Cuckold – co to jest? Zdrada kontrolowana pod lupą

Fetysze są bardzo różne zwłaszcza jeśli chodzi o łóżkowe sprawy, cuckold jest jednym z nich. Co to jest? Jak wygląda zdrada kontrolowana? Z jakimi konsekwencjami się wiąże? Sprawdź koniecznie nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie szczegóły o tym zjawisku!

Cuckold – co to znaczy?

Pod nazwą cuckold kryje się związek formalny bądź nie, w którym jeden z partnerów  ma prawo do zdrady, a więc do niewierności. Z reguły to kobieta dostaje przyzwolenie. Właściwa nazwa brzmi cuckoldry, bo tak nazywany jest facet „rogacz”. To zjawisko wywołuje mieszane uczucia, mało tego dla wielu jest tematem tabu.

Cuckold nawiązuje do candaulizmu, a więc do fascynacji seksualnych, które są związane z obserwowaniem partnerki przebywającej w objęciach innego faceta.

Cuckold w praktyce – na czym polega?

Nie da się ukryć, że cuckold to dość nietypowa forma zdrady, mało tego to pewnego rodzaju fetysz. Pojawia się ona głównie w relacjach typu BDSM, czyli Bondage, Domination, Subsmission, Masochims, a więc u osób, które lubią eksperymenty w sypialni.

W układzie cuckold żona zdradza za przyzwoleniem partnera. Co ważne nie tylko ona czerpie z tego satysfakcję, ale również przysłowiowy „rogacz”, który odczuwa  masochistyczną przyjemność z tego faktu, że kobieta ma relację z kimś innym. Ta fantazja seksualna dotyczy obserwowania żony w intymnej sytuacji z obcym mężczyzną. W pewien sposób mąż jest posiadaczek, a to wzmacnia jego ego.

Dlaczego partnerzy decydują się na prowokowaną zdradę?

Zdrada kontrolowana, albo prowokowana przybiera różne formy. Partner może pomagać żonie wybrać kochanka, a także obserwować jawnie lub z ukrycia jej zbliżenia z tym mężczyzną. Obie strony świadomie decydują się na taki układ. Dlaczego? Para szuka nowych doznań, chce ubarwić swoje życie erotyczne, faceta podnieca obserwowanie intymnych zbliżeń partnerki z innymi. Powodów może być wiele, choć z reguły to mężczyzna pierwszy proponuje taką niecodzienną sytuację i wychodzi z inicjatywą.

  Jak przeprosić chłopaka? 10 sprawdzonych sposobów

Wielu wydaje się, że mężczyźni są władczy i nie będą chcieli dzielić się swoją partnerką z nikim, a jednak bywa tak, że to oni sami zachęcają ją do kontrolowanej zdrady. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, dlatego ludzie w związku się na to decydują. Dużo zależy od osobowości, otwartości oraz chęci próbowania czegoś nowego w strefie seksualnej. Z reguły to osoby z pewnymi deficytami decydują się na cuckolding.

Cuckold w związku – jak to wygląda?

Ciekawostką jest fakt, iż cuckold nie zawsze ma negatywny wydźwięk, ale bywa naprawdę różnie. Tu jest prawdziwa mieszanka wybuchowa emocji, od podniecenia, po zazdrość. Nie każdy będzie w stanie sprostać nietypowemu uczuciu, czyli temu że jego partnerka jest z innymi, tudzież ona nie będzie mogła zdradzić ukochanego.

Cuckold w związku wymaga zgody obu stron, poza tym para ustala jeszcze inne szczegóły. Nie zawsze „kochanek” jest wtajemniczony w ten układ i nie zdaje sobie sprawy, że dziewczyna jest zajęta. Filmiki, fotorelacje lub obserwowanie z ukrycia – formy na kontrolę spotkań przez faceta są różne.

Zazwyczaj para wspólnie szuka kandydata na „kochanka”, planuje spotkania. Obie strony są mocno zaangażowane w kontrolowaną zdradę. Spora część decyzji należy do męża, dzięki temu „rogacz” w tym uczestniczy, ponadto sprawuje pewnego rodzaju kontrolę.

Czy warto spróbować cuckold?

Zespół prowokowanej zdrady dotyczy sporej części par. Próbują oni tego nietypowego rozwiązania, bo chcą doznać czegoś nowego, przeżyć silne emocje, czy też rozbudzić pożądanie w związku.

Nie można zapominać, że zdrada kontrolowana nie całkiem taka jest. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, a także zaplanować. Tracimy przede wszystkim zdolność do samokontroli, jak i do racjonalnego podejmowania decyzji. Konsekwencje mogą być naprawdę poważne.

  Zakochany facet się wycofuje - co zrobić w tej sytuacji? Możliwe przyczyny

Potencjalne konsekwencje cuckold dla związku

Cuckold w związku ma swoje plusy, a także minusy. W najgorszym przypadku para zakończy relację, bo nie poradzi sobie ze zdradą, zacznie czuć obrzydzenie. Równie dobrze partnerka może zacząć chcieć powtarzać to częściej, albo związać swoją przyszłość z „kochankiem”. Zdarza się też tak, że potem porównuje męża w intymnych sytuacjach z tym drugim. Zespół prowokowanej zdrady może uzależniać, wobec tego chce się cały czas więcej i więcej. To niebezpieczna gra!

W niektórych przypadkach cuckolding powoduje, że para:

  • staje się sobie bliższa
  • czuje większą satysfakcje seksualną
  • ma jeszcze większe pragnienie i ciągnie ich do siebie bardziej
  • granice intymności się poszerzają
  • kobieta staje się pewniejsza siebie i bardziej otwarta.

Bez zaufania nie uda się utrzymać relacji typu cuckold. Małżeństwo musi być szczere wobec siebie inaczej pojawią się nieporozumienia, wyrzuty, a także ataki zazdrości. Duże znaczenie ma samo postrzeganie seksu, a zatem czy to tylko przyjemność zaspakajająca pragnienia, czy coś głębszego bardziej duchowego.

W przypadku zdrady kontrolowanej to raczej przedmiotowe traktowanie bez większego znaczenia, czyli w celu doznania przyjemności cielesnych. Może to być spowodowane niepotrafieniem stworzenia normalnej relacji.