które podświadomie bądź nie wysyła Ci zainteresowany Tobą chłopak. Oto one:

1. Kontakt wzrokowy

Najważniejszym elementem w czasie podrywu zdecydowanie jest kontakt wzrokowy. Zainteresowany chłopak może rzucać ukradkowe spojrzenie i uciekać wzrokiem bądź odwrotnie, wpatrywać się intensywnie w kobietę. Sporo zależy od jego usposobienia, a także od charakteru. Zawsze i tak oczy mówią więcej niż słowa, dlatego skup się na nich w czasie rozmowy z facetem. Co ważne, chłopak obserwuje nie tylko na twarz, ale i dekolt szyję, a nawet pośladki. To ma zdecydowanie podtekst seksualny, choć zazwyczaj to znak, który jasno pokazuje jego zainteresowanie. Patrzenie prosto w oczy to sugestia, że coś jest na rzeczy! Męskie źrenicę będą wtedy wyraźnie rozszerzone i tego nikt nie będzie w stanie ukryć pomimo naprawdę szczerych chęci.

2. Gestykulacja rąk

Sporo facetów gestykuluje i dobrze o tym pamiętać, gdy analizujemy ich zachowanie. W ich przypadku ułożenie dłoni sporo mówi o zamiarach chłopaka. Co sugeruje zainteresowanie? Ręce znajdujące się na stole w bliskiej okolicy kobiety to norma, tak samo jak odwracanie dłoni, aby ukazać ich wewnętrzną stronę. To subtelne, aczkolwiek wymowne gesty świadczące o zainteresowaniu.

  Impreza rozwodowa - co to jest i jak ją zorganizować? Przydatne gadżety i prezenty

3. Uśmiech nie schodzi mu z twarzy!

Kamienna twarz faceta nie jest niczym nowym, choć wielu panów ma bogatą mimikę. Nie zawsze od razu wyłapiemy pewne kwestie, aczkolwiek uśmiech na twarzy w czasie rozmowy to dobry omen. W tym wypadku uśmiecha się on bez specjalnego powodu, bardzo szczerze oraz naturalnie. W ten sposób stara się zainteresować swoją osobą, ponadto pokazuje najzwyczajniej w świecie sympatię. Odsłanianie zębów w czasie uśmiechu to wyraźny symptom tego, że chłopak jest wręcz Tobą zauroczony.

4. Nerwowe triki

Rozmowa z dziewczyną, która wpadka facetowi w oko to naprawdę wyzwanie. Chłopak czuje ekscytacje, a jednocześnie poddenerwowanie, dlatego ze chce wypaść, jak najlepiej. Nerwowo może poprawiać włosy, ubranie lub bawić się telefonem, czy też innymi przedmiotami. Targają nim naprawdę silne emocje, a on próbuje to za wszelką cenę ukryć, choć zazwyczaj dość nieudolnie. Na pierwszej randce bardzo często pojawia się takie charakterystyczne zachowanie, gdy jest Tobą oczarowany!

5. Prawdziwy dżentelmen

Chłopak, któremu wpadła w oko dziewczyna staje się najlepszą wersją siebie. Chce kobiecie zaimponować, dlatego też jest prawdziwym dżentelmenem. Zauważysz szarmanckie gesty, które jasno pokazują, że jesteś dla niego ważna. To nie tylko będzie oznaka dobrego wychowania i chęci pokazania się jak najlepiej, ale również sposób na przypadkowy dotyk oraz inne formy bliskości.

6. Przypadkowy dotyk

Strzepywanie niewidzialnych okruszków z ramienia, a także poprawianie włosów to oznaki, że podobasz się chłopakowi. Szuka on w subtelny sposób okazji, aby nawiązać kontakt fizyczny. To powinno rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości, że nie jesteś mu obojętna. Działa jednak w sposób delikatny z ogromnym wyczuciem, bowiem niby przypadkowo i z konkretnego powodu zmniejsza wasz fizyczny dystans. W żadnym wypadku nie ma mowy o byciu nachalnym!

