Cuckold – co to jest? Zdrada kontrolowana dla odważnych

Fetysze są bardzo różne zwłaszcza jeśli chodzi o łóżkowe sprawy, a cuckold jest jednym z nich. Co to jest? Jak wygląda tak zwana zdrada kontrolowana? Z jakimi konsekwencjami się wiąże? Nie wiesz? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie szczegóły o tym zjawisku!

Cuckold – co to znaczy?

Pod nazwą cuckold kryje się związek formalny bądź nie, w którym jeden z partnerów  ma prawo do zdrady, a więc do niewierności. Z reguły to kobieta dostaje przyzwolenie, co więcej jest ona określana HotWife bądź Hotka, aczkolwiek nie ma tu sztywnej reguły, bo i facet także pozwala sobie na kontrolowany skok w bok. Właściwa nazwa tego zjawiska brzmi cuckoldry, bo tak nazywany jest facet „rogacz”. To zjawisko wywołuje mieszane uczucia, mało tego dla wielu jest tematem tabu.

Nie ma wątpliwości, że cuckold jest to fetysz. Nie każdy wie, że tak zwana kontrolowana zdrada nawiązuje do candaulizmu, a więc do fascynacji seksualnych, które są związane z obserwowaniem partnerki przebywającej w objęciach innego faceta. To nie jest zjawisko nowe ani rzadkie, bo nawet co 5 para decyduje się na wprowadzenie prawa do zdrady.

Cuckold w praktyce – na czym polega?

Nie da się ukryć, że cuckold to dość nietypowa forma zdrady, mało tego to pewnego rodzaju fetysz. Pojawia się ona głównie w relacjach typu BDSM, czyli Bondage, Domination, Subsmission, Masochims, a więc u osób, które lubią eksperymenty w sypialni.  Wiele osób pragnie mocnych doznań, czasem zupełnie nieoczywistych i dla nich całkowicie nowych.

W układzie cuckold zazwyczaj to żona zdradza za przyzwoleniem partnera. Co ważne, nie tylko ona czerpie z tego satysfakcję, ale również przysłowiowy „rogacz”, który odczuwa  masochistyczną przyjemność z tego faktu, że kobieta ma relację z kimś innym. Ta fantazja seksualna dotyczy obserwowania żony w intymnej sytuacji z obcym mężczyzną. W pewien sposób mąż jest posiadaczek, a to wzmacnia jego ego. Facet czuje, że ma nad wszystkim kontrole mimo iż przecież nie będzie czynnego udziału w zbliżeniu.

W praktyce cuckold nie zawsze jest fizycznym zbliżeniem, bowiem na początku niektórzy jedynie rozmawiają o seksie z kimś prawdziwym lub całkowicie wymyślonym. Wracanie wspomnieniami do swojego życia intymnego jest tu mile widziane, tak samo jak tworzenie w wyobraźni pikantnych historyjek. Opowieści bywają dużą przyjemnością i silnym bodźcem prowadzącym do podniecenia partnera. Kolejnym krokiem zazwyczaj jest tu obserwacja flirtu ukochanej osoby, na przykład w klubie, tudzież zaplanowanie jego randki. To doskonały sposób, aby sprawdzić, czy daje nam to satysfakcję i jak radzimy sobie z zazdrością. Cuckold to także propozycja trójkąta, a więc seksu w „powiększonym” składzie. Nie można zapominać, że każda para na swój własny sposób na kontrolowaną zdradę, bowiem samodzielnie wyznacza swoją rolę oraz zasady, które zapewnią im spełnienie.

  Kryzys w małżeństwie - jak go przetrwać i naprawić? Przyczyny i objawy

Dlaczego partnerzy decydują się na prowokowaną zdradę?

Zdrada kontrolowana, albo prowokowana przybiera różne formy, bo każda para ustala swoje własne reguły. Jak to wygląda w praktyce? Partner może pomagać żonie wybrać kochanka, a także obserwować jawnie lub z ukrycia jej zbliżenia z tym mężczyzną. Obie strony zawsze świadomie decydują się na taki układ. Dlaczego? Para szuka nowych doznań, chce ubarwić swoje życie erotyczne, faceta podnieca obserwowanie intymnych zbliżeń partnerki z innymi. Bywa i tak, że to dobra metoda, aby ożywić relację. Wprowadzenie dreszczyku emocji nakręca oraz urozmaica pożycie. Dlaczego partnerzy decydują się na prowokacyjną zdradę? Powodów może być wiele, choć z reguły to mężczyzna pierwszy proponuje taką niecodzienną sytuację i wychodzi z inicjatywą.

Wielu wydaje się, że mężczyźni są władczy i nie będą chcieli dzielić się swoją partnerką z nikim, a jednak bywa tak, że to oni sami zachęcają ją do kontrolowanej zdrady. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, dlatego ludzie w związku się na to decydują. Dużo zależy od osobowości, otwartości oraz od chęci próbowania czegoś nowego w strefie seksualnej,  także od preferencji i od fetyszy. Z reguły to osoby z pewnymi deficytami decydują się na cuckolding.

Cuckold w związku – jak to wygląda?

