kobieta caluje sie po francusku z mezczyzna

Jak się całować z języczkiem? Poradnik krok po kroku

Rodzajów pocałunku jest wiele, a każdy z nich przynosi parze zupełnie inne doznania. Taka przyjemność to idealny sposób na okazywanie sobie uczuć. Na czym polega pocałunek francuski? Jak się całować z języczkiem? Sprawdź nasz poradnik, ponieważ znajdziesz tam instrukcję krok po kroku!

Pocałunek z języczkiem – na czym polega?

Pocałunek francuski nazywany jest też potocznie wariantem z języczkiem. Dlaczego? Podczas zbliżenia jeden z partnerów umieszcza język wewnątrz ust drugiego, dzięki temu się ze sobą stykają. To niezwykle romantyczny gest pełen namiętności. Nie da się ukryć, że to niebywale intymna forma kontaktu.

Mocno podnieca, więc świetnie sprawdza się podczas gry wstępnej. Co ważne pocałunek francuski ma jeszcze więcej plusów, ponieważ podnosi poziom hormonu odpowiedzialnego za pożądanie, a także dochodzi do aktywacji w mózgu hormonów szczęścia, czyli serotoniny oraz endorfin.

Pocałunek z językiem może trwać dłużej lub krócej, bo wszystko zależy od preferencji oraz od kondycji. Co ciekawe angażuje on do pracy więcej mięśni niż klasyczny buziak z zamkniętymi wargami.  Jeśli masz opory trzeba się przełamać i spróbować całusa z języczkiem, bo nie można go porównać z tradycyjnym wariantem. Chwilowy moment dyskomfortu szybko zmieni się w prawdziwą przyjemność. Inicjowanie pocałunku francuskiego na siłę nie będzie miłe dla żadnej ze stron.

Bardzo głęboki przypomina penetrację, więc przy seksie jest jak najbardziej wskazany w pozycjach, gdzie para jest ustawiona twarzą w twarz do siebie. Intymność, odpowiednia atmosfera i zaufanie – to jest niezbędne, by całość przebiegła bez problemów.

pocalunek z kobieta

Jak się całować z języczkiem?

Tak naprawdę francuskie pocałunki mogą wyglądać nieco inaczej, bo dopuszcza się delikatne bądź bardzo mocne wykonywanie ich nawet z użyciem zębów. Oprócz ust w międzyczasie całuje się jeszcze inne części ciała, w tym genitalia. Wtedy wargi są zamknięte, tudzież współpracują wraz z językiem. To powoduje, że doznania są jeszcze intensywniejsze. Możliwości jest sporo, wszystko zależy od wyobraźni oraz od upodobań partnerów seksualnych.

  Mąż mnie nie kocha - czy i jak ratować małżeństwo?

Świeży oddech przy buziakach jest kluczowy, bo niesmak może pozostać. Zapomnij w ten dzień o spożywaniu potraw z czosnkiem, albo bardzo ostrych. Jeśli nie masz szansy umyć wcześniej zębów to sięgnij po miętowe pastylki, gumy, tudzież po odświeżacz w praktycznym sprayu. Przygotuj się do tego momentu! Przy francuskim pocałunku ważne jest, aby usta były dobrze nawilżone.

Suche, tak samo jak odstające skórki mogą niestety, ale utrudniać namiętny całus i obniżać poziom przyjemności. Mokre zdecydowanie łatwiej radzą sobie w kontakcie z drugimi wargami, poza tym powodują milsze doznania. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak wykonać namiętny pocałunek francuski:

 • Dobrze się ustaw – subtelne pochylenie głowy jest ważne, ponieważ ułatwia kontakt z partnerem. Ustaw głowę delikatnie do boku, nigdy nie powinna być prosto, dlatego że będziemy zawadzać o nos partnerki lub partnera.
 • Zbliż powoli usta do warg partnera.
 • Zacznij pocałunek francuski od delikatnego i łagodnego ruchu, takie muśnięcie pozwoli wam wczuć się w tempo oraz przygotować do bardziej gorących chwil, które wkrótce nastąpią.
 • Po takim rozgrzewającym wstępie można przejść do głębszej odmiany, a więc do pocałunku francuskiego, a zatem po spotkaniu warg kiedy usta są lekko rozchylone można dotknąć języka partnera i wsunąć swój głębiej.
 • Kiedy języki się spotkały następują ich naprzemienne ruchy, ważne jest tu dobranie odpowiedniego tempa oraz zgranie się pary. To będzie nieco przypominać wtedy lizanie, choć można urozmaicać całus poprzez wprowadzanie pewnych modyfikacji, między innymi okrężnych ruchów języka bądź subtelnego stykania.

Francuski pocałunek można przeplatać muskaniem warg, jak również dotykaniem twarzy i ciała partnera, poza tym pieszczenie innych części językiem oraz ustami też jest mile widziane.

Takie dodatkowe elementy podczas zbliżenia warg powodują, że namiętność stopniowo rośnie, a to z kolei podkręca tempo buziaków. Przy całowaniu z języczkiem trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki temu będzie niezwykle przyjemne dla obu stron. Przede wszystkim:

 • ruchy powinny być delikatne oraz płynne
 • trzeba dopasować się, aby rytm był w miarę jednakowy
 • nie wkładaj za głęboko języka, wyczucie jest kluczem dla przyjemności – rób to stopniowo
 • nie można się spieszyć, zalecane jest wobec tego powolne zwiększanie tempa, a to pozwala mocniej podkręcić atmosferę
 • nie powinno używać się zbyt wiele śliny, bo trudno będzie nam nad nią zapanować
 • buziak nie może być suchy, bo ten aspekt obniży nasze doznania.
  Randka w domu - 15 romantycznych pomysłów

Praktyka czyni mistrzem, a więc trzeba ćwiczyć pocałunek francuski. Wprawa się przyda. Częste próby pozwolą lepiej dopasować się zakochanym, a także nabrać większej pewności siebie w działaniu. Kiedy się za bardzo staramy oraz analizujemy może nam nie wychodzić.

Lepiej ponieść się emocjom i naturalnie reagować na sygnały wysyłane przez partnera lub partnerkę. Zamknięcie oczu wielu pomaga się wyluzować, a także mocniej odczuwać zmysłową chwilę.

Czy pocałunek z języczkiem jest bezpieczny?

Nie można zapominać, że każdy pocałunek prowadzi do wymiany śliny oraz płynów, a jak wiemy w nich gromadzą się różne bakterie, które mogą zostać podczas tej czynności przeniesione. Dlatego lepiej zrezygnować z tej formy namiętności podczas przeziębiania, czy występowania opryszczki lub innych infekcji. Można się, niestety, ale zarazić takimi chorobami, jak na przykład:

 • grzybica jamy ustnej
 • angina
 • mononukleoza
 • wirusowe zakażenie wątroby typu B
 • bakteryjnym zapaleniem opon mózgowych.

Również jeśli są ogniska kiły bądź kłykcin kończystych w ustach to istnieje spore ryzyko zarażenia. Co ważne pocałunek po francusku nie prowadzi do przenoszenia wirusa HIV, chyba że dojdzie w trakcie niego do pojawienia się skaleczenia i kontaktu z krwią.