7. Komplementy

Chyba każdy człowiek lubi usłyszeć coś miłego na swój temat. Flirt bardzo często bazuje na komplementach. Zainteresowany chłopak doceni nie tylko Twój wygląd, ale przede wszystkim dokonania oraz charakter. Jasno da Ci w ten sposób do zrozumienia, że jesteś wyjątkowa. Nie będzie zbytnio słodził!

8. Nadmierna troska

Zainteresowany chłopak bardzo troszczy się o kobietę i wcale tego nie ukrywa. Jak się to objawia? Ciągle dopytuje czy jej czegoś nie potrzeba, jak się czuje oraz zapewnia jej wszystko co niezbędne, poza tym próbuje poprawić jej humor na różne sposoby.

9. ”Kopiowanie” kobiecych gestów

Faceci zainteresowani kobietą powielają jej zachowanie, czyli stają się pewnego rodzaju „lustrem”. W subtelny sposób kopiują każdy, nawet najmniejszy gest. Papugowanie nie jest parodią, a sygnałem, że chłopak chce się do Ciebie zbliżyć. Taka gestykulacja jest całkowicie mimowolna!

  Romans z księdzem - jakie skutki mogą wiązać się z tą relacją?

facet patrzy na kobiete i usmiecha sie

10. Nagminne przypadkowe spotkania

Nie da się ukryć, że chłopak zainteresowany dziewczyną stara się do niej zbliżyć. Przypadkowe spotkania są idealną opcją, aby się do niej uśmiechnąć lub nawiązać dialog. Równie dobrze może on zawsze zajmować miejsce blisko Ciebie lub być w okolicy zasięgu Twojego wzroku.

11. Postawa ciała

Nie tylko gesty są kluczem do odkrycia zamiarów chłopaka, ale i jego postawa ciała. Wyprostowane plecy, wypchnięta klatka piersiowa oraz szerszy rozstaw nóg – to znaki, które zdradzają męskie zainteresowanie względem danej kobiety. Trzymanie palców przy szlufkach spodni to będzie kolejny klasyk, gdy chodzi o specyficzny układ sylwetki.

12. Dbanie o swój wygląd

Chłopak, który jest zakochany lub zauroczony stara się prezentować, jak najlepiej. Zdecydowanie mocniej dba wtedy o swój wygląd fizyczny. Dziewczyna, która go zna dłużej od razu dostrzeże, że nieco się zmienił wizualnie i to na plus.

13. Niesie pomoc!

Zainteresowany chłopak na różnego rodzaju sposoby chce zapunktować w oczach dziewczyny. Ważną rzeczą będzie fakt, że stara się nieść jej pomoc,od tych drobnych, po bardzo poważne kwestie. Służy pomocną dłonią oraz swoją obecnością zawsze, dlatego też bez trudu odwołuje swoje plany, aby pobyć obok swojej przyszłej potencjalnej wybranki.

14. Facet stara się skupić na sobie uwagę

W towarzystwie chłopak stara się wyróżnić, aby obiekt jego westchnień zwrócił na niego uwagę. Co robi? Może śmiać się głośno, żartować, a nawet się wygłupiać. Bywa i tak, że działa zupełnie inaczej. W otoczeniu kobiety obniża głos, pochyla się, aby być obok niej blisko, a poprzez to stworzyć intymną atmosferę.

15. Prowadzi wywiad, czyli prywatne śledztwo

Kiedy chłopak jest zainteresowany to zazwyczaj stara się dowiedzieć, jak najwięcej o swojej wybrance. Dopytuje znajomych lub dokładnie analizuje jej kanały social media. Prowadzi prywatne śledztwo, dzięki temu sprawdza czy jest wolna, a jednocześnie szuka pretekstów do rozmowy lub do przypadkowego spotkania.

Pamiętaj, że to tylko niektóre z sygnałów, które mówią o męskim zainteresowaniu. Dużo zależy od charakteru i od usposobienia faceta, bowiem ten nieśmiały za wszelką cenę będzie starał się ukryć swoje zainteresowanie. W przypadku panów należy pamiętać, że oni mają zdecydowanie bardziej ograniczoną mowę ciała niż panie! Mimo wszystko istnieje sporo znaków świadczących o tym, że ktoś wpadł im w oko. Obserwacja jest niezbędna, aby to wyłapać.