Ciekawostką jest fakt, iż cuckold nie zawsze ma negatywny wydźwięk, ale bywa naprawdę różnie, ponieważ tak naprawdę nie da się przewidzieć konsekwencji. Tu jest prawdziwa mieszanka wybuchowa emocji, od podniecenia, po zazdrość. Nie każdy będzie w stanie sprostać nietypowemu uczuciu, czyli temu że jego partnerka jest z innymi, tudzież ona nie będzie mogła zdradzić ukochanego. Nie każdy jest stworzony do nietypowych zachowań  się na nie decyduje. Spore kłopoty pojawiają się, gdy ktoś jest zazdrosny, bardzo wrażliwy lub kochliwy.

Cuckold w związku wymaga zgody obu stron, poza tym para ustala jeszcze inne szczegóły, które pozwalają im w pewien sposób kontrolować dość niecodzienną sytuację. Nie zawsze „kochanek” jest wtajemniczony w ten układ i nie zdaje sobie sprawy, że dziewczyna jest zajęta. Filmiki, fotorelacje lub obserwowanie z ukrycia – formy na kontrolę spotkań przez faceta są różne. Panowie zazwyczaj mają zaplanowany każdy nawet najmniejszy szczegół, czyli nie pozwalają partnerce na zbytnią wolność. Co jeszcze dzieje się w związku, którym dopuszcza się do zdrady kontrolowanej? Zazwyczaj para wspólnie szuka kandydata na „kochanka”, planuje spotkania i ich dokładny przebieg. Widać jasno, że obie strony są mocno zaangażowane w kontrolowaną zdradę. Spora część decyzji należy do męża, dzięki temu „rogacz” w tym uczestniczy, ponadto sprawuje pewnego rodzaju kontrolę nad zdradą. Co ciekawe, dość mało tutaj spontaniczności, bo „gra” cuckold jest skrupulatnie zaaranżowana, tak aby spełnić fantazje „rogacza”.

  Związek z kobietą z dzieckiem - jak wygląda i czy warto się wiązać z rozwódką?

Czy warto spróbować cuckold?

Zespół prowokowanej zdrady dotyczy sporej części par i to bez względu na staż. Próbują oni tego nietypowego rozwiązania, bo chcą doznać czegoś nowego, przeżyć silne emocje, czy też rozbudzić pożądanie w związku. To dla wielu doskonała metoda na zabicie rutyny w relacji, czy mocne podgrzanie atmosfery oraz rozbudzenie pożądania. Cuckold ma swoje zalety, jak i wady, które trzeba dobrze rozważyć nim podejmiemy radykalne kroki.

Nie można zapominać, że zdrada kontrolowana nie całkiem taka jest. Pewnych rzeczy nie da się przecież dokładnie przewidzieć, a także zaplanować. Tracimy przede wszystkim zdolność do samokontroli, jak i do racjonalnego podejmowania decyzji. Konsekwencje mogą być naprawdę poważne!

Potencjalne konsekwencje cuckold dla związku

Cuckold w związku ma swoje plusy, a także minusy. W najgorszym przypadku para zakończy relację, bo nie poradzi sobie ze zdradą, zacznie czuć do siebie obrzydzenie bądź nie będzie w stanie wybaczyć „skoku w bok” mimo iż go wcześniej chciała. Równie dobrze partnerka może zacząć chcieć powtarzać to częściej, albo związać swoją przyszłość z „kochankiem”. Wcale nie musi nawet o tym mówić głośno facetowi. Spotykanie w tajemnicy jeszcze bardziej ją nakręca do utrzymywania intymnych kontaktów z kimś innym. Zdarza się też tak, że potem porównuje męża w intymnych sytuacjach z tym drugim, a w wielu wypadkach on niestety, ale będzie wypadać znacznie gorzej. Zespół prowokowanej zdrady może uzależniać, wobec tego chce się cały czas więcej i więcej. To niebezpieczna gra, która może trwale zmienić relację pary, i to raz na zawsze.

W niektórych przypadkach cuckolding powoduje, że para odczuwa wiele pozytywów, między innymi:

  • staje się sobie bliższa
  • czuje większą satysfakcje seksualną
  • ma jeszcze większe pragnienie i ciągnie ich do siebie bardziej
  • granice intymności się poszerzają
  • kobieta staje się pewniejsza siebie i bardziej otwarta.

Zjawisko cuckoling zawsze odbija się na relacji – negatywnie bądź pozytywnie. Nie można przewidzieć finału ani tym bardziej przebiegu aranżowanej zdrady. Trzeba sporo odwagi, wyobraźni i determinacji, aby swoje intymne marzenia urzeczywistnić. Jedno jest pewne, bez zaufania nie uda się utrzymać relacji typu cuckold. Małżeństwo musi być szczere wobec siebie inaczej pojawią się nieporozumienia, wyrzuty, a także ataki zazdrości. Duże znaczenie ma samo postrzeganie seksu, a zatem czy to tylko przyjemność zaspakajająca pragnienia, czy coś głębszego bardziej duchowego. W przypadku zdrady kontrolowanej to raczej przedmiotowe traktowanie bez większego znaczenia, czyli wyłącznie w celu doznania przyjemności cielesnych. Może to być spowodowane niepotrafieniem stworzenia normalnej relacji, tudzież innymi deficytami.